XII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

W dniach 5-7 października 2012 roku w Warszawie odbył się XII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, organizowany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging (PTMEiAA). To wyjątkowe wydarzenie skupiające co roku wybitnych ekspertów z kraju i z zagranicy.


PTMEiAA to towarzystwo, którego głównym celem jest rozwój medycyny estetycznej w Polsce. Zrzesza ono ponad 900 członków – specjalistów w dziedzinie medycyny estetycznej, jak również interesujących się tą problematyką. Od 1993 roku PTMEiAA działało jako Sekcja Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. W 2009 roku przekształciło się w samodzielne towarzystwo naukowe. Pomysłodawcą i założycielem, początkowo Sekcji MEPTL, a później PTMEiAA, jest dr Andrzej Ignaciuk, absolwent lubelskiej Akademii Medycznej, Uniwersytetu Rzymskiego i czteroletniej Międzynarodowej Szkoły Medycyny Estetycznej w Rzymie.

Towarzystwo współpracuje z wieloma organizacjami, nie tylko lekarskimi zajmującymi się w szerokim znaczeniu estetyką lekarską oraz profilaktyką przeciwstarzeniową. Już po raz dwunasty PTMEiAA, przy współpracy Podyplomowej Szkoły Medycyny Estetycznej PTL, która w tym roku obchodzi w tym roku swoje dziesięciolecie, zaangażowało się w organizację kongresu. Patronat nad wydarzeniem objęło Polskie Towarzystwo Lekarskie (PTL), Międzynarodowe Stowarzyszenie Medycyny Estetycznej z siedzibą w Paryżu (UIME), a także Międzynarodowe Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Chirurgii Laserowej. Ten największy i najważniejszy kongres w Polsce i w Europie Środkowej, jest doskonałą okazją do wymiany doświadczeń cenionych specjalistów z Polski i z zagranicy. Podczas wykładów oraz warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zaznajomić się z nowymi trendami, nowościami w medycynie estetycznej, jak również z innowacyjnymi rozwiązaniami, zdobyć wiedzę zarówno teoretyczną, jak i praktyczną.

Wśród tegorocznych tematów są między innymi:

  • Innowacyjne metody podawania toksyny botulinowej i kwasu hialuronowego;
  •  Kompleksowy program anti-aging hamujący biologiczne procesy starzenia, w oparciu o najnowsze badania z zakresu genetyki molekularnej Uniwersytetu w Ferrarze;
  • Małoinwazyjne techniki chirurgiczne;
  • Lasery i inne źródła energii w medycynie estetycznej;
  • Nowości z zakresu ginekologii estetycznej.

Organizatorzy dokładają starań, by Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging był prestiżowym wydarzeniem, skupiającym ekspertów z całej Europy. „Sukces, jaki co roku odnosi Kongres, jest powodem do zadowolenia, ale jednocześnie stawia przed organizatorami duże wyzwanie, aby nie tylko utrzymywać wysoki poziom, ale za każdym razem go podnosić” – mówi dr Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging.

Więcej informacji na temat PTMEiAA oraz kongresu znajduje się na stronie http://psme.waw.pl/

 

 

Informacja prasowa

Warszawa, 5 październik 2012 r.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Bobbi Brown i jej kolejna książka! wydała kolejną książkę poświęconej urodzie, czyli Pretty Powerful: Beauty Stories to Inspire Confidence.

Bobbi Brown wydała kolejną książkę poświęconej urodzie, czyli Pretty Powerful: Beauty Stories to Inspire Confidence. Czy porywa nas opowieść o pięknie Pretty Powerful?

Znana ze swoich instruktażowych i traktujących o urodzie oraz stylu życia książek, uznana na całym świecie artystka makijażu Bobbi Brown z dumą prezentuje swoją siódmą książkę poświęconą urodzie, zatytułowaną Pretty Powerful: Beauty Stories to Inspire Confidence.

W książce Bobbi pyta wiele kobiet, sław i lekkoatletek o to, czym jest dla nich uroda, a wszystkie one dzielą się interesującymi i motywującymi opowieściami. Pretty Powerful dostarcza czytelniczkom wskazówek i porad, których oczekują od Bobbi, a także niesie podnoszący na duchu przekaz, że wszystkie kobiety są piękne. W tej książce Bobbi przyjmuje wyjątkowe podejście, dzieląc kobiety na kategorie według ich stylu, który odzwierciedla ich osobowość i wygląd – naturalne, promienne, silne, klasyczne, autentyczne, odważne.

Kobiety znajdujące się w każdej z tych kategorii zostały podzielone na grupy – filantropka Lauren Bush znajduje się na czele grupy Pretty Natural, aktorka Gabourey Sidibe otwiera grupę kobiet Pretty Radiant; bokserka Keisher “Fire” McLeod-Wells jest reprezentantką grupy Pretty Strong; Pretty Classic zaczyna się od modelki Nancy Donahue, pisarka Lee Woodruff otwiera grupę Pretty Autenthic; piosenkarka Estelle reprezentuje grupę Pretty Bold.

Przez to, że celem Bobbi od zawsze było podkreślanie kobiecego piękna, czytelniczki mogą bez trudu odnaleźć się na tych stronach i poznawać odmienne style, które są im bliskie. Książka Pretty Powerful, pełna niezwykłych pomysłów na makijaż, rekomendacji najlepszych narzędzi i produktów, niezwykłych opowieści najbardziej inspirujących obecnie kobiet oraz wskazówek eksperta, których nie można znaleźć nigdzie indziej, jest niezbędnym przewodnikiem po nieprzemijającej urodzie. Jaka jest Wasza opowieść o pięknie Pretty Powerful?


Cena detaliczna: 185 zł

Książka dostępna od października w poniższych perfumeriach Douglas:
– Warszawa: Galeria Mokotów, Złote Tarasy, Promenada, Arkadia
– Poznań: Stary Browar
– Kraków: Galeria Krakowska
– Kielce: Galeria Echo – Wrocław: Galeria Dominikańska
– Szczecin: Kaskada
– Katowice: Silesia

Źródło: materiały prasowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Nowa metoda podawania toksyny botulinowej – wyższa skuteczność i bezpieczeństwo

Informacja prasowa

 

Chcąc zachować młodość i piękny wygląd, ludzie od wieków poszukują skutecznych metod na zminimalizowanie objawów starzenia się. 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana