Scarlet RF – fenomen, o którym mówi się coraz więcej

Scarlet RF to pierwsze na świecie opatentowane urządzenie łączące radiofrekwencję z terapią mikroigłową. To rewolucyjne połączenie jest gwarancją skutecznego odmłodzenia, bez efektów ubocznych i bez okresu rekonwalescencji.

jak odmłodzić twarz 

Działanie Scarlet RF

O Scarlet RF mówi się coraz więcej, a to zapewne ze względu na spektakularne efekty, jakie są możliwe do osiągnięcia z wykorzystaniem tego urządzenia. Zmarszczki mimiczne, rozszerzone pory czy blizny potrądzikowe przestaną być utrapieniem, jeśli zdecydujesz się na terapię Scarlet RF.

Scarlet RF System swoje rewolucyjne działanie opiera na radiofrekwencji i mikronakłuwaniu. Każdy z tych elementów odpowiada za osiągnięcie innych rezultatów, dlatego zamknięcie ich w jednym urządzeniu daje finalnie tak niewiarygodne efekty.

Radiofrekwencja to fale elektromagnetyczne o częstotliwości fal radiowych, które powodują ogrzanie skóry właściwej. Za sprawą mikroigieł, impuls fal radiowych generowany jest bezpośrednio do obszaru zabiegowego w kontrolowany sposób, w odróżnieniu od nieinwazyjnych urządzeń RF. Urządzenie wykorzystywane jest w obszarze całej twarzy: czoła, policzków, wokół oczu i linii żuchwy.

Temperatura jest dobrana w taki sposób, aby uruchomiła właściwe procesy, ale jednocześnie nie uszkodziła tkanek. Energia urządzenia stymuluje skórę do produkcji kolagenu, co z kolei przekłada się na zwiększenie jędrności i elastyczności skóry. Efekt jak po zabiegu liftingującym!

Scarlet-Rf-odmładzanie

Z kolei mikronakłuwanie w Scarlet RF polega na wykorzystaniu 25 mikroelektrod w postaci mikroigieł, które uszkadzając w sposób mechaniczny skórę, pobudzają ją do rozpoczęcia procesów naprawczych. Mikroigły wkłuwane są na głębokość od 0,5 do 3,5 mm i następnie podgrzewane na całej długości.

Jednoczesne oddziaływanie na naskórek i głębokie warstwy skóry zapewnia uzyskanie spektakularnych rezultatów i maksymalne zmniejszenie okresu rekonwalescencji. Dzięki tak innowacyjnej technologii procedura jest niezwykle bezpieczna – urządzenie zapewnia kontrolę głębokości z dokładnością do 0,1 mm.

Kiedy warto poddać się zabiegowi?

Jeśli Twoim celem jest redukcja zmarszczek mimicznych, przebarwień czy uniesienie opadającej powieki, to Scarlet RF będzie odpowiednim zabiegiem. Twoja twarz utraciła kształt typu V? Urządzenie poprzez zwiększenie elastyczności skóry przywróci dawną młodość. To wszystko bez bólu, dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii Shock Free Needles, która gwarantuje kontrolę bezbolesnego wprowadzania mikroigieł. Rumień i obrzęk utrzymują się do 3 godzin, tak więc po zabiegu możesz od razu wrócić do codziennych obowiązków i cieszyć się uzyskanymi efektami.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Różnica między kwasem hialuronowym a toksyną botulinową

Kwas hialuronowy i toksyna botulinowa to dwie najbardziej rozpoznawalne substancje pozwalające na skuteczne odmłodzenie wyglądu. Jakie są różnice między nimi? Zabiegi z użyciem której substancji będą bardziej efektywne?

Botoks czy kwas hialuronowy co wybrać

W dzisiejszych czasach nie ma mowy o zaniedbanym wyglądzie. Na każdym kroku jesteśmy zarzucani wizerunkami nieskazitelnie pięknych kobiet o gładkiej skórze i promienistej cerze. W głowie świta jedynie myśl: „jak one to robią?”. Czasami jest to zasługa niczego innego jak genów i odpowiedniej pielęgnacji, jednak dużo częściej za taki stan rzeczy odpowiedzialni są „pomocnicy”, w roli których występują kwas hialuronowy i toksyna botulinowa, większości znana jako botoks.

Te dwie popularne substancje, tak chętnie wykorzystywane na co dzień w gabinetach medycyny estetycznej, są zbawienne dla skóry pokrytej zmarszczkami i bruzdami, wymagającej rewitalizacji i odświeżenia. Jeśli już podjęłyśmy decyzję o poddaniu się zabiegowi odmładzającemu, pozostaje tylko wybór odpowiedniego preparatu.

Kwas hialuronowy czy toksyna botulinowa? Jakie są między nimi różnice?

Różnice są znaczące i dotyczą nie tylko konsystencji oraz mechanizmu działania, ale także samych rezultatów, które otrzymujemy w ramach zabiegu z ich użyciem.

Wielu zapomina, że kwas hialuronowy naturalnie występuje w naszym organizmie. Substancja wchodzi w skład tkanki łącznej i odpowiedzialna jest za jej sprężystość. Niestety, z wiekiem jest jej coraz mniej, czego konsekwencją jest pokryta zmarszczkami skóra. Z kolei toksyna botulinowa jest wytwarzana przez bakterie, które potocznie zwane są jadem kiełbasianym.

Najważniejszą różnicą między nimi jest sposób działania, a co za tym idzie efekty, jakie możemy uzyskać z ich wykorzystaniem.

Kwas hialuronowy podawany podczas zabiegu ma za zadanie wypełnić zagłębienia i bruzdy skórne (najczęściej bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczki wokół ust i między brwiami), przez co zmniejszyć ich widoczność i wyraźnie odmłodzić twarz. Dodatkowo wykorzystywany jest do modelowania twarzy i sylwetki. Substancja ta sprawdza się najlepiej w przypadku utrwalonych zmarszczek, niezależnych od mimiki twarzy.

Inaczej jest w przypadku toksyny botulinowej, która nie pełni roli wypełniacza, a substancji „wygłądzającej” i jest z powodzeniem wykorzystywana przy redukcji zmarszczek mimicznych. Jej działanie opiera się na hamowaniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, w wyniku czego mięśnie mimiczne twarzy, odpowiedzialne za powstawanie tego rodzaju zmarszczek, są blokowane. Preparat zawierający toksynę botulinową pozwoli na redukcję zmarszczek występujących głównie w górnej części twarzy – na czole, wokół oczu czy ust.

W przypadku bardzo głębokich i utrwalonych zmarszczek toksyna botulinowa może okazać się niewystarczająca. Niezbędna okazuje się skojarzona terapia kwasem hialuronowym oraz toksyną botulinową, która polega na ostrzyknięciu określonej grupy mięśni najpierw toksyną botulinową, a po około 2 tygodniach kwasem hialuronowym. Takie rozwiązanie zapewnia skuteczną redukcję mocno utrwalonych zagłębień.

Oprócz wygładzania, toksyna botulinowa sprawdza się przy leczeniu nadpotliwości. Obszary zabiegowe to skóra pach, dłoni i stóp, czyli miejsca najbardziej problematyczne. Wstrzyknięta w skórę substancja blokuje impulsy nerwowe pobudzające gruczoły potowe do pracy, co z kolei zapobiega wydzielaniu przez nie potu.

Należy również pamiętać o przeciwskazaniach, jakie wiążą się z tymi dwoma preparatami. W związku z tym, iż toksyna botulinowa nie występuje naturalnie w naszym organizmie, lista przeciwskazań jest zdecydowanie dłuższa. Zaburzenia układu sercowego, naczyniowego i nerwowego oraz choroby płytki nerwowo-mięśniowej to tylko niektóre ze schorzeń, które będą nas dyskwalifikować do zabiegu.

Pamiętaj, że decyzja o wyborze preparatu powinna zostać podjęta przez specjalistę, na podstawie konsultacji, dokładnej oceny kondycji skóry oraz oczekiwanych efektów.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

W jaki sposób przywracać młody wygląd bez zniekształcania twarzy…

Przede wszystkim należy najpierw prawidłowo ocenić zmiany starzeniowe, przebiegające w indywidualny sposób dla każdego człowieka, a następnie dobrać właściwe dla tego pacjenta techniki terapeutyczne z zakresu medycyny estetycznej.

starzenie twarzy rok po roku

Nowoczesne techniki łączone otwierają kolejny rozdział medycyny estetycznej.

Ostatnie lata w medycynie estetycznej dały nam nowe narzędzia do walki z upływającym czasem. W mojej opinii pojawienie się na polskim rynku drugiej generacji nici liftingujących oraz preparatów biostymulujących sprawiło, że mogę zaproponować moim pacjentom całkiem nowe i skuteczne rozwiązania. Jeszcze przed dwoma laty, gdy do gabinetu trafiała pacjentka z tzw. chomikami, zapadniętymi policzkami i zaznaczoną linią marionetki oraz fałdami nosowo-wargowymi jedynym pomysłem jaki przychodził mi na myśl było zastosowanie preparatów kwasu hialuronowego. Pomimo, że rola preparatów HA w medycynie estetycznej jest nieoceniona to jednak w wielu przypadkach czułem pewien niedosyt. Brakowało mi efektu podciągnięcia, uniesienia czy też „zebrania” skóry. W pewnym momencie zacząłem stosować nici liftingujące rożnych producentów z większymi lub mniejszymi sukcesami. W roku 2013 rozpocząłem implantacje nici Aptos, co uznaję za przełom w mojej praktyce.

Dzięki zintegrowaniu nowego typu nici – drugiej generacji – ze specjalnymi igłami mogłem uzyskać spektakularne efekty liftingujące.

Aptos Thread 2G czy Aptos Needle 2G dzięki swej budowie pozwalają na prowadzenie nici pod skórą po dowolnym konturze oraz na tworzenie pętli, które grupują tkanki, gwarantując rewelacyjny lifting.

jak podnieść owal twarzy za pomocą nici

Wszystko odbywa się zaledwie poprzez jeden punkt wkłucia i dwa punkty wykłucia na skórze. W dwuletniej obserwacji, pacjentki nadal mają zaznaczony efekt uniesienia i wysoki poziom satysfakcji. Zabieg przy dobrej kwalifikacji cechuje się bardzo wysoką skutecznością i małym ryzykiem powikłań. Celem uzyskania jeszcze lepszych i trwalszych wyników w miesiąc po zabiegu wspieram się preparatami biostymulującymi zawierającymi polikaprolakton (Ellansé).  

Ellansé – M Fałdy nosowo-wargowe, policzki i linie marionetki. 

Efekt widoczny u Pacjentki po 2 miesiącach od zabiegu

Pacjentka_drAlidaHarb_bia_przed po

Stosując Ellansé przede wszystkim u Pacjenta odbudowany zostaje kolagen typu III, który następnie ulega przebudowaniu do kolagenu typu I. Nie mówimy już tylko o wypełnianiu zmarszczek, a o poprawie jakości naszej skóry i spowolnieniu proces starzenia. Rezultat wypełnienia, który obserwuje Pacjent to wynik poprawy naszych własnych tkanek. Ponadto wygląd pacjenta nie pogarsza się pod wpływem upływu czasu, w odróżnieniu od wypełniaczy kwasu hialuronowego.

Efekt utrzymuje się stabilnie w zależności od wybranego produktu rok, dwa, trzy lub cztery lata. 

ellanse_linia_lata_pl[1]

Genialne efekty uzyskuje się także u pacjentów wymagających długotrwałej i stabilnej korekcji takich obszarów jak nos, czy broda. Przy zastosowaniu w pełni wchłanialnego preparatu możemy uzyskać efekt nawet na 4 lata

Ellansé – M Przeformowanie nosa

Efekt u Pacjenta po 3 tygodniach od zabiegu

nosy before and after

Niezastąpione jest połączenie technik liftingu nićmi  Aptos  z odbudową jędrności i gęstości skóry w obszarze szyi i podbródka. Zabiegi te cieszą się ogromnym powodzeniem, gdyż nie ma skutecznych rozwiązań w medycynie estetycznej dla tak wymagającego obszaru zabiegowego.

Połączenie tych dwóch metod zrewolucjonizowało moje podejście do odwiecznego problemu opadania skóry twarzy i utraty podskórnego tłuszczu.

 

lekarz Gabriel Ruciński

Klinika Estetyki Ciała BellaMed

www.bella-med.pl

 

artykuł sponsorowany

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana