Zabiegi na drobne i głębokie zmarszczki

Powstawanie zmarszczek na twarzy jest kwestią indywidualną, związaną z rodzajem cery, uwarunkowaniami genetycznymi, a także zależną od prawidłowej pielęgnacji i prowadzonego przez nas trybu życia. Zmarszczki wokół oczu, bruzdy nosowo wargowe, zmarszczki na czole czy wokół ust mogą powodować, że nasza twarz wygląda starzej i na bardziej zmęczoną. W zależności od rodzaju i umiejscowienia zmarszczek medycyna estetyczna oferuje różne zabiegi, które krótko postaramy się przybliżyć.

Przeczytaj również: Fakty i mity – Zmarszczki

Zmarszczki wokół oczu

Okolica oczu starzeje się bardzo szybko. Nie zawiera tkanki tłuszczowej, a silnie działające mięśnie okrężne oka, kurczące się podczas uśmiechu czy mrużenia oczu dodatkowo wpływają na tworzenie się siateczki zmarszczek.

Bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja skóry oczu, a także stosowanie odpowiednich maseczek, które przyjdą na ratunek przed niekorzystnym wpływem środowiska, ostrym słońcem i zmianami temperatur.

Zabiegi na zmarszczki wokół oczu:

  • mezobotoks – polega na podanie rozrzedzonego preparatu toksyny botulinowej metodą ostrzykiwania (bardzo płytko pod skórą);
  • kwas hialuronowy – kwas hialuronowy to cukier złożony, który występuje naturalnie w ludzkiej skórze. Posiada on właściwości łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody, dzięki czemu zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia, a także jędrność;
  • karboksyterapia – zabieg polegający na podaniu dwutlenku węgla, który podany podskórnie rozszerza naczynia krwionośne oraz stymuluje powstanie nowych kapilar. Więcej o zabiegu przeczytacie tutaj.;
  • mezoterapia igłowa – polega na wstrzykiwaniu preparatu zawierające aktywne składniki w głębokie warstwy skóry;

Zobacz również: Mezoterapia igłowa czy bezigłowa – sprawdź, którą wybrać

  • fale radiowe rf – terapia falami radiowymi jest jedną z najbardziej skutecznych metod przywracania skórze młodego i promiennego wyglądu. Fale radiowe łagodzą obrzęki, zmniejszają woreczki tłuszczowe pod oczami, niwelują cienie i drobne zmarszczki pod oczami.

Zmarszczki na czole, lwia zmarszczka

Powstawanie zmarszczek na czole związane jest z miniką. Zmarszczka na czole często określana jest jako lwia zmarszczka, z reguły jest to pojedyncza linia, ale u niektórych osób pojawiają się także dwie lub trzy. Bardzo wyraźne i widoczne zmarszczki na czole sprawiają, że twarz wygląda na zatroskaną, a nawet posępną.

Zabiegi na zmarszczki na czole

  • botoks – czyli toksyna botulinowa, której działanie opiera się na hamowaniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, w wyniku czego mięśnie mimiczne twarzy, odpowiedzialne za powstawanie tego rodzaju zmarszczek, są blokowane;
  • kwas hialuronowy – wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym bardzo dobrze sprawdza się również w przypadku bruzd i zmarszczek na czole;
  • nici liftingujące – zastosowanie nici liftingujących daje efekt wyraźnego wygładzenia nierówności. Nici wykonane są z substancji czynnej – polidioksanonu, która po ok. 8 miesiącach od wprowadzenia w skórę, naturalnie rozpuszcza się w tkance. Przyczynia się to do produkcji nowego kolagenu, pobudza również syntezę naturalnego kwasu hialuronowego i stymuluje fibroblasty do produkcji elastyny, czyli białka odpowiedzialnego za elastyczność skóry.

Bruzdy nosowo wargowe

Bruzdami nosowo wargowymi określamy obszar twarzy od skrzydełek nosa, aż po kąciki ust. Bruzdy te są widoczne zwłaszcza przy mimice twarzy i uśmiechu. Bruzdy nosowo wargowe związane są z reguły z wiekiem, a na ich powiększanie się ma również wpływ wiotkość tkanek twarzy i opadanie policzków.

  • kwas hialuronowy – jest to jedna z najlepszych metod, która umożliwia redukcję zmarszczek i głębokich bruzd. W przypadku głębokich zmian zalecane jest stosowanie kwasu usieciowanego;
  • nici liftingujące
  • dermapen – to urządzenie, które pozwala na lepsze wykorzystanie metody mikronakłuwania skóry. Technika mikronakłuć skóry to naturalna i mało inwazyjna metoda stymulująca skórę do samoregeneracji. Mikrourazy, które powstają w wyniku nakłuć są tak niewielkie, że skóra zamiast bliznowacieć rozpoczyna się równomiernie odbudowywać i regenerować.
  • laser frakcyjny – laser frakcyjny wykorzystuje energię w postaci skupionych wiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się skóry sprawia, że uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez odnowioną, zdrową tkankę. Efektem stosowania lasera frakcyjnego jest zdrowsza i wyglądająca młodo skóra.

Zmarszczki wokół ust, linie marionetki

Zmarszczki palacza

Zmarszczki palacza – to pionowe, brzydkie bruzdy, które powstają promieniście wokół ust. Z upływem czasu wiotczenie skóry oraz zanik tkanki podskórnej w tym miejscu sprawiają, że zmarszczki palacza stają się coraz głębsze i bardziej widoczne.

Zabiegi na zmarszczki palacza:

  • kwas hialuronowy;
  • nici liftingujnące;
  • nici liftingujące łączone z mezoterapią – w przypadku bardzo głębokich i utrwalonych zmian;
  • dermapen .

Linie marionetki

Linie marionetki to określenie zmarszczek biegnących od kącików ust w kierunku brody. U dojrzałych kobiet często stanowią one przedłużenie bruzd nosowo-wargowych. Utrwalanie się linii marionetki zazwyczaj związane jest z utratą jędrności skóry, znaczną utratą wagi, ale również ze znaczną nadwagą, kiedy linie marionetki są oparciem tzw. chomików.

Zabiegi na linie marionetki:

  • kwas hialuronowy – to najczęściej polecany zabieg w przypadku linii marionetek;
  • nici liftingujące – to zabieg, który jest szczególnie wskazany w przypadku skóry bardzo dojrzałej.

Przeczytaj również: Kwas hialuronowy a może toksyna botulinowa – co wybrać?

 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
lubie_noodle Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lubie_noodle
Gość
lubie_noodle

A zabiegi domowe? Cos sie sprawdzi?

Co powoduje cellulit? Poznaj skuteczne zabiegi w walce z pomarańczową skórką

Cellulit to jeden z defektów skóry, na który dotyka wg. najnowszych badań dotyka około 90 proc. mieszkanek krajów cywilizowanych ma cellulit. Cellulit mają nie tylko osoby z nadwagą, ale również kobiety o normalnej czy bardzo szczupłej budowie ciała.

Jak pozbyć się cellulitu dermaestetic

Cellulit – czym jest?

Cellulit to defekt tkanki tłuszczowej, który polega na zmianach obrzękowych, włóknistych i stwardnieniowych tkanki podskórnej. W medycynie efekt ten nazywa się lipodystrofią.

Objawia nierówną i pofałdowaną powierzchnią skóry, z guzkami i zgrubieniami, stąd jego potoczna nazwa: pomarańczowa skórka. Cellulit najcześciej występuje w obszarze ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i piersi.

Co powoduje cellulit?

Głównymi czynnikami wpływającymi na powstawanie cellulitu to niezdrowy tryb życia, czyli brak aktywności fizycznej i siedzący tryb pracy, używki, spożywanie posiłków o dużej ilości niezdrowych tłuszczy i soli kuchennej, spożywanie potraw wysokoprzetworzonych.

Cellulit powstaje również w wyniku zaburzeń kobiecej gospodarki hormonalnej. Panowie z uwagi na uwarunkowania genetyczne co do zasady nie miewają takiego problemu. Wynika to między innymi z faktu, że włókna kolagenu i elastyny tworzą u mężczyzn siatkę, dzięki czemu mocno podtrzymują komórki tłuszczowe oraz naczynia krwionośne. Natomiast u płci pięknej kolagen i elastyna układają się równolegle, dzięki czemu nasza tkanka łączna jest bardziej elastyczna i podatna na rozciąganie.

Podsumowując co powoduje cellulit:

  • antykoncepcja hormonalna i hormonalna terapia zastępcza (estrogeny zwiększają przepuszczalność naczyń krwionośnych),
  • dieta bogata w produkty wysokoprzetworzone,
  • mała aktywność fizyczna,
  • predyspozycje genetyczne,
  • siedzący i stojący tryb życia, a także noszenie obcisłych ubrań (te mechanizmy prowadzą do zaburzeń krążenia i zastoju płynów w tkankach).

Cellulit – stopnie rozwoju

Wyróżnia się cztery stadia rozwoju cellulitu:

  • stopień I – po ujęciu skóry w fałd widoczne jest nieznaczne „pobruzdowanie”, wynika ono z zastoju krwi i limfy;
  • stopień II – po ujęciu skóry w fałd pojawiają się zagłębienia, skóra jest obrzęknięta bardziej niż w stadium I, pojawiają się zaburzenia w tkance tłuszczowej – dochodzi do rozrostu komórek i wzrasta synteza włókien kolagenowych.
  • stopień III – pojawiają się skupiska adipocytów otoczone włóknami kolagenowymi- drobne grudki i mocny obrzęk. Cellulit widoczny jest już w pozycji stojącej i przy napinaniu mięśni.
  • stopień IV – pojawiają się guzki – powiększone zraziki tłuszczowe z dużymi zwłóknieniami i silny obrzęk. Cellulit widoczny jest nawet w pozycji leżącej, a przy nacisku może powodować dolegliwości bólowe.

Cellulit – klasyfikacja

Z uwagi na ocenę konsystencji skóry, cellulit klasyfikuje się jako:

  • wodny cellulit (inaczej również – twardy) – pojawia się u pań aktywnych fizycznie, które nie miały wahań masy ciała i ich skóra nie straciła elastyczności; wodny cellulit może się przemienić w cellulit miękki;
  • cellulit miękki, inaczej cellulit tłuszczowy (jest związany z niską aktywnością fizyczną, słabym napięciem mięśni i skóry oraz z szybką utratą wagi);
  • cellulit mieszany – łączący postać wodno-tłuszczową (jest to najczęściej spotykany rodzaj cellulitu);
  •  – jest to postać najcięższa, występuje rzadko i charakteryzuje się opuchlizną, obrzękami oraz bólem.

Jak pozbyć się cellulitu ?

Często zadawane przez kobiety pytanie to: co pomaga na cellulit? Podstawą walki z pomarańczową skórką jest odpowiednia dieta mająca na celu detoksykację organizmu, aktywność fizyczna oraz prawidłowa pielęgnacja ciała. Walka będzie najbardziej skuteczna, jeżeli te trzy kluczowe czynniki będą stosowane są razem, i co ważne – systematycznie.

Zobacz także: Piękne nogi – przygotuj się na nadejście lata 

Zaawansowanych stadium cellulitu się nie da się w pełni wyleczyć leczy, lecz można wpłynąć na jego redukcję. Dlatego tak ważna, jak i w wielu innych schorzeniach, jest profilaktyka. A profilaktyka to ww. czynniki, wspomagające również walkę z istniejącym cellulitem. Warto podkreślić, że aktywność fizyczna bardzo korzystnie wpływa na ogólny stan skóry.

O domowych sposobach na redukcję cellulitu oraz o prawidłowo zbilansowanej diecie przeczytasz tu.

Najskuteczniejsze zabiegi na cellulit

W zależności od rodzaju i stadia zaawansowania cellulitu, może on wymagać różnego rodzaju zabiegów, a często również łączenia kilku terapii.

Przedstawiamy zabiegi oferowane w gabinetach kosmetycznych lub medycyny estetycznej, które dedykowane są głównie do leczenia cellulitu.

  • Endermologia na cellulit

Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy, to zabieg, który polega na oddziaływaniu na skórę i podskórną tkankę łączną poprzez zastosowanie precyzyjnego masażu mechanicznego z zastosowaniem dwóch niezależnie obracających się rolek w połączeniu z podciśnieniem. Jest to mechaniczna stymulacja tkanki tłuszczowej, która skutkuje ożywieniem metabolicznym nieaktywnej tkanki tłuszczowej, uaktywnieniem jej metabolizmu oraz stymulacją uwalniania tłuszczu. Zbita, stwardniała tkanka skupiająca komórki tłuszczowe zmiękcza się. Dzięki temu możliwe jest uwolnienie i usunięcie nawet tego tłuszczu, który jest odporny na gimnastykę oraz dietę. Jednocześnie fibroblasty stymulują produkcję kolagenu i elastyny, co wzmacnia, napina oraz tonizuje skórę.

Cena jednego zabiegu: ok. 120 – 150 zł.

  • Ultradźwięki na cellulit

Podczas zabiegu ultradźwiękami cellulit jest rozbijany przez masaż ciała specjalną głowicą emitującą ultradźwięki, które wnikają w głąb skóry. W miejscach poddanych zabiegowi następuje wzmożenie krążenia poprzez efekt termiczny oraz mikromasaż, co w konsekwencji poprawia w skórze metabolizm. Następuje jednocześnie wzrost przepuszczalności membran komórek, przyspieszenie procesów regeneracyjnych oraz rozbicie złogów tłuszczowych.

Cena jednego zabiegu: ok. 80 – 130 zł.

DX TWIN jest urządzeniem wyspecjalizowanym w działaniu na tkankę łączną. Poprawiając spalanie tłuszczu, redukuje tkankę tłuszczową, usprawnia również cyrkulację krwi i limfy, w efekcie ułatwiając eliminację toksyn i odblokowanie tkanki podskórnej. Stymuluje fibroblasty, wpływając na radykalną odbudowę włókien kolagenowych. Jest to innowacyjna technologia oparta na sprawdzonej i efektywnej metodzie masażu podciśnieniowego, dodatkowo wzbogacona o drgania akustyczne o niskiej częstotliwości, które wprawiając komórki tłuszczowe w mikrowibracje, uwalniają zmagazynowaną w trójglicerydach energię.

W skład zabiegu wchodzą:

  • otwieranie węzłów chłonnych w celu swobodnego przepływu limfy i chłonki;
  • podciśnieniowy masaż wspomaga rozbicie tkanki tłuszczowej i usuwanie złogów oraz toksyn;
  • drenaż limfatyczny.

Zaleca się powtórzyć zabieg w serii 6 – 8 zabiegów . Czas trwania jednego zabiegu do 60min: cena 130 zł (brzuch, uda, pośladki). Czas trwania jednego zabiegu do 90 min: cena 160 zł ( całe ciało – bez twarzy)

  • Masaż bańką chińską na cellulit

Zabieg bazuje na zasadach starożytnej medycyny chińskiej i polega na wykorzystaniu podciśnienia. Poprzez zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, masaż poprawia mikrokrążenie i rozbija tkankę tłuszczową, przyspieszając tym samym proces lipolizy. Ponadto wygładza i ujędrnia skórę oraz usuwa toksyny z organizmu, które są główną przyczyną skórki pomarańczowej. W związku z tym bardzo dobrze sprawdza się nie tylko jako zabieg antycellulitowy, lecz także ujędrniający i modelujący sylwetkę.

Cena jednego zabiegu: ok. 65 – 150 zł.

Dermomassager to innowacyjne urządzenie do podciśnieniowego masażu ciała. Zabieg z jego użyciem jest połączeniem masażu mechanicznego z podciśnieniem z jednoczesnym odciągnięciem fałdu skóry i rolowaniem ruchomymi rolkami. Podczas zabiegu wybraną partię ciała masuje się za pomocą specjalnej głowicy, która wyposażona jest w ruchome rolki i rurę ssącą. Walka z cellulitem to najczęstsze wskazanie do przeprowadzenia zabiegu z wykorzystaniem dermomassagera. Ale stosowany jest on także w celu redukcji obrzęków, którą uzyskuje się w efekcie stymulacji mikrokrążenia.

  • Laseroterapia na cellulit

Urządzenia służące do laseroterapii wykorzystują zasadę fotoindukcji biologicznej. Wiązka światła trafia do wnętrza tkanek, co oznacza, że oddziałuje ona nie tylko na skórę, ale również naczynia włosowate, naczynia limfatyczne czy tkankę podskórną i mięśnie. Energia promieniowania laserowego działa stymulująco, to pobudza procesy regeneracji komórek, jednocześnie usprawniając krążenie krwi i limfy. Dochodzi również do oczyszczenia organizmu i komórek tłuszczowych ze zbędnych produktów przemiany materii. Oddziaływanie lasera można porównać do bardzo głębokiego masażu.

Cena jednego zabiegu: ok. 200 – 550 zł.

  • Mezoterapia na cellulit

Zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry specjalnym koktajlem z kofeiną i wyciągiem z karczocha. Przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Po zabiegu mogą powstać na skórze małe siniaki, które znikają po kilku dniach.

Cena jednego zabiegu: ok. 270 – 320 zł.

Urządzenia do mezoterapii bezigłowej wykorzystują zjawiska fizyczne zachodzące w błonach komórkowych i w warstwie rogowej skóry, pozwalające na udostępnieniu nowych dróg wprowadzania aktywnych preparatów bez konieczności użycia igieł. Zabieg przeprowadzany jest z użyciem wysokonapięciowego jednokierunkowego prądu impulsowego o częstotliwości radiowej.

Cena jednego zabiegu: ok. 200 zł.

  • Cellulaze na cellulit

Cellulaze to jedna z bardziej nowoczesnych metod leczenia cellulitu. Jest to zabieg, który wpływa na strukturę zmienionej tkanki tłuszczowej. Technologia SideLight™ opracowana przez amerykańską firmę Cynosure wykorzystuje światło lasera Nd:YAG o długości 1440 nm do rozbijania zbitych grud tkanki tłuszczowej, nacinania zwłókniałych przegród łącznotkankowych oraz wzmacniania i uelastyczniania skóry właściwej. Zabieg Cellulaze jest małoinwazyjny. Podczas jego wykonywania włókno lasera wprowadzane jest pod skórę i oddziałuje na chorą tkankę niejako od środka.

Długotrwały efekt poprawy wyglądu skóry uzyskuje się już po jednorazowym zabiegu Cellulaze. Efekty widoczne są po 3-6 miesiącach po zabiegu, kiedy dochodzi do produkcji nowego kolagenu i odbudowy przegród łącznotkankowych.

Z uwagi na niedawne pojawienie się na rynku, niewiele gabinetów medycyny estetycznej posiada w swojej ofercie Cellulaze.

Koszt przeprowadzenia zabiegu to wydatek rzędu 8.000 zł.

Zabiegi na cellulit cena

Koszty zabiegów zależne są od powierzchni skóry objętej cellulitem i trzeba je powtarzać. Ponownie przypomnimy, że bez prawidłowej diety, aktywności fizycznej oraz domowej pielęgnacji ciała, same zabiegi przyniosą jedynie krótkotrwałe efekty.

Do przeprowadzenia wielu zabiegów istnieją różne przeciwwskazania, do których należą m.in.: ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość na światło, epilepsja (padaczka), nowotwory, nadciśnienie, choroby serca czy stosowanie sterydów lub antybiotykoterapia. Przed wykonaniem zabiegu, z pacjentką powinni eń być przeprowadzony wywiad, a zabieg dostosowany do jej potrzeb.

3
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sandra92
Gość
Sandra92

A coś z metod bardziej, nazwijmy to, domowych? Tak wiecie, żeby sobie po powrocie z pracy albo w weekend strzelić samodzielnie zabieg ktory fajnie zadziała. Dużo słyszałam o np. body wrappingu, dobrze to to działa?

Joolia_Wwa
Gość
Joolia_Wwa

Body wrapping jest bardzo fajny, ale wlasnie tak jak zauwazono – wymaga tez diety i jakiejs aktywnosci. Ja np. do zabiegu z sinialem (bardzo chcialam zeby byl robiony czyms naturalnym bo to sie lepiej wchlania i nie ma slsów które są złem ostatecznym) ogolnie plywalam tez co weekend i bylam na ścislej diecie jakis czas. No ale nie powiem, efekty byly bardziej niz spoko spoko.

Dlaczego warto regularnie stosować kosmetyki?

Dnia 25 kwietnia 2017 r. odbyło się spotkanie prasowe, podczas którego została zaprezentowana współpraca marki Yonelle i Yonelle Medestetic z PROFEMED Medycyna Estetyczna.

Elżbieta Gozdecka – Dyrektor PROFEMED Medycyna Estetyczna (po prawej), Izabela Ziółkowska – kosmetolog (po lewej), w tle Julita Bonikowska – kosmetolog PROFEMED Medycyna Estetyczna przeprowadza zabieg Infusion Superlift

Gama luksusowych kosmetyków Yonelle w Klinice Profemed Medycyna Estetyczna

PROFEMED Medycyna Estetyczna to klinika, która znajduje się w samym centrum Warszawy, na VI p. Hotelu Marriott. Główną ideą Kliniki jest holistyczne podejście do pacjenta, które przejawia się w dostępności różnorodnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii oraz konsultacji dietetycznych czy sesji terapeutycznych. Obecnie ofertę postanowili rozszerzyć o najwyższej klasy profesjonalne kosmeceutyki i zabiegi opracowane według przełomowej koncepcji Skin Penetration Revolution™ marki Yonelle Medesthetic.

Do dyspozycji pacjentów jest także szeroka gama luksusowych kosmetyków Yonelle dla skóry 40+ o ponadprzeciętnej skuteczności, które polecane są do pielęgnacji domowej – mówi Elżbieta Gozdecka, Dyrektor PROFEMED Medycyna Estetyczna.

W trakcie spotkania Dyrektor Sprzedaży i Rozwoju Rynku Profesjonalnego Yonelle, Agnieszka Śliwa, przedstawiła nowe produkty marki. Zabieg pokazowy INFUSION SUPERLIFT – superintensywny zabieg silnie liftingujący i ujędrniający cerę dojrzałą 40+ Yonelle Medesthetic przeprowadziła Julita Bonikowska, kosmetolog PROFEMED Medycyna Estetyczna.

Julita Bonikowska – kosmetolog PROFEMED Medycyna Estetyczna przeprowadza zabieg Infusion Superlift

Infusion Superlift, czyli superintensywny zabieg silnie liftingujący i ujędrniający cerę dojrzałą 40+

Jest to nowatorski, wielofazowy zabieg z retinolem infuzyjnym. Zapewnia absolutnie spektakularny efekt odmłodzenia wyglądu skóry dojrzałej! Silnie liftinguje, ujędrnia, wygładza, redukuje widoczność zmarszczek. Cera staje się doskonale napięta, młodzieńczo sprężysta, zachwycająco gładka, nawilżona, rozjaśniona.

Ponadprzeciętne efekty uzyskano dzięki zastosowaniu miniinwazyjnej techniki mikronakłuwania skóry i potrójnego peelingu oraz kosmeceutyków zawierających stabilną postać witaminy C, kwas fitowy i migdałowy oraz czynnik wzrostu (epidermal growth factor) i kwas hialuronowy.

Zabieg polecany w serii, jako kuracja intensywnej odnowy biologicznej skóry, oraz jako zabieg pojedynczy.

Czas zabiegu: 90 min

Cena pojedynczego zabiegu: 350 zł

Cena w pakiecie 3 zabiegów: 890 zł

Pierwsze oznaki starzenia

Specjaliści z PROFEMED Medycyna Estetyczna mówili o zabiegach dostosowanych do potrzeb skóry oraz działania nowoczesnych kremów. Izabela Ziółkowska, kosmetolog o „odmładzaniu przez nakłuwanie. Dlaczego najlepszym sposobem na zmarszczki jest igła”. Natomiast o działaniu nowoczesnych kremów opowiadała dr n. med. Anna Maria Wasilewska, lekarz medycyny estetycznej.

Pierwsze oznaki starzenia pojawiają się ok. 25. roku życia, dlatego warto regularnie stosować kosmetyki, które pomogą utrzymać skórę w dobrej kondycji i opóźnią w jakimś stopniu proces starzenia. Godne polecenia są produkty, które zostały wyprodukowane w nanotechnologii, co oznacza, że składniki aktywne mają bardzo małe rozmiary, dzięki temu łatwiej penetrują w głąb skóry. Zastosowane w produktach marki YONELLE specjalne nośniki, tzw. Nanodyski™ transportują składniki aktywne do 14. warstwy naskórka, co znacznie zwiększa ich działanie. W filozofię działania anti- aging wpisuje się firma Yonelle, której kosmetyki zapewniają skórze głęboką stymulację i odbudowę działając na wszystkie objawy starzenia się skóry, zawierają składniki nawilżające, antyoksydacyjne i intensywnie pobudzające produkcję kolagenu, co daje gwarancję sukcesu w procesach rewitalizacji – mówi dr n. med. Anna Maria Wasilewska, PROFEMED Medycyna Estetyczna.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana