Rozszerzone pory skóry twarzy – polecane zabiegi

Rozszerzone pory, czyli rozszerzone ujścia gruczołów łojowych, widoczne na twarzy są zmorą wielu kobiet i mężczyzn. Najczęściej cera z rozszerzonymi porami ma tendencję do nadprodukcji sebum, błyszczenia się skóry, pogrubienia naskórka i pojawiania wągrów, wyprysków, itp. Problemy te w większości przypadków dotyczą najczęściej osób z cerą tłustą lub mieszaną. Czy można zmniejszyć widoczność porów i jakie zabiegi są polecane? Spróbujemy odpowiedzieć na te pytania.

rozszerzone pory na twarzy jakie zabiegi zastosować dermaestetic

Rozszerzone pory zabiegi

Pory są nieodłącznym elementem naszej skóry, dzięki nim skóra oddycha, usuwa pot i sebum. Zatem trzeba mieć świadomość, że pory – ujścia gruczołów łojowych, są niezbędne do tego, by skóra funkcjonowała prawidłowo. Niestety w przypadku rozszerzonych porów skóra twarzy wygląda jakby była podziurkowana i nie ma gładkiej struktury. Prawie niewidoczne pory skóry mają osoby posiadające cerę normalną lub suchą. 

W przypadku skóry z rozszerzonymi porami niezmiernie ważna jest prawidłowa pielęgnacja cery. W porach mogą się gromadzić zanieczyszczenia, złuszczony naskórek i nadmiar łoju produkowanego przez gruczoły łojowe, co z kolei prowadzi do  powstawania się zaskórników, które blokują ujścia porów. Jeśli mówimy o pielęgnacji domowej możemy zmniejszyć widoczność porów poprzez ich zwężenie stosując odpowiednie kosmetyki ściągające do cery tłustej i mieszanej.  Zachęcamy do przeczytania artykułu

Rozszerzone pory zabiegi kosmetyczne i w gabinecie medycyny estetycznej

W ofercie gabinetów kosmetycznych i w gabinetach medycyny estetycznej znajduje się kilka zabiegów, które są polecane do pielęgnacji cery z rozszerzonymi porami. Trzeba natomiast mieć na uwadze, że żaden z zabiegów nie zlikwiduje nam problemu rozszerzonych porów na zawsze.

Zabiegi zmniejszające pory

Peelingi chemiczne

Regularne złuszczanie naskórka wyraźnie wygładzają skórę, wyrównują jej koloryt i poprawiają jędrność, a także zmniejszają widoczność rozszerzonych porów. W przypadku cery z rozszerzonymi porami zaleca się zabiegi z zastosowaniem kwasów glikolowego, migdałowego czy peeling Jessnera, który łączy kwas salicylowy, rezorcynę oraz kwas mlekowy.

Koniecznie przeczytaj: 

Peeling VI Peel

Peeling VI Peel polecany jest w wielu wskazaniach medycznych i estetycznych. Stosuje się go do poprawy wyglądu i jakości skóry, do eliminacji przebarwień, piegów i nadmiernej pigmentacji, a także w przypadku skóry ze zmarszczkami. Pomaga w terapii skóry trądzikowej oraz stymuluje skórę do produkcji kolagenu. Peeling VI peel to najlepszy sposób by zapobiegać starzeniu się skóry.

Unikalna mieszanka składników preparatu VI Peel gwarantuje rewelacyjne wyniki bez wcześniejszego przygotowania skóry i w krótkim czasie. VI Peel jest bardzo skuteczny w przypadku wszystkich typów skóry, także tych ciemniejszych.

W produkcie wykorzystano połączenie wszystkich dostępnych i znanych sposobów działania różnych kwasów do wytwarzania wielu pozytywnych skutków. To rozwiązuje problemy skóry na poziomie komórkowym, a nie tylko powierzchownie przez złuszczanie skóry. Dzięki połączniu działań wielu kwasów i witamin pomaga usunąć zmarszczki, zmniejszyć rozszerzone pory, pobudzić skórę do produkcji kolagenu i elastyny, które ujędrniają skórę. Jest niezwykle skuteczny w eliminacji przebarwień w tym melasmy. VI Peel zapewnia także doskonałe rezultaty dla pacjentów z trądzikiem. Można go stosować także na skórze szyi, dekoltu, klatki piersiowej oraz dłoni.

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja polega na usuwaniu naskórka za pomocą specjalnego urządzenia. Dzięki usunięciu zrogowaciałego naskórka dochodzi do regeneracji i tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Dodatkowo mikrodermabrazja skutecznie oczyszcza skórę.

Więcej na temat zabiegu przeczytacie tutaj: (Mikrodermabrazja wspomóż swoją skórę)

Cosmelan

Cosmelan to zabieg działający na problematyczne przebarwienia, ale także na przywrócenie równowagi skórze tłustej i mieszanej, w tym zmniejszenie widoczności rozszerzonych porów. Zabieg Cosmelan ma również działanie odmładzające, wygładza drobne zmarszczki i sprawia że skóra staje się młodsza.

Cosmelan łączy w sobie działanie peelingu chemicznego z działaniem dermokosmetyków stworzonych specjalnie do problemów takich jak rozszerzone pory, przebarwienia i zmęczona skóra z oznakami starzenia. Cosmelan pobudza skórę do wydzielania kolagenu i reguluje wydzielanie łoju. To sprawia, że skóra staje się młodsza, gładsza i jędrniejsza.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o zaletach zabiegu Cosmelan, zachęcamy do przeczytania 

Laser frakcyjny CO2

Laser odparowuje kolumny komórek naskórka i górnych warstw skóry właściwej. Dzięki temu następuje pobudzenie produkcji nowego kolagenu i wymiana komórek naskórka i skóry, co zapewnia naturalny i trwały efekt.  Światło lasera działa na skórę głęboko i precyzyjnie. Matryca lasera doprowadza do powstania zespołu punktów (pixeli), tzw. mikrourazów termalnych. Pomiędzy nimi pozostają nienaruszone „mostki” tkanki, swoiste rezerwuary zdrowych komórek przyspieszające odbudowę danego obszaru.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Domowe sposoby na pozbycie się zmęczonej cery – cz. 3 masaże i ćwiczenia

Zmęczona cera to problem, z którym boryka się dziś wiele osób. Przyczyn jest wiele, należą do nich: brak snu, nieodpowiednia dieta, stres czy też choroba. W walce ze zmęczoną cerą często sprawdzają się proste sposoby, np. właściwa pielęgnacja domowa, dieta bogata w witaminy czy też spędzanie większej ilości czasu na świeżym powietrzu. Dzisiaj przedstawiamy propozycje masażu i ćwiczeń, które poprawią stan naszej cery.

O domowych peelingach i maseczkach możecie przeczytać w naszych wcześniejszych artykułach: Domowe sposoby na pozbycie się zmęczonej cery – cz.1: peeling i Domowe sposoby na pozbycie się zmęczonej cery – cz.2: maseczki.

Prawidłowa pielęgnacja skóry to nie tylko pielęgnacja z zastosowaniem odpowienidnich do rodzaju cery preparatów kosmetycznych, ale także dobrze zbilansowana dieta (Zbilansowana dieta a piękna cera) oraz aktywność fizyczna na świeżym powietrzu.

Masaż twarzy

Masaż stymuluje mięśnie i poprawia mikrokrążenie. W skórze pobudzony zostaje metabolizm komórkowy, dzięki czemu staje się ona lepiej ukrwiona. Gdy połączymy masaż z aplikacją preparatu kosmetycznego, wtedy skóra dobrze wchłonie zawarte w nim substancje aktywne. Regularnie wykonywany masaż twarzy, który zajmie zaledwie kilka minut, wpłynie również na młodszy wygląd naszej skóry.

Proponujemy masaż twarzy wg tutoriala Codzienny Anti-aging Automasaż dla twarzy:

  1. Dokładnie oczyszczamy skórę twarzy i myjemy ręce. Odrobinę kremu lub olejku nanosimy szpatułką na czubki palców i lekko rozcieramy.
  2. Delikatnie, dwoma lub trzema palcami masujemy twarz od nasady skrzydełek nosa, przez kości policzkowe do skroni. Czynność powtarzamy 3 razy.
  3. Delikatnie, dwoma lub trzema palcami masujemy twarz od kącików ust, pod kośćmi policzkowymi do linii włosów tuż nad uszami. Czynność powtarzamy 3 razy.
  4. Delikatnie, dwoma lub trzema palcami masujemy twarz rozpoczynając od brody, przez kości policzkowe aż po skronie. Czynność powtarzamy 3 razy.
  5. Środkowe palce przykładamy po obu stronach skrzydełek nosa i przyciskamy lekko przez 5 sekund.
  6. Środkowe palce przykładamy w zagłębieniu żuchwy, tak by palce znalazły się jednocześnie pod płatkami uszu. Przyciskamy lekko przez 5 sekund.
  7. Środkowe palce przykładamy na kościach po zewnętrznej stronie oczu, w okolicy tzw. kurzych łapek. Przyciskamy lekko przez 5 sekund.
  8. Cały masaż wykonujemy bardzo delikatnie, nie rozciągając nadmiernie skóry,

Uwaga! Osoby, które mają skłonność do wyprysków, zaskórników lub trądziku, nie mogą wykonywać masażu twarzy, ponieważ może dojść do roznoszenia bakterii z wyprysków. Innym przeciwwskazaniem do wykonania masażu twarzy jest opryszczka.

Masaż kostkami lodu

Twarz spuchniętą po nieprzespanej nocy dobrze jest przemyć chłodną wodą, a następnie wymasować kostkami lodu. Kostkę lodu należy zawinąć np. w czystą bawełnianą chusteczkę lub chusteczkę higieniczną. Jest to bardzo dobry sposób na pobudzenie krążenia krwi i limfy, dzięki któremu komórki staną się lepiej odżywione i dotlenione, a skóra zyska promienny wygląd.

Gimnastyka twarzy

Jedną z najlepszych metod ćwiczenia twarzy jest joga. Dzisiaj bazując na tutorialu: Yoga twarzy – 6 ćwiczeń do wykonania w domu, zachęcamy do spróbowania tego rodzaju ćwiczeń twarzy.

  • Ćwiczenie 1 – „V”

Palce wskazujące i środkowe obu dłoni rozkładamy tworząc kształt litery „V”. Następnie przykładamy je do oczu, tak by palce środkowe znalazły się u nasady nosa między brwiami, a palce wskazujące po zewnętrznej części oczu. Unosimy gałki oczne do góry. Następnie mrużymy oczy, tak aby lekko drgały nam powieki i pod palcami poczujemy delikatną pracę mięśni. Zamykamy oczy i i ponownie lekko je mrużymy, tak aby drgały nam powieki. Wdech, wydech. Powtarzamy czynności ponownie.

  • Ćwiczenie 2. Wygładzanie uśmiechu

Otwieramy usta i „naciągamy” je tak, jakbyśmy chcieli schować je pod zęby. Tworzymy literkę „o”,  a następnie uśmiechamy się. Powtarzamy kilka razy. Pozostajemy teraz w fazie uśmiechu. Palec wskazujący umieszczamy na brodzie. Następnie poruszam dolną szczęką, jakbyśmy chcieli coś ugryźć i jednocześnie odchylamy głowę do tyłu wyciągając szyję. Gdy dojdziemy do momentu, kiedy nie możemy już dalej odchylić głowy, powracamy wykonując nadal ruch dolną szczęką. Powtarzamy jeden raz.

  • Ćwiczenie 3. Wygładzanie brwi

Palce obu rąk umieszczamy pośrodku czoła i delikatnie przeciągamy aż do skroni. Wykonujemy trzy takie ruchy, nie naciągając nadmiernie skóry.

  • Ćwiczenie 4. Flirtujące oczy

Umieszczamy palce wskazujące równoległe do żuchwy, tak aby czubki palców przylegały do skrzydełek nosa. Następnie robimy ustami literkę „o” jak w ćwiczeniu 2. Gałki oczne podnosimy do góry i trzepoczemy rzęsami tak długo jak to możliwe, najlepiej wytrzymać do 30 sekund.

  • Ćwiczenie 5. Żyrafa

Dłonie umieszczamy na szyi i delikatnie ciągniemy je w dół po skórze szyi, jednocześnie głowę odchylamy powoli do tyłu. Wykonujemy dwa razy. Za drugim razem zatrzymujemy palce na kościach obojczyków, głowę nadal mamy odchyloną do tyłu i i usta wyginamy w podkówkę, tak by poczuć pracujące mięśnie w okolicach twarzy i szyi. Rozluźniamy się.

  • Ćwiczenie 6. Akupresura

Palec wskazujący umieszczamy między brwiami, delikatnie przyciskamy. Następnie wykonujemy lekkie ruchy okrężne – kilka w lewą stronę, kilka w prawą stronę. Można zamknąć oczy.

Za pomocą palców wskazujących, środkowych i kciuków szczypiemy linię żuchwy, rozpoczynając od brody. Powtarzamy 3 razy.

Palcami wskazującymi i kciukami pociągamy delikatnie po 3 razy za płatki uszu. To samo wykonujemy na wysokości połowy uszu oraz na górze uszu.

Danielle Collins, ekspert jogi, zaleca wykonywanie tych ćwiczeń kilka razy w tygodniu.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Najczęściej wykonywane zabiegi w okresie jesienno-zimowym – ranking

Niektóre zabiegi kosmetyczne wykonywane są głównie w okresie jesienno-zimowym, z uwagi na fakt, że po ich wykonaniu przez pewien czas należy unikać promieniu słonecznych. Zabiegi mają na celu przede wszystkim regenerację skóry po lecie, a także przygotowanie jej na nadchodzącą zimę.

Do prawidłowej pielęgnacji, odnowy skóry lub zlikwidowania danego problemu niezbędne jest często kilkukrotne powtórzenie danego zabiegi w określonym odstępie czasu. Dlatego warto już dzisiaj zastanowić się czego potrzebuje nasza skóra i umówić się na wizytę w gabinecie. Wśród zabiegów, które naszym zdaniem są warte rozważenia znalazły się:

  1. Peelingi chemiczne

Regularne złuszczanie naskórka wyraźnie wygładzają skórę, wyrównują jej koloryt i poprawiają jędrność. W okresie jesienno-zimowym warto przeprowadzać wybrać się do gabinetu na peeling. Trzeba mieć świadomości, że kosmetyki o działaniu peelingującym ze sklepowej półki nie złuszczą naszego naskórka równie skutecznie, jak ma to miejsce podczas zabiegów wykonywanych w gabinecie kosmetycznym czy medycyny estetycznej. W zależności od problemu i potrzeb skóry stosowane są różne preparaty, na przykład w przypadku cery trądzikowej najlepiej sprawdzi się kwas glikolowy, natomiast dla wrażliwej polecany jest kwas migdałowy.

Koniecznie przeczytaj: Z cyklu : Poznaj świat peelingów.

  1. Kawitacja

Kawitacja to metoda delikatnego oczyszczenie twarzy, polecana w szczególności osobom posiadającym cery naczyniowe i wrażliwe. Podczas zabiegu wykorzystywane jest zjawisko wibracji ultradźwiękowej, która złuszcza naskórek, odblokowuje gruczoły łojowe oraz ma działanie bakteriobójcze. Czasami zabieg ten łączony jest z wprowadzeniem substancji odżywczych i leczniczych.

  1. Depilacja laserowa

Depilację laserową najlepiej wykonywać po okresie letnim, gdy opalenizna zblednie. Wykonanie zabiegu na opalonej skórze może wiązać się z dużym ryzykiem podrażnienia skóry. Dodatkowo skuteczność takiego zabiegu jest mniejsza. Więcej na ten temat dowiecie się z artykułu: Z cyklu fakty i mity: Depilacja laserowa

  1. Mezoterapia

Mezoterapia to zabieg poprawiający napięcie i blask skóry, podczas którego skóra twarzy i ciała jest odbudowywana, odżywiana i regenerowana. Preparaty do mezoterapii zawierają kwas hialuronowy oraz zestaw mikroelementów i witamin – substratów niezbędnych do prawidłowej regeneracji skóry. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule: mezoterapia igłowa czy bezigłowa – którą wybrać? 

  1. Osocze bogatopłytkowe

Mezoterapia własnym osoczem bogato płytkowym to jeden z najpopularniejszych zabiegów umożliwiających wykorzystanie sił witalnych organizmu. Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do ich głównego działania, czyli produkcji nowego kolagenu. Zachęcamy do lektury: Osocze bogatopłytkowe – w czym tkwi sekret?

  1. Zamykanie naczynek

Okres jesienno-zimowy jest również idealny dla osób z popękanymi naczynkami, w czasie umiarkowanych temperatur, by nie podrażnić delikatniejszej po zabiegu skóry. Zabiegi wykonuje się przy użyciu lasera, które spowodują natychmiastowe zamknięcie poszczególnych naczynek – odpowiednie dobrane promienie lasera trafiają bezpośrednio w naczynko, zamykając je. Wybór urządzenia i sposobu leczenia tego schorzenia zależy od stanu naczynek. Więcej na temat powstawania naczynek oraz sposobów radzenia sobie z nimi przeczytacie w artykule: Jakie są przyczyny powstawania naczynek oraz jak z nimi walczyć odpowiada dr Monika Nunberg-Sawicka

  1. Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2 to laser światłowodowy zbudowany z włókna szklanego, wytwarza strumień impulsów o mikroskopijnej średnicy, rozrzucanych równomiernie po skórze głowicą skanującą. Dzięki głowicy skanującej nie naświetla jednorodnie powierzchni skóry ale „dziurkuje” ją tysiącami mikroskopijnych kolumn, pozostawiając wokół „studni oparzeń” siateczkę utworzoną z wysp zdrowej, nie uszkodzonej skóry. Dzięki temu proces leczenia rozwija się bardzo szybko i bez tworzenia widocznej rany. Efektem jego działania jest odmładzanie, likwidowanie pierwszych objawów utraty kolagenu, wygładzanie zmarszczek oraz blizn. Zabieg laserem frakcyjnym zalecany jest również osobom, których cera po lecie jest szorstka, matowa i z rozszerzonymi porami.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana