Utrata jędrności skóry z wiekiem jest faktem, który związany jest przede wszystkim ze zmianami hormonalnymi zachodzącymi w organizmie kobiety. Produkcja estrogenu zmniejsza się po 40 roku życia, a przekłada się to na jest zmniejszenie ilości włókien kolagenowych i elastynowych oraz kwasu hialuronowego. Efektem tego jest nie tylko mniejsze nawilżenie skóry twarzy, ale również staje się ona „cieńsza”.
Posiadaczki cer tłustych są w lepszej sytuacji niż panie z cerą suchą, gdyż cera tłusta dłużej zachowuje swoją gęstość i starzeje się wolniej. Natomiast wszystkie Panie, które uważają, że ich skóra jest zbyt cienka i chciałyby temu jakoś zaradzić, mają do wyboru kilka zabiegów medycyny estetycznej. Warto mieć na uwadze, że częstotliwość zabiegów jest uzależniona od naszej skóry i efektu jaki chcemy uzyskać.
Kwas hialuronowy
Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w organizmie ludzkim, która magazynuje wodę, nawilża, poprawia sprężystość i elastyczność skóry. Wraz z wiekiem organizm wytwarza coraz mniej kwasu hialuronowego, czego konsekwencją jest wiotczenie skóry i powstawanie zmarszczek.
Kwas hialuronowy stosowany do wygładzania zmarszczek ma postać krystalicznego bardzo plastycznego żelu, a działając od wewnątrz poprawia gęstość, nawilżenie i elastyczność skóry, dzięki czemu spłyca zmarszczki. Efekt widoczny już po pierwszym zabiegu.
Więcej o kwasie hialuronowym przeczytasz TUTAJ.
Termoplastyka twarzy RF
Termoplastyka to zabieg, który wykorzystuje w swoim działaniu fale radiowe w celu liftingu skóry twarzy, a także szyi, dekoltu oraz dłoni.
Podczas zabiegu na skutek działania fali radiowej wytwarza się ciepło endogenne (powstające wewnątrz) i następuje ogrzanie tkanek. Włókna kolagenowe ulegają natychmiastowemu skurczeniu, a następnie napięciu, co pobudza funkcje regeneracji. Zwiększa się ukrwienie skóry, dotlenienie, odżywienie, a także rewitalizacja komórek oraz poprawienie gęstości skóry warunkującej jej jędrność i elastyczność.
Ultradźwięki
Podczas zabiegu metodą ultradźwięków głowica urządzenia przykładana jest do skóry, a ultradźwięki docierają na wybraną wcześniej głębokość i powodują mocne rozgrzanie tkanek. Rozciągnięte włókna kolagenowe i elastynowe pod wpływem ciepła ulegają skurczeniu. Natomiast mikro uszkodzenia skóry w jej głębszych warstwach powodują uruchomienie procesów regeneracyjnych. I podobnie jak w przypadku działania fal radiowych, efektem zabiegu jest rewitalizacja komórek oraz poprawienie gęstości skóry.
Laser frakcyjny
Światło lasera wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy. Wiązka lasera „dziurkuje skórę” i powstają mikroskopowe uszkodzenia skóry. Zniszczone ubytki są szybko usuwane, a w otaczających je partiach zdrowego naskórka nasila się rozrost nowych komórek i włókien kolagenowych odtwarzających wiązania komórkowe. Zwiększa się ilość kolagenu w skórze. Efektem, który można zaobserwować jest widoczne wygładzenie zmarszczek i fałdów, a także wzrost napięcia skóry jak po liftingu.
Nici PDO
Nici PDO są złożone z włókna polidioksanonu, który wykazuje działanie napinające i wygładzające, jak również stymuluje produkcję kolagenu. Polidioksanon stymulacje fibroblasty, dzięki czemu pobudzany jest naturalny proces produkcji kolagenu w skórze. Wprowadzeniu nici w głębokie warstwy skóry powoduje efekt mechanicznego napięcia. Rezultat stosowania nici PDO jest długotrwały, a wzmożona produkcja kolagenu może trwać od 24 do nawet do 36 miesięcy zależnie od typu nici. Nici PDO ulegają w tym czasie wchłonięciu. Jeśli interesuje Cię ten zabieg, koniecznie powinieneś zobaczyć – klik link.
Dodaj komentarz