W jaki sposób nieoperecyjnie zmienić swój nos?

Z garbem, za szeroki, zbyt płaski, słowem – do poprawki. Jeśli myślisz o zmianie kształtu nosa, ale boisz się zabiegów chirurgicznych, jest na to rada. Gdy problem tkwi w estetyce i nie niesie za sobą poważnych komplikacji zdrowotnych, inwazyjną operację można łatwo zastąpić zabiegiem z zakresu medycyny estetycznej.

 

Nieoperacyjna korekta nosa jest możliwa!

Kwas hialuronowy ze względu na swoje właściwości, często stosowany jest do estetycznej korekcji nosa. W porównaniu z zabiegiem chirurgicznym wstrzyknięcie kwasu jest nieinwazyjne oraz nie wyklucza pacjenta z codziennych czynności. Co więcej efekt zabiegu nie jest stały, utrzymuje się przez kilkanaście miesięcy. Jeśli zatem stwierdzimy, że z nowym nosem nie jest nam do twarzy, po prostu zrezygnujemy z przeprowadzania kolejnych zmian.

W czym pomoże nam kwas?

HA, czyli kwas hialuronowy ma szereg zastosowań. W przypadku nosa pozwala wymodelować jego grzbiet oraz skrzydła, zniwelować występujące ubytki oraz odchylenie od symetrii, a nawet zrównać mały garb oraz podnieść czubek. Często wystarczy 1 ml, aby zmiana była zauważalna. Potwierdza to dr Monika Jachna-Grzesiak z kliniki Dr Grzesiak w Warszawie. – Dobierając dawkę preparatu, zawsze należy wziąć pod uwagę indywidualne wskazania. Zaczynamy od dawki najmniejszej, z reguły jest to 1 ml, i dopiero jeśli zachodzi taka potrzeba, zwiększamy dawkę do 2 lub 3 ml. Kluczem do sukcesu jest jednak otrzymanie optymalnego efektu przy jak najmniejszej ilości preparatu – wyjaśnia dr Monika Jachna-Grzesiak, chirurg plastyczny. Zgrabny, symetryczny nos, w przeciwieństwie do nosów dużych i przekrzywionych, wpisuje się w kanon piękna. Jeśli jednak nie możemy pochwalić się atrakcyjnym nosem, z pomocą kwasu bez szwanku pozbędziemy się większości kompleksów.

 

Przeczytaj także: Operacja nosa. Doświadczenia Czytelniczki Derma Estetic

 

Jak przebiega zabieg?

Kwas wstrzykuje się w wąskich tunelach, zazwyczaj w podstawę nosa, czyli słupek – jego centralną część oraz u podstawy skrzydeł – wyjaśnia dr Monika Jachna-Grzesiak z kliniki Dr Grzesiak w Warszawie.Preparat użyty do korekcji powinien odznaczać się dużą plastycznością. Stosuję do tego celu Teosyal Deep Lines z oferty szwajcarskiego producenta Teoxane, który świetnie sprawdza się w przypadkach gdy trzeba coś w danym miejscu dodać, zwiększyć objętość – dodaje ekspert. Zabieg trwa zazwyczaj około 15 – 20 minut. Po jego zakończeniu na skórze mogą wystąpić opuchnięcia, które znikają po kilku dniach. Efekt utrzymuje się około 9 – 12 miesięcy.

Do kogo na taki zabieg?

Jak przy każdym zabiegu, w którym na szali stawiamy swój wygląd, tak i w przypadku korekty nosa ważny jest wybór odpowiedniego specjalisty. Ten zabieg powinien przeprowadzić lekarz, najlepiej chirurg, który poza wiedzą o właściwościach poszczególnych preparatów, będzie wiedział również, jak przebiegają naczynia krwionośne, jak zbudowany jest nos i znał rozmieszczenie poszczególnych chrząstek. Tylko wówczas będziemy mieć pewność, że zabieg zostanie przeprowadzony rzetelnie, bez ryzyka przykrych powikłań i uszkodzenia naczyń.

Zabieg można wykonać w Klinice Chirurgi Plastycznej Dr Grzesiak przy ul. Czerniakowskiej 178 a w Warszawie

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ochrona przeciwsłoneczna w oczach dermatologa. Leczenie zmian i znamion.

Na ostatnich Warsztatach Piękna w Lecznicy Melitus –  poświęconych prewencji nowotworów skóry –  o diagnostyce i metodach leczenia zmian i znamion oraz roli i znaczeniu dermatoskopii mówiła dr hab. n. med. Elżbieta Kowalska – Olędzka.

 

dr hab. n. med. Elżbieta Kowalska-Olędzka, Lecznica Melitus

Promieniowanie UVA i UVB ma zarówno pozytywny, jak i negatywny wpływ na skórę. Do działań pozytywnych zaliczamy syntezę witaminy D3 w skórze oraz możliwości światłolecznictwa. Natomiast skutki uboczne UVA i UVB dzielimy na natychmiastowe: oparzenia słoneczne, opalenizna, immunosupresja oraz przewlekłe –  fotokancerogeneza i fotostarzenie.

Nowotworami skóry powstającymi pod wpływem światła słonecznego są: rak podstawnokomórkowy (80%), rak kolczystokomórkowy (15%) oraz czerniak złośliwy (5%). Czynniki rozwoju czerniaka to jasna skóra (tzw. 1-2 fototyp), obecność czerniaka u członków rodziny, zespół znamiona typowych, duże znamiona wrodzone, liczne znamiona nabyte. Czynniki ryzyka środowiskowe to wieloletnia (np. zawodowa) ekspozycja na UV, częste intensywne naświetlania – wakacje, solarium, styl życia, oparzenia słoneczne w dzieciństwie, leczenie immunosupresyjne, szerokość geograficzna.

Standardem postępowania w profilaktyce przeciwnowotworowej dotyczącej skóry jest coroczna kontrola znamion barwnikowych. Polega ona na obejrzeniu przez dermatologa wszystkich znamion na skórze pacjenta. W przypadku zmian podejrzanych, lekarz decyduje o krótkoterminowej kontroli dermoskopowej (po 12 tyg.) lub o usunięciu chirurgicznym. Bardziej zaawansowaną techniką oceny znamion jest wideodermoskopia – metoda polegająca na oglądaniu znamion w kamerze umożliwiającej powiększenie do 70x i archiwizację ich w komputerze współdziałającym z kamerą. 

W wideodermoskopie oglądane są tylko wybrane znamiona, kwalifikowane po badaniu dermoskopowym. W przypadku znamion barwnikowych, tzw. pieprzyków metodą usuwania jest usunięcie chirurgiczne w znieczuleniu miejscowym. Usunięte znamię musi być zawsze zbadane histopatologicznie, czyli ocenione pod mikroskopem. Po 7-10 dniach po zabiegu usuwane są szwy. Znamion barwnikowych nie wolno usuwać laserem, krioterapią i elektrokoagulacją. Dzięki dermoskopii obecnie nie usuwa się znamion ,,profilaktycznie” np. z miejsc drażnionych odzieżą lub urażonych. Dzięki temu unikamy niepotrzebnych zabiegów chirurgicznych i blizn.

Na badanie dermoskopowe nie powinniśmy zgłaszać się tuż po lecie, kiedy skóra jest opalona. Badanie przeprowadzone przez lekarza jest wykonywane raz do roku, natomiast pacjent powinien również sam kontrolować swoje znamiona –  zgodnie z zasadą ABCD i E czyli ocena : symetrii, granic, koloru, wielkości i ewolucji (zmienności). Zwracamy uwagę na symetrię zmian, czy granica zamienia jest równa. Ważna jest także wielkość znamion i kolor (im więcej barw w obrębie jednego zamienia, tym jest ono bardziej podejrzane). Ostatnią cechą, którą oceniamy jest ewolucja zmiany. Obecność wymienionych cech jest powodem, aby zgłosić się do lekarza.

 

opracowanie : Dr hab. n. med. Elżbieta Kowalska-Olędzka Lecznica Melitus

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

VelaShape III – mistrz w modelowaniu sylwetki !

W medycynie estetycznej zabiegi mające na celu redukcję podskórnej tkanki tłuszczowej stały się bardzo popularne. W przeciwieństwie do inwazyjnych zabiegów chirurgicznych, nieinwazyjne technologie działają nie tylko na tkankę podskórną, lecz również powodują przebudowę kolagenu.

Wykorzystując doświadczenie cieszącej się dużym uznaniem serii Vela, w 2013 r. firma Syneron-Candela wprowadziła nowy aparat VelaShape III. Urządzenie to działa w oparciu o cztery energie: podczerwień, prąd RF, podciśnienie oraz masaż mechaniczny.

VelaShape III to wyjątkowy system do nieinwazyjnej i trwałej redukcji tkanki tłuszczowej. Dzięki bardzo wysokiej mocy bipolarnego prądu RF 150W (najwyższa moc spośród dostępnych urządzeń na rynku) uzyskano skuteczność 97% już po pierwszym zabiegu. W urządzeniu, pierwszy raz na świecie zastosowano inteligentny system SmartRF™ wykorzystujący generator z zamkniętą pętlą RF dopasowujący energię do impedancji tkanki pacjenta. Dzięki temu zredukowano liczbę osób, u których dotychczas nie obserwowano niszczenia adipocytów.

Badania wykazały, że utrzymywanie podwyższonej temperatury tkanki przez dłuższy okres czasu działa niszcząco na komórki (nie tylko tłuszczowe). Przykładowo, jeżeli przez okres 22 minut utrzymujemy temperaturę 450C, to zniszczeniu ulega 60% komórek (Dewey et al Radiol. 1977; 123:463-474). Ważne jest więc, by działanie urządzeń wykorzystujących grzanie do niszczenia tkanki tłuszczowej było selektywne. Działanie VelaShape III jest selektywne dzięki podciśnieniu powodującym wciągnięcie głębiej położonej warstwy tkanki tłuszczowej pomiędzy elektrody oraz dzięki kumulacji ciepła w adipocytach. Podciśnienie jest tak dobrane, aby gęstość prądu przepływającego przez zassany fałd skóry była jak największa w tkance tłuszczowej. Dzięki wysokiej energii prądu RF oraz specjalnie opracowanej procedurze StackingModeTM zabieg jest szybki, nieuciążliwy, a co ważne dający efekty u każdego pacjenta.

 

W trakcie zabiegu VelaShape III na skutek mechanicznego i termicznego działania na tkankę łączną, następuje również redukcja cellulitu. Kolagen zostaje zagęszczony, a skóra ujędrniona.

     

               kolagen przed zabiegiem                                               kolagen po zabiegu

VelaShape III jest aparatem o wysokim bezpieczeństwie działania. Na ekranie zobrazowany jest ciągły pomiar temperatury tkanki za pomocą wbudowanego czujnika. Łatwy w użyciu, intuicyjny interfejs umożliwia szybką i łatwą konfigurację parametrów podczas zabiegu.


Więcej informacji: www.shar-pol.pl oraz na Facebook VelaShape

 

O firmie:

SHAR-POL jest ekspertem i prekursorem w dziedzinie medycznych zastosowań laserów w Polsce. Bogate portfolio spółki tworzą urządzenia z zakresu medycyny estetycznej przeznaczone m.in. do wykonywania zabiegów: redukcji tkanki tłuszczowej, ujędrniania skóry, usuwania zmian naczyniowych, fotoodmładzania, lipolizy laserowej, a także dermatochirurgii. Firma od 20 lat obsługuje duże szpitale publiczne, kliniki prywatne oraz gabinety lekarskie i kosmetyczne, zapewniając pełny zakres usług. www.shar-pol.pl

 

/materiał sponsorowany


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana