Zabieg nićmi Barb 4D – po nitce do młodego wyglądu

Po 25. roku życia poziom hormonów odpowiedzialnych za regenerację tkanek obniża się, a nasza skóra zaczyna tracić elastyczność. W momencie przekroczenia tej magicznej liczby wydłuża się czas odnowy zniszczonych włókien. Kiedy pierwsze oznaki starzenia zaczynają być widoczne, z pomocą przychodzą zabiegi medycyny estetycznej, jak chociażby obecnie bardzo popularne nici PDO lub ich nowa odsłona – nici Barb 4D. W swojej pracy stosują je najlepsi lekarze. O to, co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zabieg z wykorzystaniem nici Barb 4D zapytaliśmy specjalistów z profesjonalnego centrum PROFEMED Medycyna Estetyczna.

Zabieg nićmi Barb 4D  - po nitce do młodego wyglądu

Nici PDO – nowoczesna alternatywa liftingu

Tradycyjne zabiegi liftingujące są coraz częściej zastępowane przez nowoczesne i bardziej skuteczne terapie, jak chociażby te wykonywane nićmi PDO. Od wielu lat nici te są stosowane w chirurgii ogólnej i ginekologii. Niedawno doceniły je również gabinety medycyny estetycznej, ze względu na wysoki profil bezpieczeństwa i doskonałe efekty stosowania. Zabieg z użyciem nici jest dość prosty, polega na wszczepieniu ich pod skórę w miejscu, w którym pojawiają się zmarszczki lub utrata jędrności i objętości skóry. Po zabiegu cera staje się promienna, bardziej elastyczna i napięta, a efekty utrzymują się nawet do roku – wyjaśnia lek. med. Ewa Rybicka, lekarz medycyny estetycznej z PROFEMED Medycyna Estetyczna, która od wielu lat zajmuje się zabiegami anti-aging.

Barb 4D – nowa odsłona nici PDO

Nici Barb 4D to najnowsza generacja nici PDO. Nowa odsłona znanych nam już nici opiera się na specjalnie opracowanym systemie niewielkich haczyków, rozłożonych równomiernie dookoła, a nie tylko po jednej stronie, tak jak ma to miejsce w przypadku klasycznych nici. Barb 4D są znacznie grubsze, dzięki czemu można liczyć na maksymalizację efektu liftingu niezależnie od miejsca wykonywania zabiegu. Nici Barb 4D poleca się stosować jako alternatywę dla liftingu twarzy, w sytuacjach utraty jędrności i napięcia skóry, modelowaniu poszczególnych partii twarzy, likwidacji tzw. „chomików”, wyrównywaniu asymetrii łuków brwiowych, opadających powiek i ramion. Zabiegi z ich wykorzystaniem stosuje się również w celu zlikwidowania zmarszczek i opuchlizny wokół oczu i tzw. zmarszczek palacza wokół ust. Nici Barb 4D wykorzystywane są również dla uniesienia biustu, poprawienia i utrwalenia efektu tradycyjnego liftingu, a nawet po liposukcji, aby zagęścić i zwiększyć elastyczność skóry.

Technika stosowania nici Barb 4D

Sam zabieg jest bezpieczny, nieskomplikowany, a co najważniejsze skuteczny. Przed przystąpieniem do procedury skóra jest smarowana przez lekarza specjalnym kremem znieczulającym, a następnie za pomocą cienkiej kaniuli specjalista wprowadza nici w tkankę podskórną. Haczyki otwierają się i unoszą opadające tkanki. Po pewnym czasie wokół nici zaczynają wytwarzać się nowe włókna kolagenowe a fibroblasty stymulowane są do wytwarzania elastyny. W ten sposób skóra buduje nowe „rusztowanie”, które pozostanie na swoim miejscu nawet wtedy, gdy nici zostaną już wchłonięte.

Zalety zabiegu nićmi PDO

Zalet procedury zabiegu nićmi Barb 4D jest bardzo wiele.

Wśród najważniejszych wymieniłabym duże bezpieczeństwo, brak konieczności wcześniejszego przygotowania, natychmiastowe wyniki, brak nacięć i blizn, których tak często obawiają się pacjenci oraz możliwość powtórzenia procedury, kiedy nici zostaną już wchłonięte przez organizm – mówi dr Rybicka.

Tuż po zabiegu nićmi Barb 4D następuje nie tylko wygładzenie zmarszczek, ale też poprawa jędrności i napięcia skóry w miejscu, w którym zostały zastosowane. Efekty estetyczne po zabiegu są natychmiastowe, spektakularne i długotrwałe (od 12 do 24 miesięcy). Warto dodać, że nici pobudzają syntezę kolagenu i elastyny w skórze, co skłania nasz organizm do postępującej samoodnowy i dodatkowo przedłuża efekt wizyty w gabinecie medycyny estetycznej.

Barb 4D – bezpieczeństwo przede wszystkim

Zabieg nićmi Barb 4D jest bardzo bezpieczny, gdyż materiał, który jest wszczepiany pod skórę jest zupełnie obojętny dla tkanek. Prosta i bezbolesna procedura sprawia, że w zasadzie każdy może poddać się kuracji z wykorzystaniem Barb 4D, bez względu na wiek czy rodzaj cery. Zabieg rekomendowany jest dla osób powyżej 30. roku życia, a górnej granicy wiekowej nie ma. Przeciwwskazaniami do wykonania zabiegu są zmiany chorobowe skóry, jej wyraźne podrażnienie, choroba nowotworowa, niektóre choroby autoimmunologiczne oraz okres ciąży i karmienia piersią.

O PROFEMED Medycyna Estetyczna

Placówka PROFEMED Medycyna Estetyczna położna jest w prestiżowej lokalizacji, w warszawskim Hotelu Marriott. Ideą, jaka przyświeca temu miejscu, jest przywracanie równowagi pomiędzy tym, co wewnętrzne, a tym, co zewnętrzne i holistyczne podchodzenie do potrzeb każdego Pacjenta. PROFEMED to ostoja dla tych, którzy w codziennym zabieganiu chcą odnaleźć w końcu odrobinę harmonii i spokoju oraz wydobyć swoje wewnętrzne piękno w atmosferze luksusu. PROFEMED działa w oparciu o najwyższe standardy lidera prywatnej opieki medycznej w Polsce – Grupy LUX MED, jednak swą ofertę kieruje także do Pacjentów indywidualnych, nieposiadających abonamentów medycznych.

Na konsultację z lekarzem medycyny estetycznej PROFEMED można umówić się telefonicznie: +48 885 670 140, lub e-mailowo: estetyczna@profemed.pl

 

/artykuł sponsorowany/

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jakie zabiegi medycyny estetycznej są najpopularniejsze wśród mężczyzn? Znamy odpowiedź!

Z góry zakładamy, że mężczyźni mają „lepiej” gdyż ich skóra jest bardziej nawilżona, bardziej unaczyniona i do tego wszystkiego grubsza. Prawda jednak jest taka, że lista męskich problemów z wyglądem często dorównuje tej kobiecej. Z jakimi borykają się najczęściej i co najchętniej wybierają z szerokiej oferty gabinetów medycyny estetycznej? Odpowiadamy!

jakie zabiegi wykonują mężczyźni

U panów po 30. roku życia spada elastyczność i sprężystość skóry, pojawiają się bruzdy, utrwaleniu ulegają zmarszczki mimiczne. Skóra sprawia wrażenie bardziej ziemistej i zmęczonej, zwłaszcza u tych mężczyzn, którzy prowadzą niezdrowy tryb życia. Wymienione czynniki oraz coraz większa dostępność zabiegów medycyny estetycznej sprawiają, że wzrasta wśród tej grupy zainteresowanie możliwościami poprawy kondycji i wyglądu skóry – wyjaśnia dr Aleksandra Jagielska z Sthetic Klinika Dr Jagielskiej.

Zmarszczki mimiczne oraz zła kondycja skóry

W odróżnieniu od kobiet, mężczyźni mają skórę grubszą i bardziej odporną na działanie czynników zewnętrznych. Pomimo, że oznaki starzenia pojawiają się zdecydowanie później to niestety zmarszczki i bruzdy są głębsze i bardziej widocznie. Sprawia to, że część panów decyduje się na zabiegi z toksyną botulinową, kwasem hialuronowym czy hydroksyapatytem wapnia.

Toksyna botulinowa zapewnia korektę zmarszczek mimicznych m.in. pionowych zmarszczek czoła, które dodają twarzy srogiego wyglądu. Kwas hialuronowy zawarty np. w preparatach Belotero to dobry sposób na wygładzenie zmarszczek, rewitalizację skóry, przywrócenie jej optymalnego nawilżenia. Z kolei Radiesse daje efekt wypełnienia bruzd, uniesienia skóry policzków oraz zapobiega ich grawitacyjnemu opadaniu. Główny składnik preparatu – hydroksyapatyt wapnia, stymulując produkcję kolagenu, poprawia strukturę skóry, a nie tylko nadaje jej objętości – wyjaśnia dr Jagielska.

Naczynka, plamy pigmentacyjne i blizny

Zdarza się, że ze względu na swoje zamiłowanie do techniki i zainteresowanie tym co nowe, mężczyźni wybierają zabiegi z użyciem zaawansowanych urządzeń, które emitują fale radiowe i napinają skóręmówi dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova. Zaawansowanym technologiczne zabiegiem jest również laserowy nieablacyjny resurfacing, który poprawia wygląd skóry, odświeża ją, spłyca zmarszczki i blizny potrądzikowe. Dzięki skutecznej i nowoczesnej technologii laserowej możemy również zamknąć popękane naczynia, zmniejszyć rumień czy, co jest bolączką niektórych Panów, usunąć nieestetyczne plamy pigmentacyjne z twarzy lub skóry dłoni – dodaje dr Jagielska.

Nadmiar tkanki tłuszczowej

Panowie coraz częściej w gabinetach medycyny estetycznej szukają pomocy w redukcji opornej, lokalnej otyłości. Problem można rozwiązać stosując lipolizę iniekcyjną lub liposukcję laserową czy chirurgiczną.

Kwalifikacja do poszczególnych procedur zależy od nasilenia zmian. Szczególnym rodzajem otyłości miejscowej jest nagromadzenie tkanki tłuszczowej w okolicy sutków. W tym wypadku konieczna jest diagnostyka endokrynologiczna. W sytuacji, gdy nie stwierdzana jest obecność tkanki gruczołowej, można zastosować mniej inwazyjne procedury. Jeśli jednak w badaniu USG widoczna jest tkanka gruczołowa, konieczna jest klasyczna operacja chirurgiczna i usunięcie gruczołu – wyjaśnia dr Rybicka.

Te niechciane owłosienie

Wśród wszystkich zabiegów medycyny estetycznej dużą popularnością cieszą się również trwałe depilacje.

Mężczyźni najchętniej pozbywają się włosków z ramion, brzucha i pleców, choć są i tacy panowie, którzy regularnie depilują ręce, nogi czy okolice intymne. Wzrost popularności tego typu zabiegów wiąże się niewątpliwie z obrazami mężczyzny kreowanymi przez kolorowe pisma i poszukiwaniem ich odpowiedników przez kobiety – mówi dr Rybicka.

 Rozstępy nie tylko u kobiet!

Rozstępy kojarzą się wyłącznie z przypadłością kobiecą. Nic bardziej mylnego. Otóż mężczyźni, choć w mniejszym stopniu, również borykają się z tym problemem. Rozstępy można nabyć w okresie dojrzewania, podczas gwałtownej redukcji masy ciała, czy też na skutek intensywnych ćwiczeń na siłowni, które często łączy się ze stymulacją wzrostu masy mięśniowej przeróżnymi odżywkami.

Zmiany te są bardzo trudne do usunięcia. Tu z pomocą przychodzi prawidłowo zastosowany laser CO2, niwelujący rozstępy już po kilku zabiegach – wyjaśnia dr Rybicka.

Wypadanie włosów

Problem wypadania włosów w dużej mierze dotyczy właśnie mężczyzn.

W tym przypadku najczęściej zaleca się serię zabiegów mezoterapii skóry głowy, która hamuje wypadanie włosów oraz stymuluje proces ich odrastania. Wpływa też korzystnie na ich jakość – podpowiada dr Jagielska.

Bruksizm

Tym razem pokusimy się o dolegliwość z pogranicza medycyny estetycznej i stomatologii. Bruksizm. Co to jest bruksizm?  

Bruksizm to nadmierny przerost mięśnia żwacza, spowodowany napięciem i stresem, powodujący bóle głowy, zmęczenie, ścieranie powierzchni zębów itp. Skutecznym leczeniem jest podawanie co 6-8 miesięcy toksyny botulinowej – mówi dr Rybicka.

Nadpotliwość

Stres i tempo życia aktywnego mężczyzny może powodować miejscową, tzw. pierwotną nadpotliwość występującą w obrębie dłoni czy pach. Tą przykrą dolegliwość, podobnie jak w przypadku bruksizmu, można skutecznie leczyć toksyną botulinową.

Konsultacja merytoryczna: dr Aleksandra Jagielska z Sthetic Klinika Dr Jagielskiej oraz dr Ewa Rybicka z kliniki Estetica Nova

 

/artykuł sponsorowany/

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

7 produktów pod oczy, które pokochasz

Czy zauważyłaś, że skóra pod oczami jest wysuszona, pomarszczona, a oczy są podpuchnięte? Przetestuj naszą listę 7-miu top produktów, które pomogą Twoim oczom zachować świeży wygląd.

 

Czy właściwie dbasz o skórę wokół oczu? Być może część z Was bez zastanowienia odpowie twierdząco, ale jesteśmy pewne, że jest również grono, które pielęgnując twarz zapomina o właściwej pielęgnacji najdelikatniejszej partii, czyli skóry wokół oczu.

najlepszy krem pod oczy na zmarszczki i cienie dermaestetic

Skóra w tych okolicach jest nadzwyczaj cienka oraz delikatna i należy jej się z tego tytułu szczególna uwagaNiedozwolone jest pocieranie, rozciąganie czy mocne klepanie, chyba że pragniemy, by wokół naszych oczu pojawiły się zaczerwienienia i przedwczesne zmarszczki. Codziennie rano i wieczorem wklepuj delikatnie krem dostosowany do swoich potrzeb – nie czekaj na pierwsze efekty zaniedbania. Skorzystaj z naszej ściągawki 7-miu produktów – każdy z nich zasługuje na piątkę z plusem!

 

Clinique-Pielegnacja_oczu-All_About_EyesClinique, All About Eyes Rich, Krem pod oczy; cena: ok. 169 zł/15 ml

Wyjątkowo odżywcza, luksusowa pielęgnacja okolic oczu, intensywnie pielęgnująca wrażliwe okolice wokół oczu, dostarcza im wyjątkowego nawilżenia, zapewnia optymalną ochronę i ma działanie kojące. Redukuje nabrzmienia i cienie pod oczami. Okolice oczu wyglądają jędrniej, są gładsze, bardziej elastyczne i młodsze.

 

najlepsze kremy pod oczyZiaja, Sopot Rozświetlanie, Krem pod oczy korygujący; cena: ok. 10 zł/15 ml

Lekki nieperfumowany krem pod oczy o specjalistycznym działaniu. Wyraźnie redukuje obrzęki oraz zmniejsza skłonność do ich powstawania. Intensywnie rozjaśnia cienie i przywraca skórze wokół oczu jednolity koloryt. Usprawnia drenaż limfatyczny oraz poprawia mikrocyrkulację w naczynkach kapilarnych. Zapobiega zatrzymywaniu wody w tkankach skóry. Przyspiesza usuwanie substancji odpowiedzialnych za powstawanie sińców pod oczami.

 

najlepszy krem pod oczy na zmarszczki i cienie dermaesteticShiseido, Future Solution LX, Eye and Lip Contour Regenerating Cream; cena: ok. 549 zł/15 ml

Krem redukuje istniejące zmarszczki i problem podkrążonych oczu. W widoczny sposób poprawia kondycję skóry wzmacniając jej własne mechanizmy obronne w walce z czynnikami przyśpieszającymi proces starzenia. Dzięki unikalnej technologii krem skutecznie zapobiega powstawaniu zmarszczek wzmacniając delikatną, narażoną na częsty ruch skórę wokół ust i oczu. Chroni przed przesuszeniem. W widoczny sposób „wypełnia” istniejące zmarszczki. Skóra wygląda na bardziej napiętą i młodszą.

 

najlepszy krem pod oczy dermaesteticBioderma, Sensibio, Gel Contour des Yeux, Żel pod oczy; cena: ok. 40 zł/15 ml

Krem pod oczy Sensibio Bioderma przeznaczony jest do wrażliwej skóry wokół oczu z tendencjami do tworzenia się cieni pod oczami, drobnych zmarszczek i powstawania tzw. „kurzych łapek”. Żel regeneruje i wzmacnia skórę wokół oczu. Poprawia wygląd skóry poprzez działanie ujędrniające i uelastyczniające. Może stanowić podkład pod makijaż.

 

najlepszy krem pod oczy na zmarszczki dermaesteticPat&Rub Eye Cream, Krem pod oczy; cena: ok. 150 zł/30 ml

Krem pod oczy ma dwukierunkowe działanie – niwelujące cienie pod oczami i przeciwzmarszczkowe. Dodatkowo, już po pierwszej aplikacji skóra jest wyraźnie gładsza, elastyczniejsza, rozjaśniona. Bogata formuła kremu zawiera m.in. Bioskinup R Contour (5%), który niweluje cienie i obrzęki pod oczami, działa wzmacniająco. Długofalowe stosowanie kremu pozwala uzyskać jędrną, gładką, bez zmarszczek, cieni i opuchnięć skórę pod oczami.

 

najlepszy krem pod oczy na zmarszczki i cienie dermaesteticClarins, Super Restorative Total Eye Concentrate, Koncentrat pod oczy; cena: ok. 285 zł/15 ml

Super Restorative Total Eye Concentrate to intensywnie regenerująca pielęgnacja skóry wokół oczu przeznaczona dla kobiet po 50. roku życia. Bogata w składniki roślinne działa na całą okolicę oczu, od skroni do skroni. Organiczny ekstrakt z Harongi sprawia, że skóra wokół oczu jest wypełniona, kurze łapki oraz głębokie zmarszczki wyraźnie wygładzone, a skóra powiek widocznie napięta i uniesiona. Krem ma komfortową konsystencję ułatwiającą aplikację makijażu.

 

tani krem pod oczy dermaesteticFloslek, Żel ze świetlikiem lekarskim do powiek i pod oczy; cena: ok. 9 zł/15 ml

Żel ze świetlikiem lekarskim to ziołowy kompres na okolice oczu. Zawarty w żelu świetlik lekarski działa kojąco, usuwa zmęczenie, ból oczu, łzawienie. Żel ze świetlikiem nawilża i wygładza skórę, przywraca jej jędrność i elastyczność. Produkt zapewnia ulgę i ukojenie dla oczu. Skóra wokół oczu jest nawilżona i wygładzona.

 

 

 

2
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Pat
Gość
Pat

Ja jestem fanem kremów z retinolem, myślę żeby zrobić kuracje kilkudniowa locacidem lub atredermem

Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana