Worki tłuszczowe pod oczami najczęściej pojawiają się z przyczyn strukturalnych lub dziedzicznych. Skóra wraz z wiekiem traci swoją elastyczność, natomiast mięśnie słabną. Może to prowadzić do pojawienia luźniejszej skóry, marszczącej się i opadającej w obrębie powiek. Tłuszcz, który gromadzi się w oczodołach, z czasem przesuwa się i wypełnia worki wokół powiek.

Worki tłuszczowe pod oczami
Często workom towarzyszą obrzęki, czyli gromadzenie wody w tkankach. Od czego robią się worki pod oczami? Płyn może się gromadzić z różnych powodów, najczęściej jest to złe krążenie krwi i podwyższona przepuszczalność naczyń włoskowatych.
Jak usunąć worki tłuszczowe pod oczami?
Jak usunąć worki pod oczami? To pytanie bardzo często pada. Worki tłuszczowe pod oczami wyglądają nieestetycznie i często oszpecają twarz. Do gabinetów chirurgicznych i medycy estetycznej zgłaszają się z tym problemem zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Tak, worki pod oczami u mężczyzn również występują i wbrew opinii bardzo często starają się je usunąć za pomocą zabiegów. Usuwanie worków tłuszczowych jest możliwe, m.in. dzięki medycynie estetycznej. Obecnie istnieje kilka skutecznych metod niwelowania tłuszczu zbierającego się pod oczami.
Do najczęściej stosowanych zabiegów mających na celu zlikwidowanie opuchlizny należą:
- blefaroplastyka,
- kwas hialuronowy,
- mezoterapia,
- lipoliza iniekcyjna,
- laser frakcyjny CO2 ,
- peelingi chemiczne.
-
Blefaroplastyka powiek dolnych (plastyka powiek dolnych)
Zapewne niejednokrotnie zapewne słyszeliście – worki pod oczami operacja? Tak, blefaroplastyka bo o niej mowa, to zabieg chirurgii estetycznej mający na celu usunięcie nadmiaru skóry oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej. Chirurg plastyk przecina dolną powiekę zaraz pod linią rzęs, a następnie wycina nadmiar skóry wraz z leżącym pod spodem fragmentem mięśnia i nagromadzonym tłuszczem okogałkowym. Lekarz zszywa skórę pozostawiając jak najmniejszy ślad, a blizny po operacji są w zasadzie prawie niewidoczne. Zabieg z reguły wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.
Czas zabiegu wynosi od 1 do 2 godzin. Opuchlizna pozabiegowa schodzi po 1-3 tygodniach. Osoba po zabiegu może odczuwać przejściową dolegliwość: nadmierne łzawienie oczu lub nadmierną suchość oczu.
Jeżeli interesuje Cię również korekta opadających powiek górnych, przeczytaj koniecznie:
-
Kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy – HA (hialuronic acid) – to naturalny składnik wszystkich żywych organizmów, o niezwykłej zdolności łączenia wielu cząsteczek wody. U ludzi występuje między innymi w skórze, oczach, stawach. Uwalniając wodę, nawilża skórę od wewnątrz, tworząc prawidłowe środowisko dla rozwoju i pracy komórek. Dzięki temu skóra jest nawilżona, jędrna i sprężysta.
Kwas hialuronowy jest odpowiedni do usunięcia cieni pod oczami i likwidacji doliny łez. Lekarz musi dobrać dobrać odpowiednią gęstość kwasu hialuronowego, tak aby nie zrobić obrzęków pod oczami w przyszłości. Preparat podawany jest bardzo cienkimi igłami, co zmniejsza doznania bólowe. Po wstrzyknięciu wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki Zabieg trwa zazwyczaj do 30 minut, a rezultat widoczny jest od razu po zabiegu.
Okres utrzymywania się efektu początkowego zabiegu można przedłużyć kolejnymi wstrzyknięciami. Większość pacjentów decyduje się na ten zabieg po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu.
Przeczytaj także:
-
Mezoterapia
Polega na wstrzykiwaniu składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. Duża popularność tej metody wynika bowiem z bardzo wysokiej skuteczności i efektywnego działania. Jest to skuteczna metoda w walce z drobnymi zmarszczkami oraz zwiotczałą skórą. Podczas zabiegu wykorzystywane są mieszaniny wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny), które bardzo korzystnie oddziałują na poprawę kondycji skóry. Podczas zabiegu lekarz indywidualnie do potrzeb pacjenta dobiera zestaw substancji aktywnych (na ogół 3-4 składniki), tworząc z nich specjalny koktajl.
Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znaczniej lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.
Może zainteresuje Cię również:
-
Lipoliza iniekcyjna
Jest to metoda, która polega na ostrzykiwaniu poduszeczek tłuszczowych powiek dolnych, co doprowadza do ich całkowitego usunięcia. Wstrzykiwana substancja to uzyskiwana z soi fosfatydylocholiny, która powoduje rozpuszczanie tkanki tłuszczowej, rozerwanie błony komórkowej i eliminację trójglicerydów. Wędrują one do wątroby, gdzie następuje ich rozpad.
Bezpośrednio po zabiegu mogą pojawić się obrzęk i zaczerwienienie. Powinny one ustąpić po 4 -5 dniach. Podczas zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe.
-
Laser frakcyjny CO2
Laser eCO2 to nowy, zaawansowany technologicznie frakcyjny system laserowy CO2 – firmy LUTRONIC® służący do ablacyjnej trwałej i całkowitej regeneracji skóry oraz intensywnej stymulacji syntezy nowego kolagenu.
Promieniowanie lasera eCO2 jest silnie absorbowane przez wodę, podstawowy składnik tkanek. Wnikając w skórę powoduje błyskawiczne jej podgrzanie i odparowanie – ablację. Światło lasera wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy, rozrzucanych równomiernie po skórze. Dzięki głowicy skanującej nie naświetla jednorodnie powierzchni skóry, ale „dziurkuje” ją tysiącami mikroskopijnych kolumn, pozostawiając wokół „studni oparzeń” siateczkę utworzoną z wysp zdrowej, nie uszkodzonej skóry. Dzięki temu proces leczenia rozwija się bardzo szybko i bez tworzenia widocznej rany.
Laser eCO2 wywołuje zmianę struktury skóry głęboko pod naskórkiem co warunkuje trwałą regenerację kolagenu i elastyny. Podczas zabiegu wiązka laserowa przenika przez naskórek nie uszkadzając go. Działa on jak opatrunek, dzięki czemu skóra potrzebuje niewiele czasu, aby się zregenerować.
-
Peeling chemiczne (lekarskie)
Celem peelingów chemicznych jest intensywne złuszczenie warstw naskórka i dotarcie do skóry właściwej. Podczas zabiegów tych wykorzystywane są kwasy, a jednym z jczęściej stosowanych w peelingu kwasem jest TCA ( kwas trójchlorooctowy). Zabieg jest złożony 4 etapów i polega na aplikowaniu preparatów o różnych stężeniach, co pozwala zwiększać intensywność oddziaływania na skórę. Lekarz dobiera stopień stężenia kwasu w zależności od rodzaju cery i leczonych zaburzeń. Poza działaniem złuszczającym, uzyskuje się efekt rozjaśnienia, nawilżenia czy odmłodzenia skóry. Zachęcamy do przeczytania: Poznaj świat peelingów. Peelingi lekarskie przeprowadzane są w serii zabiegów, których liczbę warunkuje charakter problemu i potrzeby pielęgnacyjne skóry pacjenta. Zwykle są one wykonywane minimum co 7, a maksymalnie co 14 dni przez okres 2-3 miesięcy.
Dodaj komentarz