Jak rozbić grudki po powiększaniu ust

Usta są drugim, po oczach, centrum mimicznym twarzy. Na przestrzeni lat, gdy ogólna kondycja skóry ulega zmianie, wraz z nią zmieniają się także wygląd i struktura ust. Wraz z upływem czasu usta tracą jędrność, kolor, ponadto pojawiają się na nich i wokół ich drobne zmarszczki. Rozmywa się również kontur ust i zanika czerwień wargowa. Remedium na te problemy jest zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym.

Dowiedz się więcej na temat działania kwasu hialuronowego.

zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym

Zabieg powiększania ust może być przeprowadzony praktycznie u każdej osoby i jest on bezpieczny. https://dermaestetic.pl/medycyna-estetyczna/powiekszanie-ust-popraw-wyglad-twarzy-i-odejmij-sobie-lat/ Kwas hialuronowy, który jest wykorzystywany do zabiegu powiększania ust jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie w związku z tym nie powodują żadnych powikłań. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego stworzone do powiększania ust są to wypełniacze czasowe, czyli ich zawartość z upływem czasu maleje i konieczne jest przeprowadzenie kolejnych zabiegów. https://dermaestetic.pl/medycyna-estetyczna/roznice-miedzy-kwasem-usieciowanym-a-nieusieciowanym/

Wskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym

Dzięki zabiegowi z podaniem kwasu hialuronowego można:

  • zaznaczyć kontur ust,
  • dodać ustom objętości,
  • zamaskować i unieść opadające kąciki ust,
  • zredukować tzw. linie palacza, które występują wokół ust,
  • skorygować dysproporcje występujące między wargą dolną a górną.

przeciwwskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust kwasem hialuronowym przeciwwskazania:

  • choroby układu immunologicznego,
  • ciąża i okres karmienia piersią,
  • miesiączka,
  • opryszczka,
  • tendencja do blizn przerostowych (keloidów),
  • uczulenie bądź nadwrażliwość na preparaty zawierające kwas hialuronowy.

Przeczytaj również wypowiedź lek. med. estetycznej i anti-aging Katarzyny Kwareckiej-Zając na temat jakie bywają powikłania po powiększaniu ust kwasem hialuronowym. 

jak rozbić grudki po kwasie hialuronowym

Po wstrzyknięciu preparatu z kwasem hialuronowym mogą pojawiać się niewidoczne, ale wyczuwalne grudki.

Grudki z kwasu hialuronowego występujące czasem w ustach przypominają „żelowy groszek”. Są najczęściej spowodowane podaniem:

  • wstrzyknięcie było zbyt płytko albo za głęboko,
  • zbyt dużej ilości kwasu hialuronowego,
  • zbyt gęstego preparatu.

Tworzenie się grudek po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego może być również uwarunkowane indywidualną budową ust i predyspozycjami organizmu.

Najczęściej w ciągu 2 tygodni grudki z kwasu hialuronowego powinny zniknąć, jeżeli będziemy stosować się do zaleceń lekarza i wykonywać odpowiednie masaże ust. Zawsze jednak, gdy coś nas zaniepokoi, również grudki, należy skontaktować się z lekarzem, który wykonywał zabieg. W przypadku, gdy nie jest możliwe odpowiednie rozmasowanie hialuronu, konieczne może być ewakuowanie wstrzykniętego preparatu albo rozpuszczenie go hialuronidazą (hialuronidaza to enzymem, które dezaktywuje kwas hialuronowy).

Przeczytaj również: Czy powiększanie ust boli? Ile kosztuje? Jak jest naprawdę? – opowiada czytelniczka Derma Estetic. 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

5 rzeczy, których nie można robić po zabiegu toksyny botulinowej

Botoks, czyli zabieg medycyny estetycznej z użyciem toksyny botulinowej, jest jednym z najpopularniejszych środków współcześnie stosowanych w medycynie estetycznej do wygładzania zmarszczek czoła, okolic brwi i tzw. kurzych łapek. Niepodważalną zaletą botoksu jest jego atrakcyjna cena w porównaniu do inwazyjnych zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej.

co to jest toksyna botulinowa?

Toksyna botulinowa (BTX) jest neurotoksyną wytworzoną w warunkach beztlenowych przez bakterie Clostridium botulinum (pałeczki jadu kiełbasianego). Jest jedną z najsilniej działających trucizn organicznych. Toksyna botulinowa znalazła szerokie zastosowanie lecznicze w wielu dziedzinach medycyny, a wskazania do jej stosowania stale rozszerzają się.

BTX  po raz pierwszy została  zastosowana  w  leczeniu  zeza  przez  dr  Alana Scotta w 1979 roku. Toksyna wstrzyknięta do mięśnia powoduje jego przejściowe osłabienie. Przyłącza się ona do zakończeń nerwów ruchowych, a poprzez zahamowanie uwalniania acetylocholiny  blokuje  przewodnictwo  nerwowo-mięśniowe.  Nie jest to zmiana stała, bowiem funkcja  mięśni  powraca  po  3–4  miesiącach, co związane jest z tworzeniem nowych zakończeń nerwowo-mięśniowych. Na rynku polskim dopuszczone do obrotu są następujące preparaty toksyny botulinowej typu A: Botox/Vistabel,  Azzalure/Dysport, Bocouture oraz Xeomin.

Koniecznie przeczytaj wszystko na temat botoksu

kto może wykonać zabieg botoksu?

Zabiegi z użyciem toksyny botulinowej może wykonywać jedynie wykwalifikowany lekarz medycyny estetycznej. Kosmetyczki i kosmetolodzy nie mogą i nie powinni przeprowadzać zabiegów z wykorzystaniem botoksu. Trzeba mieć na uwadze fakt, że preparaty zawierające toksynę botulinową to leki dostępne na receptę. Aby bezpieczne podawać lek, trzeba mieć odpowiednią wiedzę zdobytą m.in. na studiach i na specjalnych kursach.

dla kogo botoks?

Zabieg botoksu przeznaczony jest dla osób, które chciałby pozbyć się problemu jakim są:

  • zmarszczki palacza,
  • opadające kąciki ust,
  • lwia zmarszczki,
  • kurzych łapki,
  • zmarszczki na dolnej powiece oka,
  • utrata jędrności szyi.

Dowiedz się jakie zastosowanie ma toksyna botulinowa poza twarzą 

botoks przeciwwskazania

Jakie są przeciwwskazania do zabiegów z użyciem botoksu? Zabiegu z wykorzystaniem toksyny botulinowej nie powinno się przeprowadzać w przypadku, gdy u pacjenta występuje:

  • choroba nowotworowa,
  • choroby przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
  • ciąża, okres laktacji,
  • czynna opryszczka,
  • miejscowe infekcje skóry,
  • nadwrażliwość na składniki preparatu,
  • niektóre schorzenia o podłożu autoimmunologicznym,
  • przyjmowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi,
  • schorzenia neurologiczne i autoimmunologiczne,
  • stosowanie leków: aminoglikozydy, aminochinolony, D-penicylamina, cyklosporyna, tubokuraryna, sukcynylocholina, linkomycyna,
  • zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego,
  • zakażenia i nowotwory skóry.

Do przeciwwskazań przeprowadzenia zabiegu toksyny botulinowej mogą również należeć: choroby immunologiczne (reumatoidalne zapalenie stawów, wrzodziejące zapalenie jelita grubego, łuszczycowe zapalenie stawów, choroba Cohna, choroba Grave-Basedowa, zesztywniające zapalenie stawów, itp.). Decyzję o wykonaniu zabiegu zawsze podejmuje lekarz.

jak wygląda zabieg botoksu?

Zabieg podania toksyny botulinowej trwa kilkanaście minut. Polega na wstrzykiwaniu w określonych miejscach preparatu. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, pacjent odczuwa jedynie lekkie ukłucia. Można zastosować miejscowe znieczulenie.

Koniecznie zobacz:

5 rzeczy, których nie można robić po zabiegu toksyny botulinowej

W przypadku zabiegów medycyny estetycznej bardzo istotne jest przestrzeganie zaleceń lekarza wykonującego daną procedurę. Aby zabieg botoksu był jak najbardziej efektywny i  by zminimalizować ryzyko ewentualnych powikłań przede wszystkim należy stosować się do 5 poniżej wymienionych wskazówek:

  1. Przez około 5-6 godzin po zabiegu powinno się unikać schylania, leżenia, skakania i dotykania leczonego obszaru.
  2. Przez kilkanaście godzin po zabiegu starać się ograniczyć mimikę twarzy.
  3. Przez co najmniej 24 godziny nie spożywać alkoholu i nie narażać organizmu na wysiłek fizyczny, taki jak ćwiczenia na siłowni, fitness, bieganie itp.
  4. Przez 4-5 dni po zabiegu nie używać peelingów do twarzy oraz nie masować miejsca nakłuć i okolic.
  5. Unikać sytuacji, w których narażamy się na wahania temperatury przynajmniej przez 48 godzin po zabiegu (wskazane jest do tygodnia) – nie korzystać z sauny, kriokomór, łaźni parowych oraz unikać przebywania na słońcu czy korzystania z solarium.

Sprawdź również

Trzeba pamiętać o tym, że każdy organizm jest inny i czas dochodzenia do siebie po zabiegu jest sprawą indywidualną. Najważniejsze jest, aby decydując się na zabieg wybrać profesjonalną klinikę, a także bezwzględnie stosować się do zaleceń lekarza.

Czy znasz różnice między kwasem hialuronowym a toksyną botulinową? Jeżeli nie, zajrzyj tutaj. 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Różnice między kwasem usieciowanym a nieusieciowanym

Zabiegi z kwasem hialuronowym są jednymi z częściej wykonywanych procedur w gabinetach medycyny estetycznej. Wyróżniamy dwa rodzaje kwasu hialuronowego: usieciowany i nieusieciowany. Czym się różnią i do jakich zabiegów są wykorzystywane?

kwas hialuronowy czym jest?

Kwas hialuronowy (hialuronian, hialuronian sodowy, HA) to naturalny polisacharyd, który jest samoistnie produkowany przez ludzki organizm. Ten wielocukier występuje w macierzy zewnątrzkomórkowej tkanki łącznej, płynie maziowym, ciele szklistym i wodnistym gałki ocznej oraz w obrębie innych tkanek. Kwas hialuronowy wykazuje ujemne naładowanie elektromagnetyczne i przyłącza olbrzymie ilości wody. Liczne łańcuchy HA przeplatają się i krzyżują wzajemnie, tworząc roztwory o dużej elastyczności i lepkości, tym samym nadają skórze spójności i elastyczności. Hialuronian stanowi również skuteczną barierę ochronną przed niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi.

Wraz z wiekiem w organizmie ludzkim zmniejsza się ilość kwasu hialuronowego, co wpływa na jej mniejsze nawodnienie i pojawianie się zmarszczek. Najwięcej mamy go w okresie niemowlęcym, lecz około 40 roku życia jego ilość w skórze zmniejsza się o połowę.

Kwas hialuronowy jest substancją bardzo uniwersalną i cenioną przez lekarzy. Kwas hialuronowy, a także jego pochodne, dzięki swoim właściwościom nawilżającym i amortyzującym, są od prawie 40 lat wykorzystywane są m.in. w chirurgii okulistycznej. Bardzo dobrze sprawdza się również w leczeniu stanów zapalnych kości i stawów.

różnice między kwasem usieciowanym a nieusieciowanym

Jak już wspominaliśmy wyróżniamy dwa rodzaje kwasu  hialuronowego: usieciowany i nieusieciowany. W związku z ich różnymi właściwościami mają one inne zastosowanie w zabiegach medycynie estetycznej.

  • kwas hialuronowy nieusieciowany

Kwas hialuronowy nieusieciowany ulegający naturalnej, dość szybkiej degradacji. Okres półtrwania naturalnego HA w tkance wynosi od 1 do 2 dni – egzogenny kwas hialuronowy jest szybko eliminowany ze skóry właściwej i degradowany w wątrobie do dwutlenku węgla i wody.

Kwas hialuronowy nieusieciowany ma działanie rewitalizujące, dlatego wykorzystywany jest głównie w mezoterapii. Więcej o zabiegu mezoterapii przeczytasz tutaj.

Kwas hialuronowy nieusieciowany wstrzykiwany jest w postaci maleńkich depozytów płytko w skórę, by poprawić jej nawilżenie, napięcie, świetlistość oraz warunki ,,do pracy” komórek skóry i naskórka. Hialuronian może być wstrzykiwany pojedynczo lub w połączeniu z innymi wartościowymi substancjami.

Kwas hialuronowy nieusieciowany znakomicie nawilża, a pobudzając komórki skóry do odbudowy, powoduje jej zagęszczenie, ujędrnienie oraz wygładzenie drobnych zmarszczek. Zabieg z wykorzystaniem kwasu hialuronowego można wykonywać wszędzie tam, gdzie skóra jest przesuszona, wymaga nawilżenia i rewitalizacji (np. po lecie). Dla uzyskania pełnego efektu, który będzie długo utrzymywał się na skórze, zaleca się przeprowadzenie zabiegu w serii, na przykład trzech sesji w odstępie co trzy tygodnie.

Kwas hialuronowy nieusieciowany być stosowany również jako zabezpieczenie przed pojawieniem się zmarszczek i bruzd na tak wrażliwych obszarach jak szyja czy dekolt.

  • Kwas hialuronowy usieciowany

Kwas hialuronowy usieciowany ze względu na swoje właściwości stabilizujące, nawadniające, amortyzujące oraz wysoką biokompatybilność jest doskonałym materiałem do wypełniania tkanek miękkich. Usieciowanie to wynik chemicznego łączenia krzyżowego cząsteczek HA. Hialuron dzięki swojej budowie pozostaje on długo w miejscu podania, korygując niedoskonałości na dłuższy czas.

Kwas hialuronowy usieciowany służy do wypełniania bruzd i redukcji zmarszczek, modelowania twarzy, nosa, ust i linii żuchwy, podniesienia linii brwi, niwelowania cieni pod oczami, uzupełniania ubytków podściółki tłuszczowej w tzw. dolinie łez pod oczami, wypełnianie bruzd nosowo-wargowych i „linii marionetki” biegnących w dół od kącików ust.

Przeczytaj:

Efekty zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego są widoczne od razu. Hialuran jest stopniowo wchłaniany przez organizm ludzki. W związku z tym pacjent może zdecydować się na ponowną aplikację kwasu hialuronowego  po upływie 6-12 miesięcy od pierwszego zabiegu. Okres wchłaniania się kwasu hialuronowego jest uzależniony od miejsca, w które preparat został zaaplikowany, trybu życia pacjenta, wieku oraz rodzaju skóry. Jest to jednocześnie wada, jak i zaleta zabiegu z kwasem hialuronowym. Stanowi to zarazem wadę, jak i zaletę zabiegu. Zaletę z uwagi na fakt, że jest on w pełni naturalnym środkiem, nie wywołującym trwałej zmiany w wyglądzie, a wszystkie procesy są w pełni odwracalne. Wadę natomiast ze względu na to, że do podtrzymania efektu niezbędna jest ponowna aplikacja. Plusy i minusy stosowania kwasu hialuronowego opisaliśmy tutaj. 

Kwas hialuronowy przeciwwskazania

Ogólnymi przeciwwskazania do przeprowadzenia zabiegu z kwasem hialuronowym są:

  • choroby nowotworowe,
  • choroby o podłożu autoimmunologicznym,
  • ciąża i okres karmienie piersią,
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy,
  • skłonność do powstawania blizn przerostowych,
  • stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik).

Zabiegi z kwasem hialuronowym – podsumowanie

W zależności od problemu z jakim pacjent zgłosi się do lekarza medycyny estetycznej, a także oczekiwanego efektu, lekarz może zaproponować kwas nieusieciowany (rewitalizacja skóry) lub usieciowany (jako wypełniacz). Na trwałość zabiegu z wykorzystaniem kwasu hialuronowego ma głównie znaczenie: obszar, który został poddany iniekcji, a także wiek pacjenta. Należy jednak pamiętać, że wiele zależy od nas samych. Nieregularny tryb życia, palenie papierosów, spożywanie dużych ilości alkoholu, a także dieta obfitująca w wysokoprzetworzone dania mogą przyspieszyć konieczność kolejnej aplikacji preparatu. (Zobacz jak prawidłowo zbilansowana dieta wpływa na naszą cerę) Do skrócenia czasu utrzymywania się zabiegów, może się przyczynić również nadmierna ekspozycja na promieniowanie słoneczne. 

Przeczytaj również: 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana