Usta są drugim, po oczach, centrum mimicznym twarzy. Na przestrzeni lat, gdy ogólna kondycja skóry ulega zmianie, wraz z nią zmieniają się także wygląd i struktura ust. Wraz z upływem czasu usta tracą jędrność, kolor, ponadto pojawiają się na nich i wokół ich drobne zmarszczki. Rozmywa się również kontur ust i zanika czerwień wargowa. Remedium na te problemy jest zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym.
Dowiedz się więcej na temat działania kwasu hialuronowego.
zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym
Zabieg powiększania ust może być przeprowadzony praktycznie u każdej osoby i jest on bezpieczny. https://dermaestetic.pl/medycyna-estetyczna/powiekszanie-ust-popraw-wyglad-twarzy-i-odejmij-sobie-lat/ Kwas hialuronowy, który jest wykorzystywany do zabiegu powiększania ust jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie w związku z tym nie powodują żadnych powikłań. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego stworzone do powiększania ust są to wypełniacze czasowe, czyli ich zawartość z upływem czasu maleje i konieczne jest przeprowadzenie kolejnych zabiegów. https://dermaestetic.pl/medycyna-estetyczna/roznice-miedzy-kwasem-usieciowanym-a-nieusieciowanym/
Wskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym
Dzięki zabiegowi z podaniem kwasu hialuronowego można:
- zaznaczyć kontur ust,
- dodać ustom objętości,
- zamaskować i unieść opadające kąciki ust,
- zredukować tzw. linie palacza, które występują wokół ust,
- skorygować dysproporcje występujące między wargą dolną a górną.
przeciwwskazania do powiększania ust kwasem hialuronowym
Powiększanie ust kwasem hialuronowym przeciwwskazania:
- choroby układu immunologicznego,
- ciąża i okres karmienia piersią,
- miesiączka,
- opryszczka,
- tendencja do blizn przerostowych (keloidów),
- uczulenie bądź nadwrażliwość na preparaty zawierające kwas hialuronowy.
Przeczytaj również wypowiedź lek. med. estetycznej i anti-aging Katarzyny Kwareckiej-Zając na temat jakie bywają powikłania po powiększaniu ust kwasem hialuronowym.
jak rozbić grudki po kwasie hialuronowym
Po wstrzyknięciu preparatu z kwasem hialuronowym mogą pojawiać się niewidoczne, ale wyczuwalne grudki.
Grudki z kwasu hialuronowego występujące czasem w ustach przypominają „żelowy groszek”. Są najczęściej spowodowane podaniem:
- wstrzyknięcie było zbyt płytko albo za głęboko,
- zbyt dużej ilości kwasu hialuronowego,
- zbyt gęstego preparatu.
Tworzenie się grudek po wstrzyknięciu kwasu hialuronowego może być również uwarunkowane indywidualną budową ust i predyspozycjami organizmu.
Najczęściej w ciągu 2 tygodni grudki z kwasu hialuronowego powinny zniknąć, jeżeli będziemy stosować się do zaleceń lekarza i wykonywać odpowiednie masaże ust. Zawsze jednak, gdy coś nas zaniepokoi, również grudki, należy skontaktować się z lekarzem, który wykonywał zabieg. W przypadku, gdy nie jest możliwe odpowiednie rozmasowanie hialuronu, konieczne może być ewakuowanie wstrzykniętego preparatu albo rozpuszczenie go hialuronidazą (hialuronidaza to enzymem, które dezaktywuje kwas hialuronowy).
Przeczytaj również: Czy powiększanie ust boli? Ile kosztuje? Jak jest naprawdę? – opowiada czytelniczka Derma Estetic.
Dodaj komentarz