Powiększanie ust, popraw wygląd twarzy i odejmij sobie lat.

Powiększenie ust to zabieg dzięki któremu możemy poprawić wygląd twarzy, a nawet odjąć sobie lat. Niemożliwe? A jednak!

 

Nasze usta w raz z upływem czasu niestety tracą jędrność, kolor, pojawiają się na nich i wokół ich drobne zmarszczki. Dodatkowo rozmywa się kontur ust i doświadczamy zaniku czerwieni wargowej. Jak wiemy każda kobieta niezależnie od  wieku pragnie pięknych, nawilżonych, jędrnych i prawidłowo wymodelowanych ust.

Zabieg powiększania ust jest prawie dla każdego i można go przeprowadzić w sposób bardzo bezpieczny. Do zabiegu powiększania ust używa się kwasu hialuronowego.

Podając kwas hialuronowy w odpowiedni sposób możemy:

 • zaznaczyć kontur ust,
 • dodać ustom objętości,
 • zamaskować i unieść opadające kąciki ust,
 • zredukować tzw. linie palacza, które występują wokół ust,
 • skorygować dysproporcje występujące między wargą dolną a górną.

Powiększanie ust kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy, który jest wykorzystywany do zabiegu powiększania ust jest substancją naturalnie występującą w naszym organizmie w związku z tym nie powodują żadnych powikłań. Preparaty na bazie kwasu hialuronowego stworzone do powiększania ust są to wypełniacze czasowe, czyli ich zawartość z upływem czasu maleje i konieczne jest przeprowadzenie kolejnych zabiegów.

Na rynku jest dostępnych wiele preparatów na bazie kwasu hialuronowego, które służą do powiększania ust. Możemy wyróżnić: produkt marki Allergan o nazwie Juvederm® Ultra Smile. Preparat Juvederm® Ultra Smile przeznaczony jest do nadawania pełnego, delikatnego i naturalnego wyglądu ust, a także obszaru wokół nich. Do preparatu dodano środek znieczulający dzięki czemu zabieg z jego użyciem jest bardziej komfortowy. Juvederm® jako marka produktów w Stanach Zjednoczonych otrzymała certyfikat trwałości – nawet po roku od zabiegu efekty są zauważalne. Zgodnie z przeprowadzonymi badaniami 78% pacjentek nadal widziało efekty działania po 12 miesiącach od zabiegu preparatem Juvaderm.

Drugim preparatem, który jest często stosowany w gabinetach medycyny estetycznej i służy do powiększania ust jest preparat Teosyal Kiss. Jest to preparat nowoczesny, tymczasowy co oznacza, że po pewnym czasie się wchłonie a usta wrócą do początkowego wyglądu. Niemniej jednak zabieg powiększania ust można wykonać ponownie. Dzięki preparatowi Teosyal Kiss nasze usta będą ponętne, jędrne i odpowiednio nawilżone a dodatkowo pozbędziemy się zmarszczek wokół ust. 

Kolejną propozycją jest preparat Princess® Volume firmy Croma.  Nadaje on spektakularny, a przy tym naturalny efekt powiększenia ust. Jest polecany osobom, które wcześniej poddały się zabiegowi powiększenia ust oraz tym, które będą go wykonywały po raz pierwszy.

Jakie są zalecenia przed zabiegiem powiększania ust na bazie kwasu hialuronowego

 • 7 dni przed zabiegiem nie należy przyjmować leków hamujących agregację płytek krwi
 • 5 dni przed zabiegiem nie powinniśmy przyjmować niesteroidowych leków przeciwzapalnych a także ziołowych preparatów Gingko Biloba
 • nie można korzystać z sauny, solarium, łaźni parowej szczególnie przez 48 godzin (zaleca się nawet 2 tygodnie) , a także powinniśmy unikać intensywnego wysiłku fizycznego
 • w dniu zabiegu nie zaleca się wykonywania makijażu, dotykania rękoma ponieważ może to doprowadzić do infekcji w miejscu podania zabiegowi.

Ile trwa zabieg

Zabieg trwa od 30 minut do 1 godziny.

Jak wyglądają usta po zabiegu powiększania ust

Bezpośrednio po zabiegu usta są bardzo mocno obrzęknięte i opuchnięte, a także wyczuwamy bardzo zwiększoną wrażliwość. Mogą pojawić się również drobne zasinienia.

Ważne by zabiegu powiększania ust nie wykonywać bezpośrednio przed ważnym wydarzeniem. Przez 2 pierwsze tygodnie po zabiegu utrzymuje się największy efekt. Z reguły po 2 tygodniach widzimy różnicę w naszym wyglądzie i wówczas ten efekt jest już naturalny.

Bezpośrednio po zabiegu nie należy dotykać ust rękoma, a także należy unikać całowania się by nie doprowadzić do infekcji. Kolejnego dnia po zabiegu możemy wykonać delikatny masaż ust w celu równomiernego rozprowadzenia preparatu, by nie zbił się w grudki.

Przeciwwskazania

 • Ciąża i karmienie piersią,
 • Opryszczka,
 • Stany zapalne skóry,
 • Choroby autoimmunologiczne,
 • Skłonność do powstawania blizn przyrosłych.

Dodatkowe pytania i odpowiedzi dotyczące powiększania ust

Czy preparat będzie wyczuwalny w naszych ustach?

W pierwszych tygodniach po zabiegu możliwe jest wyczuwanie preparatu w ustach w postaci zwiększonej twardości ust, napięcia. Wyczuwamy to w momencie zaciskania ust, natomiast podczas całowania preparat nie będzie wyczuwalny. Dodatkowo na co dzień preparat nie jest wyczuwalny przez Pacjenta i nie powoduje żadnego dyskomfortu.

Kiedy można się poddać kolejnemu zabiegowi powiększenia?

Jeżeli chcemy zrobić korektę, czyli uzyskać jeszcze większy efekt powiększenia, możemy wykonać kolejny zabieg po 2 tygodniach od pierwszego zabiegu.

Czy po zabiegu powiększenia ust można wykonać dodatkowo makijaż permanentny ust?

Tak, nie ma do tego przeciwwskazań, ale należy odczekać około 2-4 tygodni, gdyż w tym czasie dochodzi do naturalnego powiększenia ust po zabiegu.

Czy usta nie będą wyglądały sztucznie po takim zabiegu?

Nie, nie ma takich obaw, ilość preparatu, który jest wstrzykiwany jest dostosowana do potrzeb pacjenta. Oczywiście można uzyskać efekt bardzo subtelny i naturalny, a także efekt ponętnych, mocno zarysowanych ust. Wszystko zależy od tego jaki efekt chcemy uzyskać.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Śniadanie prasowe marki Klapp Cosmetics marzec 2013

28 marca 2013 roku miałam przyjemność uczestniczyć w spotkaniu prasowym zorganizowanym przez markę Klapp Cosmetics. Pierwsze z cyklu śniadań prasowych niemieckiej marki kosmetycznej Klapp Cosmetics odbyło się w restauracji Smaki Warszawy. Spotkanie z dziennikarzami poprowadziła Grażyna Madejczyk – dyrektor odpowiedzialna za mazowiecki oddział firmy.


Kameralna aura i zapach Świąt towarzyszyły czwartkowemu porankowi. Wprowadzając nas  dziennikarzy w świat marki Klapp Cosmetics, Dyrektor Regionu Mazowsze skupiła się na misji firmy oraz jej kluczowych produktach. Twórcy Klapp Cosmetics stawiają na nowoczesność i innowacyjne myślenie w podejściu do tworzonych przez siebie kosmetyków i swoich Klientów. Podstawą sukcesów firmy są autorskie koncepcje zabiegów oraz opracowane we współpracy ze specjalistami z Dalekiego Wschodu, linie masaży np. Chi Yang.

W połączeniu z produktami użytku domowego Klapp Cosmetics opracowuje wyspecjalizowane linie na każdy typ i dysfunkcję skóry twarzy i ciała zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

           

Duże zainteresowanie podczas spotkania wzbudził fakt, iż firma może poszczycić się jedynym na rynku polskim zabiegiem, na który posiada wyłączność, zawierającym zamrożone komórki macierzyste pochodzenia zwierzęcego (zamrożone komórki specjalnej rasy owcy)Eiszelle Treatment.

Uwagę zwrócił też Repagen Noir, czyli kompleks aktywnych biologicznie substancji zapobiegających starzeniu skóry. Jego tajemnica tkwi we współdziałaniu trzech komponentów: ekstraktu z kawioru, komórek macierzystych z czarnych winogron i ekstraktu mineralnego HemaTite. Bardzo podobała nam się  konsystencja kremu i jego bardzo subtelny zapach.
Kolejnym hitem marki okazał się Stri-Pexan Eyelash and Eyebrow Growth Activatorserum stymulujące wzrost rzęs i brwi zawierające kompleks Widelash™. Produkt jest kombinacją tripeptydu pochodzenia roślinnego z biotyną. Stosowany regularnie już po 2 tygodniach wzmacnia strukturę włosa i jego zakotwiczenia w mieszku włosowym. Ponadto aktywuje wzrost włosów, co jest szczególnie ważne w przypadku ubytków brwi czy rzadkich i krótkich rzęs, np. po chemioterapii.
Również zaimponował nam stworzony z myślą o nich zabieg setowy – Men Treatment – świetnie dobrane sety dla skór mieszanych i tłustych oraz suchych i wrażliwych! Jego efekty są widoczne już po pierwszym zastosowaniu w połączeniu z mikrodermabrazją.

Dwugodzinne spotkanie upłynęło w miłej atmosferze i na zadawaniu niezliczonej ilości pytań skierowanych do Grażyny Madejczyk. Serdecznie dziękuję marce Klapp Cosmetics za zaproszenie. 


zdj: Jo Yoart

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Pielęgnacja skóry 30 +

Około 30 roku życia na skórze zaczynają być widoczne zmiany związane z działaniem czynników środowiskowych – suchego, klimatyzowanego powietrza, dymu nikotynowego i innych zanieczyszczeń środowiska. To ostatni moment na rozpoczęcie systematycznej i mądrej pielęgnacji skóry z uwzględnieniem kosmetyków przeciwdziałających procesom starzenia.

foto: br.blog.consultaclick.com

Skóra 30 – latki

Niestety to wiek, w którym dochodzą do głosu pierwsze objawy pogorszonej tolerancji na stres. Skóra bardzo często staje się nadwrażliwa, czego powodem jest uszkodzenie płaszcza ochronnego naskórka przy jednoczesnym pogorszeniu jego regeneracji. Cera staje się mniej gładka, sucha lub „uciążliwie mieszana”, z objawami trądziku dorosłych. Najwyraźniejszy spadek formy widać zazwyczaj wokół oczu i na czole, a u niektórych osób także wokół nosa i ust oraz na dole twarzy.

Jak dbać o cerę?

W prawidłowej pielęgnacji skóry po trzydziestym roku życia podstawowe znaczenie ma jej ochrona, czyli wspomaganie naturalnych funkcji życiowych. Środowisko zmienia się i staje się coraz mniej przyjazne. Od najmłodszych lat jesteśmy narażeni na działanie coraz silniejszych promieni UV, wolnych rodników i zanieczyszczeń środowiska. Skóra ma wprawdzie zdolność do regeneracji, jednak wiele „zapamiętuje”, co z czasem przyczynia się do utraty wrodzonego potencjału ochronnego. Gorzej pełni swoje funkcje i niestety gorzej wygląda. Około 30 roku życia pojawiają się pierwsze objawy starzenia słonecznego: przebarwienia, nie znikające wraz z uśmiechem drobne zmarszczki, wiotkość skóry wokół oczu. Codziennym nawykiem  pielęgnacyjnym powinno się stać wtedy stosowanie dobrego kremu ochronnego z filtrami UV i substancjami antyutleniającymi (przeciwko wolnym rodnikom) na dzień. Ochrona skóry przed działaniem promieni UV i wolnych rodników zapobiega przyspieszonemu starzeniu się skóry i przedwczesnemu pojawianiu się cech starzenia słonecznego. Poza tym, jak wielokrotnie potwierdzono, może odwracać pewne objawy starzenia, do których już doszło. Szkodliwe czynniki środowiska, a także stres, zmęczenie i nieprawidłowa dieta przyczyniają się także do osłabienia naturalnego płaszcza ochronnego naskórka. Wynika to z niedoboru lipidów, czyli specjalnych substancji tłuszczowych cementujących komórki naskórka, których wytwarzanie w organizmie zakłócają różne stresowe sytuacje. Zaburzenia te prowadzą do zwiększenia przepuszczalności skóry, tendencji do szybkiej utraty wody i zwiększonej podatności na działanie szkodliwych czynników i alergenów. Skórną manifestacją tych zmian jest okresowa nadwrażliwość cery, suchość oraz utrata gładkości i blasku. Jedynym lekarstwem jest uzupełnienie brakujących „części”, czyli naturalnych lipidów w postaci ceramidów i niezbędnych (czyli niewytwarzanych przez organizm) kwasów tłuszczowych. Lipidy naturalne stosowane wraz z kremem skóra doskonale przyswaja i traktuje jak własne tłuszcze, których jej brakuje. Wypełniają one puste przestrzenie w naskórku, tak jak cement konstrukcję zniszczonego muru. Poprawia się spoistość skóry, a także jej nawilżenie i napięcie. Cerze zostaje przywrócona gładkość i blask. W skórze z wiekiem zmniejsza się także ilość kwasu hialuronowego, głównego składnika macierzy zewnątrzkomórkowej, w którym są zawieszone wszystkie struktury skóry właściwej oraz elementy powierzchniowego naskórka. Brak kwasu hialuronowego powoduje utratę zapasów wody i zakłócenie komunikacji międzykomórkowej. Sytuację tę można porównać do wyciśnięcia wody z gąbki lub wysychającego jabłka. Skóra staje się sucha, zmniejsza swoją objętość, tracąc przy tym napięcie i jędrność, pojawiają się powierzchowne zmarszczki. Zastosowany wraz z kosmetykiem kwas hialuronowy, podobnie jak naturalne lipidy, potrafi uzupełnić brak tej podstawowej substancji skóry. Długotrwale i szybko poprawia nawilżenie, czego wynikiem jest widoczne wygładzenie zmarszczek powstających na skutek utraty przez skórę wilgoci.

źródło: Ekspert Anti-Aging (nr 36)

Autor: dr n. med. Maria Noszczyk, www.melitus.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana