Zabiegi na szyję dla 40 latki

W skórze 40-letniej kobiety zachodzą gwałtowne zmiany, które negatywnie wpływają na jej kondycję oraz wygląd. Na stan skóry w dużej mierze ma dotychczasowy tryb życia oraz pielęgnacja. Szyja jest obszarem ciała, na którym bardzo szybko można zaobserwować oznaki starzenia się. Jakie zabiegi są polecane dla 40-latki na skórę szyi?

Skóra szyi i dekoltu charakteryzuje się mała ilością gruczołów łojowych, co sprawia, że stosunkowo szybko traci ona nawilżenie, staje się przesuszona i mało elastyczna. Ponadto szyją wykonujemy wiele ruchów, nie tylko w dzień ale i w nocy podczas snu. Wszystko to wpływa na fakt, że często szybciej obserwujemy na niej pierwsze oznaki starzenia w postaci zmarszczek.

Dodatkowo po 40-stym roku życia włókna kolagenowe stają się coraz bardziej kruche, ubywa lipidów i ceramidów, rozluźnia się warstwa rogowa naskórka. W efekcie skóra traci swoją naturalną jędrność i elastyczność. Skóra jest cieńsza i gorzej nawilżona, a zmarszczki głębsze i bardziej widoczne. Jest to spowodowane okresem przedmenopauzalnym i zmianami hormonalnymi. Zmniejsza się bowiem liczba, a czasem zaczyna brakować estrogenów (żeńskich hormonów), od których w dużej mierze zależy dobra kondycja skóry. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę zabiegów, jakie są polecane dla 40-latki na skórę szyi?

laser frakcyjny

Laser frakcyjny – laser frakcyjny wykorzystuje energię w postaci skupionych wiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się skóry sprawia, że uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez odnowioną, zdrową tkankę.

Laser frakcyjny CO2 jest bardzo skuteczną metoda odmładzania skóry. Laser frakcyjny pomaga m.in. w lepszym napięciu skóry, zmniejszenie zmarszczek i wygładzeniu skóry. Pomaga też w wygładzeniu bruzd i blizn potrądzikowych. Dzięki niemu poprawimy również koloryt skóry.

Kiedy chcemy zredukować zmarszczki niezbędne może być przeprowadzenie 2-4 zabiegów. Z uwagi na to, że cykl regeneracyjny komórek trwa 28 dni, na kolejny zabieg można przyjść najwcześniej po tym okresie. Pełen cykl regeneracji tkanki to trzy miesiące, więc w pełni ocenić efekt zabiegu można dopiero po takim czasie.

mezoterapia z użyciem osocza bogato płytkowego

Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do ich głównego działania, czyli produkcji nowego kolagenu. Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują naturalnych produktów lub nie mogą poddać się innym zabiegom ze względu na występujące reakcje uczuleniowe na inne preparaty. Zabieg z jego wykorzystaniem jest całkowicie bezpieczny, czego potwierdzeniem może być stosowanie tej metody od ponad 30 lat w wielu dziedzinach medycyny.

Przez ostrzykiwanie odpowiednich warstw skóry osoczem bogatopłytkowym zostaje przyspieszony proces regeneracji, aktywacji komórek macierzystych, odnowy i pobudzenia fibroblastów. Dzięki temu zabieg zapewnia długotrwałą regenerację i rewitalizację skóry twarzy, poprawę jej ukrwienia i wygładzenie zmarszczek.  Brak efektu maski, zredukowane zmarszczki i przebarwienia oraz długotrwały efekt na pewno wpłynęły na to, iż kobiety chętnie korzystają z tego zabiegu. Skóra już po 1-2 tygodniach jest widocznie bardziej napięta i wygładzona. Efekty utrzymują się do kilku miesięcy, a w przypadku kilkukrotnego powtórzenia zabiegu – nawet 1,5 roku.

HIFU

HIFU to urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe. Nie są to jednak zwykłe fale, ponieważ w urządzeniu HIFU wykorzystane zostały fale dźwiękowe o wysokim natężeniu. Fale docierają do głębokich warstw skóry, doprowadzając do jej przegrzania. Przegrzanie nie jest silne – utrzymuje się na poziomie 65-70 stopni Celsjusza. Następuje kontrolowane poparzenie, dzięki któremu włókna kolagenowe regenerują się i kurczą. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza i gładsza.

HIFU to doskonałe rozwiązanie dla kobiet zmagających się z nieestetycznymi zmarszczkami i wiotką skórą na dekolcie i szyi. HIFU pozwoli wrócić do młodszego wyglądu bez zastosowania drastycznych środków. Skóra w tym miejscu szybko ulega wpływowi czasu, a zabiegi na te okolice są dość trudne do wykonania.

Skóra już po zabiegu wygląda na bardziej napiętą i wygładzoną. Efekt najbardziej widoczny jest po około miesiącu i utrzymuje się aż do 18 miesięcy. Zabiegów nie trzeba często powtarzać, jak np. w przypadku mezoterapii.

Fale radiowe RF na wiotką skórę

Główną zaletą działania fal radiowych RF jest aktywne stymulowanie procesu syntezy włókien kolagenowych oraz ich regeneracji. Fale radiowe RF podgrzewają skórę właściwą. Co za tym idzie RF fale radiowe aktywizują fibroblasty do większej produkcji kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu zyskuje się efekt wypełnienia zmarszczek i naturalnych ubytków dermatologicznych. Skutkiem ich oddziaływania na tkanki jest poprawa gęstości, napięcia, elastyczności i kolorytu skóry.

Dzięki  wysokiej temperaturze, którą otrzymujemy przez fale radiowe dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych (jest to reakcja bezpośrednia) oraz  stymulacji fibroblastów, czyli zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny (jest to reakcja pośrednia i jest ona rozciągnięta w czasie).  Tak wysoka temperatura wpływa na poprawę jakości skóry, prowadzi do jej zagęszczenia oraz ujędrnienia.

Seria to od 5 do 12 zabiegów powtarzanych w odstępach 10-dniowych. Zabieg trwa ok. 30 minut.

Sprawdź  także co na temat zabiegów z urządzeniem Pelleve, które wykorzystuje fale radiowe, mówi dr Katarzyna Kwarecka-Zając.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

IBX System – odbudowa i regeneracja paznokci

IBX System to produkt regenerujący paznokcie amerykańskiej marki Famous Names, który dostępny cieszy się dobrą opinią na polskim rynku od kilku lat. Zadaniem IBX jest regeneracja, wzmacnianie oraz ochrona paznokcia od środka. Jeżeli masz problem z kruchymi paznokciami,  rozdwajającą się lub zniszczoną płytką paznokci, zabieg IBX może być idealnym rozwiązaniem.

IBX System penetruje płytkę i przenika do jej wnętrza, zamiast zostawać na jej powierzchni, jak w przypadku tradycyjnych zabiegów czy odżywek do paznokci. IBX wzmacnia paznokcie od środka, sprawiając jednocześnie, że rosną one mocne i zdrowe, a płytka uzyskuje piękny naturalny kolor i zdrowy połysk.

IBX SYSTEM zabieg

IBX System to zabieg dwuetapowy, na który składają się produkty o nazwie IBX oraz IBX Repair.

Preparat IBX ma na celu odbudowę osłabionych paznokci. Jego działanie polega na spajaniu górnych warstw płytki, co zapobiega rozdwajaniu, kruszeniu i łuszczeniu. Paznokcie rosną mocniejsze, dłuższe i gładkie, mają zdrowy połysk oraz naturalny kolor. Dzięki temu, że preparat naprawia poważne uszkodzenia nie tylko na wierzchu płytki, ale też w głębszych warstwach, przyczynia się do naturalnego wzrostu paznokci.

Natomiast IBX Repair świetnie sprawdza się w roli bazy pod różnego rodzaju stylizacje paznokci: akrylowe, żelowe czy hybrydowe. IBX Repair tworzy specjalną powłokę ochronną i przyczynia się do redukcji białych plamek, które często powstają na naturalnej płytce paznokcia pod stylizacjami. IBX Repair chroni przed ewentualnym, ponownym uszkodzeniem paznokci.

IBX System – działanie

IBX System to preparat naprawczy, który:

  1. chroni paznokcie – działa, jak tarcza ochronna pod każdą stylizacją żelową / akrylową / hybrydową
  2. regeneruje, wzmacnia i odbudowuje paznokcie – działa, jak system wzmacniający i odbudowujący naturalne paznokcie (wygładza i scala płytkę, działa naprawczo na uszkodzenia mechaniczne, redukuje bruzdy, pęknięcia i białe plamki).

IBX System dla kogo jest polecany

System IBX został stworzony z myślą o tym, aby chronić naturalne paznokcie i wzmacniać je od środka. Polecany jest dla osób, których paznokcie:

  • są zniszczone od długotrwałego noszenia stylizacji żelowej/akrylowej/tipsów/hybryd
  • są słabe, cienkie i miękkie jak papier
  • rozdwajają się i łuszczą
  • mają białe plamki
  • mają bruzdy
  • mają jakiekolwiek uszkodzenia czy pęknięcia
  • są kruche i się łamią.

IBX System – najczęściej zadawane pytania

Najczęściej zadawane pytania dotyczące stosowania systemu IBX:

  1. Co to jest IBX i jak to działa?
    IBX to przenikający, utwardzany system monomerów, który wnika w płytkę, powodując jej wzmocnienie od środka (nie widać go na zewnątrz płytki)
  2. Czy po aplikacji IBX można nałożyć lakier, hybrydę, żel lub akryl?
    Tak, jest to nawet wskazane, gdyż IBX nie tylko regeneruje paznokcie, ale także chroni je przed potencjalnymi zniszczeniami. Dodatkowym atutem jest przedłużenie trwałości wybranej stylizacji.
  3. Jak często należy powtarzać zabieg?
    Jeśli paznokcie są zniszczone zaczynamy od zabiegu raz w tygodniu, następnie co dwa tygodnie i miesiąc – dla podtrzymania efektu. Nie zaleca się robić zabiegów IBX częściej niż raz w tygodniu.
    System został zaprojektowany tak, aby pomóc w sposób narastający, skumulowany odbudować i wzmocnić naturalne paznokcie. Oznacza to, że kiedy już widzimy poprawę, jeden zabieg na dwa, a potem na trzy tygodnie w zupełności wystarczy!
  4. Jak szybko widać efekty?
    Nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ każdy z nas ma inne paznokcie. Poprawa jest widoczna już po pierwszym zabiegu, jednak w zależności od stopnia osłabienia/zniszczenia płytki paznokcia pełny efekt może być widoczny po np. dwóch, trzech lub czterech zabiegach.

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Zabiegi na opadające kąciki ust

Wraz z wiekiem w skórze zachodzą procesy starzeniowe, które wpływają na zmianę rysów twarzy. Jednym z efektów są opadające kąciki ust, które nadają twarzy smutny i zacięty wygląd. Jaki zabieg na opadające kąciki ust można wykonać w gabinetach medycyny estetycznej?

opadające kąciki ust przyczyny

Na proces starzenia okolicy ust wpływa wiotczenie skóry, mięśni mimicznych. Odwróceniu ulega trójkąt młodości a tłuszcz zaczyna się gromadzić wokół żuchwy, zamiast wypełniać policzki. Zanika tkanka podskórna, mięśniowa i kostna w okolicy podbródka, w konsekwencji okolica pod dolną wargą i pod kącikami ust zapada się. Mięśnie nie są w stanie utrzymać kącików ust w ich pierwotnej pozycji. Ponadto im bardziej wyrazista mimika twarzy, tym szybciej kąciki zaczną się obniżać.

Podniesienie kącików ust można uzyskać poprzez wykonanie zabiegu z zastosowaniem kwasu hialuronowego lub toksyny botulinowej.

podniesienie kącików ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy – HA (hialuronic acid) – to naturalny składnik wszystkich żywych organizmów, o niezwykłej zdolności łączenia wielu cząsteczek wody. U ludzi występuje między innymi w skórze, oczach, stawach. Uwalniając wodę, nawilża skórę od wewnątrz, tworząc prawidłowe środowisko dla rozwoju i pracy komórek. Dzięki temu skóra jest nawilżona, jędrna i sprężysta.

Od 25 roku życia produkcja kwasu hialuronowego, a wraz z nim kolagenu i elastyny, zaczyna spadać. Wówczas warto pomyśleć o dostarczeniu skórze tego składnika od zewnątrz.

podniesienie kącików ust kwasem hialuronowym – przebieg zabiegu

Zabieg polega ja wstrzykiwaniu preparatu z kwasem hialuronowym pod skórę za pomocą strzykawki z bardzo cienką igłą. Preparat podaje się w miejscu zagłębienia skóry pod kącikami ust liniowo oraz dodatkowo równolegle tuż obok kącików. Dla zwiększenia komfortu pacjenta zostaje wcześniej zaaplikowany krem znieczulający w miejscu poddanym ostrzykiwaniu. Po aplikacji lekarz wykonuje delikatny masaż mający na celu równomierne rozprowadzenie preparatu w skórze.

Po zabiegu pacjent zazwyczaj może od razu wrócić do normalnej aktywności. Należy jednak ograniczyć mimikę ust, unikać ich rozciągania, a także chronić przed nadmierną ekspozycją na promieniowanie słoneczne. Przez kilka dni nie zaleca się również korzystania z siłowni oraz sauny.

podniesienie kącików ust kwasem hialuronowym – efekty

Efekty podniesienia kącików ust kwasem hialuronowym widoczne są po kilku dniach po zabiegu i utrzymują się przez kilka miesięcy. Jest to uzależnione od wielu indywidualnych czynników, w tym od wieku oraz stylu życia pacjenta.

podniesienie kącików ust kwasem hialuronowym – przeciwskazania

Kwas hialuronowy jest naturalną substancją, sporadycznie zatem wywołuje reakcje alergiczne. Trzeba jednak mieć na uwadze to, że kwas hialuronowy wykorzystywany w zabiegach medycyny estetycznej zawiera dodatkowe substancje wspomagające. Dlatego bardzo istotne jest wykluczenie wszelkich przeciwwskazań do przeprowadzenia zabiegu. Należą do nich m.in:

  • ciąża
  • karmienie piersią
  • wiek poniżej 18 lat
  • cukrzyca (nieleczona)
  • jednoczesne wykonywanie zabiegów laserowych
  • trądzik pospolity
  • opryszka (aktywna)
  • skłonność do keloidów (bliznowców)
  • choroby immunologiczne
  • choroby nowotworowe
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy
  • infekcje bateryjne, wirusowe i grzybicze skóry
  • leki obniżające krzepliwość krwi.

podniesienie kącików ust botoksem

Toksyna botulinowa to silnie działająca substancja, która powoduje blokowanie połączeń nerwowych pomiędzy płytką nerwową a mięśniem. W efekcie mięśnie ulegają rozluźnieniu, a zmarszczki rozprostowują się. Botoks jest obecnie używana na szeroką skalę, a podanie jej niewielkich dawek likwiduje zmarszczki wywołane przez kurczenie się mięśni twarzy i zapobiega ich powstawaniu w przyszłości (działanie profilaktyczne). Mięśnie są tymczasowo paraliżowane, co powoduje wygładzenie zmarszczek.

Botoks stosowany jest do ostrzykiwania zmarszczek mimicznych. Są to m.in. kurze łapki w okolicach oka, lwia zmarszczka na czole, zmarszczka palacza w okolicy górnej wargi, a także fałdy marionetki. Po wstrzyknięciu toksyny botulinowej rysy twarzy stają się łagodniejsze, znikają zmarszczki i bruzdy, twarz nabiera młodszego i naturalnego wyglądu. Zabieg wstrzyknięcia toksyny botulinowej powinien wykonać wykwalifikowany lekarz.

podniesienie kącików ust botoksem – przebieg zabiegu

Skóra wokół ust jest dezynfekowana. Następnie lekarz zaznacza kredką na twarzy pacjenta miejsca podania preparatu. Miejsce to ostrzykiwane jest przy użyciu cienkich, jednorazowych igieł. Sam zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut.

Likwidacja zmarszczek botoksem jest praktycznie bezbolesna i z reguły nie wymaga uprzedniego znieczulenia. Natomiast w niektórych przypadkach skórę smaruje się maścią znieczulającą Emla.

podniesienie kącików ust botoksem – efekt

Po zabiegu kąciki ust są podniesione, a skóra wokół jest napięta. Kontur ust jest podkreślony i wygładzony, a twarz wygląda na pogodną i wypoczętą. Toksyna botulinowa rozpoczyna swoje działanie po 2-3 dni od wstrzyknięcia. Pełny efekt zabiegu botoksu pojawia się po około tygodniu i utrzymuje nawet do 6 miesięcy.

podniesienie kącików ust botoksem – zalecenia po zabiegu

Przez pierwsze 4-5 godzin po wstrzyknięciu preparatu toksyny botulinowej powinno unikać się wysiłku fizycznego, nie pochylać głowy i unikać leżenia. Ponadto przez pierwsze 4-5 godzin pacjenci powinni unikać również masowania i uciskania miejsc wstrzyknięcia.

podniesienie kącików ust botoksem – przeciwwskazania

Toksyna botulinowa, w przeciwieństwie do kwasu hialuronowego, nie jest substancją naturalnie występującą w ludzkim organizmie, dlatego istnieje więcej przeciwwskazań do jej zastosowania. Należą do nich:

  • alergia na albuminę ludzką
  • choroba Alzheimera
  • choroby z grupy ALS (min. choroba Charcota, Lou Gehriga)
  • ciąża, laktacja
  • miastenia gravis
  • zaburzenia układu nerwowego
  • zaburzenia układu sercowo-naczyniowego
  • zespół Lamberta-Eatona.

Zabieg botoksu nie może być również stosowany u osób, które niedawno przeszły, lub są w trakcie kuracji poniższymi lekami:

  • amikacyna
  • chlorochina
  • d-penicylamina (Cuprenil)
  • galamina
  • hydroksychlorochina
  • linkomycyna
  • pankuronium
  • polimyksyna
  • streptomycyna.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana