Zabiegi pociążowe – problemy estetyczne po porodzie

U wielu kobiet ciąża pozostawia niechciane problemy estetyczne. Należą do nich zmiany skórne, które są wynikiem gwałtownego rozciągania się i zaburzeń sprężystości skóry. Panie borykają się nie tylko z wiotką i obwisłą skórą brzucha i biustu czy cellulitem, ale także ze zmianami okolic sromu i krocza. Medycyna estetyczna i chirurgia estetyczna mogą pomóc w powrocie do ciała, które miałyśmy przed okresem ciąży.

zdj: https://pixabay.com/pl/users/2081671-2081671/

Jak ujędrnić ciało i usunąć cellulit po ciąży

Urządzenie Icoone jest to najnowsza generacja masażu podciśnieniowego, który pozwala na precyzyjną pracę na tkance łącznej. Icoone jest młodszą siostrą endermologii (LPG). Icoone pracuje za pomocą głowic masujących wyposażonych w rolki z licznymi mikrootworami, które tworzą multi mikrostymulację działającą precyzyjnie i co ważne nie rozciągając skóry i nie powodując urazów. Icoone będący urządzeniem medycznym wyposażony został w gamę programów o różnej częstotliwości podciśnienia, co daje nam możliwość idealnego dobrania programów do potrzeb danej osoby.

Jeżeli Twoim głównym problemem są rozstępy, polecamy także:

W przypadku, gdy zależy Ci głównie na pozbyciu się cellulitu, zajrzyj tutaj. 

jak ujędrnić skórę biustu po ciąży

Ujędrnianie biustu po ciąży nie jest sprawą łatwą. Często stosowanie kosmetyków czy dermo kosmetyków nie jest wystarczające, a zwiotczała skóra na piersiach, brzydki biust prowadzą do kompleksów i negatywnie mogą wpływać na samopoczucie. Jak poprawić wygląd biustu po karmieniu? Bardzo dobre efekty można uzyskać dzięki zabiegom, które oferuje medycyna estetyczna. Jednym z nich jest zabieg SPM na biust.

  • zabieg SPM na biust – stymulujący masaż próżniowy

Zabieg SPM to pierwszy z polecanych zabiegów na zwiotczała skóra na piersiach. SPM to urządzenie, które pracuje pod ciśnieniem. Szklane aplikatory (w kształcie baniek) lekko zasysają skórę, a uniesione w ten sposób komórki skóry są rozciągane, co z kolei pozwala na lepszą penetrację tlenu przez błony cytoplazmatyczne. Efektem tego oddziaływania jest stymulacja unaczynienia oraz przyspieszenie procesów przemiany materii, stymulowany jest szybszy przepływ limfy. Stymulowane są fibroblasty do intensywnej produkcji nowych włókien kolagenowych i elastyny, co pozytywnie wpływa na ujędrnianie biustu po ciąży. Kondycja skóry poprawia się po serii zabiegów, z reguły zalecane jest ok. 10 zabiegów.

  • Inne zabiegi ujędrniające biust to:
  1. endermologia LPG – lifting biustu
  2. fale radiowe RF
  3. mezoterapia igłowa
  4. karboksyterapia
  5. nici liftingujące biust.

Jeżeli chcesz poznać szczegóły tych zabiegów, koniecznie przeczytaj:

Niektóre z kobiet po zaprzestaniu karmienia rozważają również zabieg powiększenia piersi. Sprawdź co na ten temat sądzi chirurg plastyk dr n. med. Lubomir Lembas.

ginekologia estetyczna – okolice sromu i krocza

Zabiegi pociążowe, z działu ginekologii estetycznej, pozwalają na zmniejszenie takich zmian lub doprowadzenie do stanu sprzed przebytej ciąży. Nieinwazyjne zabiegi są bezpieczną alternatywą dla operacji chirurgicznych. Zdecydowana większość usług ginekologii estetycznej to działania o charakterze rekonstrukcyjnym. Jeden z często wykonywanych zabiegów to perineroplastyka.

  • perineroplastyka

Zabieg ten polega na odbudowie, odmłodzeniu i odnowieniu struktur krocza, a wykonywany jest za pomocą lasera. Krocze często ulega uszkodzeniu na skutek przebytych porodów, urazów fizycznych, a także procesów starzenia się. Perineoplastyka pozwala na redukcję deformacji warg sromowych oraz przywrócenie im odpowiedniego kształtu i wielkości.

Poprzez laseroterapię okolicy krocza dochodzi do pobudzania wytwarzania nowego kolagenu i elastyny, w efekcie następuje ujędrnienie i napięcie struktury skóry oraz zmniejszenie rozstępów okolicy sromu i krocza. Dodatkowo poprawie ulega również koloryt skóry w okolicy zabiegowej.

Perineoplastyka to zabieg polecany nie tylko kobietom, które chcą poprawić swój wygląd, ale także tym, które odczuwają fizyczny dyskomfort towarzyszący tego typu zmianom.

Zajrzyj także tutaj, jeżeli interesują Cię zabiegi:

  1. obkurczanie ścian pochwy
  2. lifting krocza przy użyciu nici
  3. labioplastyka
  4. liposukcja wzgórka łonowego

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Makijaż permanentny – fakty i mity

Makijaż permanentny to bardzo dobry sposób na podkreślenie konturu oczu, skorygowaniu kształtu brwi czy konturu ust. Jest polecany także dla zabieganych osób, które mają rano mało czasu na wykonanie pełnego makijażu. Mogą z niego również skorzystać osoby, które zakończyły chemioterapię czy radioterapię. Jakie są główne fakty i mity dotyczące makijażu permanentnego?

Makijaż permanentny pozostaje pod skórą na całe życie (jak tatuaż)

MIT. Barwnik wypłukuje się stopniowo, a trwałość makijażu zależy od rodzaju skóry. U osób o cerze suchej makijaż permanentny będzie się utrzymywał nawet do 5 lat, natomiast u osób z cerą tłustą – do 2 – 3 lat.

Zabieg makijażu permanentnego jest bolesny

FAKT i MIT. Zabieg makijażu permanentnego to zabieg, w trakcie którego dochodzi do przerwania ciągłości naskórka. Jest to zatem zabieg, który może być przez niektóre osoby uznawany za bolesny, za inne osoby za nieprzyjemny. Trzeba pamiętać, że kwestia odczuwania i odporności na ból jest bardzo indywidualna. W przypadku braku przeciwwskazań makijaż permanentny wykonywany jest przy znieczuleniu miejscowym.

Barwiki często zmieniają odcień.

FAKT. Barwniki z ciepłej gamy kolorystycznej mogą wyłuszczać się na pomarańczowo, a zimne na niebiesko (np. z czarnego robi się fioletowy/zielony, z brązowego czerwony). Ważne jest zatem, aby odpowiednio dobrać pigmenty do typu karnacji: zimne do zimnych, ciepłe do ciepłych, co sprawi, że wybarwienia nie będą widoczne.

Zbyt ciemny barwnik można rozjaśnić wodą utlenioną

MIT. Woda utleniona nie wchodzi w interakcję z barwnikami. Makijaż permanentny można usunąć jedynie laserem.

Brwi przed zabiegiem trzeba ogolić, zanim zostanie wstrzyknięty się barwnik

MIT. Makijaż ma na celu podkreślenie kształtu i koloru brwi. Ogolenie brwi przed zabiegiem uniemożliwi podkreślenie ich naturalnego kształtu.

U każdego można wykonać makijaż permanentny

MIT. Do przeciwwskazań do skorzystania z zabiegu makijażu permanentnego należą: cukrzyca, ciąża i okres karmienia piersią, infekcja, łuszczyca, przyjmowanie leków sterydowych, WZW, HIV, aktywna opryszczka, choroby nowotworowe, świeże blizny, botoks/kwas hialuronowy (makijaż permanentny można wykonać min. 4 tygodnie po ww. zabiegach), choroby siatkówki i rogówki oka, epilepsja.

Makijażem permanentnym podkreśli tylko oczy i usta

MIT. Makijażem permanentnym można podkreślić zarówno oczy i usta, jak i skorygować kształt brwi, optycznie zagęścić brwi i/lub rzęsy.

Nie ma potrzeby wykonania wizualizacji makijażu

MIT. Prawidłowo wykonana wizualizacja ma na celu zobrazowanie efektu końcowego. Dzięki temu osoba, u której będzie wykonywany makijaż permanentny, będzie mogą sprawdzić czy takiego efektu oczekuje.

Nie jest potrzebna specjalna pielęgnacja po zabiegu

MIT.  Przez tydzień po zabiegu makijażu permanentnego należy smarować twarz specjalną maścią, która przyspiesza gojenie. Wskazane również, by przez ten czas unikać pływania i opalania się (również w solarium). Nie należy także zrywać złuszczającego się naskórka.

Oczy można malować już następnego dnia po zabiegu po zabiegu makijażu permanentnego

MIT. Z wykonaniem make-upu oczu najlepiej wstrzymać się całkowitego wygojenia skóry powiek, czyli ok 10 – 14 dni. Dotyczy to zarówno malowania rzęs jak i powiek.

Usta można malować już następnego dnia po zabiegu po zabiegu makijażu permanentnego

MIT. Podobnie jak w przypadku oczu, nie można malować ust co najmniej tydzień, a najlepiej do całkowitego ich wygojenia, czyli ok 10 – 14 dni.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak odżywić skórę ciała po lecie

Skóra ciała po wakacjach z reguły bywa odwodniona oraz szorstka w dotyku. Często przy nadmiernym opalaniu i niestosowaniu odpowiednich kosmetyków skóra łuszczy się. Warto zatem pomyśleć o tym jak o nią zadbać.

zdj: https://pixabay.com/pl/users/FotografieLink-6316043/

Zewnętrzne czynniki atmosferyczne, tj. promieniowanie słoneczne, piasek, kąpiele w słonej lub chlorowanej wodzie i wiatr, sprawiają, że cera staje się sucha i odwodniona. Przesuszona skóra charakteryzuje się widoczną siateczką drobnych zmarszczek. Ponadto z uwagi na większą ekspozycję na promieniowanie UV pojawiać mogą się przebarwienia czy poszerzone naczynia krwionośne.

zabiegi na ciało po lecie – jakie wybrać?

Kluczowa jest regeneracja skóry, zatem najpierw powinniśmy zdecydować się na zabiegi rewitalizujące i odżywcze, które przywrócą skórze nawilżenie i blask. W dalszej kolejności należy wykonywać zabiegi, których zadaniem jest wyrównanie kolorytu. Ale zanim do tego przejdziemy niezbędne jest złuszczanie naskórka.

  • Złuszczanie naskórka

  • peeling

Zadaniem peelingu jest usunięcie martwego naskórka. Naturalny cykl regeneracji skóry trwa około 4 tygodni. W tym okresie komórki, które powstają w najgłębszej warstwie naskórka, stopniowo przesuwają się ku powierzchni. Następnie ulegają odwodnieniu, zrogowaceniu, aż wreszcie obumierają i złuszczają się „wypychane” przez kolejne komórki przesuwające się ku górze.

Poprzez peeling usuwane zostają martwe komórki naskórka, cera staje się wygładzona i rozjaśniona, koloryt jest wyrównany, pory zostają oczyszczone i zwężone. Wpływa to z kolei na lepszą i głębszą absorpcję substancji odżywczych zawartych w kosmetykach.

Peeling całego ciała możesz wykonać samodzielnie w domu lub udać się do salonu kosmetycznego na profesjonalny peeling.

  • szczotkowanie ciała

Innym sposobem na pozbycie się martwego naskórka jest szczotkowanie ciała. W każdej drogerii za kilka-kilkanaście złotych zakupimy szczotkę z włosia naturalnego.

Jak jej używać? Na sucho! Szczotkę przesuwamy zgodnie z kierunkiem limfy od dołu do góry. Na początku zabieg może wydawać się nieprzyjemny, ale szybko odczucie się zmienia. Solidnie pobudzamy krążenie krwi, usuwamy toksyny, ujędrniamy a także wydobywamy blask! A pozbawiona zanieczyszczeń skóra lepiej wchłonie składniki aktywne z kosmetyków.

  • nawilżanie i natłuszczanie ciała

Po peelingu koniecznie nałóż na ciało balsam odżywczy, który dostarczy skórze niezbędnych składników. Sprawdź etykietę i szukaj takich składników jak: masło Thea, olej z nasion dzikiej róży, olej babassu, wyciąg z miodunki plamistej, olej monoi, olej kukui, masło shea, olej migdałowy, olej abisyński, D-Panthenol.

Balsamy czy kremy do ciała dla skóry odwodnionej powinny zawierać np. kwas hialuronowy, kolagen, chitozan, PCA, sorbitol, glicerol, wazelinę, parafinę, kwasy tłuszczowe czy ceramidy.

Natomiast kosmetyki dla suchej cery powinny nie tylko dostarczać wilgoci, ale także mieć zdolność do zatrzymywania jej w skórze. Najlepiej wybierać specjalnie dedykowane nawilżająco-natłuszczające dermokosmetyki do cery suchej i koniecznie wybierać kremy z filtrem UVA i UVB. Gdy będziemy kupować kosmetyki dla cery suchej, powinniśmy sprawdzać czy posiadają substancje mające wpływ na uzupełnienie wody.

Czytając etykiety sprawdźmy zatem czy znajdują się na nich: sole mineralne, sole kwasu mlekowego, hydroksykwasy, hydrofilne aminokwasy, witaminy w szczególności witamina A i E, pantenol, ceramidy, kwas hialuronowy.

Sprawdź jak rozpoznać czy twoja skóra jest sucha czy odwodniona.

  • zabiegi na ciało

  • Odżywczy zabieg na ciało Enrich

Odżywczy zabieg na ciało Enrich to odmienia skórę suchą, pozbawioną kondycji, zmęczoną. Dzięki temu zabiegowi letnia opalenizna trwa dłużej, przynosi ulgę skórze przesuszonej klimatyzacją i miejską wodą.

Produkty Enrich, zawierające w egzotyczne składniki pielęgnacyjne (m.in. olejki eteryczne z geranium, ylang ylang, paczuli, olej Babassu czy masło Murumuru) sprawiają, że zabieg przypomina orientalny rytuał, który głęboko odżywia skórę oraz pobudza zmysły.

Zabieg obejmuje całe ciało, a szczególna uwaga skupia się na przesuszonych dłoniach i stopach. Rytuał dopełnia relaksujący masaż głowy. Dla uzyskania efektu głębokiego odżywienia skóry polecane jest wykonanie serii zabiegów.

  • czekoladowy zabieg na ciało

Relaksujący, odżywczy i napinający czekoladowy zabieg na ciało. Zabieg rozpoczyna się czekoladowym peelingiem całego ciała, który usuwa martwe komórki naskórka i przygotowuje skórę na przyjęcie składników aktywnych zawartych w masce. W kolejnej fazie w ciało wmasowywana jest rozgrzewająca czekoladowa maska bogata w składniki odżywcze i napinające.

Następnym etapem jest relaksujący seans w eletrosaunie, podczas którego składniki aktywne zawarte w masce wnikają w głąb skóry, dzięki poprawie ukrwienia skóry. Zabieg kończy się masowaniem ciała odżywczym kremem. Po zabiegu skóra jest napięta, odżywiona i pachnie czekoladą.

  • Kozie mleko i liczi

Zabieg Kozie mleko i liczi to ratunek dla skóry suchej i skłonnej do podrażnień. W skład kosmetyków wchodzą wybrane surowce naturalne o działaniu odżywczym, łagodzącym i przeciwstarzeniowym. Celem zabiegu jest odbudowa i wzmocnienie naturalnej bariery ochronnej. Przyjemny oraz luksusowy zabieg gwarantuje natychmiastowe uczucie ukojenia i nawilżenia.

Kozie mleko i liczi to zabieg odżywczy i łagodzący, ratunek na podrażnienia i poparzenia słoneczne.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu to: skóra sucha, wrażliwa, łuszcząca się, alergiczna.

  • Aromatic Honey zabieg odżywczo – regenerujący ciało

Aromatic Honey to doskonała propozycja dla osób, których skóra wymaga intensywnej regeneracji. Aromatyczne zapachy wanilii i pomarańczy łagodzą napięcie nerwowe i pozwalają na chwilę prawdziwego odprężenia i relaksu. Efektywność zabiegu zapewniają optymalnie dobrane składniki aktywne o udowodnionej skuteczności. Skóra staje się miękka i doskonale odżywiona, dzięki czemu odzyskuje równowagę.

Zalecana liczba zabiegów: jako jednorazowy zabieg pielęgnacyjny w serii uzależnionej od indywidualnych potrzeb i/lub kondycji skóry.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu: to nadmiernie zrogowaciały naskórek, skóra wymagająca regeneracji, przesuszona, odwodniona, szorstka, po nadmiernej ekspozycji na promienie słoneczne, solarium, klimatyzację.

  • mikrodermabrazja z maską na różne partie ciała

Mikrodermabrazja diamentowa ma za zadanie mechanicznie ścierać naskórek, a także oczyszczać skórę z zanieczyszczeń i nadmiaru sebum. Ścieranie naskórka uzyskuje się poprzez tarcie głowicy, która ma za zadanie ścierać naskórek i oczyścić skórę przez kolejnym zabiegiem. Skóra ścierana jest warstwowo, aż do uzyskania pożądanego efektu.

 

Ścieranie skóry powoduje, że przyspiesza się proces jej regeneracji, powoduje się wzrost kolagenu i elastyny, przez co skóra staje się jaśniejsza i zregenerowana. Można zauważyć także większe napięcie skóry i jej oczyszczenie.

 

W niektórych gabinetach kosmetycznych i klinikach medycyny estetycznej mikrodermabrazja oferowana jest nie tylko jako zabieg na ciało, ale także na inne partie. Warto poszukać zabiegów takich jak: mikrodermabrazja diamentowa z maską na uda, pośladki, brzuch, plecy czy ramiona.

  • znamiona po lecie

Jeżeli po lecie pojawiły Ci się nowe znamiona lub pieprzyki, albo w obrębie wcześniej istniejących zauważyłaś niepokojące zmiany, koniecznie udaj się do dermatologa. Pamiętaj, że poparzenie słoneczne zwiększa ryzyko zachorowania na raka skóry.

Przeczytaj koniecznie:

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana