Jaki zabieg na zmarszczki na czole?

Zmarszczki mimiczne, zmarszczki poziome na czole czy pionowe to zmora większości. Zmarszczki na czole w młodym wieku, czy w starszym tak samo przeszkadzają. Faktem jest to, że niestety nie dodają one uroku a wręcz sprawiają, że wyglądamy dużo poważniej niż wskazuje nasza metryka. Sposoby na zmarszczki na czole są różne. Dziś nasz Ekspert dr Marzena Lorkowska-Precht z warszawskiej kliniki Artismed przedstawi zabiegi jakie można wykonać w zależności od głębokości zmarszczek.

Jaki zabieg na zmarszczki na czole oraz po jakim czasie od zabiegu ostrzyknięcia toksyną botulinową można zastosować Sculptrę?

Witam ponownie,

nie udało mi sie znaleźć jednoznacznej wypowiedzi w sieci dlatego postawnowiłam zapytać eksertów. Po jakim czasie od zabiegu ostrzyknięcia toksyną botulinową można zastosować Sculptrę? Za pomocą toksyny chciałabym ostrzyknąć lwią zmarszczkę, kurze łapki. Zastanawiam się również jakie zabiegi są skuteczne na poprzeczne zmarszczki na czole? bedę wdzięczna za odpowiedź.

Pozdrawiam, Sylwia

 

Pani Sylwio,

nie ma praktycznie żadnych przeciwskazań aby wykonać te dwa zabiegi nawet jednocześnie – okolice podawania substancji są oddalone więc nie ma żadnego ryzyka. Proszę tylko pamietać, że Sculptra jest do podawania bardzo głęboko i nie nadaje się do podawania w miejsca, gdzie skóra leży prawie bezpośrednio na kości, np.skronie, czoło, okolica oczu.

Poprzeczne zmarszczki na czole są niekiedy bardzo trudne do usunięcia. Delikatne, u młodej osoby powinny poddać się toksynie botulinowej, głębsze można wypełnić kwasem hialuronowym (zabieg musi być wykonany bardzo starannie i ostrożnie, niestety wykonany niedbale może pozostawić „góry i doliny”). W przypadku dużych zmarszczek wynikających z nadmiaru skóry i tzw. ciężkich powiek (czoło unosi brwi, żeby poprawić pole widzenia) rozwiązaniem są nici z haczykami, którymi uniesie się całe czoło. Trzeba pamiętać jeszcze o zabiegach laserowych i HIFU, którymi można obkurczyć skórę na czole i w ten sposób złagodzić zmarszczki.

Pozdrawiam,
Marzena Lorkowska-Precht

 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Emilia Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Emilia
Gość
Emilia

Ja stawiam tylko na profesjonalistów. Kremy cudów nie zdziałają, ćwiczenia jak już jest problem to też niewiele dają. W życiu stawiam na naturę, dlatego oczywistym było postawienie na fibrynę z własnej krwi w przypadku tak okropnych zmarszczek. Muszę przyznać, że jestem zaskoczona tak dobrym efektem zabiegu. Myślę, że w dużej mierze to zasługa Pani doktor Więcek. Teraz już na inne bym się nie zdecydowała.

Jaka jest różnica między implantami okrągłymi, a anatomicznymi?

Nie wszystkie kobiety natura obdarzyła dużym biustem. Część z nich korzysta z push-up’ów, które powiększają biust i nadają im ładnego kształtu, a niektóre decydują się na operację powiększanie piersi. Dziś nasz Ekspert dr n.med. Lubomir Lembas rozwieje wszelkie wątpliwości dotyczące powikłań jakie mogą wystąpić po powiększeniu piersi a także odpowie na pytanie Czytelniczki jaka jest różnica między implantami anatomicznymi a okrągłymi.

Jaka jest różnica między implantami anatomicznymi a okrągłymi?

Dzień dobry Panie Doktorze,

już jakiś czas w mojej głowie rodzi się myśl dotycząca powiększania piersi. Na portalu www.dermaestetic.pl przeczytałam Pana wywiad dotyczący powiększania piersi implantami bądź własnym tłuszczem i postanowiłam napisać by rozwiać
watpliwości. Jestem szczupłą osobą, zawsze byłam, noszę rozmiar 36, jestem wąska w ramionach i w klatce piersiowej, płaski brzuch. Niektórzy myślą, że nic nie jem a ja tak po prostu mam. Moje piersi są małe, bardzo małe. W związku z tym, że jestem szczupłą osobą powiększanie piersi za pomocą własnego tłuszczu odpada. Myślę o implantach, ale nie wiem jaka jest dokładnie różnica między implantami okrągłymi a anatomicznymi. Czy te implanty dobiera lekarz? Nie chciałabym by piersi wyglądały na sztuczne, powiększone, wręcz zależy mi na zachowaniu naturalności mimo implantu. Zatem na co powinnam zwracać uwagę? Proszę o pomoc.

Dziękuje i pozdrawiam,

Ania S.

Cały wywiad z dr n. med. Lubomirem Lembas na temat implantów silikonowych a przeszczepu własnego tłuszczu przeczytasz:

Szanowna Pani,

Dziękuję za pytanie. Na wynik operacji korekty piersi implantami ma wpływ kilka zmiennych: 1. Aktualny stan anatomiczny piersi; 2. Rodzaj założonego implantu oraz 3. Rodzaj wykonanej operacji.

Przy wyborze implantów nie ma wiele miejsca na preferencje pacjentki lub lekarza. Dowolny wybór implantów oparty przede wszystkim na oczekiwaniach pacjentki i preferencjach lekarza związany jest z dużym ryzykiem powikłań w postaci niezadowolenia z kształtu lub wielkości. Dobór implantów oraz rodzaju operacji wynikają z aktualnej budowy anatomicznej piersi kobiety. Implant musi być wręcz dopasowany do budowy piersi – nie może być szerszy niż szerokość piersi, nie może mieć zbyt dużej projekcji do przodu, gdyż nie ma na piersiach wystarczającej ilości rozciągliwej skóry żeby pokryć implant.

Wartościowym narzędziem w doborze implantów jest symulacja komputerowa VECTRA. Urządzenie na podstawie kilku równocześnie wykonanych zdjęć tworzy trójwymiarowy model klatki piersiowej pacjentki. Komputer pomaga w doborze implantów – w katalogu zaznacza na biało bezpieczne wielkości implantów, a na czarno te nie dopasowane do budowy pacjentki. Na ekranie można zobaczyć prawdopodobny wynik operacji.

Zwykle oczekiwania można spełnić implantami okrągłymi, choć czasami implanty anatomiczne mają więcej zalet.

Implanty okrągłe mogą mieć gładką lub szorstką (teksturowaną) powierzchnię; implanty anatomiczne zawsze muszą mieć powierzchnię teksturowaną – w przeciwnym razie na pewno by się przekręciły, a implanty anatomiczne muszą być cały czas w tej samej pozycji żeby pierś miała dobry kształt. Można znaleźć w internecie/ na forach informacje, że implanty anatomiczne dają lepszy kształt piersi – są to subiektywne odczucia poszczególnych, wypowiadających się osób; w przeprowadzonych badaniach, w czasie których lekarze mieli odgadnąć jakie implanty mają badane pacjentki (okrągłe, czy anatomiczne) nie byli w stanie tego odróżnić.

Uważa się, że implanty anatomiczne mogą skorygować lekkie opadanie piersi i robią to lepiej niż okrągłe.

Od 2016 roku wiadomo, że w piersiach może pojawić się rzadki nowotwór – limfoma (1x na 5 tyś. operacji implantów piersi) – który pojawia się tylko po implantach szorstkich/ teksturowanych, a nigdy po gładkich. Posiadając taką wiedzę obecnie prawie zawsze dobieram implanty gładkie i okrągłe, a po szorstkie anatomiczne sięgam tylko wtedy
gdy są bezwzględnie niezbędne – żeby dokonać wyboru wymagana jest osobista konsultacja. Trzeba tu jeszcze dodać, że implanty anatomiczne zawsze są twardsze
niż okrągłe – żel, który im nadaje kształt nie może być zbyt miękki, gdyż jego sztywność decyduje właśnie o anatomicznym kształcie. Należy też nadmienić, że te anatomiczne nadal są miękkie i przyjemne w dotyku.

O rodzaju operacji decydują:

  • Miejsce nacięcia skóry (tam pozostanie trwała blizna)
  • Głębokość na jaką założony zostanie implant (pod gruczoł versus pod mięsień).

Najbezpieczniejsze jest nacięcie skóry w okolicy bruzdy pod-piersiowej – statystycznie jest najmniej powikłań po takiej operacji. Cięcie wzdłuż brzegu kompleksu brodawka/otoczka jest związane z pięciokrotnie większym ryzykiem obkurczania się torebki wokół implantów w porównaniu z cięciem w bruździe pod-piersiowej. Zakładanie implantów z cięcia w okolicy pachy związane jest z największym ryzykiem powikłań, a blizna pooperacyjna nie jest nawet możliwa do ukrycia w biustonoszu. U pacjentek szczupłych implant powinien być założony pod mięsień żeby był jak najmniej widoczny – dotyczy to szczególnie okolicy dekoltu – ta część ciała kobiety jest często odkryta (częściej). U kobiet z tzw. dobrym pokryciem własnymi tkankami w okolicy dekoltu implant może być założony pod gruczoł (rzadziej).

Na wynik operacji mają też wpływ ogólnie pojęte procesy gojenia, które mogą przebiegać bez powikłań lub z powikłaniami. Zwykle gojenie i wczesny okres rekonwalescencji przebiegają bez powikłań. Wczesny wynik operacji ocenia się po zagojeniu się ran i po powrocie pacjentki do swoich codziennych zajęć. Rany są zagojone po około 1 tygodniu, a po 3 miesiącach można powrócić nawet do dużych wysiłków fizycznych. Prawie zawsze w tym okresie wszystko jest ok.

Wczesne powikłania pooperacyjne takie jak krwiak, infekcja, nieprawidłowe założenie implantów występują rzadko – około 1% wszystkich operacji. W przypadku krwiaka objawy występują kilka godzin po operacji – trzeba otworzyć ranę, ewakuować krew i ponownie zeszyć ranę. W przypadku infekcji objawy pojawiają się w ciągu kilku dni od
operacji (nasilający się obrzęk i ból piersi, gorączka, wyciek z rany) – leczenie polega na usunięciu implantów, wyleczeniu infekcji antybiotykami, a ponowny zabieg założenia wkładek musi być przesunięty o kilka miesięcy. Nieprawidłowe założenie implantów to niezmierna rzadkość.

Operacja korekty piersi implantami z założenia jest wykonywana na całe życie. Nie ma zaleceń żeby wymieniać implanty na nowe po upływie, np. 10 lat. Statystyki pokazują, że nawet w przypadku operacji wykonywanych przez wykwalifikowanych chirurgów plastyków specjalizujących się w operacjach implantów piersi ryzyko ponownej operacji w ciągu 10 lat od założenia implantów wynosi 20%. Implanty piersi to ciało obce, a długotrwałe przebywanie ciała obcego w ciele człowieka ma swoje konsekwencje. Organizm stara się pozbyć ciała obcego, a jak nie jest w stanie tego zrobić to przynajmniej oddziela implant od reszty ciała – powstaje wokół implantów nowa struktura anatomiczna – tzw. torebka łącznotkankowa. Torebka z jednej strony utrzymuje implant w miejscu jego założenia z drugiej oddziela go od reszty organizmu.

Z różnych ale nie do końca poznanych przyczyn torebka wokół implantów czasami staje się zbytnio gruba i obkurcza się wokół implantu (zaciska się) – początkowo implant otoczony taką torebką jest mocno wyczuwalny.

W przypadku postępowania procesu obkurczania się torebki implant przybiera formę kulki, a czasami cała pierś wygląda jak przyklejona do klatki piersiowej kula. Obkurczanie się torebki łącznotkankowej to prawdopodobnie najczęstsze późne powikłanie po korekcie piersi implantami – często powikłanie to wymaga kolejnej operacji.

Do niedawna producenci implantów zapewniali gwarancję na pęknięcie. Ostatnio coraz więcej firm zapewnia gwarancję na inne późne powikłania pooperacyjne takie jak: obkurczanie się torebki, podwójna torebka wokół implantów oraz pojawienie się płynu wokół implantów. Implant silikonowy zbudowany jest z torebki silikonowej oraz żelu wewnątrz. W około 5% przypadków dochodzi do pęknięcia torebki implantu w czasie 10 lat od operacji. Stan taki zawsze wymaga wymiany implantów na nowe.

W obecnej dobie nowoczesnych implantów wypełnionych żelem silikonowym a nie płynnym silikonem pęknięcie nie wymaga natychmiastowej operacji i nie grozi przemieszczeniem się silikonu. Pęknięcie stanowi jednak bezwzględne wskazanie do ponownej operacji. W większości przypadków wraz z upływem czasu implanty zachowują swoją integralność i kształt – są one stabilne w czasie.

Niestety ciało pacjentki z czasem zmienia się, a dodatkowo mają na to wpływ kolejne ciąże i karmienia piersią oraz wahania masy ciała – może to spowodować niezadowolenie z wielkości i kształtu piersi.

W celu dokładnej oceny stanu anatomicznego Pani piersi i Pani klatki piersiowej wymagana jest osobista konsultacja – implanty dobiera się do konkretnej pacjentki i nie ma tu wiele miejsca na preferencje – wszystko musi pasować do siebie jak w „puzlach”

Z wyrazami szacunku,

Lubomir Lembas

Przeczytaj również o W jaki sposób kobiety, które mają implanty silikonowe w piersiach powinny badać się okresowo?

1
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Lipoelastic
Gość
Lipoelastic

Malo lub znikoma ilosc lekarzy uswiadamia pacjentki po operacjach wszczepienia implantow jak wazna jest opieka po operacyjna.
Przyklad: lekarz wykonal dobrze swoja prace jednak pacjentka wrocila z powiklaniem w postaci asymetrii implantow. Dlaczego, dlatego ze lekarz zalecil noszenie np biustonosza sportowego lub ktore pacjent dostaje niskiej jakosci. Tymczasem stabilizacja implantu medycznym biustonoszem wraz z pasem zapobiega takim niespodziankom.
Koszt ok 300 pln czyli 2% kosztu zabiegu.
A ratuje caly trud jaki wlozyl pacjent w rekonwalescencje i lekarza dobre imie i jakisc.
Numer 1 w Europie Lipoelastic
Eshop.liooelastic.pl

Wygraj zabieg usunięcia tatuażu o wartości 2 000 zł !

Pamiętasz nasz ostatni artykuł dotyczący usuwania tatuaży ? Jeżeli nie musisz jak najszybciej nadrobić zaległości i zajrzeć do materiału „Jak usunąć tatuaż? Poznaj skuteczną metodę”, gdyż wiadomości w nim zawarte jeszcze dziś się przydadzą !

Już dawno na naszej stronie nie organizowaliśmy konkursu dlatego czas to zmienić! Wraz z Kliniką Estetica Nova z Warszawy chcemy Was zachęcić do wspólnej zabawy, w której do wygrania będzie usunięcie tatuażu za pomocą urządzenia Magic Pen o łącznej wartości 2 000 zł! Jesteście ciekawi? Zatem poniżej przestawiamy wszystkie szczegóły dotyczące konkursu. Czas start!

Nagroda:

Do wygrania mamy zabieg chemicznego usuwania tatuażu za pomocą Magic Pen (maksymalnie 4 sesje). Tatuaż, który będzie usunięty musi mieć wielkość nie większą niż 4 cm x 4 cm

Wartość nagrody:

2 000 zł – 4 sesje

Co należy zrobić aby wygrać zabieg chemicznego usuwania tatuażu za pomocą Magic Pen?

Pokaż nam, że czytasz nasze artykuły i rzeczywiście interesuje Cię tamat usuwania tatuażu 🙂

Odpowiedz na 2 pytania (ale uwaga proste!)

  1. Podaj jakie są 2 różnice między laserowym usuwaniem tatuażu, a Magic Pen. Podpowiedź znajdziesz na naszej stronie w artykule: Jak usunąć tatuaż? Poznaj skuteczną metodę.
  2. Podaj 2 zabiegi, którym chciałabyś/chciałbyś się poddać w Klinice Estetica Nova. Wymieniony zabieg musi znajdowac się w ofercie Kliniki, zatem informacji odnośnie zabiegów szukaj na stronie www.esteticanova.com.pl

Odpowiedź konkursową należy przesłać na adres konkurs@dermaestetic.pl.

Czas trwania konkursu

W konkursie wezmą udział zgłoszenia wysłane w dniach 08.02.2018 – 22.02.2018 r. do północy.

Aktualizacja: Z racji na duże zainteresowanie przedłużyliśmy konkurs do 24.02.2018 roku, do północy. 

Ogłoszenie wyników

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 24 lutego 2018 roku na stronie www.dermaestetic.pl

Aktualizacja: W związku z tym, że konkurs został przedłużony, wyniki konkursu zostaną opublikowane w dniu 25.02.2018 roku.

Zasady konkursu:

  1. Odpowiedź konkursową należy przesłać na adres konkurs@dermaestetic.pl podpisując się swoim imieniem i nazwiskiem.
  2. Każdy Uczestnik może przesłać tylko i wyłącznie jednego maila, w którym zostaną udzielone odpowiedzi na 2 pytania konkursowe. Większa ilość maili spowoduje dyskwalifikację.
  3. Odpowiedź konkursowa może być wysyłane tylko i wyłącznie na adres mailowy konkurs@dermaestetic.pl.
  4. Zwycięzca wykorzysta nagrodę w postaci zaproszenia na chemiczne usuwanie tatuażu za pomocą Magic Pen do 31.10.2018 r. w Klinice Estetica Nova, która mieści się przy ul. Opaczewskiej 43 lok. 4 w Warszawie. Po tym czasie nagroda przepada.
  5. Tatuaż, który zostanie usunięty przez Klinikę nie może być większy niż 4 x 4 cm.

Życzymy powodzenia ?

Regulamin konkursu KLIK

AKTUALIZACJA – ROZSTRZYGNIĘCIE KONKURSU

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że usunięcie tatuażu za pomocą Magic Pen wygrywa

Pani Sylwia Maj. Serdecznie gratulujemy 🙂

 

Pani Sylwio proszę o bezpośredni kontakt z Kliniką Estetica Nova w celu umówienia terminu wizyty.

Oto zwycięskie odpowiedzi:

Dzień dobry, w odpowiedzi na pytania konkursowe przesyłam:

1. Różnice między lasorowym a chemicznym usuwanie tatuażu to: – podczas zabiegu laserowego barwnik usuwany jest z organizmu przez limfę, a przy użyciu procesu chemicznego – wraz ze strupem gromadzącym się na ranie – jest to sposób bezpieczniejszy i wydalający metale ciężkie z organizmu. – zabieg laserowy obarczony jest ryzykiem wystąpienia przebarwień, podrażnień i nie radzi sobie ze wszystkimi kolorami.

2. Zabiegi to: MELA PEEL i MAGIC PEN.

Pozdrawiam, Sylwia Maj

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana