Rewitalizuj swoją skórę jesienią.

Jak każda pora roku, również i jesień może mieć pozytywny jak i negatywny wpływ na naszą skórę. Otóż wszystko uzależnione jest od warunków atmosferycznych,  naszego samopoczucia oraz stanu zdrowia. O ile na pogodę wpływu nie mamy, o tyle o dobry stan naszego ciała i ducha jak najbardziej możemy się zatroszczyć sami. Pomocy warto szukać w gabinetach medycyny estetycznej.

Rewitalizuj swoją skórę jesienią
photo: pixabay.coml/DanaTentis

rewitalizacja skóry na czym polega

Jesień to dobry czas na wykonywanie wszelkich zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Do różnego rodzaju kuracji dołączają zabiegi, którym nie można było poddawać się latem i z których trzeba będzie zrezygnować mroźną zimą. Ponadto przed nami, w perspektywie święta, wieczór sylwestrowy i karnawał. Warto zadbać o wygląd już teraz, by w czasie uroczystości zachwycać urodą i zarażać optymizmem.

Mezoterapia – właściwe nawilżenie

Przesuszoną skórę twarzy, szyi i dekoltu, pamiętającą jeszcze skutki nadużywania letniego słońca pozwoli skutecznie zregenerować zabieg z kwasem hialuronowym. Jest to związek naturalnie występujący w organizmie i odpowiadający, między innymi, za prawidłowe napięcie, nawilżenie i elastyczność skóry. Z wiekiem, gdy produkcja kwasu hialuronowego, a wraz z nim także kolagenu, elastyny i sebum, znacznie spada, na skórze zaczynają pojawiać się zmarszczki, staje się ona wiotka i sucha. Przywrócić prawidłowy poziom nawilżenia pomoże jednak mezoterapia. – Zabieg ten polega na wstrzykiwaniu w skórę małych dawek odpowiednio dobranego preparatu regenerującegowyjaśnia dr Dorota Krzyżanowska-Gernand z NZOZ Przychodnia Lekarska MEDICA. – Jednym z najczęściej polecanych preparatów do zabiegu mezoterapii jest właśnie kwas hialuronowy. Można go podawać śródskórnie w postaci niewielkich grudek, nieco głębiej – linijnie lub płytko w naskórek, wykonując dużą liczbę nakłuć. Dla lepszego efektu mezoterapię poleca się wykonywać w serii, na przykład co 2 – 4 tygodniedodaje lekarz. Efektem zabiegu jest wygładzona, bardziej napięta i jędrna skóra.

Polecane preparaty

Przy wyborze produktów do zabiegów mezoterapii i wypełnień lekarz powinien kierować się rodzajem skóry i defektów estetycznych powstałych u pacjenta, a także jakością, trwałością i bezpieczeństwem stosowanych preparatów – wyjaśnia ekspert z NZOZ Przychodnia Lekarska MEDICA. – Wśród produktów zawierających kwas hialuronowy na szczególną uwagę zasługują Teosyal Meso i Teosyal Redensity [I] szwajcarskiego producenta Teoxane. To preparaty zawierające nieusieciowany kwas hialuronowy, przeznaczony do zabiegu mezoterapii. Teosyal Redensity [I] oprócz kwasu hialuronowego zawiera także kompleks odnawiający skórę. Oba produkty odznaczają się wysoką jakością iskutecznością – mówi dr Dorota Krzyżanowska-Gernand.

Lepiej zapobiegać niż…

Pamiętajmy jednak, że jak w innych sferach życia, tak w przypadku pielęgnacji skóry, sprawdza się ogólna zasada: lepiej zapobiegać niż leczyć. Medycyna estetyczna to również medycyna profilaktyczna. – Wizyta u lekarza medycyny estetycznej nie sprowadza się tylko do oceny defektu urody i jego „naprawienia”, ale również do dokonania oceny ogólnego stanu zdrowiawyjaśnia ekspert. Zadaniem lekarza jest udzielenie porad dotyczących zdrowego stylu życia, pomoc w wyborze diety, ewentualnym dobraniu suplementów czy też, jeśli to konieczne, polecenie wykonania badań kontrolnych i skorzystania z dodatkowych konsultacji specjalistycznych – dodaje dr Dorota Krzyżanowska-Gernand.

Zadbaj o usta

W okresie przygotowań do świąt czy balu sylwestrowego zabiegi rewitalizujące i odbudowujące skórę sprawdzają się w szczególności. W tym okresie w gabinetach wzrasta również zainteresowanie zabiegami nawilżania i wypełniania ustTuż przed nadejściem zimy pacjentki częściej rozważają możliwość korekty ust wypełniaczami na bazie kwasu hialuronowego lub nawilżenia ich preparatami nieusieciowanego kwasu hialuronowego. Po zabiegu usta zyskują na atrakcyjności, a długotrwały efekt nawilżenia jest z zadowoleniem przyjmowany przez pacjentkiwyjaśnia lekarz. W ten sposób możemy przygotować usta nie tylko na nadejście mrozów, ale także na czas zabaw, podczas których zachwycimy wszystkich pięknym, olśniewającym wyglądem.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Konkurs! Odkryj piękno naturalnych brwi i wygraj RevitaBrow Advanced o wartości 280 zł. Regulamin

Celem Konkursu  jest odpowiedź na krótkie pytanie konkursowe, w którym należy przekonać dlaczego to Ty powinieneś wygrać odżywkę do brwi RevitaBrow Advanced o wartości 280 zł

 

Użyte określenia

 1. Redakcja – Redakcja Portalu DermaEstetic.pl, prezentowanego w sieci pod adresem www.dermaestetic.pl
 2. Sponsor: Redakcja Portalu DermaEstetic.pl, prezentowanego w sieci pod adresem www.dermaestetic.pl
 3. Konkurs – Konkurs Internetowy organizowany na stronie Portalu DermaEstetic.pl pod adresem www.dermaestetic.pl
 4. Uczestnik – Każdy Użytkowniki Portalu
 5. Prace – Odpowiedź na pytanie konkursowe i umieszczenie jej w komentarzu na stronie z postem konkursowym pod adresem www.dermaestetic.pl
 6. Użytkownik – Każdy Internauta korzystający z Portalu DermaEstetic.pl

Postanowienia ogólne

 1. Organizatorem Konkursu jest Redakcja Portalu DermaEstetic.pl
 2. Fundatorem nagrody jest Portal www.dermaestetic.pl
 3. Konkurs rozgrywany jest na stronach portalu DermaEstetic.pl
 4. Konkurs polega na prawidłowej odpowiedzi na pytanie konkursowe.
 5. Każdy Uczestnik może udzielić tylko i wyłącznie jednej wypowiedzi konkursowej, większa ilość powoduje dyskwalifikację. 

Czas trwania konkursu

Konkurs trwa od 12.11.2013 do 26.11.2013, do północy.

Jury Konkursu

 1. Jury Konkursu stanowi: Redakcja DermaEstetic.pl
 2. Obrady Jury są tajne, a jego werdykt nie podlega cofnięciu.

Nagrody

 1. Odżywka do brwi RevitaBrow Advanced o wartości 280 zł

Postanowienia końcowe

 1. 1. Redakcja zastrzega sobie w każdym czasie prawo do zmiany niniejszego Regulaminu bez podania przyczyny z zachowaniem praw nabytych Uczestników Konkursu.
 2. Nagrody zostaną wysłane do zwycięzcy przez organizatora nagrody w przeciągu 7 dni od otrzymania danych adresowych od zwycięzcy.
 3. Konkurs nie podlega przepisom Ustawy z dnia 29 lipca 1992 roku o grach i zakładach wzajemnych /Dz. U. z 2004 roku Nr 4, poz. 27 z późn. zm./
 4. Jakakolwiek odpowiedzialność Portalu względem Uczestników lub osób trzecich jest wyłączona – z wyjątkiem tej przewidzianej bezwzględnie obowiązującymi przepisami prawa.
 5. Redakcja zastrzega sobie prawo do opublikowania treści odpowiedzi zwycięzcy konkursu.
 6. Wyniki konkursu zostaną ogłoszone 28.11.2013 roku na portalu DermaEstetic.pl

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Wielkie otwarcie salonu Kryolan City w Warszawie przy ulicy Pięknej.

W sobotę 26 października 2013 roku miało miejsce otwarcie salonu Kryolan City Warszawa. Tego dnia ulica Piękna 58 była oblężona przez zaproszonych na to wydarzenie gości.

salon Kryolan tuż przed otwarciem

otwarcie salonu Kryolan, ul. Piękna 58

otwarcie salonu Kryolan, ul. Piękna 58

Firma Kryolan City Warszawa jest wyłącznym importerem oraz oficjalnym przedstawicielem firmy KRYOLAN GmbH w Polsce. Firma Kryolan GmbH jest uznawana za wiodącą firmę w świecie, w dziedzinie produkcji kosmetyków kolorowych, pielęgnacyjnych oraz środków charakteryzatorskich. Naukowcy firmy Kryolan przy współpracy z najlepszymi dermatologami w taki sposób dobrali składniki by kosmetyki mogły być stosowane na różnego rodzaju skórę.

Salon Kryolan jest naprawdę niesamowity. Duże, przestronne i bardzo estetyczne wnętrze sprawia, że chcemy tam przebywać.

salon Kryolan, ul. Piękna 58

Na półkach można znaleźć produkty do charakteryzacji teatralnej oraz do otrzymania efektów specjalnych w filmie, telewizji bądź teatrze. Kosmetyki do pielęgnacji takie jak toniki, kremy, balsamy. Kosmetyki kolorowe: konturówki, cienie do powiek w gigantycznie dużej palecie odcieni, błyszczyki oraz pomadki do ust, podkłady do twarzy, korektory, pudry czy róże do policzków, tusze do rzęs  a także lakiery do paznokci. To idealne miejsce jeśli szukacie peruk, masek karnawałowych, sztucznych wąsów, bokobrodów, włosów.

Zresztą sami zobaczcie! Ja ze swojej strony mogę jedynie polecić Wam to miejsce i wypróbowanie tych fantastycznych kosmetyków.

kosmetyki kolorowe Kryolan

paleta cieni Kryolan

lakiery do paznokci Kryolan

błyszczyki i pomadki do ust Kryolan

pędzle Kryolan

Podczas otwarcia salonu można było z bliska przyjrzeć się pracy charakteryzatorów i makijażystów.

 

 

 

 


Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana