W jaki sposób przywracać młody wygląd bez zniekształcania twarzy…

Przede wszystkim należy najpierw prawidłowo ocenić zmiany starzeniowe, przebiegające w indywidualny sposób dla każdego człowieka, a następnie dobrać właściwe dla tego pacjenta techniki terapeutyczne z zakresu medycyny estetycznej.

starzenie twarzy rok po roku

Nowoczesne techniki łączone otwierają kolejny rozdział medycyny estetycznej.

Ostatnie lata w medycynie estetycznej dały nam nowe narzędzia do walki z upływającym czasem. W mojej opinii pojawienie się na polskim rynku drugiej generacji nici liftingujących oraz preparatów biostymulujących sprawiło, że mogę zaproponować moim pacjentom całkiem nowe i skuteczne rozwiązania. Jeszcze przed dwoma laty, gdy do gabinetu trafiała pacjentka z tzw. chomikami, zapadniętymi policzkami i zaznaczoną linią marionetki oraz fałdami nosowo-wargowymi jedynym pomysłem jaki przychodził mi na myśl było zastosowanie preparatów kwasu hialuronowego. Pomimo, że rola preparatów HA w medycynie estetycznej jest nieoceniona to jednak w wielu przypadkach czułem pewien niedosyt. Brakowało mi efektu podciągnięcia, uniesienia czy też „zebrania” skóry. W pewnym momencie zacząłem stosować nici liftingujące rożnych producentów z większymi lub mniejszymi sukcesami. W roku 2013 rozpocząłem implantacje nici Aptos, co uznaję za przełom w mojej praktyce.

Dzięki zintegrowaniu nowego typu nici – drugiej generacji – ze specjalnymi igłami mogłem uzyskać spektakularne efekty liftingujące.

Aptos Thread 2G czy Aptos Needle 2G dzięki swej budowie pozwalają na prowadzenie nici pod skórą po dowolnym konturze oraz na tworzenie pętli, które grupują tkanki, gwarantując rewelacyjny lifting.

jak podnieść owal twarzy za pomocą nici

Wszystko odbywa się zaledwie poprzez jeden punkt wkłucia i dwa punkty wykłucia na skórze. W dwuletniej obserwacji, pacjentki nadal mają zaznaczony efekt uniesienia i wysoki poziom satysfakcji. Zabieg przy dobrej kwalifikacji cechuje się bardzo wysoką skutecznością i małym ryzykiem powikłań. Celem uzyskania jeszcze lepszych i trwalszych wyników w miesiąc po zabiegu wspieram się preparatami biostymulującymi zawierającymi polikaprolakton (Ellansé).  

Ellansé – M Fałdy nosowo-wargowe, policzki i linie marionetki. 

Efekt widoczny u Pacjentki po 2 miesiącach od zabiegu

Pacjentka_drAlidaHarb_bia_przed po

Stosując Ellansé przede wszystkim u Pacjenta odbudowany zostaje kolagen typu III, który następnie ulega przebudowaniu do kolagenu typu I. Nie mówimy już tylko o wypełnianiu zmarszczek, a o poprawie jakości naszej skóry i spowolnieniu proces starzenia. Rezultat wypełnienia, który obserwuje Pacjent to wynik poprawy naszych własnych tkanek. Ponadto wygląd pacjenta nie pogarsza się pod wpływem upływu czasu, w odróżnieniu od wypełniaczy kwasu hialuronowego.

Efekt utrzymuje się stabilnie w zależności od wybranego produktu rok, dwa, trzy lub cztery lata. 

ellanse_linia_lata_pl[1]

Genialne efekty uzyskuje się także u pacjentów wymagających długotrwałej i stabilnej korekcji takich obszarów jak nos, czy broda. Przy zastosowaniu w pełni wchłanialnego preparatu możemy uzyskać efekt nawet na 4 lata

Ellansé – M Przeformowanie nosa

Efekt u Pacjenta po 3 tygodniach od zabiegu

nosy before and after

Niezastąpione jest połączenie technik liftingu nićmi  Aptos  z odbudową jędrności i gęstości skóry w obszarze szyi i podbródka. Zabiegi te cieszą się ogromnym powodzeniem, gdyż nie ma skutecznych rozwiązań w medycynie estetycznej dla tak wymagającego obszaru zabiegowego.

Połączenie tych dwóch metod zrewolucjonizowało moje podejście do odwiecznego problemu opadania skóry twarzy i utraty podskórnego tłuszczu.

 

lekarz Gabriel Ruciński

Klinika Estetyki Ciała BellaMed

www.bella-med.pl

 

artykuł sponsorowany

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Korekta nosa, a deformacja. Czy to normalne?

Nasza Czytelniczka miała przeprowadzoną korektę nosa. Niestety po operacji doznała urazu nosa. Na zdjęciu wyszła widoczna deformacja nosa… Co dalej?  Zapraszamy do kolejnego zapytania w naszej Strefie Eksperta. 

korekta nosa czy zawsze się udaje

Kostnina – czy deformacja nosa po zabiegu to normalne?

Dzień dobry,
Pół roku temu w kwietniu miałam przeprowadzony zabieg korekty nosa. Usuwanie garbka i ogólnie zwężenie nosa. Do tej pory mam sporą kostninę tylko z prawej strony co deformuje cały kształt nosa. Od zabiegu na moje nieszczęście doznałam urazu nosa, oczywiście zrobiłam prześwietlenie nosa i konsultowalam to ze swoim lekarzem. Nic się nie przestawiło. Ale na zdjęciu wyszła deformacja na grzbiecie (jako już stara zalana kość) więc na pewno miałam złe ustawioną kość nosa podczas zabiegu. Czy mogłabym umówić się na wizytę do Pana w sprawie konsultacji tej kości i ogólnego stanu nosa? Na pewno będę chciała to poprawić ponieważ nos wygląda fatalnie. Martwi mnie tez kostnina. Jest tylko z jednej strony. Czy to normalne?
Bardzo proszę o odpowiedź.
Pozdrawiam serdecznie
Dzień dobry,
Dziękuję za pytanie. Czasami po korekcie nosa wynik operacji nie satysfakcjonuje Pacjenta. Może być wiele powodów takiej trudnej sytuacji. Często lekarze też do końca nie wiedzą dlaczego ostatecznie nos nie ma pożądanego kształtu. To czysta statystyka – około 10% Pacjentów po operacji nosa nie do końca jest zadowolonych z wyniku operacji. Nie u wszystkich można podjąć się kolejnej korekty. Kolejny zabieg wykonuje się tylko wtedy gdy szansa na poprawę jest duża, a ryzyko operacji małe – jest tak przy dużych zniekształceniach. Przy drobnych zniekształceniach bardzo trudno uzyskać poprawę. Określenie: „kostnina” jest nadużywane – żeby mieć 100% pewności, że nierówność nosa to kostnina trzeba usunąć tą nierówność i wysłać do badania mikroskopowego (hist-pat) – dopiero lekarz patolog odpowie na pytanie z jakiej tkanki zbudowana była nierówność. Nikt tak nie postępuje, gdyż nie ma znaczenia z jakiego powodu jest nierówność i tak często trzeba zrobić kolejny zabieg i zlikwidować tą nierówność, niezależnie z jakiej tkanki jest zbudowana. Kostnina to tkanka, która łączy wcześniej złamane kości – powstaje zawsze po operacji części kostnej nosa – najłatwiej powiedzieć, że nierówność jest wynikiem nadmiernej kostniny – wina spada na kostninę. Zdjęcie rtg – wnosi pewne informacje, ale mają one niewielkie znaczenie w podejmowaniu kolejnych decyzji. Najlepiej w pierwszej kolejności udać się do swojego lekarza operatora, a dopiero jeśli tam nie uzyska Pani pomocy to proszę szukać drugiej opinii; lekarz operator najlepiej zna Pani przypadek i wie jak wyglądała operacja. Ostatecznej oceny wyniku zabiegu dokonuje się po roku od operacji, a więc proponuję też zaczekać z konsultacją i podejmowaniem decyzji o kolejnym zabiegu – może jeszcze nos zmieni kształt na bardziej zbliżony do Pani oczekiwań. Osobista konsultacja jest zawsze warunkiem niezbędnym w celu kwalifikacji do zabiegu.
W razie potrzeby zapraszam
Pozdrawiam,
Lubomir Lembas

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Osocze w kremie – pułapka czy może skuteczny kosmetyk?

Od jakiegoś czasu w niektórych gabinetach medycyny estetycznej można znaleźć wzmiankę o absolutnej nowości – kremie z własnym osoczem bogatopłytkowym. Czy stanie się on nowym hitem?

czy krem z osoczem bogatopłytkowym działa

Niedawno pisaliśmy o zabiegu zwanym wampirzym liftingiem, którego rewelacyjne efekty uzyskuje się przy wykorzystaniu własnej krwi pacjenta.

Osocze bogatopłytkowe, wykorzystywane podczas zabiegu, jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Stymuluje ono komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do ich głównego działania, czyli produkcji nowego kolagenu.

Terapia jest szczególnie polecana osobom, które poszukują naturalnych produktów lub nie mogą poddać się innym zabiegom ze względu na reakcje uczuleniowe na inne preparaty. Nic więc dziwnego, iż zyskuje ona coraz większą popularność, również w gronie gwiazd i celebrytów. Zabieg zapewnia długotrwałą regenerację i rewitalizację skóry twarzy, poprawę jej ukrwienia i wygładzenie zmarszczek.

Skoro osocze bogatopłytkowe posiada tak wielką moc, dlaczego nie wykorzystać go w jeszcze inny sposób?

Od niedawna w ofercie gabinetów medycyny estetycznej można spotkać propozycję stworzenia unikalnego kremu. Na czym polega jego wyjątkowość? Już spieszymy z odpowiedzią. Według gabinetów „osobisty eliksir młodości” jest w 100% naturalną formułą, a to ze względu na najważniejszy składnik w niej zawarty – osocze bogatopłytkowe. Preparat ma za zadanie widocznie zmniejszyć zmarszczki i przywrócić skórze zdrowy wygląd. Ma być wzmocnieniem po zabiegu mezoterapii, sprawiając że skóra odzyska jędrność i elastyczność, a także stanie się pełna blasku.

Krem w składzie zawiera także inne substancje wzbogacające, np. olej ze słodkich migdałów. Taki kosmetyk ważny jest przez 30 dni, a przechowywać go należy wyłącznie w lodówce. Skomponowanie specjalnego preparatu to koszt rzędu 300-500 zł, a cena w dużej mierze zależna jest od tego, czy łączymy usługę z zabiegiem wampirzego liftingu (przy pobieraniu krwi do zabiegu pobiera się również dodatkową ilość na potrzeby stworzenia kremu).

Ze świata medycyny estetycznej pojawiają się jednak głosy sugerujące, iż osocze bogatopłytkowe, będące składową kremu, nie ma możliwości zadziałać w zapewniany sposób. W osoczu bogatopłytkowym znajdują się czynniki wzrostu, które są aktywne przez zaledwie 15-30 minut od momentu odwirowania krwi, w związku z tym nasuwa się pytanie, w jaki sposób mogą być one aktywne w kremie przez 30 dni? Nie jest też możliwe przeżycie żywych komórek w preparacie nawet przez godzinę, jak więc kosmetyk może wykorzystywać moc osocza bogatopłytkowego? Te pytania zdaje się zadawać wiele osób, nie tylko ze środowiska medycyny estetycznej.

Czy krem jest skuteczny? Tego nie było nam dane sprawdzić, jednak uparcie twierdzimy, iż najlepszym panaceum będzie to podane do środka skóry, czyli osocze bogatopłytkowe podczas wampirzego liftingu.

A jakie jest Wasze zdanie? Miałyście może okazję wypróbować tego rodzaju krem? Jakie wrażenia? Piszcie w komentarzach!

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana