Zapisz się do Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL

Czy planujesz rozwój osobisty i zawodowy w dziedzinie medycyny estetycznej? Myślisz o otwarciu własnego gabinetu? Jeżeli tak to koniecznie przeczytaj w jaki sposób uzyskać dyplom renomowanej szkoły i zdobyć wykształcenie na wysokim poziomie, bliskim specjalizacji lekarskiej. 

Medycyna estetyczna szkolenia

Medycyna estetyczna jest kierunkiem nowym, wymaga specyficznej edukacji i ciągłego podnoszenia swoich umiejętności teoretycznych jak i praktycznych. Jest to istotne zwłaszcza wobec ciągłego rozwoju technologii i wielu nowości farmaceutyczno-kosmetycznych pojawiających się co rok na rynku. Zdobycie wiedzy z zakresu medycyny estetycznej powinno się opierać na systemie podobnym do specjalistycznego, gdzie istnieje możliwość sprawdzenia wiedzy pod okiem ekspertów – nie tylko z punktu medycznego, ale też humanistycznego. Istnieją wprawdzie liczne kursy i szkoły, jednak powinny być one jedynie formą uzupełnienia wiedzy.

Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom lekarzy chcącym rozwijać się w dziedzinie medycyny estetycznej Prezydium Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Lekarskiego powołało w 2002 r. Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej (PSME). Obecnie jest to najstarsza i największa szkoła medycyny estetycznej w Polsce.

Dlaczego warto wybrać Podyplomową Szkołę Medycyny Estetycznej PTL?

  • kilkunastoletnie doświadczenie placówki w nauczaniu medycyny estetycznej, ponad 400 absolwentów;
  • wiedza przekazywana przez polskich i zagranicznych ekspertów;
  • holistyczne podejście do pacjenta, z uwzględnieniem nauk humanistycznych;
  • punkty edukacyjne, PSME PTL jest wpisana do rejestru OIL;
  • III rok wyłącznie zajęcia praktyczne i samodzielne wykonywanie zabiegów;
  • sprzęt i preparaty renomowanych producentów;
  • roczne szkolenie Master dla absolwentów.

O tym, że poziom jej kształcenia utrzymuje się na wysokim poziomie świadczy fakt, że w 2014 r. wyróżniono ją nagrodą „EuroSymbolu Nowoczesnego Kształcenia”. Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego prowadzi zajęcia dla lekarzy wszystkich specjalności, którzy zamierzają prowadzić praktykę z zakresu medycyny estetycznej. I choć medycyna estetyczna nie jest specjalizacją medyczną, to dyplom PSME gwarantuje zdobycie wykształcenia w formie i na poziomie bliskim specjalizacji lekarskiej. Komitet naukowy składa się ze znamienitych eskpertów – nie tylko polskich, ale i zagranicznych.

Kto może podjąć naukę w PSME?

Naukę w szkole może podjąć każdy lekarz, który posiada dyplom ukończenia Akademii Medycznej na kierunku lekarskim i czynnie wykonuje swój zawód. Nauka trwa trzy lata i kończy się egzaminem testowym oraz prezentacją pracy dyplomowej przed Komisją złożoną ze specjalistów. Absolwenci uzyskują tytuł lekarza medycyny estetycznej, nadawany przez Polskie Towarzystwo Lekarskie i Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Estetycznej.

 

Aplikacje należy składać do 10 października 2017 r. O przyjęciu decyduje kolejność zgłoszeń.

Chcesz wiedzieć więcej?

Zadzwoń: +48 (22) 628 58 21

napisz: medycyna.estetyczna@wp.pl lub wejdź na Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej PTL

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Przegląd kremów do opalania z filtrami

Sezon wakacyjny w pełni, dzięki czemu miałyśmy okazję przetestować różne kremy do opalania do ciała i twarzy z filtrami i podzielimy się z Wami naszymi spostrzeżeniami. Generalnie nie żadna z nas nie miała praktycznie zastrzeżeń, co do zakupionych produktów, niezależnie od tego z jakiej półki cenowej pochodziły.

Dla tych, którzy lubią wiedzieć więcej, krótkie przypomnienie o co chodzi z tymi filtrami. Otóż promieniowanie ultrafioletowe dzielimy na:

  • Promieniowanie UVC

W większości jest ono pochłaniane przez warstwę ozonową, dlatego nie ma bezpośredniego wpływu na skórę człowieka;

  • Promieniowanie UVB

Ma działanie rumieniotwórcze, powoduje oparzenia, a także stymuluje syntezę barwnika i nadaje skórze brązowy kolor. Natężenie waha się zależnie od pory roku i dnia – najsilniejsze jest w okresie letnim w godzinach: 10:00 – 15:00. Promieniowanie UVB jest zatrzymywane przez chmury, szyby okienne, odzież, ale penetruje przez wodę;

  • Promieniowanie UVA 

Stanowi natomiast aż 95% promieniowania UV, które jest wysyłane na ziemię. Jego natężenie jest stałe, niezależnie od pory roku i dnia. Przenika ono przez chmury, a nawet przez szyby okienne i niektóre tkaniny. Zatem UVA jest z nami praktycznie przez cały rok, przez cały dzień, zarówno na zewnątrz jak i w pomieszczeniach, nawet w czasie pochmurnych dni. Nadaje skórze brązowy kolor. Ale uwaga wnika promieniowanie UVA w głębsze warstwy skóry, uszkadzając włókna kolagenowe i elastynę, osłabia układ immunologiczny, zmienia DNA skóry i nasila produkcję wolnych rodników. Dawki tego promieniowania kumulują się, dlatego efekty działania UVA nie są widoczne od razu. Jest ono emitowane także przez lampy w solariach.

Dzięki regularnemu stosowaniu preparatów z filtrami UV – również w okresie jesienno-zimowym – nasza skóra wolniej się starzeje, a dodatkowo chronimy ją przed powstawaniem przebarwień.

Kremy/balsamy do opalania SPF 50+

Shiseido Expert Sun Aging Protection Lotion Plus SPF50+

Formuła emulsji do twarzy i ciała chroni zewnętrzne i wewnętrzne warstwy skóry przed szkodliwym działaniem promieni UVA/UVB. Zapobiega skutkom fotostarzenia takim jak zmarszczki i przebarwienia. Wodoodporna.

Cena: 160 zł /100 ml

Naszym zdaniem: Bardzo lekka konsystencja, bardzo dobrze się rozprowadza i wchłania, nie pozostawia biały śladów, naprawdę wodoodporna emulsja.

Clarins Mleczko w Sprayu do Opalania Bardzo Wysoka Ochrona UVB 50+ UVA

Bardzo wysoka ochrona przed promieniowaniem słonecznym dla wrażliwej skóry. Wodoodporne mleczko nawilża skórę i chroni przed pojawieniem się oznak przedwczesnego starzenia się skóry.

Cena: 115 zł / 150 ml

Naszym zdaniem: Lekka konsystencja, dobrze się rozprowadza i wchłania, nie pozostawia biały śladów.

 

NIVEA, Sun, nawilżający balsam do opalania, SPF 50+, bardzo wysoka ochrona

Pielęgnująca formuła balsamu zapewnia intensywne i długotrwałe nawilżenie skóry. Pomaga zredukować ryzyko wystąpienia alergii słonecznej. Zawiera wysoce skuteczny system filtrów UVA/ UVB, zapewniający natychmiastową i długotrwałą ochronę przed promieniowaniem. Zapobiega przedwczesnemu starzeniu się skóry. Wodoodporny.

Cena: 35 zł / 200 ml

Naszym zdaniem: Rozsmarowuje się dość wygodnie i szybko, aczkolwiek gdy temperatura jest na poziomie 22 – 23C rozsmarowuje się nieco trudniej, na początku pozostawia białe smugi, ale wchłania się dość szybko i nie zostawia śladów. Sprawdził się w wodzie. Bardzo przyjemny zapach.

Lirene, emulsja do opalania do skóry wrażliwej, SPF 50+, bardzo wysoka ochrona

Trójaktywny system zdrowej opalenizny: ochrona przed promieniowaniem UVA/UVB, gwarancja zdrowej i pięknej oraz ochrona przeciwstarzeniowa skóry.

Cena: 28 zł / 175 ml

Naszym zdaniem: Dobrze się rozprowadza, ma fajną chociaż niezbyt lekką konsystencję, dobrze się wchłania nie pozostawiając tłustej warstwy, nawilża, nadaje się także pod makijaż (nie roluje się) .

Kremy/mleczka do opalania SPF30+

Biotherm Lait Solaire SPF 30

Mleczko do ciała przeciw wysuszaniu się skóry. Wysoka ochrona SPF 30.

Cena: 100 zł / 200 ml

Naszym zdaniem: Mleczko przyjemną, lekką konsystencję, dzięki czemu łatwo się rozprowadza i wchłania zostawiając. Skóra jest nawilżona. Mleczko jest bardzo wydajne.

Vichy Ideal Soleil, ochronne mleczko do twarzy i ciała, SPF 30,

Produkt zawiera wysoko kryjące formuły do twarzy i ciała, które pozostawiają skórę suchą i matową w dotyku. Zapobiega uszkodzeniom skóry podczas przebywania na słońcu i tworzeniu wolnych rodników. Przeciwdziała starzeniu się skóry. Posiada właściwości nawilżające.

Cena: 55 zł / 300 ml

Naszym zdaniem: Przy cerze mieszanej dobrze sprawdził się na twarzy. Dobrze się rozprowadza, szybko się wchłania.

Eveline, Amazing Oils, wysoko wodoodporna emulsja do opalania, SPF 30, wysoka ochrona

Posiada ochronę przed promieniowaniem UVA/UVB oraz filtr chroniący przed promieniowaniem podczerwonym. Ultrawodoodporna formuła pozostawia na skórze delikatny film będący doskonałą barierą dla szkodliwego promieniowania również podczas kąpieli w wodzie. Preparat można stosować nawet na mokrą skórę.

Cena: 22 zł / 150 ml

Naszym zdaniem: Kremowa i treściwa konsystencja, łatwo się rozsmarowuje, szybko się wchłania. Wodoodporna. Całkiem dobrze się wchłania po nałożeniu go na wilgotną skórę.

Soraya, wodoodporny balsam do opalania, SPF 30, wysoka ochrona

Balsam do opalania SPF 30 polecany jest dla osób z jasną karnacją oraz w warunkach dużego nasłonecznienia. Aktywny system ochronny, oparty na wysokiej jakości filtrach Uvinul A Plus B, zapewnia szeroki zakres ochrony przed promieniowaniem słonecznym, powstawaniem przebarwień oraz poparzeniami.

Cena: 22 zł / 200 ml

Naszym zdaniem: Łatwo się rozsmarowuje, szybko się wchłania, nie pozostawia białych smug, ładnie pachnie.

 

Kremy/mleczka do opalania SPF10+ / SPF15+

Lancaster, Sun Beauty, Beztłuszczowe mleczko w sprayu do ciała SPF 15

Lekka, nietłusta emulsja przeciwsłoneczna w sprayu. Zawiera super skuteczne filtry UVA/UVB i silnie działający kompleks przeciwutleniający RPF.

Cena: 105 zł / 150 ml

Naszym zdaniem: Spray sprawia, że aplikacja jest lekka, łatwa i przyjemna. Dość szybko się wchłania, nie pozostawia uczucia lepkości.

Rilastil Sun System, mleczko SPF 15

Mleczko o aksamitnej konsystencji, łatwo rozprowadzające się, odpowiednie zarówno dla skóry twarzy jak i ciała. Zapewnia średnią ochronę przed promieniami UVB-UVA.

Cena: 50 zł / 100 ml

Naszym zdaniem: Dobrze się wchłania, lekkie. Cera mieszana na buzi będzie się nieco świecić. Przyjemny zapach.

Kolastyna, emulsja do opalania, SPF 10, niska ochrona

Emulsja do opalania SPF 10, niska ochrona. Ciesz się letnim słońcem z Emulsją do opalania KOLASTYNA, która stanowi tarczę ochronną przed promieniowaniem UV. Formuła, zawierająca zaawansowane składniki aktywne oraz kombinację ochronnych filtrów UVA/UVB, gwarantuje skuteczną ochronę skóry przed szkodliwym poparzeniem słonecznym, a także przedwczesnym starzeniem.

Cena: 10 zł / 200 ml

Naszym zdaniem: Lekka konsystencja, łatwo się rozprowadza i wchłania, bardzo przyjemny zapach. Nie jest wodoodporna, spływa z wodą i z potem.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Już wkrótce XVII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Już wkrótce Warszawa będzie świadkiem największego w tej części Europy wydarzenia, gromadzącego najlepszych lekarzy i firmy światowej branży medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging to okazja do zapoznania się z najnowszymi trendami na rynku.

Tegoroczny Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging odbędzie się w dniach 6-8 października w Warszawie, w hotelu Hilton – będzie to już XVII edycja tego wydarzenia. Jako współorganizator mogę z dumą podkreślić, że w trakcie 20 lat swojej historii Kongres stał się ważnym punktem w kalendarzu branży medycyny estetycznej i przeciwstarzeniowej. Z ankiet przeprowadzonych wśród lekarzy zajmujących się medycyną estetyczną wynika, że wydarzenie to jest pierwszym i najbardziej dostępnym źródłem informacji na temat nowości związanych z rynkiem, urządzeń i problemów, które występują podczas zabiegów.

Setki uczestników z wielu branż

Ubiegłoroczny Kongres przyciągnął ponad 900 uczestników, 100 prelegentów i 75 wystawców, obecnych na 40 warsztatach i 20 sesjach. Lekarze i eksperci, których gościliśmy, byli przedstawicielami zarówno branży medycyny estetycznej, jak i dziedzin pokrewnych, takich jak dermatologia, chirurgia plastyczna, naczyniowa, endokrynologia i inne. Również w tym roku Kongres będzie okazją do wymiany doświadczeń, nawiązania relacji biznesowych i zawarcia ciekawych znajomości zawodowych.

Jakich nowości możemy się spodziewać podczas XVII Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging?

W programie Kongresu znajdą się oczywiście tematy związane z najczęściej wykonywanymi zabiegami medycyny estetycznej, jak wypełniacze, toksyna botulinowa, peelingi czy lasery. Spośród ciekawostek w tej dziedzinie chciałbym zwrócić uwagę na doniesienia na temat nowego sposobu aplikacji toksyny botulinowej, tzw. mikrobotoks, którego efekty będą dotyczyć 1/3 dolnej części twarzy, czyli żuchwy i szyi. Wiele uwagi poświęcimy też stosowaniu wypełniaczy w okolicy oka, a ekspert z Ukrainy zaprezentuje możliwości użycia toksyny botulinowej w celu korekcji postawy.

Ważnym tematem podczas Kongresu będą także substancje autologiczne, czyli własne organizmu, zwłaszcza tkanka tłuszczowa, która jest coraz częściej stosowana nie tylko jako wypełniacz, ale także jako substancja poprawiająca jakość skóry. Ponadto będziemy mówić o innych substancjach autologicznych, takich jak fibroblasty (stosowanych w celach regeneracyjnych), komórki macierzyste czy czynniki wzrostu.

Uczestnicy wydarzenia zapoznają się lepiej z medycyną anti-aging, która będzie reprezentowana również poprzez tematykę wpływu flory bakteryjnej na funkcjonowanie organizmu. Zastanowimy się nad genetyką – jej wpływem na nasze funkcjonowanie i długość życia oraz tym, na ile genetyka może być użyteczna np. w dietetyce.

Oczywiście nie zabranie tematu powikłań po zabiegach medycyny estetycznej, które się zdarzają i – niestety – muszą się zdarzać, ale dobry lekarz medycyny estetycznej powinien potrafić sobie z nimi poradzić i ograniczyć ich negatywne efekty.

Oprócz tego podczas Kongresu poruszone zostaną zagadnienia związane z ginekologią estetyczną, chirurgią plastyczną czy urządzeniami operującymi różnymi źródłami energii.

Wykłady, debaty, warsztaty…

Jako organizatorzy Kongresu staramy się, by każda część wydarzenia była równie interesująca i stymulująca. Dlatego powtórzymy cieszące się dużym zainteresowaniem ubiegłoroczne formuły debat, a więc obrady okrągłego stołu i tzw. boxing ring, w którym przeciwnicy i zwolennicy danego zabiegu czy technologii będą wymieniać się argumentami za i przeciw.

Uczestnicy wydarzenia będą też mieli okazję wysłuchać wykładów wyjątkowych ekspertów oraz obejrzeć ekspozycje materiałów i sprzętów dla medycyny estetycznej wielu renomowanych firm i poddać je szczegółowej ocenie, wymieniając się opiniami z producentami.

Warto wziąć udział

Medycyna estetyczna to najdynamiczniej rozwijająca się gałąź medycyny, przyciągająca lekarzy i naukowców z wielu dziedzin, odpowiadająca na potrzeby ogromnej liczby osób chcących przeciwdziałać skutkom starzenia i pielęgnować zdrowy styl życia. Ważne jest, aby w ogromie informacji, które codziennie zalewają ten rynek, odnaleźć to, co najważniejsze i najcenniejsze. Liczę, że potrzeba ciągłego zdobywania wiedzy i doskonalenia swoich umiejętności będzie dobrą motywacją, by wziąć udział w XVII Międzynarodowym Kongresie Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Jak zwykle zapewnimy wspaniałą atmosferę w przyjaznym i luksusowym otoczeniu hotelu Hilton. Zapraszamy też na wspólną zabawę w sobotni wieczór. Chcemy, aby było to spotkanie wznoszące dużo w profesjonalny rozwój lekarzy, a także miłym elementem socjalnym, sposobem na wymianę poglądów wśród lekarzy praktykujących medycynę estetyczną i anti-aging.

dr Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana