W skórze 40-letniej kobiety zachodzą gwałtowne zmiany, które negatywnie wpływają na jej kondycję oraz wygląd. Na stan skóry w dużej mierze ma dotychczasowy tryb życia oraz pielęgnacja. Szyja jest obszarem ciała, na którym bardzo szybko można zaobserwować oznaki starzenia się. Jakie zabiegi są polecane dla 40-latki na skórę szyi?
Skóra szyi i dekoltu charakteryzuje się mała ilością gruczołów łojowych, co sprawia, że stosunkowo szybko traci ona nawilżenie, staje się przesuszona i mało elastyczna. Ponadto szyją wykonujemy wiele ruchów, nie tylko w dzień ale i w nocy podczas snu. Wszystko to wpływa na fakt, że często szybciej obserwujemy na niej pierwsze oznaki starzenia w postaci zmarszczek.
Dodatkowo po 40-stym roku życia włókna kolagenowe stają się coraz bardziej kruche, ubywa lipidów i ceramidów, rozluźnia się warstwa rogowa naskórka. W efekcie skóra traci swoją naturalną jędrność i elastyczność. Skóra jest cieńsza i gorzej nawilżona, a zmarszczki głębsze i bardziej widoczne. Jest to spowodowane okresem przedmenopauzalnym i zmianami hormonalnymi. Zmniejsza się bowiem liczba, a czasem zaczyna brakować estrogenów (żeńskich hormonów), od których w dużej mierze zależy dobra kondycja skóry. Poniżej przedstawiamy krótką charakterystykę zabiegów, jakie są polecane dla 40-latki na skórę szyi?
laser frakcyjny
Laser frakcyjny – laser frakcyjny wykorzystuje energię w postaci skupionych wiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się skóry sprawia, że uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez odnowioną, zdrową tkankę.
Laser frakcyjny CO2 jest bardzo skuteczną metoda odmładzania skóry. Laser frakcyjny pomaga m.in. w lepszym napięciu skóry, zmniejszenie zmarszczek i wygładzeniu skóry. Pomaga też w wygładzeniu bruzd i blizn potrądzikowych. Dzięki niemu poprawimy również koloryt skóry.
Kiedy chcemy zredukować zmarszczki niezbędne może być przeprowadzenie 2-4 zabiegów. Z uwagi na to, że cykl regeneracyjny komórek trwa 28 dni, na kolejny zabieg można przyjść najwcześniej po tym okresie. Pełen cykl regeneracji tkanki to trzy miesiące, więc w pełni ocenić efekt zabiegu można dopiero po takim czasie.
mezoterapia z użyciem osocza bogato płytkowego
Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do ich głównego działania, czyli produkcji nowego kolagenu. Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują naturalnych produktów lub nie mogą poddać się innym zabiegom ze względu na występujące reakcje uczuleniowe na inne preparaty. Zabieg z jego wykorzystaniem jest całkowicie bezpieczny, czego potwierdzeniem może być stosowanie tej metody od ponad 30 lat w wielu dziedzinach medycyny.
Przez ostrzykiwanie odpowiednich warstw skóry osoczem bogatopłytkowym zostaje przyspieszony proces regeneracji, aktywacji komórek macierzystych, odnowy i pobudzenia fibroblastów. Dzięki temu zabieg zapewnia długotrwałą regenerację i rewitalizację skóry twarzy, poprawę jej ukrwienia i wygładzenie zmarszczek. Brak efektu maski, zredukowane zmarszczki i przebarwienia oraz długotrwały efekt na pewno wpłynęły na to, iż kobiety chętnie korzystają z tego zabiegu. Skóra już po 1-2 tygodniach jest widocznie bardziej napięta i wygładzona. Efekty utrzymują się do kilku miesięcy, a w przypadku kilkukrotnego powtórzenia zabiegu – nawet 1,5 roku.
HIFU
HIFU to urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe. Nie są to jednak zwykłe fale, ponieważ w urządzeniu HIFU wykorzystane zostały fale dźwiękowe o wysokim natężeniu. Fale docierają do głębokich warstw skóry, doprowadzając do jej przegrzania. Przegrzanie nie jest silne – utrzymuje się na poziomie 65-70 stopni Celsjusza. Następuje kontrolowane poparzenie, dzięki któremu włókna kolagenowe regenerują się i kurczą. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza i gładsza.
HIFU to doskonałe rozwiązanie dla kobiet zmagających się z nieestetycznymi zmarszczkami i wiotką skórą na dekolcie i szyi. HIFU pozwoli wrócić do młodszego wyglądu bez zastosowania drastycznych środków. Skóra w tym miejscu szybko ulega wpływowi czasu, a zabiegi na te okolice są dość trudne do wykonania.
Skóra już po zabiegu wygląda na bardziej napiętą i wygładzoną. Efekt najbardziej widoczny jest po około miesiącu i utrzymuje się aż do 18 miesięcy. Zabiegów nie trzeba często powtarzać, jak np. w przypadku mezoterapii.
Fale radiowe RF na wiotką skórę
Główną zaletą działania fal radiowych RF jest aktywne stymulowanie procesu syntezy włókien kolagenowych oraz ich regeneracji. Fale radiowe RF podgrzewają skórę właściwą. Co za tym idzie RF fale radiowe aktywizują fibroblasty do większej produkcji kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu zyskuje się efekt wypełnienia zmarszczek i naturalnych ubytków dermatologicznych. Skutkiem ich oddziaływania na tkanki jest poprawa gęstości, napięcia, elastyczności i kolorytu skóry.
Dzięki wysokiej temperaturze, którą otrzymujemy przez fale radiowe dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych (jest to reakcja bezpośrednia) oraz stymulacji fibroblastów, czyli zwiększonej produkcji kolagenu i elastyny (jest to reakcja pośrednia i jest ona rozciągnięta w czasie). Tak wysoka temperatura wpływa na poprawę jakości skóry, prowadzi do jej zagęszczenia oraz ujędrnienia.
Seria to od 5 do 12 zabiegów powtarzanych w odstępach 10-dniowych. Zabieg trwa ok. 30 minut.
Sprawdź także co na temat zabiegów z urządzeniem Pelleve, które wykorzystuje fale radiowe, mówi dr Katarzyna Kwarecka-Zając.
Dodaj komentarz