Polecane zabiegi – zmniejszenie porów i wyrównanie kolorytu

Rozszerzone pory i nierówny koloryt cery to problem, który często pojawia się u osób z cerą mieszaną i tłustą. W przypadku skóry problematycznej niezmiernie ważna jest prawidłowa pielęgnacja cery. Domowa pielęgnacja to jednak nie wszystko, warto oddać skórę w ręce profesjonalistów. Przedstawiamy polecane zabiegi na zmniejszenie porów i wyrównanie kolorytu cery.

zabiegi na rozszerzone pory

rozszerzone pory pielęgnacja skóry

W porach mogą się gromadzić zanieczyszczenia, złuszczony naskórek i nadmiar łoju produkowanego przez gruczoły łojowe, co z kolei prowadzi do  powstawania się zaskórników, które blokują ujścia porów. Jeśli mówimy o pielęgnacji domowej należy stosować odpowiednie kosmetyki ściągające do cery tłustej i mieszanej. Należy też unikać solarium i kąpieli słonecznych bez zastosowania kremu z filtrami UV.

Zachęcamy do przeczytania artykułu: Pielęgnacja cery tłustej – sekret tkwi w szczegółach.

Przebarwienia to brązowawe plamy o różnej wielkości i nieregularnym kształcie, które pojawiają się najczęściej na twarzy głównie u kobiet. Pojawiają się często na czole, w okolicy ust, a niekiedy nawet pokrywają prawie całą twarz, dekolt czy dłonie. Przebarwienia z reguły są skutkiem nadmiernej ekspozycji na słońce.

medycyna estetyczna zabiegi

Na rozszerzone pory polecane są zabiegi oczyszczające i złuszczające obkurczają ujścia gruczołów łojowych. Ponadto pomogą zabezpieczyć skórę przed gromadzeniem się zanieczyszczeń, martwego naskórka oraz nadmiaru sebum, które blokują ujścia gruczołów łojowych. Zabiegi ujędrniające pobudzając produkcję kolagenu i elastyny, wpływają korzystnie na strukturę skóry, wygładzając i wyrównując  jej powierzchnię.

Trzeba pamiętać, że żaden z zabiegów nie zlikwiduje problemu rozszerzonych porów na zawsze, ale może je na dłuższy czas zwęzić, co sprawi, że będą mniej widoczne.

peelingi chemiczne

Regularne złuszczanie naskórka wyraźnie wygładza skórę, wyrównuje jej koloryt i poprawia jędrność, a także zmniejsza widoczność rozszerzonych porów. Peelingi chemiczne z zastosowaniem kwasów wykonywane w gabinetach kosmetycznych lub medycyny estetycznej mają kilkunastokrotne silniejsze działanie niż domowe zabiegi z kosmetykiem kupionym w drogerii czy aptece. W przypadku cery z rozszerzonymi porami zaleca się zabiegi z zastosowaniem kwasów glikolowego, migdałowego czy peeling Jessnera, który łączy kwas salicylowy, rezorcynę oraz kwas mlekowy.

cosmelan

Cosmelan to zabieg działający na problematyczne przebarwienia, ale także na przywrócenie równowagi skórze tłustej i mieszanej, w tym zmniejszenie widoczności rozszerzonych porów. Zabieg Cosmelan ma również działanie odmładzające, wygładza drobne zmarszczki i sprawia że skóra staje się młodsza.

Cosmelan łączy w sobie działanie peelingu chemicznego z działaniem dermokosmetyków stworzonych specjalnie do problemów takich jak rozszerzone pory, przebarwienia i zmęczona skóra z oznakami starzenia. Cosmelan pobudza skórę do wydzielania kolagenu i reguluje wydzielanie łoju. To sprawia, że skóra staje się młodsza, gładsza i jędrniejsza.

Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o zaletach zabiegu Cosmelan, zachęcamy do przeczytania: Cosmelan – zabieg nie tylko na przebarwienia.

dermapen

Dermapen to urządzenie, które pozwala na lepsze wykorzystanie metody mikronakłuwania skóry. Mezoterapia mikroigłowa jest zabiegiem, polegającym na pobudzeniu i regeneracji włókien kolagenu i elastyny poprzez mechaniczną stymulację za pomocą specjalistycznej głowicy z kilkunastoma mikroigiełkami, która nakłuwa skórę.

Technika mikronakłuć skóry, to naturalna i mało inwazyjna metoda stymulująca skórę do samoregeneracji. Mikrourazy, które powstają w wyniku nakłuć są tak niewielkie, że skóra zamiast bliznowacieć rozpoczyna się równomiernie odbudowywać i regenerować.  Zabieg mikronakłuwania w pierwszej fazie polega na pobudzeniu naturalnych czynników wzrostu w skórze. Następnie zasymulowane fibroblasty rozpoczynają produkcję elastyny i kolagenu, odpowiedzialnych za jędrność i gładkość skóry. Ten prosty i naturalny mechanizm odbudowy skóry pozwala na jej ujędrnienie, spłycenie drobnych zmarszczek i bruzd oraz na znaczne zmniejszenie widoczności porów. Ponadto dzięki zdolności do regulacji procesów melanogenezy uzyskujemy ujednolicenie koloru i struktury skóry.

fototerapia IPL

Urządzenia IPL (z ang. Intense Pulsed Light – silny impuls światła) nie są laserami, chociaż potocznie często są tak nazywane.  Urządzenia IPL wykorzystują zamontowaną w nich lampę ksenonową. IPL w przeciwieństwie do lasera emituje całą wiązkę promieni o różnej długości fali. Dzięki temu można dotrzeć na różne głębokości skóry.

Fototerapia IPL to zabieg z wykorzystaniem intensywnie pulsującego światła, które naturalnie pobudza komórki skóry do ich odnowy. Zabieg skierowany na terapię przeciwtrądzikową, świetnie reguluje poziom wydzielania sebum, zwęża rozszerzone pory, a także działa na skórę antybakteryjnie.

Światło IPL usuwa rumień i bardzo drobne naczynia powierzchowne, zapobiega również powstawaniu nowych zmian naczyniowych, rumienia i cech trądzika różowatego. Światło IPL dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik krwinek czerwonych. Jest ono zamieniane na energię termiczną, która zamyka drobne naczynia, powoduje przebudowę skóry.

dermabrazja laserowa – Fotona

Dermabrazja frakcyjna przy użyciu lasera marki Fotona to jeden z najskuteczniejszych sposobów na przeprowadzenie kompleksowego złuszczenia naskórka o efektach odmładzających, rozświetlających i usuwających przebarwienia czy znamiona skórne.

Laserowa dermabrazja frakcyjna ma opinię bardziej precyzyjnej i skutecznej od zabiegów mechanicznych czy chemicznych, z użyciem kwasów.

Zabieg dermabrazja laserowa – Dualis  Fotona przeznaczony jest dla osób, które chciałyby odmłodzić i odświeżyć swoją skórę. Laserowa dermabrazja frakcyjna pobudza skórę do regeneracji, poprawia jej gęstość i jędrność. Zabieg doskonale sprawdza się w likwidacji rozszerzonych porów. To także doskonały sposób na laserowe spłycanie powierzchownych zmarszczek. Dodatkowo dochodzi do ujednolicenia kolorytu. Skóra staje się odświeżona, napięta i odzyskuje utracony blask.

Laser Dualis wykorzystuje technikę frakcjonowania (stąd też nazwa  fotoodmładzanie frakcyjne), czyli mikrouszkodzeń w strukturze skóry. Laser nie uszkadza jednak skóry na rozleglej powierzchni, a jedynie wprowadza termiczne zmiany w kolumnowych odcinkach skóry. Dzięki temu, poza złuszczeniem, skóra jest pobudzona do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych. Kolumnowo „uszkodzona” skóra zostaje intensywnie pobudzona do rozpoczęcia procesów regeneracyjnych, a zatem rozpoczyna przyspieszoną produkcję nowego kolagenu praz elastyny.

laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny CO2  odparowuje kolumny komórek naskórka i górnych warstw skóry właściwej. Dzięki temu następuje pobudzenie produkcji nowego kolagenu i wymiana komórek naskórka i skóry, co zapewnia naturalny i trwały efekt.  Światło lasera działa na skórę głęboko i precyzyjnie. Matryca lasera doprowadza do powstania zespołu punktów (pixeli), tzw. mikrourazów termalnych. Pomiędzy nimi pozostają nienaruszone „mostki” tkanki, swoiste rezerwuary zdrowych komórek przyspieszające odbudowę danego obszaru.

Jednocześnie światło lasera naświetla i intensywnie rozgrzewa komórki barwnikowe, które ulegają rozbiciu. W wyniku zabiegu plamy chwilowo ciemnieją, by po kilku dniach całkowicie się złuszczyć. Już po jednym zabiegu powierzchowne zmiany barwnikowe znikają bądź w znacznym stopniu jaśnieją. W przypadku głębokich przebarwień dla uzyskania zadowalającego efektu zalecana jest seria 2-3 zabiegów.

Laser frakcyjny pomaga m.in. w lepszym napięciu skóry, zmniejszeniu zmarszczek i wygładzeniu skóry, a także zwężeniu porów. Pomaga też w wygładzeniu bruzd i blizn potrądzikowych. Dzięki niemu poprawimy również koloryt naszej skóry.

Sprawdź jakie kosmetyki można stosować po takim zabiegu z zastosowaniem lasera frakcyjnego CO2.

 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
6 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Patrycja Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Patrycja
Gość
Patrycja

U mnie obyło się bez zabiegów – koloryt wyrównała mi ładnie seria whiten z novaclear

Jakie zabiegi pod oczy dla 30-latki?

Skóra wokół oczu dość szybko zaczyna się starzeć, ponieważ jest bardzo cienka i praktycznie pozbawiona tkanki tłuszczowej. U wielu pań po 30 roku życia skóra pod oczami starzeje się dużo szybciej niż u rówieśniczek. Jest sucha, pergaminowa, a zmarszczki są bardzo widoczne. Jakie zabiegi pod oczy dla 30-latki są w takiej najbardziej polecane?

zmarszczki pod oczami

jak zlikwidować zmarszczki pod oczami ?

Medycyna estetyczna posiada bogatą ofertę zabiegów na zmarszczki pod oczami. Odpowiedni zabieg dobierze lekarz medycyny estetycznej po konsultacji i analizie stanu naszej skóry.

mezoterapia na zmarszczki pod oczami

Mezoterapia igłowa to zabieg, który polega na wstrzykiwaniu składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. Duża popularność tej metody wynika z wysokiej skuteczności i efektywnego działania. Mezoterapia to skuteczna metoda w walce z drobnymi zmarszczkami oraz zwiotczałą skórą.

Podczas zabiegu mezoterapii mezoterapii wykorzystywane są mieszaniny wielu substancji rewitalizujących i regenerujących (takich jak: kwas hialuronowy, krzemionka organiczna i kompleksy multiwitaminowe, które stymulują metabolizm komórek, zwiększają produkcję kolagenu i elastyny), które bardzo korzystnie oddziałują na poprawę kondycji skóry. Lekarz dobiera dopasowuje preparat do potrzeb pacjenta, dobierając zestaw substancji aktywnych (na ogół 3-4 składniki), tworząc z nich specjalny koktajl.

W przypadku mezoterapii igłowej zaleca się wykonanie trzech zabiegów w odstępach co dwa tygodnie. Po serii zabiegów mezoterapii skóra wygląda znaczniej lepiej, drobne zmarszczki znikają całkowicie, głębsze ulegają spłyceniu. Widoczna jest także poprawa napięcia i jędrności skóry.

Może zainteresuje Cię również: mezoterapia igłowa, czy bezigłowa? Którą wybrać? 

dermapen na zmarszczki pod oczami

Dermapen to zabieg, podczas którego bezpośrednio do skóry dostarczane są koktajle odżywcze za pomocą urządzenia przypominającego właśnie długopis. Połączenie składników odżywczych z formą podania, która mechanicznie stymuluje skórę, powoduje pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, co z kolei skutkuje poprawą jędrności i gęstości.

Technika mikronakłuć skóry, to naturalna i mało inwazyjna metoda stymulująca skórę do samoregeneracji. Mikrourazy, które powstają w wyniku nakłuć są tak niewielkie, że skóra zamiast bliznowacieć rozpoczyna się równomiernie odbudowywać i regenerować.  Zabieg mikronakłuwania w pierwszej fazie polega na pobudzeniu naturalnych czynników wzrostu w skórze. Następnie zasymulowane fibroblasty rozpoczynają produkcję elastyny i kolagenu, odpowiedzialnych za jędrność i gładkość skóry.

Efektem zabiegu Dermapen jest widoczne pogrubienie skóry, poprawa napięcia oraz  spłycenie drobnych zmarszczek. Co więcej dzięki pogrubieniu naskórka naczynka krwionośne stają się mniej widoczne.

karboksyterapia okolic oczu

Karboksyterapia to zabieg, który również cieszy się dużym powodzeniem u osób mających nie tylko problem jakim są zmarszczki pod oczami, ale także cienie pod oczami.  Karboksyterapia zalecana jest w przypadku zmarszczek statycznych pod oczami, worków i cieni, a także poduszeczek tłuszczowych okolic oczu.

Przeczytaj również jak można zlikwidować worki tłuszczowe pod oczami.

Dzięki aplikacji CO2 w okolicach konturu oczu uruchomionych zostaje wiele mechanizmów poprawiających wygląd skóry. W wyniku działania dwutlenku węgla  rozszerzają się naczynia krwionośne, następuje stymulacja produkcji kolagenu, a także przyspieszenie i usprawnienie procesu neowaskularyzacji. Proces przebudowy rozpoczyna się zwykle już po pierwszym zabiegu i trwa do kilku tygodni po zakończeniu serii zabiegowej (zaleca się wykonanie serii 5-6 zabiegów, raz w miesiącu). Włókna kolagenowe obkurczają się, poprawia się mikrokrążenie, dzięki czemu skóra staje się gładsza i bardziej sprężysta. Dzięki stymulacji produkcji kolagenu poprawia się kondycja skóry, okolice oczu rozjaśniają się, a obrzęki zmniejszają.

ostrzykiwanie kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy  (hialuronian, hialuronian sodowy, HA) to naturalny polisacharyd, który jest samoistnie produkowany przez ludzki organizm. Ten wielocukier występuje w macierzy zewnątrzkomórkowej tkanki łącznej, płynie maziowym, ciele szklistym i wodnistym gałki ocznej oraz w obrębie innych tkanek. Kwas hialuronowy wykazuje ujemne naładowanie elektromagnetyczne i przyłącza olbrzymie ilości wody. Liczne łańcuchy HA przeplatają się i krzyżują wzajemnie, tworząc roztwory o dużej elastyczności i lepkości, tym samym nadają skórze spójności i elastyczności.

Ostrzykiwanie kwem hialuronowym to bardzo dobre rozwiązanie problemu jakim są cienie pod oczami i dolina łez. Lekarz medycyny estetycznej podaje preparat bardzo cienkimi igłami. Kwas hialuronowy po wstrzyknięciu wiąże wodę i powiększa objętość danej okolicy wygładzając zmarszczki. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego nie tylko zmniejszają się zmarszczki, ale nawilżony zostaje naskórek. Efekt zabiegu podania kwasu hialuronowego widoczny jest natychmiast i utrzymuje się 6 – 12 miesięcy.

toksyna botulinowa na kurze łapki

Toksyna botulinowa, popularnie zwana botoksem, jest jednym z najpopularniejszych środków stosowanych do wygładzania zmarszczek czoła, okolic brwi i tzw. kurzych łapek. Botulina blokuje przekazywanie impulsów nerwowych, porażając w ten sposób skurcze mięśniowe. Powoduje to, że mięśnie stają się rozluźnione i wiotkie, czego efektem jest wygładzona skóra twarzy, a pacjenci zyskują naturalny, świeży wygląd. W zależności od partii twarzy zabieg trwa około 15 minut, a efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy, jednak po kolejnych kuracjach, rezultaty mogą się utrzymywać znacznie dłużej.

Sprawdź również jakie są różnice między kwasem hialuronowym a toksyną botulinową

laser frakcyjny CO2 na okolicę oka

Laser frakcyjny CO2 jest ostatnio bardzo popularną metodą odmładzania skóry. Jest on na tyle nieinwazyjny, że nie wymaga długiej rekonwalescencji, jak w przypadku zabiegów chirurgicznych, a efekty są podobne do tych, które uzyskamy przez wykonanie zabiegów chirurgicznych.

Laser frakcyjny wytwarza w skórze mikrouszkodzenia, dzięki którym następuje koagulacja tkanek w strefach mikrotermalnych. Dzięki temu skóra wytwarza więcej kolagenu poprzez uruchomione procesy gojenia. Kolagen sprawia, że skóra jest jędrniejsza, bardziej napięta i wygląda zdrowiej. Poprawia się również jej koloryt i jest o wiele gładsza.

Laser frakcyjny pomaga m.in. w lepszym napięciu skóry, zmniejszeniu zmarszczek i wygładzeniu skóry. Pomaga też w wygładzeniu bruzd i blizn potrądzikowych. Dzięki niemu poprawimy również koloryt naszej skóry.

Laser frakcyjny na okolicę oka, czyli tzw. resurfacing okolicy oka, ma na celu pobudzenie komórek skóry właściwej do produkcji dużych ilości kolagenu i elastyny dzięki czemu ulega ona znacznemu zagęszczeniu, poprawia się jej napięcie i elastyczność. Stare włókna kolagenowe pod wpływem ciepła ulegają skróceniu co poprawia napięcie skóry.

ultradźwięki pod oczy

Sonoforeza, czyli masaż ultradźwiękowy, to zabieg poprawiający przepływ krwi i limfy, a także wspierający metabolizm i regenerację komórek. Zabieg polega na wykorzystaniu ultradźwięków do wprowadzenia w głąb skóry czynnych substancji leczniczych i odżywczych zawartych w specjalnych ampułkach. Substancje aktywne dobierane są odpowiednio do jej rodzaju i potrzeb.

Podczas zabiegu ciepło wytworzone przez ultradźwięki, czyli falę o częstotliwości 20 000 Hz, penetruje tkanki, i tym samym powoduje głęboki mikromasaż, który odpręża skórę i jednocześnie dostarcza jej substancji odżywczych. Następuje regeneracja i odmłodzenie tkanek. Towarzyszący zabiegowi masaż poprawia przepływ krwi i limfy, dzięki czemu pomaga w pozbyciu się nieestetycznych worków i cieni pod oczami. Poprzez stymulację produkcji kolagenu i elastyny zabieg powoduje wygładzenie skóry. Możemy więc mówić o odmładzającym charakterze Sonoforezy.

Wskazaniami do zabiegu ultradźwiękami są worki i cienie pod oczami, zmarszczki, kurze łapki, a także sucha, odwodniona, zwiotczała skóra wokół oczu.

Termoplastyka RF

Thermoplastyka to zabieg, który wykorzystuje w swoim działaniu fale radiowe w celu liftingu skóry wokół oczu, twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni. Terapia falami radiowymi jest jedną z najbardziej skutecznych metod przywracania skórze młodego i promiennego wyglądu. Fale radiowe łagodzą obrzęki, zmniejszają woreczki tłuszczowe pod oczami, niwelują cienie i drobne zmarszczki pod oczami.

W trakcie zabiegu na skutek działania fali radiowej wytwarza się ciepło endogenne (powstające wewnątrz) i następuje selektywne ogrzanie tkanek. Włókna kolagenowe ulegają natychmiastowemu skurczeniu, a następnie napięciu, co pobudza funkcje regeneracji. Zwiększa się ukrwienie skóry, dotlenienie, odżywienie, a także rewitalizacja komórek oraz poprawienie gęstości skóry warunkującej jej jędrność i elastyczność.

Czy znasz domowe sposoby na zmęczone oczy? Jeżeli nie, koniecznie zajrzyj tutaj.

 

5
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
mandarynka
Gość
mandarynka

A co polecacie państwo do pielegnacji okolic oczu po zabiegu?

adela
Gość
adela

najlepiej wklepywanie dobrych kremów chyba?

korokk
Gość
korokk

Najlepiej po prostu jakas dobrą pielegnacje pewnie

ruszczka
Gość
ruszczka

Najlepiej coś dobrego w sensie kosmetyków, hah 😀

Nazdzha
Gość
Nazdzha

A na jakie warto rzucić okiem?

Czym się różni krem na noc od kremu na dzień

Różne rodzaje skóry wymagają odmiennej pielęgnacji. Im nasza skóra jest starsza tym większą wagę przykładamy do wyboru kremu do twarzy. Istotne jest również to, aby na dzień i na noc stosować inny krem. Dlaczego jest to ważne i czym się różni krem na noc od kremu na dzień?

czym sie rozni krem na dzien od kremu na noc

zegar biologiczny skóry

To co przede wszystkim warto zapamiętać to fakt, że zegar biologiczny skóry działa odwrotnie niż nasz organizm. Podczas gdy nocą odpoczywamy, nasza skóra intensywnie pracuje. Dermatolodzy mówią, że w czasie naszego snu, skóra regeneruje się 10-krotnie szybciej niż w ciągu dnia. W nocy nasza skóra nie jest narażona na szkodliwe działanie słońca, stres, zanieczyszczenia środowiska czy zmianę temperatur, dlatego też może się skuteczniej odbudować i zregenerować.

Dlatego też sen jest najlepszym sposobem na zdrowy, świeży i młody wygląd.

krem do twarzy na noc

Krem do twarzy na noc ma za zadanie wspomóc regenerację skóry, dlatego ich skład jest pełen witamin i minerałów, które podczas snu wnikają w naszą skórę. Ich skład podobny jest do masek kremowych, które tak jak krem mogą być zostawiane na noc do wchłonięcia.

Krem na noc co do zasady powinien różnić się od kremu na dzień konsystencją, która powinna być bardziej gęsta i nieco bardziej tłusta. Krem do twarzy na noc powinien przede wszystkim dobrze nawilżać.

 

Kremy na noc zawierają lipidy i substancje czynne m.in. witamina A i E oraz substancje liftingujące w postaci elastyny i kolagenu (ma je zwłaszcza krem przeciwzmarszczkowy na noc).

Kosmetyki na noc do twarzy zawierają cięższe składniki – są to oleje (m.in. olej arganowy, z arniki, macadamia), ekstrakty roślinne, m.in. z wiesiołka, jojoby.

Warto sięgnąć po krem na noc, który zawiera substancje złuszczające naskórek. Dlaczego? Z uwagi na to, że kwasy owocowe czy retinol pomogą pozbyć się resztek uszkodzonej skóry, dzięki czemu rano nasza skóra będzie jaśniejsza i matowa.

krem na dzień do twarzy

Konsystencja kremu na dzień jest bardzo lekka, co ułatwia jego wchłanianie. Najczęściej jest to emulsja, czyli olej w wodzie, który nie pozostawia filmu, łatwo się wchłania i jest przyjemny dla skóry. Jeśli jest to krem typu BB, to jego konsystencja przypomina nieco rozrzedzony podkład. Zadaniem kremu na dzień jest nawilżenie skóry i ochrona przed zanieczyszczeniami. Krem na dzień nie może jednak zatykać porów.

Krem na dzień oprócz swojego standartowego składu w postaci składników odżywczych, gliceryny i wody, zawiera również dodatkowe składniki, które dodatkowo chronią skórę przed zanieczyszczeniami, niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, a jednocześnie sprawią, że koloryt naszej skóry będzie wyrównany.

Kremy na dzień do twarzy mogą zawierać kwas hialuronowy, który jest odpowiedzialny za idealne nawilżenie skóry.

Składniki takie jak kolagen, aloes, wielocukry – mają funkcję napinającą i liftingującą skórę. Aloes dodatkowo odświeża i koi cerę, przez co wygląda bardziej promiennie i można odczuć odświeżenie, pożądane po nocy. Witamina E, to antyoksydant, chroni skórę przed wolnymi rodnikami.

Krem na dzień do twarzy powinien posiadać filtr UVA i UVB – niezbędny zarówno w zimie, jak i w lecie, zapobiega przebarwieniom i oparzeniom słonecznym, krem z filtrem do twarzy jest konieczny nie tylko w trakcie lata.

W przypadku cer problematycznych warto sięgnąć po kremy maskujące. Zielony pigment – krem dla cery naczynkowej, niweluje zaczerwienienia dzięki czemu skóra ma bardziej równy koloryt.

Brązowy pigment jest dodawany do  kremów typu BB ( krem koloryzujący do twarzy), które mają formułę nieco cięższą niż kremy na dzień. Kryjący pigment zasłania niedoskonałości i wyrównuje koloryt. Kremy BB są o wiele lżejsze od fluidów i nie zatykają porów, będą świetne do stosowania np. przed siłownią, ponieważ pozwalają skórze oddychać.

1
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Patrycja
Gość
Patrycja

Ja na dzień zawsze stosuję krem z filtrem – obecnie jest to krem z serii whiten z novaclear i jestem z niego bardzo zadowolona

Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana