Upływający czas nie jest sprzymierzeńcem młodego wyglądu. Z biegiem lat skóra traci jędrność i elastyczność, ponadto może pogarszać się także jej koloryt. Poza zmarszczkami w określonych miejscach na twarzy pojawiają się na skórze nierówności i zagięcia. U wielu osób pogłębia się także bruzda nosowo-wargowa, dodając nam lat.
Bruzdami nosowo-wargowymi określamy obszar twarzy od skrzydełek nosa, aż po kąciki ust. Bruzdy te są widoczne zwłaszcza przy mimice twarzy i uśmiechu. Bruzdy nosowo-wargowe związane są z reguły z wiekiem, a na ich powiększanie się ma również wpływ wiotkość tkanek twarzy i opadanie policzków. Bruzdy te zaczynają się tworzyć stosunkowo wcześnie, bo już nawet około 25. roku życia, i z biegiem lat dochodzi do ich pogłębiania się.
Usuwanie zmarszczek nosowo-wargowych można przeprowadzić poprzez przebycie operacyjnego liftingu twarzy. Jest to jednak procedura inwazyjna, po której wymagana jest rekonwalescencja. Medycyna estetyczna oferuje natomiast mniej inwazyjne, ale równie skuteczne zabiegi.
kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy – jest to jedna z najlepszych metod, która umożliwia redukcję zmarszczek i głębokich bruzd. Kwas hialuronowy – HA (hialuronic acid) – to naturalny składnik wszystkich żywych organizmów, o niezwykłej zdolności łączenia wielu cząsteczek wody. U ludzi występuje między innymi w skórze, oczach, stawach. Uwalniając wodę, nawilża skórę od wewnątrz, tworząc prawidłowe środowisko dla rozwoju i pracy komórek. Dzięki temu skóra jest nawilżona, jędrna i sprężysta.
Od 25 roku życia produkcja kwasu hialuronowego, a wraz z nim kolagenu i elastyny, zaczyna spadać. Wówczas warto pomyśleć o dostarczeniu skórze tego składnika od zewnątrz.
Kwas hialuronowy jako wypełniacz świetnie sprawdza się przy zabiegach wolumetrycznych, poprawiając objętość i owal twarzy. Efekty zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są widoczne od razu. Hialuran jest stopniowo wchłaniany przez organizm ludzki. W związku z tym pacjent może zdecydować się na ponowną aplikację kwasu hialuronowego po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu.
nici liftingujące PDO
Nici PDO są to nici liftingujące nowej generacji. Są one wykonane z włókna polidioksanu, które jest bardzo silne. Nić ma za zadanie stymulować produkcję kolagenu, wpływa na napięcie i sprężystość oraz elastyczność skóry. Zadaniem nici PDO jest zmuszenie skóry do produkcji kolagenu w sposób naturalny a także zwiększenie łączenia kwasu hialuronowego. Nici PDO są wprowadzane w taki sposób by nie zaburzyć rysów naszej twarzy ani naszej mimiki. Nici wprowadzane są tam, gdzie przebiega nasza naturalna linia napięcia skóry. Dzięki nim można także zmniejszyć siłę mięśni twarzy, podobnie jak w przypadku toksyny botulinowej, jednak toksyna daje mniej naturalny efekt.
Zabieg nie jest inwazyjny, ponieważ nie zostają po nim żadne blizny ani nacięcia. Po zabiegu możemy odczuwać dyskomfort, a na skórze mogą pojawić się zasinienia, które znikają po około 3-7 dniach. Skóra po zabiegu jest zaczerwieniona. Efekt zabiegu nici utrzymuje się na bardzo długi czas – nawet do 2 lat. Pełen efekt zabiegu jest widoczny dopiero po około 2-4 tygodniach, ponieważ nici muszą w tym czasie ułożyć, a wokół nich zaczyna się budować nowy kolagen. Możemy wyróżnić kilka rodzajów nici:
- First Lift rewitalizacja – są to bardzo cienkie nici, które dedykowane są na pierwsze zmarszczki dla kobiet po 30 roku życia, bez bardzo widocznych zmarszczek mimicznych. Takimi nićmi usuwa się niewielkie zmarszczki wokół oczu. Stosowane są również na szyi i dekolcie.
- First Lift Screw – są to delikatne nici do lekkiego liftingu, w tym zabiegu używana jest skręcona nić, która upora się z bruzdami nosowo-wargowymi, przeznaczona jest także do liftingu czoła
- First Lift Barb 4D – nić PDO z małymi haczykami, które po wprowadzeniu pod skórę unoszą ją, dzięki czemu zyskujemy efekt naturalnego liftingu, nici pozostają pod skórą aż do 210 dni, dzięki czemu stymulują produkcję kolagenu przez ten cały czas.
dermapen
Dermapen – to urządzenie, które pozwala na lepsze wykorzystanie metody mikronakłuwania skóry. Technika mikronakłuć skóry, to naturalna i mało inwazyjna metoda stymulująca skórę do samoregeneracji. Mikrourazy, które powstają w wyniku nakłuć są tak niewielkie, że skóra zamiast bliznowacieć rozpoczyna się równomiernie odbudowywać i regenerować.
Zabieg mikronakłuwania w pierwszej fazie polega na pobudzeniu naturalnych czynników wzrostu w skórze. Następnie zasymulowane fibroblasty rozpoczynają produkcję elastyny i kolagenu, odpowiedzialnych za jędrność i gładkość skóry. Ten prosty i naturalny mechanizm odbudowy skóry pozwala na jej ujędrnienie, spłycenie drobnych zmarszczek i bruzd oraz na znaczne zmniejszenie widoczności porów.
laser frakcyjny
Laser frakcyjny – laser frakcyjny wykorzystuje energię w postaci skupionych wiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Laser frakcyjny CO2 jest bardzo skuteczną metoda odmładzania skóry. Laser frakcyjny pomaga m.in. w lepszym napięciu skóry, zmniejszenie zmarszczek i wygładzeniu skóry. Pomaga też w wygładzeniu bruzd i blizn potrądzikowych. Dzięki niemu poprawimy również koloryt naszej skóry.
Laser frakcyjny wytwarza w skórze mikrouszkodzenia, dzięki którym następuje koagulacja tkanek w strefach mikrotermalnych. Dzięki temu skóra wytwarza więcej kolagenu poprzez uruchomione procesy gojenia. Kolagen sprawia, że skóra jest jędrniejsza, bardziej napięta i wygląda zdrowiej. Poprawia się również jej koloryt i jest o wiele gładsza.
Dodaj komentarz