Worki tłuszczowe na kościach policzkowych, zwane potocznie girlandami, nie tylko mogą nieestetycznie wyglądać, ale również postarzać. Jak usunąć worki tłuszczowe na kościach policzkowych to jedno z często pojawiających się zapytań.
girlandy na kościach policzkowych przyczyny
Worki tłuszczowe (z ang. „malar bags”) w obrębie kości policzkowych najczęściej pojawiają się z przyczyn strukturalnych lub dziedzicznych. Skóra wraz z wiekiem traci swoją elastyczność, natomiast mięśnie słabną. Może to prowadzić do pojawienia luźniejszej skóry, marszczącej się i opadającej w obrębie powiek dolnych i kości policzkowych. Tłuszcz, który gromadzi się w oczodołach, z czasem przesuwa się i wypełnia worki na szczytach kości policzkowych.
Często workom towarzyszą obrzęki, czyli gromadzenie wody w tkankach. Płyn może się gromadzić z różnych powodów, najczęściej jest to złe krążenie krwi i podwyższona przepuszczalność naczyń włoskowatych.
Sprawdź, jak można zniwelować zmarszczki na policzkach.
worki tłuszczowe na kościach policzkowych jak je usunąć
Z uwagi na to, że mechanizm powstawania girland jest różny, inne będzie usuwanie problemu. Chirurg lub lekarz medycyny estetycznej po przeprowadzeniu wywiadu, zaproponuje zabieg, który dla danej osoby będzie najbardziej odpowiedni. Czasem niezbędne może być połączenie technik chirurgicznych z metodami medycyny estetycznej w celu uzyskania optymalnego efektu estetycznego.
blefaroplastyka
Blefaroplastyka powiek dolnych to zabieg chirurgii estetycznej mający na celu usunięcie nadmiaru skóry oraz nadmiaru tkanki tłuszczowej. Chirurg plastyk przecina dolną powiekę zaraz pod linią rzęs, a następnie wycina nadmiar skóry wraz z leżącym pod spodem fragmentem mięśnia i nagromadzonym tłuszczem okogałkowym. Lekarz zszywa skórę pozostawiając jak najmniejszy ślad, a blizny po operacji są w zasadzie prawie niewidoczne. Zabieg z reguły wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym.
Czas zabiegu wynosi od 1 do 2 godzin. Opuchlizna pozabiegowa schodzi po 1-3 tygodniach. Osoba po zabiegu może odczuwać przejściową dolegliwość: nadmierne łzawienie oczu lub nadmierną suchość oczu.
radiofrekwencja kontaktowa
Radiofrekwencja kontaktowa Pelleve wykorzystuje urządzenie emitujące fale radiowe wysokiej częstotliwości. Fale podczas styczności ze skórą wzbudzają ciepło wewnątrz tkanek. Kiedy temperatura tkanek wzrasta do ok. 45 stopni C, fibroblasty produkują nawet 10 razy więcej kolagenu. Urządzenie Pellevé pozwala na podwyższenie temperatury w skórze właściwej nawet do 65 stopni C. Dzięki temu zwiotczałe włókna, które tworzą zmarszczki, szybko ulegają skurczeniu, a skóra w efekcie tego staje się bardziej napięta i gładsza.
Na pełny efekt zabiegu należy poczekać około miesiąca, bo tyle zajmuje fibroblastom wytworzenie nowego kolagenu. Fale radiowe pobudzają więc naturalne procesy regeneracyjne w naszej skórze i twarz zyskuje niejako nowe „rusztowanie”.
W zależności od stanu skóry konieczne może być przeprowadzenie 2 – 3 zabiegów. Efekty zabiegu radiofrekwencja kontaktowa utrzymują się przez 12 do 24 miesięcy.
Czy wiesz jak można odmłodzić okolice oka? Jeśli nie, przeczytaj:
radiofrekwencja mikroigłowa
Scarlet RF System swoje opiera na radiofrekwencji i mikronakłuwaniu. Radiofrekwencja to fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych, które powodują ogrzanie skóry właściwej. Za sprawą mikroigieł, impuls fal radiowych generowany jest bezpośrednio do obszaru zabiegowego w kontrolowany sposób, w odróżnieniu od nieinwazyjnych urządzeń RF.
Z kolei mikronakłuwanie w Scarlet RF polega na wykorzystaniu 25 mikroelektrod w postaci mikroigieł, które uszkadzając w sposób mechaniczny skórę, pobudzają ją do rozpoczęcia procesów naprawczych. Mikroigły wkłuwane są na głębokość od 0,5 do 3,5 mm i następnie podgrzewane na całej długości.
Jednoczesne oddziaływanie na naskórek i głębokie warstwy skóry zapewnia uzyskanie spektakularnych rezultatów i maksymalne zmniejszenie okresu rekonwalescencji.
Liczba zabiegów radiofrekwencji mikroigłowej zależy od indywidualnej diagnozy wykonującego zabiegi. Z reguły zalecana jest seria 3-4 zabiegów wykonywanych w odstępach 1 miesiąca. Ponadto w celu podtrzymania efektów warto wykonywać zabiegi przypominające (1 – 2) po upływie roku od zakończenia.
Przeczytaj także jakie są sposoby na pozbycie się zmarszczek na policzkach.
Dodaj komentarz