Stosowanie botoksu wpływa na nasz nastrój.

„Zarówno nastrój wpływa na wyraz twarzy, jak i wyraz twarzy wpływa na nastrój.”

Brytyjscy naukowcy twierdzą, że likwidacja zmarszczek przy użyciu toksyny botulinowej zwanej botoksem może zwiększyć bądź zwiększyć uczucie przygnębienia. Według naukowców wszystko jest uzależnione od miejsca podania preparatu.

Badacze z Cardiff University zauważyli, że osoby, które się poddały zabiegowi mającego na celu wygładzenie zmarszczek przy pomocy toksyny botulinowej, która zawiera jad kiełbasiany odczuwały zmiany nastroju.

Według źródła osoby, które usunęły zmarszczki między brwiami tzw. lwią zmarszczkę stały się bardziej pogodne i radosne. Z kolei osoby, które zlikwidowały zmarszczki, które powstały w zewnętrznych kącikach oczu tzw. kurze łapki stwierdziły, że stały się bardziej przygnębione. 

Brytyjscy naukowcy wyjaśniają, że toksyna botulinowa osłabia działanie mięśni twarzy w miejscu jej podania. To może być przyczyną utrudnienia przekazywania i pokazywania emocji za pomocą mięśni twarzy oraz naszej mimiki. Dr Michael Lewis twierdzi, że zarówno nastrój wpływa na wyraz twarzy, jak i wyraz twarzy wpływa na nastrój. Ekspresja twarzy wpływa na emocje, które odczuwamy. Uśmiechamy się, bo czujemy się szczęśliwi, ale także uśmiech czyni nas szczęśiwymi. Terapia z użyciem preparatów takich jak botoks, utrudnia pacjentom wyrażanie niektórych emocji – mówi Lewis.

Osoby, które poddały się zabiegowi usunięcia lwiej zmarszczki przy użyciu toksyny botulinowej nie są w stanie zmarszczyć brwi tak mocno jak to robiły wcześniej, gdy czuły się przygnębione. Ich mózg otrzymuje informację zwrotną, że ich smutek jest naprawdę niewielki. Natomiast osoby, które wstrzyknęły botoks w tzw. kurze łapki nie mogą się uśmiechać tak intensywnie jak wcześniej w związku z czym mogą czuć się przygnębione.
A jak jest naprawdę? Czy rzeczywiście takie osoby są smutne?  Na to pytanie mogą odpowiedzieć osoby, które zastosowały tosksynę botulinową.
zdj: kcmclinic.pl 
źródło: nauka.newsweek.pl
 
 
 
 
 
 
 
 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ampułki Slimming Monodosis – prosty sposób na odchudzanie!

Ampułki wyszczuplające SLIMMING MONODOSIS, hiszpańskiej marki TEGODER COSMETICS to wysoce skoncentrowany preparat wyszczuplający wykazujący intensywne działanie lipolityczne.

 

Dzięki kompozycji odpowiednio dobranych i wzajemnie uzupełniających się składników preparat rozgrzewa tkanki wspomagając spalanie tłuszczu. Dodatkowo działa pojędrniająco na naskórek. Kosmetyk zawiera:

 • Bupleurum falcatum – chińskie ziele o silnych właściwościach lipolitycznych i wyszczuplających, jest doskonałym „spalaczem” tłuszczu, dzięki czemu następuje kurczenie się adipocytów,
 • kofeina – o działaniu stymulującym, lipolitycznym i diuretycznym,
 • L-karnityna – kluczowy element ostatniego etapu procesu rozkładu tłuszczu w organizmie człowieka, z niej powstaje energia do spalania tłuszczu,
 • algi Fucus vesiculosus – o właściwościach eliminujących toksyny i przyspieszających ten proces,
 • koenzym Q10 – biorący udział w procesie syntezy i spalania tłuszczu.

Zastosowanie 

Wmasowywać dwa razy dziennie aż do całkowitego wchłonięcia kosmetyku.

Cena detaliczna 

110,00 zł (14 ampułek/10 ml)

Gdzie można kupić?

Preparaty dostępne w gabinetach i na www.tegodercosmetics.pl oraz www.borbe.pl 

 


TEGODER COSMETICS SPAIN oferuje linie do pielęgnacji twarzy, ciała i włosów bazujące na medycynie naturalnej, głównie ziołowej. Preparaty opracowywane są we własnych  laboratoriach kosmetycznych i medycznych koncernu. Wyłącznym dystrybutorem kosmetyków TEGODER na polskim rynku jest firma Borbe Kosmetyki Profesjonalne. Źródło: informacje prasowe

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Konkurs! Wygraj zestaw z linii EcoSkin Care

Zapraszam do wzięcia udziału w Konkursie Internetowym. Do wygrania jest 5 zestawów z linii EcoSkin Care marki Bandi Cosmetics o wartości 102 zł.

Aby wygrać jeden z pięciu zestawów z linii EoSkin Care (kojący krem do twarzy SPF 25 o pojemności 50 ml oraz kojący balsam do ciała o pojemności 200 ml) należy odpowiedzieć na pytanie:

Jakie zalety posiada kojący krem SPF25 z serii EcoSkin Care?

 1. zapewnia ochronę przed promieniami UVA i UVB przez ponad 8 godzin
 2. oczyszcza i zwęża rozszerzone pory
 3.   nadaje się do cery mieszanej i tłustej
 4. intensywnie nawilża i koi skórę suchą i swędzącą

W pytaniu może być prawidłowa 1 i lub 2, i lub więcej odpowiedzi. Żeby zgłoszenie konkursowe było ważne należy podać odpowiednią odpowiedź bądź odpowiednią ilość prawidłowych odpowiedzi.

5 pierwszych osób, które odpowie prawidłowo na pytanie wygrają zestawy z linii EcoSkin Care – kojący krem do twarzy SPF 25 o pojemności 50 ml oraz kojący balsam do ciała o pojemności 200 ml o wartości 102 zł.

Odpowiedź konkursową należy przesłać na adres konkurs@dermaestetic.pl. W konkursie wezmą udział zgłoszenia wysłane w dniach do 05.05.2013 r. do północy. 

Następnego dnia po zakończeniu konkursu zostaną ogłoszone wyniki. 

Konkurs trwa od 25.04.2013 do 05.05.2013.

 

Zasady konkursu:

 1. Należy polubić fan page Derma Estetic (adres znajdziesz Tutaj)
 2. Należy polubić fan page Bandi (adres znajdziesz Tutaj)
 3. Miło będzie jeśli informację informację o konkursie udostępnicie na swojej tablicy facebookowej.
 4. Odpowiedź należy przesłać na adres konkurs@dermaestetic.pl wpisując dodatkowo nick bądź imię i nazwisko jakim się posługujecie na facebooku.
 5. Każda Osoba może przesłać tylko i wyłącznie jedną odpowiedź. Większa ilość spowoduje dyskwalifikację.
 6. Należy pamiętać, że w pytaniu konkursowym może być prawidłowa 1, 2, i lub więcej odpowiedzi. Należy podać prawidłową odpowiedź  lub ilość odpowiedzi. W innym przypadku zgłoszenie konkursowe nie zostanie zaliczone.
 7. Odpowiedzi mają być wysyłane tylko i wyłącznie na adres mailowy konkurs@dermaestetic.pl.
 8. Zwycięzca musi w ciągu tygodnia przesłać dane adresowe do wysyłki nagrody. Jeśli w tym czasie dane do wysyłki nie zostaną wysłane Redakcja wybierze drugiego zwycięzcę.

 Regulamin konkursu – czytaj

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana