TOP 6: zabiegi medycyny estetycznej popularne wśród mężczyzn

Podobno mężczyźni są jak wino – im starsi, tym lepsi. Jednak późne ojcostwo i chęć wyglądania atrakcyjnie jak najdłużej sprawiają, że coraz więcej panów trafia do gabinetów medycyny estetycznej. W końcu dbanie o siebie jest w modzie!

Marzena Lorkowska-Precht – lekarz medycyny estetycznej i specjalista anti-aging opowiada o najczęstszych problemach, z jakimi borykają się panowie oraz o zabiegach, na które najchętniej się decydują.

Jak przygotować się do wizyty i wybrać zabieg?

Najważniejszy w życiu jest dobry wybór partnera, w tym przypadku lekarza. To on stanie się bowiem powiernikiem twoich męskich tajemnic dotyczących urody. Ponieważ panowie rzadko przyznają się do zabiegów odmładzających, na radę kolegi i polecenie specjalisty raczej nie masz co liczyć. Dlatego przyda ci się mała podpowiedź…

Reklamowe opisy w prasie czy internecie mogą wprowadzać w błąd. Zabieg opisywany jako niebolesny wyciska z oczu łzy, a ten, który po jednym spotkaniu miał odjąć 10 lat, okazuje się być całkowicie nieskuteczny. Dlatego zastanów się jaki zabieg chcesz wybrać i kto powinien go wykonać. Na pewno musi być to lekarz z wieloletnim stażem, bo medycyna estetyczna to połączenie rzemiosła i sztuki, a wiadomo, że tylko „trening czyni mistrza”. Doświadczony lekarz przeprowadzi wnikliwy wywiad, poinformuje cię jakie są ewentualne przeciwwskazania oraz zaplanuje zakres zabiegów odmładzających. Nie zdziw się, jeśli plan „odnowy” będzie obejmował wiele różnych zabiegów i sam proces potrwa kilka tygodni lub miesięcy. Jest to lepsze rozwiązanie, które gwarantuje dyskretne odświeżenie wizerunku, bez nagłych i drastycznych zmian.

Na jakie zabiegi najchętniej decydują się mężczyźni?

Obecnie największym powodzeniem cieszą się zabiegi tzw. „liftingu bez skalpela”, wśród których prym wiedzie Ultraformer 3. Jest to bardzo skuteczny zabieg ultradźwiękowy, podczas którego praktycznie możliwe jest „przyklejenie” owalu twarzy do żuchwy. Zabieg jest zwykle jednorazowy i o ile nie spowoduje siniaków następnego dnia, pacjent może podjąć normalną aktywność społeczną. Dobre efekty daje również zabieg z wykorzystaniem Juvéderm VOLIFT with Lidocaine, który opracowano, by odświeżyć wygląd twarzy. Delikatnie wygładza głębokie zmarszczki oraz przywraca młodzieńczy owal twarzy.

Opadnięte powieki to również nie problem dla dzisiejszej medycyny. Począwszy od lekkiego uniesienia brwi przy pomocy toksyny botulinowej (zabieg jest skuteczny tylko u młodszych pacjentów), skończywszy na zabiegu chirurgicznym. Dla ogromnej większości mężczyzn, zwłaszcza tych, którzy boją się skalpela, polecana jest tzw. nieinwazyjna blefaroplastyka plazmowa, czyli zabieg obkurczenia skóry powiek.

Zmorą wielu panów są podkrążone oczy. I na ten problem znamy rozwiązanie. Kwas hialuronowy w technologii Vycross (marka Juvéderm) jest tu praktycznie jedynym ratunkiem oprócz skalpela. Okolica oka jest niezwykle trudna. Dlatego, aby zapobiec powikłaniom, zabieg powinien wykonywać doświadczony lekarz, odpowiednim preparatem. Tylko kwas hialuronowy o przewidywalnej zdolności wiązania wody umożliwia bezpieczny i skuteczny zabieg. Warto sprawdzić też, czy lekarz odbył specjalne szkolenie obejmujące zabiegi w okolicy oczu. Powinien posiadać stosowny certyfikat. Można również zadzwonić do firmy zajmującej się dystrybucją preparatów – chętnie udostępnią nazwiska doświadczonych specjalistów.

Mężczyznom polecamy także inne, mniej inwazyjne zabiegi, np. karboksyterapię, mezoterapię i peelingi medyczne. Wszystkie mają na celu podtrzymanie kondycji skóry i walkę z jej niedoskonałościami, np. zmianami potrądzikowymi, przebarwieniami i wiotkością. Mimo, iż zabiegi stanowią często serie nakłuć, nie należy się ich bać. Zwykle nie są bolesne, a pacjent następnego dnia może w pełni aktywnie funkcjonować. Szczególnie polecane są po lecie, kiedy skóra jest wysuszona słońcem i wiatrem, a na twarzy i dłoniach pojawiają się drobne plamki.

Panowie to także kandydaci do zabiegów na skórę głowy. Wysoki poziom testosteronu i duża wrażliwość receptorów na ten hormon przejawia się tendencją do utraty włosów, często już w młodym wieku. Tymczasem zabiegi mezoterapii z zastosowaniem odpowiednich preparatów – najlepiej osocza bogatopłytkowego, potrafią skutecznie opóźnić proces łysienia.

Pacjentom możemy też zaoferować wiele innych zabiegów, np. zamykanie naczyń krwionośnych, resurfacing laserowy itp. Praktycznie całe menu dostępne dla kobiety może być przeznaczone również dla mężczyzny. Z doświadczenia wiem jednak, że panowie lubią zabiegi szybkie i bardzo skuteczne, dlatego polecam im wyżej wymienione.

 

Marzena Lorkowska-Precht, lekarz medycyny estetycznej i specjalista anti-aging, www.artismed.pl

 

 

 

 

artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Joga twarzy – ćwiczenia do wykonania w domu

Słowo joga pochodzi od sanskryckiego rdzenia yuj i znaczy: wiązać, łączyć, przywiązywać, połączyć i zjednoczyć. Joga to starożytny, wywodzący się z Indii system indywidualnej praktyki prowadzącej do integracji osobowości na płaszczyźnie psychicznej, emocjonalnej i fizycznej. Asana to trzeci stopień na drodze jogi, który polega na wykonywaniu określonych ćwiczeń (asan).

Celem tych ćwiczeń jest osiągnięcie wewnętrznej harmonii i wzmacnianie ciała. Ciało sztywne i napięte należy rozciągnąć i rozluźnić, ciało zbyt rozluźnione należy wzmocnić. Joga odpręża, dodaje siły, wycisza, łagodzi bóle pleców czy głowy. Techniki ćwiczeń jogi można również skutecznie wykorzystać do poprawienia kondycji skóry i walki ze zmarszczkami.

Joga twarzy często nazywana jest tańszym zamiennikiem botoksu. Wystarczy kilkanaście minut dziennie, by po około 3 tygodniach zauważyć pierwsze efekty naturalnego liftingu.

Joga twarzy na zmarszczki

Joga twarzy oparta jest na technikach jogi i ajurwedy. Warto wiedzieć, że w skórze twarzy znajduje się ponad 50 mięśni, które można ćwiczyć tak jak każde inne. Regularne ćwiczenia sprzyjają zatem utrzymaniu skóry w dobrej kondycji i pomagają w redukcji zmarszczek.

Dzięki jodze twarzy można zlikwidować drugi podbródek. Co więcej wspomaga ona również usuwanie toksyn, które często są główną przyczyną złego stanu cery. Skoro dla witalności i zdrowego wyglądu wykonujemy ćwiczenia fizyczne na mięśnie całego ciała, to dlaczego nie zadbać o mięśnie twarzy i szyi? Trening pomaga w dotlenieniu komórek, na czym zyskuje skóra – nabiera zdrowszego kolorytu i większej sprężystości.

Bazując na tutorialu: Joga twarzy – 6 ćwiczeń do wykonania w domu, zachęcamy do spróbowania tego rodzaju ćwiczeń twarzy.

  • Ćwiczenie 1. „V”

Palce wskazujące i środkowe obu dłoni rozkładamy tworząc kształt litery „V”. Następnie przykładamy je do oczu, tak by palce środkowe znalazły się u nasady nosa między brwiami, a palce wskazujące po zewnętrznej części oczu. Unosimy gałki oczne do góry. Następnie mrużymy oczy, tak aby lekko drgały nam powieki i pod palcami poczujemy delikatną pracę mięśni. Zamykamy oczy i i ponownie lekko je mrużymy, tak aby drgały nam powieki. Wdech, wydech. Powtarzamy czynności ponownie.

  • Ćwiczenie 2. Wygładzanie uśmiechu

Otwieramy usta i „naciągamy” je tak, jakbyśmy chcieli schować je pod zęby. Tworzymy literkę „o”,  a następnie uśmiechamy się. Powtarzamy kilka razy. Pozostajemy teraz w fazie uśmiechu. Palec wskazujący umieszczamy na brodzie. Następnie poruszam dolną szczęką, jakbyśmy chcieli coś ugryźć i jednocześnie odchylamy głowę do tyłu wyciągając szyję. Gdy dojdziemy do momentu, kiedy nie możemy już dalej odchylić głowy, powracamy wykonując nadal ruch dolną szczęką. Powtarzamy jeden raz.

  • Ćwiczenie 3. Wygładzanie brwi

Palce obu rąk umieszczamy pośrodku czoła i delikatnie przeciągamy aż do skroni. Wykonujemy trzy takie ruchy, nie naciągając nadmiernie skóry.

  • Ćwiczenie 4. Flirtujące oczy

Umieszczamy palce wskazujące równoległe do żuchwy, tak aby czubki palców przylegały do skrzydełek nosa. Następnie robimy ustami literkę „o” jak w ćwiczeniu 2. Gałki oczne podnosimy do góry i trzepoczemy rzęsami tak długo jak to możliwe, najlepiej wytrzymać do 30 sekund.

  •  Ćwiczenie 5. Żyrafa

Dłonie umieszczamy na szyi i delikatnie ciągniemy je w dół po skórze szyi, jednocześnie głowę odchylamy powoli do tyłu. Wykonujemy dwa razy. Za drugim razem zatrzymujemy palce na kościach obojczyków, głowę nadal mamy odchyloną do tyłu i i usta wyginamy w podkówkę, tak by poczuć pracujące mięśnie w okolicach twarzy i szyi. Rozluźniamy się.

  • Ćwiczenie 6. Akupresura

Palec wskazujący umieszczamy między brwiami, delikatnie przyciskamy. Następnie wykonujemy lekkie ruchy okrężne – kilka w lewą stronę, kilka w prawą stronę. Można zamknąć oczy.

Za pomocą palców wskazujących, środkowych i kciuków szczypiemy linię żuchwy, rozpoczynając od brody. Powtarzamy 3 razy.

Palcami wskazującymi i kciukami pociągamy delikatnie po 3 razy za płatki uszu. To samo wykonujemy na wysokości połowy uszu oraz na górze uszu.

Danielle Collins, ekspert jogi, zaleca wykonywanie tych ćwiczeń kilka razy w tygodniu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Czy stan naszej skóry jest zakodowany?

W naszym kodzie DNA zapisane są nie tylko cechy charakteru, płeć, kolor oczu czy predyspozycje, ale także to jak wygląda nasza skóra. Geny bezpośrednio odpowiadają za syntezę takich kluczowych związków decydujących o stanie skóry jak elastyna, kolagen czy przeciwutleniacze. Badania pokazują, że aż w 60% wpływają na wiek postrzegany, czyli to, jak widzą nas inni, pomimo naszego realnego wieku. Czy da się wniknąć w kod i wpłynąć na stan naszej skóry?

Wygląd naszej skóry to w 60% geny

W procesie starzenia się skóry uczestniczy około 1500 genów odpowiedzialnych między innymi za nawilżanie, elastyczność, zdolność przeciwutleniania czy ochronę przed słońcem. Jak to funkcjonuje? Geny w szczególności uczestniczą w ekspresji białek, które budują skórę. Dlatego ważne, aby w codziennej pielęgnacji nie zapominać, że to jak wygląda nasza skóra w większości zależy od DNA.

Nasze przyzwyczajenia i nawyki – styl życia, sposób odżywiania oraz ochrona stosowana przed promieniami słonecznymi – również mają wpływ na stan naszej skóry, jednakże tylko w 40% – wyjaśnia dr Magdalena Łopuszyńska, dermatolog.

Dermokosmetyki

Nowoczesne technologie zastosowane w dermokosmetyce wychodzą naprzeciw problemom starzenia się skóry. Kosmetyki Genoxage X35/20 kompleksowo działają na wszystkie zmienne mające wpływ na starzenie się skóry, w szczególności dzięki połączeniu 20 składników aktywnych, zastosowanych w stężeniu do 35%, czyli znacznie powyżej średniej stosowanej w zwykłych kosmetykach. Powoduje to dodatkową aktywację genów odpowiadających za odbudowę skóry, m.in. poprawiając jej elastyczność i gęstość. W składzie preparatów znajdziemy m.in. kwas hialuronowy o trzech różnych masach cząsteczkowych, retinol, stabilizowana witamina C, enzymy naprawcze DNA, witamina E, składniki przeciwzapalne, przewciwobrzękowe i wiele innych.

Na linię Genoxage X35/20 składa się

  • Krem Genoxage X35/20 COMPLEX PROGRAM,
  • Krem Genoxage X35/20 VITAL ESSENTIAL w dwóch wersjach – dla cery normalnej i suchej oraz mieszanej i tłustej,
  • Serum Genoxage X35/20
  • Krem Genoxage X35/20 liftingujący okolice oczu i ust.

 

Dystrybutorem kosmetyków Genoxage w Polsce jest firma POLMAX.

 

artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana