Polska premiera iovera. Czy iovera w Polsce również będzie hitem?

Po Paryżu i Londynie nadszedł czas na Warszawę, gdzie podczas XIII Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging odbędzie się Polska premiera iovera – pierwszego na świecie, wolnego od toksyn zabiegu przeciw zmarszczkom mimicznym czoła. 

 

„Długo szukaliśmy technologii, która mogłaby być alternatywą dla lekarzy i pacjentów, którzy szukają skutecznej terapii bez użycia toksyn. iovera okazała się być najlepszym wyborem i spełniła nasze oczekiwanie we wszystkich branych pod uwagę kwestiach. Jest to najnowocześniejsze i jedyne tego rodzaju urządzenie na rynku, które zapewnia pacjentom natychmiastowe efekty, zachowując przy tym najważniejsze normy bezpieczeństwa” – mówi Joanna Szendzielorz – Tajak, prezes L.E.A. VIVACY.

– Urządzenie to powstało przy współpracy ze światowej sławy lekarzami. Istnieje duże zapotrzebowanie na zabiegi urządzeniem iovera, ponieważ oferuje ono  natychmiastowe,  widoczne rezultaty w redukcji zmarszczek, bez pozostawiania w ciele pacjenta żadnych substancji – mówi Clint Carnell, dyrektor generalny firmy Myoscience.

 Prof. Daniel Cassuto, chirurg plastyk, który używa urządzenia iovera w swojej klinice w Mediolanie, dodaje:

 „iovera wzbudziła duże zainteresowanie wśród moich pacjentów którzy, z różnych przyczyn, nie chcą stosować zabiegów z użyciem toksyny botulinowej w terapii zmarszczek mimicznych. Urządzenie iovera umożliwia mi zaoferowanie, właśnie tym pacjentom skutecznej terapii przeciwzmarszczkowej”.

 

iovera jest efektem pracy biotechnologów, inżynierów i lekarzy medycyny estetycznej. Została ona opracowana i opatentowana przez firmę MyoScience z Kalifornii, specjalizującej się w dziedzinie technologii medycznych. iovera jest skutecznym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy nie akceptują swoich zmarszczek mimicznych czoła i jednocześnie nie są przekonani do terapii wykorzystujących toksyczne substancje.  

iovera wykorzystuje naturalną odpowiedź organizmu na zimno. Zaawansowana technologia Focused Cold Therapy w bezpieczny sposób blokuje przepływ sygnałów w komórkach obwodowych nerwów. Sam nerw pozostaje nienaruszony, a zablokowaniu ulegają jedynie aksony, które w układzie nerwowym odpowiadają za przepływ impulsów (marszczenie czoła). Efektem jest natychmiastowa redukcja dynamicznych linii twarzy na okres około 3 miesięcy

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

XIII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Sprawdź o czym dyskutowali Eksperci.

W dniach 4-6 października 2013 roku odbył się XIII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Do luksusowego Hotelu Hilton w Warszawie, gdzie zorganizowano wydarzenie, przyjechało blisko 1000 lekarzy wszystkich specjalności oraz wystawców.

 

 

Organizatorem Kongresu jest Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, które w tym roku obchodzi swoje 20-lecie. PTMEiAA, założona w 1993 roku pod nazwą Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, zrzesza na dzień dzisiejszy ponad 1000 członków.

 

„Medycyna estetyczna jest już w Polsce „pełnoletnia” i trafiła „pod strzechy”, ze wszystkimi efektami pozytywnymi i niestety, czasem negatywnymi. Stała się na pewno bardzo atrakcyjna, jest zapraszana na salony, lubiana przez pacjentów, ale także coraz bardziej ceniona przez lekarzy różnych specjalności. Jest także – a to szczególnie leży naszemu Towarzystwu na sercu – coraz bardziej podobna do klasycznych dziedzin medycyny. Wiem, że przed nami jeszcze daleka droga do przebycia, ale mam nadzieję, że idziemy w dobrym kierunku.” – mówi dr Andrzej Ignaciuk, prezes PTMEiAA.

dr Andrzej Ignaciuk

Tegoroczny Kongres różnił się od poprzednich dzięki widocznie odświeżonej formule. Organizatorom zależało na tym, aby dotychczasową dosyć sztywną formę wykładową przełamać dyskusjami na kontrowersyjne tematy i konfrontacją poglądów. Została wprowadzona idea tzw. okrągłego stołu, czyli dyskusji pomiędzy ekspertami prowadzącej do wymiany własnych doświadczeń i opinii, która stała się źródłem inspiracji dla wielu uczestników kongresu.

Na tegorocznym Kongresie zorganizowano 127 paneli, które zostały poprowadzone przez 80 prelegentów, w tym 43 z zagranicy.

Jak co roku niektóre panele były bardziej oblegane inne mniej. Niemniej jednak każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W tym roku niezwykłym zainteresowaniem cieszyły się wszystkie panele związane z zastosowaniem nici w medycynie estetycznej. 

Jak co roku na Kongresie pojawili się również wystawcy dzięki, którym można było zapoznać się z najnowszą ofertą firm, a także miło spędzić czas przy pogawędkach i kawie. 

stoisko firmy Croma

Spośród  wielu paneli, które miały miejsce w trakcie Kongresu na uwagę zasługiwały:

  • Dlaczego poprawiamy sobie urodę? – dr Małgorzata Żak

Mimo, że dla niektórych jest to wyraz próżności, coraz więcej osób decyduje się na zabiegi niwelujące niedoskonałości i oznaki starzenia się organizmu. Powody są różne, wśród nich względy ekonomiczne. Teoretycznie „pieniądze szczęścia nie dają”, ale wyniki wieloletnich badań wskazują, że ludzie atrakcyjni są bardziej szczęśliwi z powodu bardzo pozytywnego wpływu urody na sukces finansowy. Osoby atrakcyjne zarabiają więcej i zawierają związki z atrakcyjniejszymi (i również bardziej zamożnymi) partnerami. Innym powodem jest słabość do piękna. Lubimy otaczać się rzeczami miłymi dla oka, a atrakcyjnym osobom przypisujemy od razu pozytywne cechy, przy czym u osób o nieszczególnej urodzie musimy tych dobrych cech szukać. Nie można zapominać o konkurencji na rynku damsko-męskim. Chcemy zarówno wzbudzać zazdrość innych osób, jak i znaleźć miłość swojego życia.

Jeszcze niedawno kobieta w wieku 40 lat była nazywana „starszą panią”, dzisiaj jednak jest ona zadbaną dziewczyną, kobietą sukcesu, która z podniesioną głową i ogromną pewnością siebie zdmuchuje kolejną świeczkę na urodzinowym torcie.

 

dr Małgorzata Żak

  • Zabiegi medycyny estetycznej w Polsce; Prawo i rzeczywistość, mityczna „dziura prawna” – dr Waldemar Jankowiak

Dużo słyszy się o zabiegach lekarskich, leczniczych jak i poradach czy świadczeniach wykonywanych przez najróżniejszych specjalistów i nie tylko. Skąd jednak wiedzieć kto może, a komu zabroniona jest jakakolwiek ingerencja w nasze zdrowie?  Wszelkie przepisy dotyczące tego obszaru są uregulowane zarówno ustawą o zawodzie lekarza, jak i kodeksem cywilnym, a nawet karnym. W Polsce osoby bez odpowiedniego wykształcenia lekarskiego, nie mają prawa do wykonywania jakichkolwiek czynności leczniczych bądź zabiegów lekarskich pod groźbą kary grzywny, a w niektórych przypadkach odpowiedzialności karnej.

Wykonanie takich zabiegów jest tak samo nielegalne nawet wtedy, kiedy pacjent wyrazi zgodę na ich wykonanie przez osoby niewykwalifikowane w tym kierunku. Również nakłanianie jak i dostarczanie narzędzi osobom nieuprawnionym jest karane. Dotyczy to wszelkich szkoleń dla kosmetyczek, kosmetologów jak i udostępniania im preparatów potrzebnych do wykonywania różnego rodzaju zabiegów. Warto więc, przed udaniem się do „specjalisty” sprawdzić jego kwalifikacje i upewnić się, że jego praktyka jest zgodna z prawem i nie stanie nam się żadna krzywda.

  • Lasery w medycynie estetycznej – dr Piotr Sznelewski

Lasery wykorzystywane w medycynie estetycznej to dziedzina, która prężnie się rozwija i daje lekarzom ogromne możliwości. Na polskim rynku pojawił się laser o niesamowicie krótkim, pikosekundowym impulsie, który znacznie ułatwi lekarzom usuwanie tatuaży i przebarwień. Ta nowoczesna technologia daje dobre rezultaty już po jednym zabiegu, w przeciwieństwie to standardowych metod usuwania przebarwień. Podczas Kongresu został także zaprezentowany dwufalowy laser do terapii zmian naczyniowych, który łączy działanie dwóch fal – światła zielono-żółtego do zmian płytkich i światła podczerwonego do zmian głębokich. O możliwościach polskich producentów sprzętu specjalistycznego przekonywał dr Sznelewski, przedstawiając laser półprzewdonikowy polskiego produkcji.
– Proszę sobie wyobrazić, że możemy skupić energię do tego stopnia, że gęstość energii osiąga 125 kW na centymetr kwadratowy – podkreśla dr Piotr Sznelewski. Laser będzie pozwalał nie tylko na zabiegi stricte estetyczne, lecz również może być wykorzystywany w chirurgii endoskopowej i robotycznej.

Na rynku pojawia się wciąż wiele nowości, jednak musimy pamiętać, czy nie wszędzie wykorzystywany jest sprzęt najwyższej klasy. Często certyfikaty, które dane urządzenia posiadają, nie są godne zaufania. Dr Sznelewski uważa, że jedynie amerykańskie certyfikaty FDA (The U.S. Food and Drug Administration) można uznać za rzetelne, będące pieczątką jakości.

 

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

V Targi Urody i Estetyki. Czym nas zachwycą i czym zaskoczą? Znamy program!

W dniach 19-20 października Międzynarodowe Targi Łódzkie zapraszają na kosmetyczny zawrót głowy. Podczas targów będzie można pogłębić swoja wiedzę oraz uzyskać fachowe doradztwo w zakresie pielęgnacji urody.

kosmetyki Targi Uroda i Estetyka Łódź

 

Targi Uroda i Estetyka to  wyspa piękna na której swoją ofertę zaprezentują znani producenci i dystrybutorzy m.in. kosmetyków pielęgnacyjnych i kolorowych, biokosmetyków, kosmetyków naturalnych, kosmetyków do pielęgnacji dłoni, paznokci, stóp i włosów oraz aparatury i wyposażenia salonów kosmetycznych, klinik medycyny estetycznej i ośrodków SPA.

Targom towarzyszą:

– III Ogólnopolska Konferencja Naukowo-Szkoleniowa pt.: „Innowacyjne technologie w kosmetologii antystarzeniowej” 

– VI Ogólnopolskie Mistrzostwa Makijażu Kreatywnego o nagrodę „Szlanej Róży” pt.: „Sztuka Art Deco w makijażu i stylizacji – inspiracja wzornictwem, grafiką i estetyką tego okresu”.

– I Ogólnopolski Festiwal Charakteryzacji i Kostiumu o nagrodę „Art Maski i Art Manekina” pt.: „Pory roku w kostiumie o charakteryzacji – odniesienie do muzyki, literatury, sztuk plastycznych”. 

– Pokazy i prezentacje nowych linii kosmetyków, zabiegów oraz trendów w makijażu

– Specjalne oferty cenowe na kosmetyki wielu marek

 

Program V Targów Urody i Estetyki jest już dostępny. Sprawdź Tutaj.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana