Zabiegi na ciało po 40. roku życia

Skóra po 40. roku życia zaczyna coraz wyraźniej tracić swoją sprężystość i elastyczność. W coraz większym stopniu widoczne stają się zmarszczki, bruzdy i przebarwienia. Można niwelować objawy starzenia zabiegami medycyny estetycznej dostosowanymi do wieku i kondycji skóry.

jak dbać o skórę po 40 roku życia?

Skóra po 40 roku życia przede wszystkim wymaga nawilżania i regeneracji. Jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry jest stopniowa utrata kwasu hialuronowego, która wpływa na zaburzenia właściwego poziomu nawilżenia, utratę sprężystości i gładkości. Kwas hialuronowy ma za zadanie utrzymać właściwy poziomu nawilżenia skóry. Niestety wraz z wiekiem mamy go coraz mniej, co jest jedną z przyczyn wiotczenia skóry. Staje się ona pomarszczona, w kącikach ust, w okolicach oczu czy na czole widoczne są zmarszczki oraz bruzdy. Utrata kwasu hialuronowego jest procesem postępującym.

pielęgnacja ciała w domu

Odpowiednia i regularna domowa pielęgnacja ciała pomoże opóźnić efekty starzenia się skóry. Jakie zabiegi są szczególnie polecane?

hartowanie ciała – poprawia krążenie i ujędrnia

Hartowanie ciała to metoda znana od wieków. Polega ona na naprzemiennym polewaniu ciała ciepłą i letnią wodą. Taki zabieg wykonywany regularnie poprawia krążenie krwi i ujędrnia. Możesz również wykonać masaż danych partii ciała kostkami lodu.

szczotkowanie ciała – pobudza krążenie i usuwa toksyny

Szczotką z naturalnego włosia, na sucho (bez jej zamaczania w wodzie) przesuwamy okrężnymi ruchami zgodnie z kierunkiem przepływu limfy – od dołu ku górze. Dla niektórych osób zabieg ten może być dość nieprzyjemny, ale jego efekty są naprawdę widoczne. Dzięki szczotkowaniu ciała pobudzamy krążenie krwi, usuwamy toksyny, ujędrniamy a także wydobywamy blask. Co więcej pozbawiona zanieczyszczeń skóra lepiej wchłonie składniki aktywne z kosmetyków.

peeling ciała – wygładza i poprawia ukrwienie

Peelingi do ciała to kosmetyk obowiązkowy. Regularne peelingi nie tylko złuszczają naskórek, ale również wygładzają ciało i poprawiają ukrwienie. Peelingi można kupić w drogerii, lub wykorzystać zasoby domowej kuchni. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Peeling tworzy doskonałą bazę pod inne zabiegi jak na przykład body wrapping.

dieta i ćwiczenia – jędrne ciało

Prawidłowo zbilansowana dieta i regularna aktywność fizyczna to elementy niezbędne w walce o jędrne ciało na długie lata. I nie chodzi tu o okrojone menu, a rezygnację z żywności wysokoprzetworzonej na rzecz produktów regularnych. Nie trzeba również spędzać kilku godzin na siłowni tygodniowo czy na zajęciach fitness, wystarczy 30 minutowy spacer każdego dnia i zamiana samochodu na rower kiedy to tylko możliwe.

zabiegi medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna to nasz sprzymierzeniec w walce z upływem czasu i pojawiającymi się oznakami starzenia. Przedstawiamy najbardziej skuteczne zabiegi w zakresie ujędrniania ciała po 40 roku życia.

fale radiowe RF – ujędrnianie skóry ciała

Fale radiowe RF – docierając do głębokich warstw skóry i adipocytów (czyli komórek tłuszczowych) przyspieszają wewnątrzkomórkowe procesy metaboliczne oraz aktywizują wydzielanie kwasów tłuszczowych. Fale radiowe RF to jeden z najskuteczniejszych zabiegów, stosowany do ujędrnienia skóry i wymodelowania sylwetki, a także zminimalizowania objawów starzenia, takich jak utrata elastyczności, zwiotczenie, czy drobne zmarszczki.

mezoterapia igłowa – jędrna skóra

mezoterapia igłowa – to zabieg, który polega na wstrzykiwaniu składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. Koktajl substancji podawany podczas zabiegu zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, wpływa na lepszy stan skóry. Po serii mezoterapii można zaobserwować znaczną poprawę w nawilżeniu i napięciu. Zabieg mezoterapii zapobiega obniżaniu się poziomu elastyny w skórze, wpływa na wzrost poziomu ściągnięcia i reorganizacji włókien

endermologia LPG – ujędrnianie ciała

Endermologia LPG, to masaż podciśnieniowy. Aparat do masażu posiada wymienne końcówki, które stosowane są w zależności od zabiegu – ujędrnianie/wyszczuplanie. W przypadku zabiegu ujędrniania, rolki głowicy rozwijają fałdę skórną, a stymulacja fibroblastów wzmacnia sieć włókien kolagenu i elastyny. Specjalista może zaprogramować siłę podciśnienia w taki sposób aby endermologia dostępna była dla osób z każdym typem skóry. Dzięki pobudzeniu metabolizmu, organizm szybciej eliminuje toksyny a także tłuszcz.

termolifting Zaffiro – ujędrnianie skóry

Termolifting Zaffiro to bezbolesna metoda odmładzania skóry ciała i twarzy. Urządzenie Zaffiro emituje promieniowanie podczerwone IR o długości fali (750-1800nm), powodujące jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej (do 65°C) ze stałym, ochronnym chłodzeniem powierzchniowym. Efekt termiczny, który zachodzi w dolnych warstwach skóry powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych. Poluzowane włókna kolagenowe zostają skręcone, a także stymulowane są fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. W efekcie skóra ulega zagęszczeniu i ściągnięciu, zwiększa się jej napięcie i elastyczność.

zabieg HIFU – młodsza skóra

HIFU to nic innego jak urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe. Nie są to jednak zwykłe fale, ponieważ w urządzeniu HIFU wykorzystane zostały fale dźwiękowe o wysokim natężeniu. Fale docierają do głębokich warstw skóry, doprowadzając do jej przegrzania. Przegrzanie nie jest silne – utrzymuje się na poziomie 65-70 stopni Celsjusza. Następuje kontrolowane poparzenie, dzięki któremu włókna kolagenowe regenerują się i kurczą. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza i gładsza.

Nici PDO First Lift

Nici PDO First Lift  to wchłanialne nici z haczykami, które po wszczepieniu w skórę stopniowo rozpuszczają się. Materiał, z którego zrobione są nici (polidioksanon) pobudza w tkankach proces neokolagenezy, czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu. Dodatkowo stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny (białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry) oraz syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego. Efektem zabiegu z wykorzystaniem nici PDO First Lift jest gładsza i bardziej jędrna skóra.

Jedną z najważniejszych zalet nici PDO First Lift jest możliwość ich stosowania praktycznie na całym ciele, w tym w obszarze ramion, kolan, brzucha, pośladków, dekoltu czy piersi.

Zobacz również jakie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii są polecane dla pań po 40 roku życia.

 

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
www.dermaestetic.plMagda Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Magda
Gość
Magda

Serdecznie polecam zabieg z użyciem HIFU! Miałam robiony Ultraskin w jednej z warszawskich klinik. Efekt już po pierwszym razie, a potem tylko lepiej 🙂 Serdecznie polecam na modelowanie sylwetki w starszym wieku czy po ciąży. Moja skóra jest dużo mniej obwisła niż przedtem, no i warto wspomnieć, że zabieg był praktycznie bezbolesny. Polecam każdemu 🙂

www.dermaestetic.pl
Admin

My również polecamy zabieg z użyciem HIFU. Należy pamiętać by trafić w sprawdzone miejsce, które pracuje na najlepszym urządzeniu, wówczas efekt gwarantowany 🙂

Wybielanie zębów – zadbaj o piękny uśmiech

Piękne, zdrowe białe zęby są niewątpliwym atrybutem urody. Współczesna stomatologia estetyczna ma w swoim portfolio szereg zabiegów, które mogą pomóc osobom z różnorodnymi problemami związanymi z wyglądem zębów. Jednym z najbardziej popularnych zabiegów jest wybielanie zębów.

Dlaczego zęby tracą swoją naturalną biel?

Zewnętrzną strukturą zęba stanowi szkliwo, które jest najbardziej twardą tkanką zębów, dzięki czemu ochrania je przed ścieraniem, urazami, kwasami produkowanymi przez bakterie, a także skutkami zgrzytania zębami. Z upływem czasu szkliwo staje się cieńsze, robiąc się bardziej przezierne, co sprawia, że żółta zębina znajdująca się tuż pod szkliwem, zaczyna prześwitywać. Szkliwo składa się z pryzmatów szkliwnych. W efekcie codziennego żucia dochodzi do ścierania się szkliwa i powstają w nim mikropęknięcia. W mikropęknięciach oraz między pryzmatami szkliwa odkładają się barwniki i osady.

Przebarwienia zębów dzielimy na takie, które zostały spowodowane przez czynniki wewnętrzne (np. urazy i leki) oraz zewnętrzne (powstałe w wyniku odkładania się barwników i osadów). Niewielkie przebarwienia powierzchowne mogą być usunięte poprzez profesjonale czyszczenie w gabinecie stomatologicznym, natomiast w przypadku głębokich przebarwień konieczne jest wybielanie.

Polecamy również: Skuteczne wybielanie zębów – fakty i mity.

Metody wybielania zębów

Istnieją trzy metody wybielania zębów: 1) profesjonalne laserowe wybielanie zębów w gabinecie, 2) nakładki do wybielania zębów wykonane w gabinecie do stosowania w domu, lub 3) apteczne i drogeryjne paski wybielające, żele i pasty wybielające.
We wszystkich ww. metodach wykorzystuje się tą samą substancję czynną – nadtlenek wodoru, jednakże o różnym stężenia oraz na różnym czasie aplikacji.

  • Laserowe wybielanie zębów w gabinecie

Zanim wykonane zostanie laserowe wybielanie zębów niezbędne jest wyleczenie wszystkich zębów. W innym wypadku grozi to ryzykiem podrażnienia miazgi czynnikami chemicznymi zawartymi w preparatach wybielających, które mogą się do niej przedostać przez nieszczelne plomby bądź ubytki. Ponadto zęby muszą być oczyszczone z płytki nazębnej i kamienia.

  • Wybielanie zębów lampą

Po oczyszczeniu zębów lekarz stomatolog nakłada specjalny żel ochraniający dziąsła, po czym utwardza go przy pomocy lampy UV. Następnie na zęby nakładany jest preparat wybielający, który naświetla się lampą (np. Beyond, która emituje zimne niebieskie światło) przez ok. kwadrans. Żel wybielający pozostaje na zębach przez 10-15 min, a cały zabieg powtarza się jeszcze dwa razy. Sam zabieg wybielania nie przekracza 45 min. U osób ze szczególnie trudnymi przebarwieniami może zaistnieć konieczność powtórzenia zabieg wybielania.

Laserowe wybielanie zębów opiera się na tej samej procedurze, z tym, że nałożony na zęby żel naświetla się laserem, np. laserem diodowym Picasso. Laser Picasso może być wykorzystywany również do ablacji, wykonywania nacięć oraz koagulacji miękkich tkanek jamy ustnej.

Z uwagi na stabilizację koloru, efekty wybielania są w pełni widoczne dopiero po dwóch tygodniach po zabiegu wybielania. Należy mieć na uwadze to, że wybielanie zębów nigdy nie da efektu tzw. hollywoodzkiego uśmiechu, idealnej bieli.

Zobacz również: Braki w uzębieniu, wady zgryzu a zmarszczki.

  • Nakładki wybielające zęby

Nakładki do wybielania zębów to metoda, która polega na korzystaniu ze specjalnych szyn z winylu, dopasowanych indywidualnie do kształtu szczęki pacjenta. Nakładka (szyna) jest wypełniona środkiem wybielającym (najczęściej jest to nadtlenek karbamidu). Szynę zakłada się najczęściej na całą noc przed 1- 2 tygodnie. Efektem kuracji są wyraźnie wybielone zęby. W celu zwiększenia intensywności oraz przedłużenia trwałości uzyskanego efektu możliwe jest stosowanie tak zwanych kuracji przypominających – raz na kilkanaście miesięcy powtarza się stosowanie szyny, zakładając ją na 1-2 noce.

  • Wybielanie zębów w domu

W aptekach i drogeriach dostępne są różne paski, żele i pasty wybielające do zębów. Trzeba mieć świadomość, że stężenie substancji czynnej w tych produktach jest bardzo niskie, a tym samym działanie mało skuteczne. Produkty te sprawdzą się do podtrzymania efektu profesjonalnego wybielania zębów.

