Problem z uzębieniem a zmarszczki

Braki w uzębieniuto nie tylko problem natury estetycznej, przez który możemy czuć się nieatrakcyjnie i wstydzimy się uśmiechać. Brak niektórych zębów może prowadzić do wad zgryzu i wymowy, rozchwiania sąsiednich zębów, a nawet zapadnięcia się policzków. Ale czy może powodować także powstawianie zmarszczek? Tak. Braki w uzębieniu czy zaawansowane wady zgryzu mają wpływ na wczesne pojawianie się zmarszczek i bruzd na twarzy.

braki w uzębieniu wady zgryzu

braki w uzębieniu a zmarszczki

Obecnie coraz więcej osób zwraca uwagę na prawidłową pielęgnację zębów. Piękne, białe, proste zęby świadczą nie tylko o statusie majątkowym, ale o to, że dbamy o siebie pod każdym względem.

Nie każdy ma świadomość, że zęby i szczęka, to swoiste rusztowanie dla skóry naszej twarzy. Między innymi to dzięki nim jest ona napięta. Łatwo sobie teraz wyobrazić, że każdy brak zęba, każda nieprawidłowość zgryzu, może przyczyniać się do zmniejszenia napięcia skóry twarzy, a w konsekwencji do pojawiania się zmarszczek.

Braki w uzębieniu przede wszystkim są nieestetyczne. Z reguły gdy nie mamy zęba z przodu, który widoczny jest przy uśmiechu, udajemy się do stomatologa, by ten brak uzupełnić. Często jednak, gdy brakuje nam zęba a nie widać tego na zewnątrz, to nie robimy z taką sytuacją zupełnie nic.

brak bocznych zębów

Ważne jest jednak, aby wiedzieć, że z uwagi na brak w uzębieniu od tzw. czwórek do siódemek może zapaść się żuchwa, broda może się wysunąć do przodu, a co więcej może się zmniejszyć odległość między brodą a nosem. Co może to dalej powodować? Policzki stopniowo stają się bardziej wiotkie i opadają kąciki ust, przez co twarz nabiera smutnego wyrazu.

Osoby, które nie mają tylnych zębów, powinny natomiast zdawać sobie sprawę z tego, że ich policzki będą się zapadać i w efekcie będą wyglądać znacznie starsze.

wady zgryzu a zmarszczki

Nieprawidłowy zgryzwygląda nieestetycznie, a krzywe zębysą kompleksem wielu osób. Natomiast współczesna ortodoncja jest dużo bardziej skuteczna niż kiedyś. Dzięki temu leczenie jest znacznie krótsze i mniej uciążliwe dla pacjenta. Nowoczesne aparaty stałe nie ranią warg, są bardziej wygodne i estetyczne. Poza tym powodują mniejsze odczucia bólowe u pacjenta podczas prostowania zębów.

Wady zgryzu również mają wpływ na pojawianie się przedwczesnych zmarszczek. Największy problem mają osoby posiadające tzw. zgryz głęboki, czyli w której zęby górnej szczęki nachodzą na zęby dolnej. Efektem tego jest stopniowe i przedwczesne pogłębianie się linii marionetki, czyli bruzd, które biegną od kącików ust w dół brody.

Kolejna grupa osób to te, które posiadają krzywe lub stłoczone zęby, np. w przypadku niewłaściwie ułożonych jedynek i siekaczy. Wady zgryzu można leczyć u ortodonty, a w obecnych czasach aparat na zębach nawet u 40-latki, nikogo już nie dziwi.

Innym przykładem jest nadmiernie rozwinięta żuchwa zaostrza rysy, podkreśla bruzdy nosowo-wargowe i powoduje, że twarz wygląda na starszą niż jest w rzeczywistości.

Pamiętajmy o tym, że skóra z wiekiem zaczyna opadać. Wynika to z faktu, że  przemodelowują się kości twarzoczaszki i zanikają mięśnie. Jeśli dodatkowo zabraknie zębów, to skóry jest „za dużo”, zatem wskutek grawitacji zaczyna opadać, tworząc obwisłe policzki, bruzdy i tzw. „chomiki”. Z wielu powodów zatem istotne jest to, aby możliwie najszybciej uzupełniać brakujące zęby.

Może Cię zainteresuje:

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak dbać o higienę intymną po operacji plastyki pochwy

Plastyka pochwy jest jednym z częściej wykonywanych zabiegów chirurgii estetycznej w zakresie okolic intymnych. Dla wielu kobiet jest on odpowiedzią na problemy związane z wysiłkowym nietrzymaniem moczu czy też obniżeniem ścian pochwy. Zabieg jakim jest plastyka pochwy pozwala na poprawę jakości codziennego życia.

waginoplastyka – plastyka pochwy

waginoplastyka –plastyka pochwy

Waginoplastyka to inaczej plastyka pochwy, czyli zabieg zwężający wejście do pochwy. Waginoplastyka jest przeznaczona głównie dla kobiet, u których w wyniku porodu doszło do znacznego poluźnienia mięśni krocza i pochwy. Może to powodować nietrzymanie moczu, ale również negatywnie wpływać na życie seksualne obojga partnerów.

Przeczytaj także:

Waginoplastyka wykonywana jest najczęściej w znieczuleniu ogólnym. Lekarz wykonuje nacięcie w okolicach wejścia pochwy i na jej tylnej ścianie, pozbywając się nadmiaru tkanki. Po plastyce ściany pochwy lekarz wykonuję plastykę krocza. Waginoplastyka może być łączona z labioplastyka.

Po wykonaniu zabiegu przebywa się w placówce medycznej ok. 1-2 dni. Wszystko zależy od tego, jak nasz organizm zareagował na interwencję chirurgiczną. Należy mieć jednak świadomość, iż w przypadku komplikacji  okres pobytu w klinice może znacznie się przedłużyć.

Na co należy zwrócić uwagę po zabiegu waginoplastyki

Pacjentka po zabiegu odczuwać może ból w okolicy krocza oraz odcinka lędźwiowego kręgosłupa. Wystąpić może również gorączka do 37,5 stopni Celsjusza. Zupełnie normalnym objawem jest także zasinienie oraz obrzęk w okolicy narządów płciowych.

Przez 7 dni po zabiegu należy wypoczywać oraz oszczędzać swoje ciało poprzez całkowite ograniczenie wysiłku fizycznego. Nie należy również absolutnie dźwigać i nosić ciężkich rzeczy. Niesamowicie ważnym elementem w tym okresie jest higiena. Bliskość odbytu sprawia, że dochodzić może do wielu niepożądanych infekcji, które utrudniać będą gojenie się rany oraz przyczynić się mogą do poważnych problemów zdrowotnych. Kilka razy dziennie powinno podmywać się delikatnymi środkami przeznaczonymi specjalnie do higieny intymnej oraz osuszać te okolice poprzez delikatny dotyk papierowym ręcznikiem. Powinno się zrezygnować z obcisłej bielizny na rzeczy bawełnianej, która zapewnia dostęp powietrza. Po upływie tego okresu następuje konsultacja lekarska.

Pełnia aktywności

W łagodzeniu bólu pomocne okażą się środki przepisane przez lekarza, które należy stosować zgodnie z jego zaleceniami. O ile lekarz nie zadecyduje inaczej, to powrót do całkowitej aktywności sportowej następuje po upływie miesiąca, natomiast jeśli chodzi o współżycie – po upływie 4-8 tygodni.

Przestrzeganie wszystkich lekarskich zaleceń pooperacyjnych oraz dbanie o higienę odgrywa najistotniejszą rolę w efekcie końcowym operacji oraz przyspiesza okres rekonwalescencji.

waginoplastyka przeciwwskazania

Przeciwwskazania do wykonania waginoplastyki, to między innymi:

 • aktywna choroba nowotworowa
 • aktywna infekcja intymna
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • miesiączka
 • zły wynik cytologiczny.

waginoplastyka cena

Koszt zabiegu waginoplastyki w zależności od kliniki oraz województwa waha się w granicach 3500 – 6500 tys. złotych.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Czego nie robić po mezoterapii igłowej

Mezoterapia jest jednym z najbardziej efektywnych zabiegów opóźniających powstrzymujących procesy starzenia się skóry. Efektem mezoterapii jest promienna i młodsza skóra. Sama mezoterapia polega na wtłoczeniu składników aktywnych w skórę pacjenta. Czego nie należy robić po zabiegu mezoterapii?

Czego nie należy robić po zabiegu mezoterapii

mezoterapia igłowa na czym polega

Mezoterapia mikroigłowa polega na wykonaniu mikronakłuć, które wywołują w skórze drobne, kontrolowane reakcje zapalne. Powstałe w ten sposób mikrokanaliki pozwalają na głębsze wprowadzenie ampułki ze składnikami aktywnymi. Iniekcje poprawiają przede wszystkim mikrokrążenie oraz metabolizm komórkowy.

Mezoterapia igłowa to nie tylko zabieg anti-aging. Efekt mezoterapii jest uzależniony od tego, jakie składki zostaną użyte. Zatemmezoterapiaznajduje zastosowanie nie tylko w profilaktyce przeciwstarzeniowej czy przy niwelowaniu widocznych oznak starzenia, ale też w przypadku walki z łysieniem i nadmiarem tkanki tłuszczowej, poprawy nawilżenia skóry, redukcji cellulitu i rozstępów.

mezoterapia zalety

Zalety mezoterapii:

 • efekty widoczne już po 1 zabiegu
 • krótki czas rekonwalescencji
 • można ją wykonać na różnych partiach ciała
 • pozwala na zastosowanie wybranego preparatu ze składnikami aktywnymi
 • skuteczna w profilaktyce przeciwstarzeniowej oraz przy niwelowaniu widocznych oznak starzenia.

mezoterapia działanie

Działanie i efekty mezoterapii:

 • napina i zagęszcza skórę
 • nawilża i odżywia
 • poprawia jakość naskórka i skóry właściwej
 • powstrzymuje proces wypadania włosów
 • przeciwdziała starzeniu się skóry
 • redukuje tkankę tłuszczową
 • wyrównuje koloryt skóry
 • zmniejsza zmarszczki, cellulit i rozstępy.

Czego nie należy robić po zabiegu mezoterapii?

Z uwagi na to, że podczas zabiegu mezoterapii następuje przerwanie ciągłości naskórka, po zabiegu należy ściśle przestrzegać zaleceń, m.in.:

 • makijaż można nałożyć po 2 dniach od zabiegu
 • należy stosować kremy ochronne z filtrem SPF 30 lub SPF 50
 • należy stosować kremy silnie regenerujące, nawilżające
 • nie należy opalać się przez 4 tygodnie po zabiegu (słońce, solarium)
 • przez 14 dni po zabiegu lub do całkowitego wyleczenia skóry, należy zrezygnować z uprawiania sportów zimowych
 • przez 24 godziny po zabiegu nie wolno pić alkoholu
 • przez 7 dni po zabiegu lub do całkowitego wyleczenia skóry, należy zrezygnować z korzystania z sauny, basenu, peelingów, depilacji, intensywnych ćwiczeń
 • przez 7 dni po zabiegu nie należy nakładać preparatów o działaniu mocno złuszczającym.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana