Wraz z upływem czasu usta tracą blask, jędrność i swój pierwotny kształt. Dlatego też wypełnianie ust kwasem hialuronowym cieszy się dużym powodzeniem. Poza odpowiednim przygotowaniem się do zabiegu, bardzo ważne są również zalecenia pozabiegowe. Dodatkowo warto wiedzieć jakie są zabiegi, których nie można wykonywać po powiększaniu ust.
powiększanie ust kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem strukturalnym skóry i występuje w tkance łącznej w całym ciele człowieka. Podstawowym zadaniem kwasu hialuronowego jest wzmacnianie wytrzymałości tkanki łącznej, regulowanie procesów zapalnych i gojenia ran, ochrona przed szkodliwym wpływem wolnych rodników (a tym samym spowolnienie procesów starzenia) oraz nawilżenie tkanek.
Wypełnianie ust kwasem hialuronowym jest procedurą mającą dwa główne cele: nawilżenie tkanki i/lub zwiększenie jej objętości, czemu towarzyszy także poprawienie konturu ust. Wprowadzenie kwasu hialuronowego stymuluje fibroblasty do zwiększonej produkcji HA, który jest naturalnym składnikiem skóry. Wstrzyknięcie kwasu hialuronowe zapewnia natychmiastowy i bardzo naturalny efekt. Usta są lepiej nawilżone, odzyskują kolor i jędrność.
Co do zasady kwas hialuronowy jest bezpieczny. Utrzymuje się w tkankach około 6-8 miesięcy i ulega powolnemu wchłanianiu. Niemniej jednak po zabiegu tym mogą pojawić się powikłania.
kwas hialuronowy zalecenia
O tym jak przygotować się do zabiegu oraz jak należy postępować po jego wykonaniu, powinien nas poinformować lekarz, który będzie wykonywał zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym. Więcej o zaleceniach przeczytasz tutaj.
zabiegi, których nie można wykonywać po powiększaniu ust
Aby uzyskać optymalny efekt powiększania ust, bez ewentualnych powikłań, nie powinno się wykonywać pewnych zabiegów.
Przez przynajmniej 4 tyg. po zabiegu hialuronowym nie powinno wykonywać się takich zabiegów jak laseroterapia w okolicach iniekcji wypełniacza, z uwagi na możliwą szybszą degradację podanego preparatu.
Nie powinno się również wykonywać żadnych zabiegów termicznych w okolicach ust. Niewskazana zatem będzie również zwana radiofrekwencja mikroigłowa rf. Fale radiowe wnikają w skórę na głębność około 2 cm, przekazują energię cieplną do skóry właściwej i tkanki podskórnej. Intensywny miejscowy wzrost temperatury (45-60 st.C) powoduje, że włókna kolagenowe ulegają skurczeniu, napięciu i jednoczesnej stymulacji. Po podaniu kwasu hialuronowego, zabiegu rf nie należy wykonywać nawet do kilku miesięcy, z uwagi na to, że może dojść do nierównomiernego, przyśpieszonego wchłonięcia kwasu.
makijaż permanentny ust a kwas hialuronowy
Zabiegi makijażu permanentnego ust oraz podanie kwasu hialuronowego należy wykonać w odpowiedniej kolejności. Dlaczego? Bowiem efekt makijażu permanentnego utrzymuje się dłużej niż efekt wypełnienia kwasem HA. Makijaż permanentny utrzymuje się do kilku lat (3-5 lat), natomiast kwas hialuronowy wchłania się w ciągu 6 – 9 miesięcy. Z tego powodu najpierw makijażem wyznaczamy zakres powiększania i modelowania ust, a gdy kwas hialuronowy ulegnie biodegradacji, to zarys makijażu pozostanie bez zmian.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości lub wystąpienia objawów niepożądanych po zabiegu na bazie kwasu hialuronowego, należy niezwłocznie skontaktować się z lekarzem, który przeprowadzał zabieg.
Jakie powikłania mogą się pojawić po powiększaniu ust? Na to pytanie odpowiedzi udzieliła dr Katarzyna Kwarecka-Zając.
Dodaj komentarz