Wybielanie zębów – przeciwwskazania

Przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu wybielania zębów to m.in.:

  • alergia i nadwrażliwość na utleniacze,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • duża ilość wypełnień i koron w zębach przednich,
  • mechaniczne lub próchnicowe uszkodzenia zębów,
  • niektóre przebarwienia nieorganiczne (polekowe),
  • wiek poniżej 16 lat.

Może zainteresuje Cię również temat: co to jest bonding zębów? 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak dbać o zęby po ich wybielaniu

Zdrowe, białe zęby, a co za tym idzie piękny uśmiech mogą zdecydowanie poprawić samopoczucie i podnieść naszą samoocenę. Jeżeli zdecydowaliśmy się na wybielanie zębów w gabinecie, musimy pamiętać, że utrzymanie się efektu wybielania uzależnione jest przede wszystkim od stosowanej diety, higieny jamy ustnej oraz palenia papierosów.

Biała dieta po wybielaniu zębów

Po wybielaniu zębów w gabinecie stomatologicznym zalecana jest tzw. biała dieta. Biała dieta po wybielaniu polega na wyeliminowaniu z jadłospisu pokarmów i napojów, które mają tendencję do barwienia zębów.

Zaraz po wykonaniu wybielania zębów nie można jeść przez dwie godziny, można natomiast pić tylko i wyłącznie wodę mineralną. Przy zabiegu wybielanie zębów należy stosować białą dietę przez min. 48 godzin, a także w ciągu min. 14 dni po wybielaniu zaleca się stosowanie łagodnej pasty wybielającej, aby dokładnie usuwać powierzchowne przebarwienia i osady tak aby nie dopuścić do ich przeniknięcia w głąb zęba.

Osoby, które zdecydowały się na wybielanie zębów metodą nakładkową w domu, powinni przestrzegać białej diety pomiędzy wszystkimi sesjami wybielania oraz 72 godziny po zakończeniu ostatniej sesji.

Zobacz również: Skuteczne wybielanie zębów – fakty i mity.

Do produktów, które wpływają na zmianę barwy zębów należą:

  • ciemne sosy (np. pieczeniowy, pomidorowy),
  • czekolada oraz inne produkty, posiadające w składzie mają kakao,
  • owoce (np. borówki, jagody, porzeczki, wiśnie),
  • napoje (w tym m.in. kawa, herbata, soki, czerwone wino, coca-cola),
  • przyprawy (m.in. chili, curry, cynamon, kurkuma, papryka, szafran),
  • sery żółte a także twarogowe zawierające ww. przyprawy,
  • warzywa (np.: buraki, czerwona kapusta, marchewka, papryka, pomidor ),
  • wędlina (poza drobiem),
  • zupy (tj. barszcz czerwony).

Uwaga! Barwniki są dodawane do żywności oraz napojów. Warto zatem sprawdzać etykiety pod kątem składu produktów i obecności w nich barwników.

Biała dieta co jeść

W ramach stosowania białej diety po wybielaniu zębów można jeść m.in.:

  • mięso drobiowe (indyk, kurczak),
  • nabiał (w tym naturalne jogurty, kefiry, mleka czy maślanki, sery typu mozarella, kozi czy twarogowy),
  • napoje typu woda czy mleko,
  • owoce (np. banany, jabłka),
  • owoce morza (kalmary, krewetki),
  • produkty zbożowe (np. białe pieczywo, makaron),
  • ryby,
  • ryż, kasze (np. gryczaną białą, jaglaną, jęczmienną, pęczak),
  • warzywa bez skórki (bakłażan, cukinia, ogórek),
  • warzywa białe i z małą ilością barwników (w tym np. białe: fasola, kapusta, a także cukinia, kalarepa, pietruszka, seler korzeniowy czy ziemniaki).

Uwaga! Należy zrezygnować z palenia papierosów. Palenie papierosów może nie tylko spowodować przebarwienia na świeżo wybielonych zębach, ale przyczynia się również do skrócenia utrzymania się efektu wybielenia zębów.

W celu utrzymania efektu wybielanie zębów niezbędna jest prawidłowa higiena jamy ustnej (regularne czyszczenie zębów pastą do zębów, stosowanie nici dentystycznych i płynów do płukania ust). Warto również wykonywać wybielanie przypominające, z uwagi na fakt, że jak donoszą badania kliniczne po roku od zakończenia wybielania zęby tracą około 40% swojej jasności.

Przeczytaj również: co to jest bonding zębów? 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana