Wszystko na temat botoksu

Botoks – toksyna złą sławą owiana a tak naprawdę nie taki diabeł straszny jak go malują. Czym jest? To oczyszczone białko, które wytwarza bakteria Clostridium botolinum. Inna nazwa to jad kiełbasiany, który powstaje naturalnie w psujących się wędlinach i konserwach. Połknięty jest silną trucizną, ale wstrzykiwany czasowo likwiduje zmarszczki. Czy możemy używać go tylko do tego?

Jakie zabiegi wykonujemy przy użyciu botoksu
Zanim botoks zadebiutował w gabinetach dermatologii estetycznej z powodzeniem stosowany był w neurologii i okulistyce. Stosowano go w terapii dzieci chorych na porażenie mózgowe, u osób po udarze a także z chorobą Parkinsona. Jednak dopiero kiedy zaczęto leczyć botoksem zeza zauważono korzystny wpływ na skórę.

Zastrzyki z toksyny botulinowej pomogą również osobom, które zmagają się z problemem nadpotliwością (na dłoniach, pod pachami, na stopach). Dzięki niemu nie dochodzi do pobudzenia czynności gruczołów. Już jeden zabieg łagodzi objawy na nawet kilka miesięcy. Kolejne nieoczywiste zastosowanie? Leczenie migreny! Kto chociaż raz przeżył ból migrenowy z pewnością odda wiele by nie przeżyć tego ponownie. Pacjent informuje lekarza, które partie wywołują największy dyskomfort, w te miejsca wykonywane są zastrzyki. Jad rozluźnia mięśnie i uniemożliwia przekazywanie informacji o bólu do mózgu.

Botoks z powodzeniem znajduje zastosowanie również w gabinecie urologów. Nietrzymanie moczu to dość krępująca przypadłość, po wstrzyknięciu w ścianę pęcherza jadu kiełbasianego nagłe skurcze zostają zahamowane, znów mamy pełną kontrolę nad oddawaniem moczu.

Na szczęście większość z nas nie musi borykać się z wyżej wymienionymi przypadłościami. A po botoks sięgamy gdy oczekujemy:

  • likwidacji zmarszczki palacza
  • uniesienia kącików ust
  • zniwelowania lwiej zmarszczki i kurzych łapek
  • powiększenia oka i usunięcia zmarszczek na dolnej powiece
  • ujędrnienia szyi

Botoks jest preparatem nietrwałym co jest wadą i zaletą. Wadą gdyż musimy regularnie odwiedzać gabinet by utrwalić efekt a zaletą…cóż bywa, że trafimy na lekarza z małym doświadczeniem i nie jesteśmy zadowolone z efektu, wówczas szybko upływający czas jest naszym sprzymierzeńcem.

Zabiegi z użyciem botoksu trwają zwykle od kilku do kilkunastu minut. Jadu nie wstrzykujemy, gdy pacjent przyjmuje leki, które rozrzedzają krew, przeciwbólowe czy przeciwgorączkowe. Przeciwskazaniem jest również ciąża i choroba mistenia gravis.

Toksyna botulinowa i implanty piersi to jedne z najlepiej przebadanych preparatów w dermatologii/medycynie estetycznej. Jeśli wybierzemy odpowiedniego specjalistę możemy czuć się w pełni bezpieczne.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Złość piękności szkodzi

Złość piękności szkodzi. Powiedzenie stare jak świat, niesie ze sobą wiele mądrości, ale czy w pędzącym niemiłosiernie świecie potrafimy je zastosować? Często motywacja zdrowotna nie jest dla nas wystarczająca bo nie widzimy skutków natychmiast, więc może przemówi do nas to co widać na pierwszy rzut oka – uroda?

jak stres wpływa na skórę

Twoja skóra stała się szara niczym mydło w czasach PRL-u, włosy wypadają garściami, paznokcie łamią się od delikatnego uderzenia w stół a na ciele pojawiają się rozstępy i skóra traci jędrność? Co robisz? Jak działasz? Kupujesz bazę rozświetlającą, wcierkę do skalpu, i krem rozjaśniający? A czy przy tym wszystkim zastanowiłaś się nad przyczyną tych zmian? Doraźna reakcja na skutek to tylko pierwszy krok w drodze do sukcesu. Czas do planu pielęgnacji włączyć tryb odstresowania. Co zabierają Ci nerwy?
Włosy 

Po pierwsze Syndrom Marii Antoniny. Według legend Królowa Francji miała całkowicie osiwieć na dzień przed egzekucją. Dziś naukowcy przyznają, że włosy w odcieniu gołębiego blondu nie mogą pojawić się w jedną noc, ale jeśli jesteśmy poddani długofalowemu stresowi taka sytuacja może się rozwinąć. I o ile siwizna tu i tam bywa nawet piękna o tyle łysienie nie jest już zjawiskiem pożądanym.

A dermatolodzy zgodnie przyznają, że stres jest jedną z najczęstszych przyczyn wypadania włosów. Przewlekłe stany stresowe mogą powodować również zapalenie mieszka włosowego czy uszkodzenie struktury włosa. „Zestresowane włosy” nie będą też tak dobrze i długo trzymały farby.

Przeczytaj również: Dlaczego siwiejemy? Wyjaśnienia naukowców

Paznokcie

Kortyzol, który uwalniany jest w nerwowych sytuacjach nie jest największym przyjacielem naszych paznokci. W wyniku jego działania paznokcie zaczynają się kruszyć, mogą się rozwarstwiać a także stają się matowe i przesuszone.

To niestety nie wszystko, wiele osób w wyniku sytuacji stresowej zaczyna obgryzać paznokcie. Efekt jest nieestetyczny a bywa też niebezpieczny bo na dłoniach przenosimy najróżniejsze bakterie.

Waga

Ciężka przeprawa z szefem, nerwy na wywiadówce… cóż zrobić? Ruszyć do lodówki. Stres zajadamy i pół biedy jeśli sięgamy po bakalie czy owoce, organizm jakoś sobie z tym poradzi. Niestety najczęściej wybór pada na coś bardzo słodkiego w połączeniu z alkoholem. Raz nie zawsze, ta zasada jest istotna dla zachowania zdrowia psychicznego, ale nadużywana przynosi dodatkowe kilogramy najczęściej w obrębie pasa i na udach, udowodniono że stres spowalnia metabolizm. Cukier również nie wpływa ujędrniająco na skórę.

Skóra

Stres dodaje nam lat, sprawia że oznaki starzenia widać na skórze zdecydowanie szybciej. Kortyzol, który niszcząco działa na paznokcie w przypadku skóry odpowiedzialny jest za uszkodzenie barier ochronnych na przykład warstwy lipidowej. Efekt? Odwodnienie! Do tego szary i ziemisty koloryt a w przypadkach bardziej ekstremalnych wypryski oraz rozszerzone naczynka i przebarwienia. Sporo tego prawda?

Ktoś kiedyś powiedział, że warto odciąć przyczynę zanim dopadną nas skutki. W przypadku stresu nie zawsze da się to zrobić, ale warto wypracować swoją idealną metodę na odstresowanie. To może być aktywność fizyczna, spacery w lesie, chwila pod kocem z ulubioną książką i dobrą herbatą. Grunt to konsekwencja, czas dla nas jest święty, reszta musi poczekać. Jeśli uda się to zrealizować efekty przyjdą bardzo szybko.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

OxyGeneo – innowacyjny zabieg 3w1

Lubimy produkty, które ułatwiają nam codzienne funkcjonowanie. Należą do nich: szampon z odżywką 2 w 1, kawa – 2 lub 3 w 1, żel do mycia i balsam nawilżający – 2 w 1, tonik i mleczko – 2 w 1, a także wielozadaniowe kremy: BB, CC, czy DD.

OxyGeneo - innowacyjny zabieg 3w1
Wiele zabiegów medycyny estetycznej ma tę zaletę, że możemy je zaliczyć do działających w wielu płaszczyznach. Należy do nich również popularny zabieg OxyGeneo.

Co to jest OxyGeneo?

OxyGeneo to innowacyjna technologia firmy Pollogen określona jako 3 w 1, czyli: złuszczanie, wchłanianie oraz dotlenianie.

OxyGeneo to metoda działająca jednocześnie w kilku obszarach oraz charakteryzująca się wysoką skutecznością. Równolegle zachodzi optymalne złuszczenie i oczyszczenie zewnętrznej warstwy skóry, zwiększenie naturalnego dotlenienia komórek od wewnątrz oraz zapewnienie infuzji cennych składników rewitalizujących skórę.

OxyGeneo to technologia, która przyśpiesza wchłanianie składników odżywczych przez skórę. Efekt OxyGeneo powstaje po połączeniu na powierzchni skóry opatentowanej przez Pollogen kapsułki Capsugen i żelu bogatego w składniki odżywcze.

Połączenie kapsułki z koktajlem powoduje reakcję chemiczną, na skutek której powstają pęcherzyki CO2, które delikatnie „wybuchają” na powierzchni skóry, złuszczają naskórek, otwierają pory oraz zwiększają wchłanianie składników aktywnych.

Mamy tutaj do czynienia z fizjologiczną reakcją organizmu na dwutlenek węgla, tzw. efekt Bohr’a, który polega na: zwiększeniu przepływu krwi w naczyniach włosowatych, wysyłaniu krwi bogatej w O2 do obszaru zabiegowego oraz   podwyższeniu metabolizmu komórek naskórka.

Dla kogo jest zabieg OxyGeneo?

Zabieg można stosować w dwóch opcjach: NeoRevive oraz NeoBright.

NeoRevive jest dedykowany skórze dojrzałej. Jego zadaniem jest wygładzenie zmarszczek, napięcie i ujędrnienie skóry, nawilżenie i odżywienie, a takżę rewitalizacja skóry matowej.

Składniki aktywne w NeoRevive Gel to:

  • kwas hialuronowy – zwiększa nawilżenie, zapobiega utracie wody, w wyniku czego skóra pozostaje bardziej elastyczna
  • peptydy – stymulują naprawy skórne, redukują zmarszczki, zwiększona sprężystość
  • retinol – zwiększa produkcję kolagenu, spowalnia procesy starzenia skóry.

NeoBright natomiast to zabieg kierowany dla cer problemowych, który ma na celu: rozjaśnienie skóry, wyrównanie kolorytu, zwężenie porów, poprawienie gęstości i odżywienie skóry.

Składniki aktywne w NeoBright Gel to:

  • kwas azelainowy – zmniejsza aktywność melaniny, rozjaśnia skórę
  • kwas kojowy – hamuje produkcję melaniny, rozjaśnia skórę oraz działa na przebarwienia skórne
  • retinol – zwiększa produkcję kolagenu, spowalnia procesy starzenia skóry.

Kosmetolog w zależności od indywidualnych potrzeb skóry, dobiera program rozjaśniający NeoBright Gel lub przeciwstarzeniowy NeoRevive Gel.

Jak często można wykonywać zabieg OxyGeneo?

Zabieg OxyGeneo można przeprowadzać raz na tydzień. OxyGeneo może być wykonywany jako kompleksowy zabieg na twarz lub jako zabieg uzupełniający z natychmiastowym efektem.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu OxyGeneo:

  • choroba nowotworowa
  • aktywne zmiany skóry
  • nieustabilizowana cukrzyca.

Oto jak wygląda zabieg:

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana