Wybór wyposażenia gabinetu i urządzeń do zabiegów – na co zwracać uwagę

Kult młodości i dbanie o piękną sylwetkę towarzyszą ludzkości od niepamiętnych czasów. Sama pielęgnacja kosmetykami nie daje widocznych efektów! Chirurgia plastyczna wiąże się z dużymi wydatkami, długim czasem rekonwalescencji i bardzo często z bólem. Co zrobić, by dobrze wyglądać, a przy tym nie wydać majątku? Jak dobrze wybrać spośród setek firm oferujących wyposażenie gabinetów? I jak najlepiej wybrać spośród urządzeń, które wyglądają podobnie i w teorii oferują te same technologie? I w końcu JAK sprawić by klient wybrał właśnie nasz gabinet?

 depilacja laserowa gdzie wykonać

W ostatnich latach znacząco wzrosła liczba gabinetów: kosmetycznych, medycyny estetycznej, salonów piękna, urody, fryzjerskich czy modnych ostatnio Day SPA. Duża konkurencja rynkowa sprawiła, że klient stał się bardziej wymagający, ale także bardziej świadomy swoich praw. Skoro ma wybór, wybierze miejsce, które da mu poczucie bezpieczeństwa oraz gwarancję, że osiągnie zamierzony estetyczny efekt. Edukacja dotycząca tego, na co powinien zwracać uwagę klient przy wyborze odpowiedniego miejsca do wykonania zabiegów, jest także świetną lekcją dla właścicieli gabinetów. Mogą oni dzięki temu sprawdzić, czy ich klinika bądź gabinet spełnia wymienione poniżej kryteria, a jeśli tak – wykorzystać to jako swój atut. Nadzór lekarza, specjalizacja kliniki w konkretnych zabiegach, a także dobra jakość urządzeń i ich potwierdzona badaniami skuteczność – tym powinni się chwalić właściciele i upubliczniać te informacje swoim potencjalnym klientom.

Wybierając gabinet, klient powinien mieć pewność, że jest on nadzorowany przez kosmetologa lub lekarza. Dodatkową zaletą w przypadku lekarza będzie jego przynależność do jednego z dwóch stowarzyszeń lekarzy medycyny estetycznej (Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging lub Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych), posiadanie specjalizacji z dermatologii lub ukończone studia podyplomowe z zakresu medycyny estetycznej. W przypadku kosmetologa warto pamiętać o umieszczeniu w widocznym miejscu (oraz na stronie WWW) certyfikatów potwierdzających zdobyte umiejętności a nawet dyplom ukończenia studiów.

Gabinet musi mieć SPECJALIZACJĘ! Należy pamiętać, że podobnie jak człowiek nie może być świetny we wszystkim, tak i gabinet nie może specjalizować się we wszystkich możliwych na rynku zabiegach. Jeśli klient ma problemem do eliminacji, jakim są zmarszczki, będzie szukał specjalistów w tej dziedzinie. Warto zatem, by nasz gabinet, nawet jeśli wykonuje szereg różnych zabiegów, specjalizował się w konkretnym problemie – biorąc pod uwagę urządzenia, jakie posiada, wiedzę personelu, a także zapotrzebowanie osób, które do niego przychodzą.

jak wybrać dobry gabinet medycyny estetycznej

Kluczowym dla klienta elementem jest sprawdzenie, na jakich urządzeniach dana klinika pracuje. Podanie chociażby na stronie internetowej samych nazw zabiegów, takich jak laserowe usuwanie zmarszczek, może świadczyć o mało profesjonalnym podejściu. Skoro mamy w swojej ofercie sprzęt wysokiej jakości, w którego efektywność wierzymy, dlaczego się nim nie chwalimy?

Każdy sprzęt do zabiegów musi posiadać certyfikat medyczny zgodny z europejskimi normami. Warto zainwestować w urządzenia markowe, tzn. takie, które dają pewność, że przy zakupie firma szkoli obsługujący go personel. Dostępny na rynku tańszy sprzęt pochodzący z krajów Dalekiego Wschodu nie posiada często w pakiecie takich szkoleń przeprowadzanych przez osoby do tego wykwalifikowane. Następnym bardzo ważnym elementem są badania medyczne Case Study (czy White Papers). Dają one najczęściej możliwość zapoznania się z opisami przypadków, zdjęciami wykonanymi przed zabiegami i po nich. Informują nas o tym, czy dane urządzenie jest skuteczne bądź też jakiego efektu możemy się spodziewać. Producenci sprawdzonego sprzętu dołączają w broszurach informacyjnych wyniki takich badań, które gabinet może potem upublicznić.

Wysoką jakość urządzeń potwierdzają także nagrody przyznawane na prestiżowych imprezach branży kosmetycznej czy przez stowarzyszenia lekarzy. Wybierając producentów, którzy wielokrotnie otrzymywali tytuły i wyróżnienia od gremiów lekarzy czy ludzi z branży, wiemy, że wybieramy sprawdzony sprzęt.

Polska uczy się od najlepszych i coraz więcej profesjonalnych rozwiązań trafia także na nasz rynek. Klienci coraz częściej nie chcą korzystać z chińskich produktów, których skuteczność nie jest potwierdzona badaniami i latami praktyk. W tej chwili zarówno dla pacjenta, jak i terapeuty najważniejszymi elementami zabiegów jest efekt, bezpieczeństwo i cena. Tym też zwykle kierują się kapituły, przyznając swoje oceny.

zahnarzt_kabine_01Pozostaje jeszcze pytanie o technologię? Którą wybrać i z jakim przeznaczeniem? Oczywiście, wszystko zależy od specjalizacji gabinetu, niemniej jednak jest kilka „perełek” tzw. MUST HAVE, bez których funkcjonowanie gabinetów czy klinik będzie w tej chwili niepełne. Podstawowym rozwiązaniem jest zestaw: mikrodermabrazja diamentowa i mezoterapia bezigłowa. Jeśli nastawiamy się na bardziej medyczny charakter obiektu szczególnie poleca się urządzenia sprawdzonej izraelskiej marki VIORA, mikrodermabrazję PRISTINE (dzięki której z uwagi na najwyższą na rynku moc vacuum i silnik Mitsubishi jesteśmy w stanie wykonać medyczną abrazję i delikatny resurfacing) oraz mezoterapię INFUSION. Gdy traktujemy wyżej wspomniane zabiegi bardziej pielęgnacyjnie i jako dodatek do innych procedur warto zastanowić się nad sprawdzonym i bardzo popularnym ostatnio w gabinetach rozwiązaniem połączenia (uwaga!!) mikrodermabrazji diamentowo-wodnej z mezoterapią w jednym wygodnym do zabiegów urządzeniu o wdzięcznej nazwie Aquatouch! Kolejne technologie to przede wszystkim fala radiowa, i ultradźwięki niskiej częstotliwości. Są to na tyle popularne w gabinetach procedury i niestety zniszczone chińskim słabym wizerunkiem, że zupełnie niezasadne jest przeinwestowywanie w dobór tego rodzaju sprzętu. Sprawdzonym rozwiązaniem, z pełną dokumentacją medyczną, jest urządzenie Mabel 6, dzięki któremu wykonamy szereg zabiegów ujędrniająco-liftingujących na twarz oraz ciało, a koszt urządzenia nie przekroczy 25000 zł brutto! Jeśli poza oddziaływaniem na włókna kolagenowe chcielibyśmy poszerzyć zakres zabiegów o zabiegi modelująco-wyszczuplające ciekawym rozwiązaniem jest ML Duo oferujące zarówno technologię fali radiowej- co bardzo ważne ze zmienną polaryzacją oraz oddzielne głowice do zabiegów z użyciem ultradźwięków niskiej częstotliwości. Koszt zakupu będzie oscylował w granicach 30000 zł brutto!

Tak klient, jak i właściciel gabinetu powinni być zainteresowani sprawdzaniem jakości maszyn, na których będzie wykonywany zabieg. Warto inwestować w urządzenia posiadające potwierdzoną skuteczność, a pracowników dobierać według odpowiednich umiejętności, które są poświadczone na piśmie. Trzeba umieć wykorzystać te fakty jako atut i w umiejętny sposób je przekazać innym. Pacjent doceni uznaną markę urządzeń, a certyfikaty i szkolenia personelu dadzą mu poczucie satysfakcji, że oddał się w najlepsze ręce. A zadowolony klient to klient, który z pewnością do nas wróci.

 Milena Rzeczkowska – kierownik Działu Medycyny Estetycznej Nova Group

 

artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Odśwież swoje piękno dzięki naturalnej stymulacji własnego kolagenu

Oznaki starzenia zazwyczaj zaczynają się pojawiać po 20 roku życia, wraz ze zmniejszeniem jędrności skóry. Dostrzegamy drobne zmarszczki i linie, które pogłębiają się z wiekiem. Tradycyjne wypełniacze skórne tylko maskują linie, zmarszczki i fałdy. ELLANSÉ™ działa inaczej, dzięki niemu możesz wyglądać nadal młodo i naturalnie.

jakie zabiegi dla kobiety 40+

 

Zobacz jak starzeje się nasza twarz z biegiem czasu.

starzenie twarzy rok po roku

ELLANSÉ™ dzięki wyjątkowym właściwościom, nie tylko koryguje zmarszczki i fałdy, ale również stymuluje produkcję własnego kolagenu, aby w prawdziwy sposób walczyć z przyczynami leżącymi u podstaw procesów starzenia twarzy. W rezultacie stopniowo i długotrwale zapewnia naturalny młody wygląd.

ELLANSÉ™ jest to zabieg 2w1 gdyż:

 • Powoduje natychmiastową korektę zmarszczek i fałdów
 • Stymuluje nasz własny kolagen dla długotrwałych i naturalnych efektów zabiegowych.

ELLANSÉ™ to doskonały zabieg zarówno dla kobiet i mężczyzn bez względu na wiek.

lata

Zalety:

 • Koryguje zmarszczki i fałdy
 • Stymuluje nasz własny kolagen dla długotrwałych i naturalnych efektów zabiegowych
 • Modeluje i rzeźbi
 • Odwraca oznaki starzenia
 • Zapewnia bardziej naturalny i młodzieńczy wygląd

Główne obszary zabiegowe ELLANSÉ™

gdzie można podać ELLANSÉ

ELLANSÉ™ ten unikalny zabieg jest dostępny w 4 opcjach. To lekarz decyduje, która opcja jest dla nas najlepsza.

ellanse_linia_lata_pl[1]

ELLANSÉ™ to doskonały wybór dla wszystkich poszukujących…

 • Natychmiastowego rezultatu
 • Bezpiecznego i skutecznego zabiegu
 • Rewitalizacji i ujędrnienia skóry dzięki naturalnej stymulacji kolagenu
 • Długotrwałych i stabilnych efektów zabiegowych bez konieczności ich wielokrotnego powtarzania
 • Naturalnego i świeżego wyglądu
 • Opłacalnych zabiegów

ELLANSÉ™-M – 2 letni efekt zabiegowy

 • Fałdy nosowo-wargowe, policzki i linie marionetki

Pacjentka_drAlidaHarb_bia_przed po

 • nos

nosy before and after

Pytania i odpowiedzi

 • Czy podanie ELLANSÉ™ wymaga uprzednich testów skórnych?

Nie. Wykazano całkowitą biokompatybilność, co oznacza, że można go podać natychmiast. Jest to także całkowicie wchłanialny produkt przez twoje ciało.

 • Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa około 30 minut i pozwala ci bezpośrednio po, wrócić do normalnych codziennych zajęć.

 • Jak długo utrzymuje się rezultat?

Osiągniesz naturalny, równomierny i natychmiastowy efekt zabiegowy, trwający od 1 roku do 4 lat w zależności od zarekomendowanej przez twojego lekarza opcji preparatu ELLANSÉ™. Korekcja jest zalecana po całkowitym upływie czasu trwania efektu adekwatnego dla wybranej opcji. Unikamy w ten sposób wielokrotnych wizyt.

 • Ile wizyt jest ogólnie potrzebnych?

Wybierając ELLANSÉ™ potrzebna jest tylko jedna wizyta w celu osiągnięcia natychmiastowego, stabilnego i długotrwałego rezultatu, czyniąc zabieg Ellansé opłacalnym. To doskonała proporcja jakości do ceny.

 • Jakie są zalecenia pozabiegowe?

Zaleca się, aby unikać gorących kąpieli i intensywnych ćwiczeń przez 24 godziny oraz eskpozycji na słońce i promienie UV przez 1 tydzień po zabiegu.

 • Czy są jakieś skutki uboczne?

Podobnie jak w przypadku innych zastrzyków może wystąpić lokalne zaczerwienienie, obrzęk bądź siniak. W celu uzyskania większej ilości informacji skontaktuj się ze swoim lekarzem medycyny estetycznej.

Uwaga: Powyżej przedstawione informacje nie mogą zastąpić konsultacji przeprowadzonej przez wykwalifikowanego lekarza. Zawsze należy skonsultować z wykwalifikowanym lekarzem zalecenia terapeutyczne oraz plan twojego zabiegu.

Oto lista gabinetów, w których można wykonać zabieg ELLANSÉ™ Klik TU

 

artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Już teraz pomyśl o regeneracji skóry!

Tegoroczne lato daje nam wiele okazji do wypoczynku na słońcu. Korzystając z pięknej pogody powinniśmy jednak pamiętać o odpowiedniej pielęgnacji skóry, ponieważ słońce, wiatr czy kąpiele w morzu potrafią bardzo mocno ją wysuszyć. Jak w takim razie dbać o skórę? I co zrobić, jeżeli nie stosowaliśmy się wcześniej do tych zaleceń?

Już teraz pomyśl o regeneracji skóry

Wysokie temperatury sprawiają, że organizm może tracić w ciągi dnia nawet kilka litrów wody. Nie trudno wtedy o odwonienie skóry, dlatego latem podstawą pielęgnacji powinno być jej silne nawilżenie. W takich warunkach najlepiej stosować lekkie i szybko wchłaniające się kosmetyki. Bardzo istotne jest również stosowanie kremów z wysokimi filtrami SPF. Powinniśmy o nich pamiętać nie tylko wypoczywając na plaży, ale również spędzając lato w mieście!

Większość z nas z pewnością dobrze zna te zasady. Jednak niestety nie zawsze pamiętamy o stosowaniu się do nich, dlatego już teraz powinniśmy pomyśleć również o pielęgnacji po lecie i zabiegach, które pozwolą szybko zregenerować skórę!

W tym wypadku kluczowe będzie odpowiednie nawodnienie. Najlepszymi zabiegami będą terapie nawilżające i odżywcze z dużą ilością składników zatrzymujących wilgoć i wiążących wodę w skórze np. z dodatkiem kwasu hialuronowego, elementów fitoodżywczych chroniących naturalny płaszcz wodno-tłuszczowy skóry, czy przeciwutleniających witamin – mówi mgr Małgorzata Jaworska, kosmetolog z PROFEMED Medycyna Estetyczna.

Przejdźmy jednak do konkretów. Które zabiegi powinniśmy rozważyć?

Zabieg Skin Health System marki Dermalogica to zabieg nawilżający dla skóry wyjątkowo odwodnionej z widocznym wysuszeniem. Przywraca skórze optymalny poziom nawilżenia i wzmacnia barierę hydrolipidową na bazie kwasu hialuronowego.

Oxy Pro Age to natomiast najbardziej zaawansowana technologia dermoinfuzji tlenowej do zabiegów regeneracji. Ta ekskluzywna technologia pobiera powietrze atmosferyczne i przy użyciu mineralnego filtru oddziela azot i dwutlenek węgla od czystego tlenu, a następnie przy pomocy specjalnego aplikatora dostarcza tlen w głąb skóry.

Połączenie tlenu z selektywnie dobranymi nano-kosmetykami, które ze względu na tlen są transportowane do najgłębszych warstw skóry, daje jeszcze lepsze efekty terapeutyczne – dodaje kosmetolog.

Zabieg jest przyjemny i całkowicie bezpieczny i nie powoduje skutków ubocznych. Naturalne i długotrwałe rezultaty nawilżenia i regeneracji widoczne są już po pierwszym zabiegu.

Dogłębną metodą nawilżenia i odżywienia jest też mezoterapia. Zabieg ten poprawia nawilżenie skóry, niweluje oznaki zmęczenia i wyrównuje koloryt. Oprócz tego stymuluje skórę do regeneracji i poprawia jej napięcie.

Zabieg polega na ostrzykiwaniu skóry miejsce przy miejscu substancjami aktywnymi np. nawilżającymi albo rewitalizującymi. Zabieg skutecznie nawilża, spłyca drobne zmarszczki spowodowane przesuszeniem, przywraca witalność zmęczonej skórze, działa profilaktycznie anti-aging i pozwala na długo zachować młody wygląd – tłumaczy lek. med. Ewa Banduła-Pyka, lekarz medycyny estetycznej z PROFEMED Medycyna Estetyczna.

Preparatów do mezoterapii jest dużo. Wiele z nich zawiera sam kwas hialuronowy, ale istnieją również mieszanki koktajli zawierające witaminy lub aminokwasy, glicerol czy ruszczyk dodatkowo obkurczający rozszerzone naczynka. Właściwy rodzaj preparatu dobierze lekarz medycyny estetycznej.

Wszystkie te zabiegi możesz wykonać w PROFEMED Medycyna Estetyczna Al. Jerozolimskie 65/79, 00-697 Warszawa, Hotel Marriott VI p.

 

O PROFEMED Medycyna Estetyczna

Placówka PROFEMED Medycyna Estetyczna położna jest w dogodnej lokalizacji, w warszawskim Hotelu Marriott. Ideą, jaka przyświeca temu miejscu, jest przywracanie równowagi pomiędzy tym, co wewnętrzne, a tym, co zewnętrzne i holistyczne podchodzenie do potrzeb każdego Pacjenta. PROFEMED to ostoja dla tych, którzy w codziennym zabieganiu chcą odnaleźć w końcu odrobinę harmonii i spokoju oraz wydobyć swoje wewnętrzne piękno. PROFEMED działa w oparciu o najwyższe standardy lidera prywatnej opieki medycznej w Polsce – Grupy LUX MED, jednak swą ofertę kieruje do Pacjentów indywidualnych, nieposiadających abonamentów medycznych.

 

artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana