Zadbaj o swoją skórę i pozbądź się widocznych zmarszczek.

Właśnie jesienią zauważamy pierwsze (kolejne) zmarszczki. Wraz z zejściem opalenizny widzimy, że skóra, która została odwodniona i zaatakowana przez wodne rodniki, jest starsza o jedno lato. Zgadzasz się na to? A może chcesz wyglądać na tyle lat, na ile się czujesz?

 jak pozbyć się zmarszczek

Słońce, woda, relaks – naładowałaś akumulatory na następny rok? Tymczasem Twoja skóra kilka tygodni po urlopie zdradza właśnie bezlitosną prawdę, że jest starsza o jedno lato. Dlaczego? Na własnej skórze przekonałaś się, co to fotostarzenie. Nawet tydzień w intensywnym słońcu wystarczył, żeby twarz straciła jędrność, przybyło jej zmarszczek, przebarwień, cera stała się cienka i odwodniona. Jest teraz zmęczona i jak nigdy potrzebuje twojej pomocy. Zwłaszcza, że za kilkanaście tygodni czeka ją kolejne ekstremum – mroźna zima.

– Właśnie jesienią wiele kobiet zauważa nowe zmarszczki i narzeka na swój wygląd. To efekt fotostarzenia, czyli ataku wolnych rodników na skórę, ale nie tylko. W słońcu bardziej zagniatają się też zmarszczki mimiczne – mówi dr Agnieszka Bliżanowska z Centrum Medycyny Estetycznej i Dermatologii WellDerm. –  Częściej mrużymy oczy, marszczymy czoło, na dodatek słońce i słona woda wysuszają skórę, która staje się mniej sprężysta i elastyczna – tłumaczy ekspertka i dodaje, że dlatego po wakacjach pacjentki częściej zgłaszają się z kurzymi łapkami, pogłębionymi zmarszczkami na czole i bardziej widoczną lwią zmarszczką.

Sposób to oczywiście zastosowanie toksyny botulinowej, w tych miejscach gdzie mięśnie mimiczne pracują zbyt intensywnie. Ale toksyna botulinowa nie zawsze będzie skuteczna w 100%. – Gdy wymaga tego anatomia i fizjologia twarzy, dodaje się jeszcze niewielkie dawki kwasu hialuronowego, by wypełnić zagłębienia w skórze, wyżłobione przez mimikę – mówi dr Bliżanowska.

A co z pozostałymi zmarszczkami? Na te drobne, powierzchniowe – wywołane wysuszeniem i wiotczeniem skóry – pomoże mezoterapia z kwasem hialuronowym (np. Teosyal Redensity I). Nie tylko je zniweluje, ale także poprawi koloryt, skóra odzyska blask i zdolność odbijania światła. Inny zabieg – Restylane Skinboosters – silnie nawilży cerę, ale zapewni przy okazji dyskretny efekt uniesienia opadających kącików ust, oczu, wygładzenie i poprawę owalu twarzy. – Występujący w składzie preparatu kwas hialuronowy ma formę stabilizowaną, rozkłada się więc wolniej niż ten z mezoterapii, dzięki czemu efekt wygładzania i nawilżenia utrzymuje się dłużej. Nie jest jednocześnie tak gęsty, jak preparaty do tradycyjnych wypełnień – wyjaśnia dr Bliżanowska. Można powiedzieć, że to metoda z pogranicza mezoterapii i wolumetrii. – Skinboosters równomiernie, dyskretnie i naturalnie modeluje bowiem rysy twarzy, pobudza też skórę do wytwarzania kolagenu, która to umiejętność zanika z wiekiem – wyjaśnia dermatolog estetyczna.

Usta po lecie również mogą stracić urok. Przesuszone pod wpływem częstego kontaktu ze słońcem, pokrywają się teraz siateczką drobnych zmarszczek. – Jeśli nie zdążyłyśmy zapobiec takim problemom latem (wystarczył tzw. refresh ust za pomocą kwasu hialuronowego w formie iniekcji), zróbmy ten zabieg przed zimą . Kwas hialuronowy silnie nawilży wargi, sprawi że będą miękkie i delikatne, przez co usta będą wyglądać na dużo młodsze i bardziej świeże. – Oczywiście nie zostaną powiększone, chociaż lekarz może dodatkowo uwypuklić ich urodę, delikatnie zwiększając objętość i zarysowując kształt. Bez przesadzonych efektów – podkreśla dr Bliżanowska. Warto zająć się ustami jesienią nie tylko w ramach regeneracji. Musimy je przecież  przygotować na kolejny trudny okres, gdy będą pierzchnąć i cierpieć zimą, która czeka nas nieuchronnie.

 

 

zdj: inwithskin.com Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ekskluzywny program odmładzający w Hotelu SPA Dr Irena Eris.

W Hotelu SPA Dr Irena Eris został wprowadzony nowy, bardzo ekskluzywny program przynoszący szybki, a zarazem spektakularny efekt odmłodzenia. Dzięki zastosowaniu najlepszych rozwiązań oraz niesamowitemu otoczeniu zabiegi są naprawdę ekskluzywne.  

ekskluzywny program odmładzający Hotel SPA dr Irena Eris

Pięciogwiazdkowy Hotel SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie stworzył nową, wyjątkową propozycję –Ekskluzywny program odmładzający –  unikalny i niezwykle skuteczny 3-dniowy program kompleksowej pielęgnacji twarzy, adresowany do aktywnych kobiet i mężczyzn, oczekujących szybkich i widocznych rezultatów kosmetycznych w postaci – likwidacji lub istotnego spłycenia zmarszczek,  wyraźnej poprawy owalu twarzy oraz ogólnej kondycji cery.

Koncepcja programu opiera się na konsultacji z zespołem ekspertów, zdiagnozowaniu stanu skóry twarzy za pomocą aparatu do badania skóry oraz opracowaniu indywidualnego programu serii zabiegów odmładzających, dostosowanych do wieku biologicznego skóry, jej potrzeb i oczekiwanych spektakularnych efektów.

W programie wykorzystywane są zabiegi kosmetologiczne z użyciem najnowocześniejszych, profesjonalnych technologii Face Lab – peelingu wodnego, podczerwieni, fal radiowych i ultradźwięków oraz kombinacja sprawdzonych terapii z zakresu medycyny estetycznej z użyciem preparatów o wysokim stężeniu składników aktywnych (np. korekta i wypełnianie zmarszczek, mezolifting).

Przez cały czas trwania programu rezultaty działań wszystkich zabiegów nadzoruje lekarz medycyny estetycznej, a osobisty concierge będzie dokumentował proces zachodzących zmian odmładzania skóry.

Po 1-2 tygodniach od wykonania zabiegów odmładzających zalecana jest wizyta kontrolna u lekarza dermatologa w hotelu lub dowolnym Kosmetycznym Instytucie Dr Irena Eris najbliższym miejscu zamieszkania.

Więcej informacji można uzyskać w recepcji Kosmetycznego Instytutu w Hotelu SPA Dr Irena Eris Wzgórza Dylewskie pod tel. 89 644 52 00 oraz na www.DrIrenaErisSpa.com

 


 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Polska premiera iovera. Czy iovera w Polsce również będzie hitem?

Po Paryżu i Londynie nadszedł czas na Warszawę, gdzie podczas XIII Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging odbędzie się Polska premiera iovera – pierwszego na świecie, wolnego od toksyn zabiegu przeciw zmarszczkom mimicznym czoła. 

 

„Długo szukaliśmy technologii, która mogłaby być alternatywą dla lekarzy i pacjentów, którzy szukają skutecznej terapii bez użycia toksyn. iovera okazała się być najlepszym wyborem i spełniła nasze oczekiwanie we wszystkich branych pod uwagę kwestiach. Jest to najnowocześniejsze i jedyne tego rodzaju urządzenie na rynku, które zapewnia pacjentom natychmiastowe efekty, zachowując przy tym najważniejsze normy bezpieczeństwa” – mówi Joanna Szendzielorz – Tajak, prezes L.E.A. VIVACY.

– Urządzenie to powstało przy współpracy ze światowej sławy lekarzami. Istnieje duże zapotrzebowanie na zabiegi urządzeniem iovera, ponieważ oferuje ono  natychmiastowe,  widoczne rezultaty w redukcji zmarszczek, bez pozostawiania w ciele pacjenta żadnych substancji – mówi Clint Carnell, dyrektor generalny firmy Myoscience.

 Prof. Daniel Cassuto, chirurg plastyk, który używa urządzenia iovera w swojej klinice w Mediolanie, dodaje:

 „iovera wzbudziła duże zainteresowanie wśród moich pacjentów którzy, z różnych przyczyn, nie chcą stosować zabiegów z użyciem toksyny botulinowej w terapii zmarszczek mimicznych. Urządzenie iovera umożliwia mi zaoferowanie, właśnie tym pacjentom skutecznej terapii przeciwzmarszczkowej”.

 

iovera jest efektem pracy biotechnologów, inżynierów i lekarzy medycyny estetycznej. Została ona opracowana i opatentowana przez firmę MyoScience z Kalifornii, specjalizującej się w dziedzinie technologii medycznych. iovera jest skutecznym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie akceptują swoich zmarszczek mimicznych czoła i jednocześnie nie są przekonani do terapii wykorzystujących toksyczne substancje.  

iovera wykorzystuje naturalną odpowiedź organizmu na zimno. Zaawansowana technologia Focused Cold Therapy w bezpieczny sposób blokuje przepływ sygnałów w komórkach obwodowych nerwów. Sam nerw pozostaje nienaruszony, a zablokowaniu ulegają jedynie aksony, które w układzie nerwowym odpowiadają za przepływ impulsów (marszczenie czoła). Efektem jest natychmiastowa redukcja dynamicznych linii twarzy na okres około 3 miesięcy

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana