Wielkie otwarcie nowoczesnej Kliniki Tazbir i metamorfoza Pacjentki!

25 października 2017 roku odbyło się uroczyste otwarcie Kliniki Tazbir w Łodzi w nowej lokalizacji przy ul. Solankowej 6. Dr Marta Tazbir, założycielka Kliniki, słynie z holistycznego podejścia do pacjenta. Jej celem jest przede wszystkim bezpieczeństwo pacjentów i zwiększenie poczucia wartości każdej kobiety poprzez połączenie zabiegów estetycznych z szeroko zakrojoną profilaktyką zdrowotną (Tazbir Gold Club). Pokazuje jak poprawić urodę by wyglądać pięknie ale nadal naturalnie. Inwestuje w najnowsze technologie i nieustannie podnosi swoje kwalifikacje, opracowała i stworzyła wiele autorskich procedur zabiegowych, zwłaszcza w terapiach łączonych

 

 

Otwarcie Kliniki Tazbir

Klinika Tazbir na łódzkim rynku medycyny estetycznej gości już od kilku lat. Obecnie powstał nowy i zdecydowanie większy lokal będący odpowiedzią na potrzeby osób licznie odwiedzających Klinikę.

„Zakładając Klinikę Tazbir zależało mi przede wszystkim na stworzeniu miejsca wyjątkowego, w którym pacjenci będą realizowali marzenia. Bezpieczeństwo medyczne i indywidualne podejście do każdego przypadku pozwoliły mi zrealizować ten cel” – mówi dr Marta Tazbir, założycielka Kliniki medycyny estetycznej w Łodzi.

Klinika Tazbir –  Klinika Medycyny Estetycznej w Łodzi

Podczas wspaniałego wieczoru dr Tazbir zaprezentowała rozwiązania i możliwości jakie jej zdaniem niesie medycyna estetyczna, która przecież prężenie się rozwija w naszym kraju. Między innymi doktor opowiedziała o nowoczesnym urządzeniu do modelowania sylwetki endermologie® Alliance firmy ITP S.A, które służy do naturalnej regeneracji i stymulacji tkanek. Pani doktor również wytłumaczyła dlaczego w jej Klinice efekty zabiegów na ciało są tak spektakularne ( terapie łączone, autorskie procedury, specjalne kosmetyki, wykwalifikowana kadra, praktyka, specjalnie skomponowane pakiety zabiegowe ). Dr Marta Tazbir specjalizuje się w zabiegach Autologicznej Odnowy Komórkowej dlatego nie mogło zabraknąć naturalnej stymulacji komórkowej z użyciem i osocza bogatopłytkowego Regeneris System firmy   LeaVivacy i komórek macierzystych System Regenera Activa firmy Revisage. Jest to innowacyjna na skalę Światową metoda pozyskiwania komórek macierzystych ze skóry celem leczenia łysienia i stymulowania porostu włosów oraz złożonych terapii Anti-Age.

Ja marzę o tworzeniu dla wszystkich wyróżnienia – „magii doskonalszego bytu”, jest nim piękno, które jednocześnie stanowi niepowtarzalny wymiar nas. To piękno może być tworzone przez innych – to piękno tak naprawdę to Wy i różne wymiary, obrazy, które każdy niesie gdzieś głęboko w sercu. Cząstkę tej idei zamierzam Państwu udostępnić. Założona przeze mnie klinika stanowi rzeczywisty wyraz zmiany, marzeń, którą chce Państwu dać –  mówi dr Marta Tazbir.

Podczas wydarzenia towarzyszyła pani doktor ambasadorka kliniki aktorka pani  Grażyna Wolszczak. Pani Grażyna szczególnie rekomenduje zabieg liftingu ultradźwiękowego w technologii HIFU ULTRASKIN II. Głównym i jedynym dystrybutorem tego urządzenia jest łódzka firma Euroscalemed Dermatologia Estetyczna. Pani doktor wraz ze swoją ambasadorką nie szczędziły ciepłych słów na temat zabiegu i urządzenia.

Metamorfoza pacjentki dr Marty Tazbir

Podczas otwarcia dr Tazbir przedstawiła 47 letnią Pacjentkę, która do tej pory nie miała wykonywała żadnych zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i w Klinice Tazbir przeszła ogromną metamorfozę. Był to przykład rocznej opieki Tazbir Gold Club. Ta przemiana zrobiła na nas niesamowite wrażenie i postanowiłyśmy ją opisać. Wierzymy, że Wam również się spodoba.

Wydarzenia życiowe odcisnęły swój ślad na twarzy 47 letniej Pani Doroty. Pojawiła się ona w Klinice dr Tazbir z następującymi problemami: wiotką, poszarzałą, ziemistą cerą (skóra palacza), odwodnioną z przebarwieniami i poszerzonymi porami o nierównym kolorycie, licznymi zmarszczkami (zwłaszcza wokół oczu i ust), utratą objętości i utratą podściółki tłuszczowej.

Specjalnie dla Pani Doroty, dr Tazbir ułożyła indywidualny plan terapeutyczny, który obejmował laserowe leczenie wszelkich niedoskonałości skóry oraz odbudowę utraconej objętości, zagęszczenie i ujędrnienie skóry. Ponadto leczenie za pomocą osocza bogatopłytkowego i przywrócenie prawidłowego nawilżenia skóry, wyrównanie asymetrii, proporcji twarzy oraz przywrócenie młodzieńczego i świeżego wyglądu twarzy.

W przeciągu 9 miesięcy zostały wykonane następujące zabiegi, które spowodowały, że obecnie Pani Dorota tryska kobiecością.

 • Wrzesień: resurfacing laserem Er:YAG według autorskiej procedury w terapii łączonej z osoczem bogatopłytkowym z silną przebudową skóry i stymulacją kolagenu (więcej na temat tego zabiegu możecie przeczytać tutaj),
 • Październik: osocze bogatopłytkowe Regeneris System podawane w formie głębszych iniekcji z techniką odbudowywania utraconej objętości i uszkodzonych wiotkich tkanek w tym mięśni
 • Listopad: osocze bogatopłytkowe z fibryną Regeneris Plus One, zwłaszcza w okolice oczu, skroni i powiek oraz bruzd nosowo-wargowych i okolicy około ustnej
 • Grudzień: zabieg HIFU ULTRASKIN II mający na celu lifting oraz zagęszczenie skóry i przebudowę włókien kolagenowych, zabieg według autorskiej procedury dr Tazbir w połączeniu z rewitalizacją twarzy i szyi ( autorska mieszanka podawana w formie głębokich iniekcji ). Dolna część twarzy z podbródkiem, owalem, okolicą żuchwy i ust (500 impulsów, trzy głębokości 4,5 mm, 3,0 mm oraz 1,5 mm z wysoką energią i dużym zagęszczeniem punktów emisji wiązki skoncentrowanych ultradźwięków)
 • Styczeń: laserowy resurfacing i peeling CO2 twarzy ze szczególnym uwzględnieniem okolic powiek i skroni, terapia autorska dwuetapowa w procedurze łączonej z osoczem bogatopłytkowym Regeneris System
  Marzec: iniekcja kwasu hialuronowego w technologii Vycross Juvederm techniką kodów dr Mauricio de Maio oraz iniekcja toksyny botulinowej Botox w okolice 1/3 górnej części twarzy,
 • Kwiecień: wizyta kontrolna z uzupełnieniem ilości kwasu hialuronowego Juvederm i toksyny botulinowej Botox

Cena planu terapeutycznego jest ustalana w sposób indywidualny i  w głównej mierze zależy od ilości i jakości zużytych impulsów laserowych czy ULTRASKINa i innych materiałów takich jak wypełniacze, botoks czy osocze bogatopłytkowe.

Osobiście jesteśmy pod ogromnym wrażeniem. Pani Dorota wygląda 10 lat młodziej, pięknie, promiennie i naturalnie. Tryska od niej niesamowita energia i blask. Taka metamorfoza może wydobyć kobiecość i sprawić, że poczujemy się piękne i pewne siebie. Ogromne gratulacje dla Pani Doktor, która z kunsztem wykonała swoją pracę.

 

Partnerzy wydarzenia: LeaVivacy, ITP SA, Revisage, Euroscalemed Dermatologia Estetyczna, Beautymed, M’onduniq

Klinika Tazbir
ul. Solankowa 6, 93-459 Łódź

wejdź na stronę Kliniki i zapoznaj się z pełną ofertą klik TU

2
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
1 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
2 Comment authors
www.dermaestetic.plEla Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ela
Gość
Ela

wow! jestem pod ogromnym wrażeniem tej metamorfozy. niedawno przejeżdżałam obok tego miejsca i nie wiedziałam, że tam jest klinika. fajnie, że poznałam nowe miejsce na mapie łodzi, muszę tam się udać. muszę się pozbyć moich „chomików” 🙂

Depilacja laserowa – dlaczego czasem nie przynosi pożądanych rezultatów

Okres jesienno-zimowy to idealny moment na laserowe usuwanie owłosienia. Dzięki zabiegowi usuwania owłosienia depilatorem laserowym, możemy pozbyć się niechcianych włosków na bardzo długo, a nawet na zawsze. Depilator laserowy to rozwiązanie doskonałe, ale nie dla każdego. Dlaczego czasem depilacja laserowa nie przynosi pożądanych rezultatów?

laserowe usuwanie owłosienia – na czym polega zabieg?

Depilacja laserowa (epilacja laserowa) polega na naświetlaniu wybranych partii skóry specjalnie skondensowaną wiązką światła. Wiązka ta przenika przez skórę aż do mieszka włosowego, gdzie pochłaniana jest przez barwnik włosa (melaninę). W konsekwencji bezpowrotnie zostaje zniszczona jego cebulka, a włos przestaje być pobudzany do wzrostu. Przy tym wszystkim wiązka światła laserowego wnika w głąb skóry bez uszkadzania jej powierzchni i okolicznych tkanek, jak również pozostaje całkowicie neutralna dla innych funkcji organizmu.

laserowe usuwanie owłosienia – fazy wzrostu włosów

Warto mieć na uwadze, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie. Część z nich znajduje się w fazie wzrostu (anagen), są to włosy widoczne na skórze  i właśnie one reagują na światło lasera, pozostałe włosy są w fazie „uśpienia” (katagen, telogen), która ma różne okresy trwania (od 3 do 8 tygodni) – po tym okresie zaczyna się aktywny etap wzrostu nowego włosa.

I właśnie dlatego zabiegi należy powtarzać. Zazwyczaj jest to cykl od 3 do 6 zabiegów, które należy wykonać w odstępie 2-3 miesięcy. Początkowo po każdym zabiegu włosy rosną normalnie, ale po 2-3 tygodniach wszystkie bądź prawie wszystkie wypadają. Okres bez włosów trwa 1,5 – 2,5 miesiąca. Po tym czasie pojawiają się nowe włosy, wówczas należy wykonać kolejny zabieg. Po każdym zabiegu ilość włosów, która będzie odrastała automatycznie się zmniejszy.

Wyniki po pierwszym zabiegu usuwanie owłosienia laserem pokazują, że przestaje odrastać około 30-40% ciemnych włosów, a po trzech zabiegach już 80-92%. To co pozostaje to cieniutkie, dużo jaśniejsze i mniej widoczne włoski. Zbyt mała zawartość melaniny w mieszku powoduje, że osoby o cieńszych włosach mogą uzyskać słabszy efekt.

W przypadku usuwanie owłosienia laserem istotne jest również to, że każda skóra w sposób indywidualny reaguje na przeprowadzony zabieg. Z ogólnoświatowych badań wynika, że 3 % ludzkiej populacji jest odporne na światło lasera.

laserowe usuwanie owłosienia – zalecenia

Kolejną przyczyną nieudanych zabiegów depilacji laserowej jest niestosowanie się pacjentek do zaleceń leka]rza czy kosmetologa. Pamiętaj! Pomiędzy zabiegami depilacji laserowej w danej serii nie można korzystać z innych form depilacji, które usuwają włosy wraz z cebulką. Zatem aby seria zabiegów depilacji laserowej, była najbardziej skuteczna, musisz zrezygnować z zabiegu woskiem czy użycia depilatora na około 4 tygodnie przed pierwszym planowanym zabiegiem usuwania owłosienia laserem. Dlaczego? Ze względu na to, że światło lasera działa na cebulkę włosa więc jeśli jej nie będzie w skórze, zabieg będzie nieskuteczny. Pamiętaj także, aby pomiędzy zabiegami również nie wyrywać włosów, wskazane jest jedynie golenie włosów maszynką.  

Przeczytaj również: Czy w przypadku nadmiernego owłosienia wywołanego zaburzeniami hormonalnymi depilacja laserowa jest skuteczna?

laserowe usuwanie owłosienia a opalona skóra

Niejednokrotnie można usłyszeć lub przeczytać, że nie zaleca się depilacji laserowej na opalonej skórze. Dlaczego? Bowiem opalanie się to proces, który pobudza wytwarzanie w naskórku melaniny, od której zależy skuteczność laserowego usuwania owłosienia. Jak wyjaśniliśmy wyżej – melanina pochłaniając wiązkę laserową, umożliwia trwałe zniszczenia cebulki włosa. Jeżeli podczas zabiegu depilacji laserowej skóra jest opalona, laser działając na melaninę napotyka po drodze barwnik zawarty w naskórku. W zależności od stopnia opalenia skóry, znaczna część energii lasera zostanie pochłonięta przez barwnik naskórka, a do włosów dotrze zaledwie cześć niezbędnej wiązki. Ponadto zbyt ciemna karnacja bądź skóra opalona znacznie zwiększają ryzyko poparzeń oraz zmniejszają efektywność terapii.

depilacja laserowa – nieodpowiedni gabinet

Skuteczność zabiegu usuwania włosów laserem może wynikać z wielu przyczyn. Z tego względu ważne jest, aby wybrać salon kosmetyczny lub gabinet medycyny estetycznej cieszące się bardzo dobrą  renomą, nienaganną opinią i zaufaniem dotychczasowych klientów. Bardzo niska cena zabiegu powinna wzbudzić Twoją czujność. Profesjonalny zabieg wykonywany przy użyciu nowoczesnego sprzętu nie jest zabiegiem tanim. Przeczytaj również: 

depilacja laserowa przeciwskazania

Istnieje również szereg przeciwwskazań do wykonania depilacji laserowej, a należą do nich m.in.:

 • ciąża,
 • cukrzyca,
 • epilepsja,
 • karmienie piersią,
 • łuszczyca,
 • miesiączka,
 • niektóre choroby serca,
 • niektóre choroby skóry,
 • nowotwór,
 • opalona skóra,
 • opryszczka aktywna,
 • padaczka,
 • stosowanie kremów zawierających: retinol, izotretynoinę, kwasy owocowe, witaminę C lub A (należy przestać stosować około 1 miesiaca przed zabiegiem),
 • stosowanie leków: antybiotyków, światłouczulających, retinoidów oraz doustnych witamin A, E i C,
 • stosowanie ziół światłouczulających, tj. dziurawiec, nagietek, miłorząb (należy odstawić je na 2-3 tygodnie przed zabiegiem).

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Niewidoczna kreska na górnej powiece, która podkreśli oko – krok po kroku

Dobrze namalowane i dobrane do kształtu oka kreski na oczach pomogą nam powiększyć oko, zagęścić rzęsy lub skorygować niedoskonałości. Czasem jednak z powodu kształtu oka czy opadającej powieki, namalowanie kreski na oczach jest bardzo trudne. Kiedy naniesiemy tradycyjną kreskę na oczy głęboko osadzone, mogą one wyglądać zbyt ciężko. Jak malować kreski, aby były prawie niewidoczne, ale podkreślały oko?

Wayne Goss (uznany makijażysta) zaproponował jak dobrze wykonać kreski na oczach, aby były prawie niewidoczne, ale podkreślały oczy.  Instrukcję przedstawimy w kilku krokach.

niewidoczna kreska na górnej powiece – czego potrzebujemy?

Do wykonania niewidocznej kreski na oczach będziesz potrzebować:

 1. Czarny cień do powiek,
 2. Pędzelek do kresek,
 3. Tusz do rzęs.

Koniecznie zobacz:

niewidoczna kreska na górnej powiece – krok po kroku

 1. Nabieramy na pędzelek odrobinę czarnego cienia i zaczynamy nakładanie od wewnętrznego kącika oka. Miejsce przy miejscu – na całej linii rzęs pokrywamy czarnym tuszem.
 2. Lekko podwijamy górną powiekę i ponownie miejsce przy miejscu – na całej linii rzęs pokrywamy ją czarnym tuszem.
 3. Uwaga! Ważne jest, aby nakładać tusz na powiekę na linii rzęs, a nie na „wilgotnej” wewnętrznej części powieki.
 4. Ostatnim krokiem jest naniesienie maskary na rzęsy. Nie potrzebujesz już nic więcej – makijaż z niewidoczną kreską podkreślający i powiększający Twoje oko jest gotowy.

Zapraszamy do obejrzenia tutoriala Wayne’a Gossa 

Jeżeli masz opadającą powiekę lub opadający kącik oka i chciałabyś narysować tradycyjną, idealną kreskę, zobacz: Opadająca powieka – kreska idealna

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana