Podniesienie owalu twarzy – przegląd zabiegów

Wraz z wiekiem skóra twarzy staje się bardziej wiotka, traci jędrność i sprężystość. Opadnięte policzki oraz utrata owalu twarzy pojawiają się często już po 35. roku życia. Może to powodować, że będziemy nie tylko wyglądać, ale również czuć się starzej. Mając na uwadze to, że w pewnym wieku stosowanie samych kremów już nie jest wystarczające warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej. W zależności od jakości, napięcia oraz stanu naszej skóry specjalista medycyny estetycznej dobierze odpowiedni dla danej osoby zabieg na poprawienie owalu twarzy.

Podniesienie owalu twarzy. Jakie są dostępne na rynku zabiegi na owal twarzy?

Termoplastyka – podniesienie owalu twarzy

Termoplastyka to zabieg, który wykorzystuje w swoim działaniu fale radiowe w celu liftingu skóry twarzy, a także szyi, dekoltu oraz dłoni. Podczas zabiegu na skutek działania fali radiowej wytwarza się ciepło endogenne (powstające wewnątrz) i następuje ogrzanie tkanek. Włókna kolagenowe ulegają natychmiastowemu skurczeniu, a następnie napięciu, co pobudza funkcje regeneracji. Zwiększa się ukrwienie skóry, dotlenienie, odżywienie, a także rewitalizacja komórek oraz poprawienie gęstości skóry, które wpływają na jej jędrność i elastyczność.

ULTRAFORMER – poprawienie owalu twarzy

ULTRAFORMER to urządzenie, które wykorzystuje technologię HIFU (high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową służącą do podgrzewania tkanek, takich jak skóra, tłuszcz i mięśnie. W wyniku selektywnego podgrzania, tkanki mają tendencję do obkurczania się, dodatkowo, w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń stymulujących wytwarzanie nowego kolagenu. Dzięki zabiegowi ULTRAFORMER uzyskuje się długotrwały efekt podniesienie owalu twarzy.

Cryolift 3 – poprawa owalu twarzy

Cryolift 3 to zabieg, na który składają się trzy elementy: terapia światłem LED, krioterapia oraz wsparcie ekskluzywnych kosmetyków Filorga Professional. Takie połączenie modeluje i ujędrnia skórę, dzięki czemu wygląda ona na zdecydowanie młodszą i gładszą. Światło LED redukuje oznaki starzenia oraz korzystnie wpływa na kondycję skóry i stymuluje ją do produkcji kolagenu oraz elastyny.

Natomiast krioterapia to ujędrnianie zimnem. Zabieg przeprowadza się za pomocą najnowocześniejszego aparatu ze specjalną głowicą uwalniającą zimno o temperaturze od -10 do -18 C (efekt „elektronicznej kostki lodu”). Metoda ta oparta jest na zasadzie szoku termicznego (gwałtowne obniżenie temperatury), po którym następuje przekazanie zimna do głębokich warstw skóry (działanie na poziomie naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej), bez uczucia dyskomfortu. Wywołany szok termiczny pobudza mikrokrążenie i sprawia, że komórki skóry są lepiej dotlenione oraz skuteczniej przyswajają dostarczane im substancje aktywne.

Podniesienie owalu twarzy kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy to naturalny mukopolisacharyd, organiczny związek chemiczny, który nasz organizm produkuje samoistnie. (koniecznie przeczytaj co eksperci sądzą na temat kwasu hialuronowego). Wraz z wiekiem organizm wytwarza coraz mniej kwasu hialuronowego, czego konsekwencją jest wiotczenie skóry i powstawanie zmarszczek. Warto mieć świadomość, że około 40. roku życia ilość kwasu hialuronowego w skórze jest już o połowę mniejsza, niż w okresie niemowlęctwa. Dzięki zabiegowi polegającemu na wstrzykiwaniu kwas hialuronowego nieusieciowanego pod skórę, poprawia się gęstość skóry twarzy, a także jej nawilżenie i elastyczność.

Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 m-cy, w zależności od zastosowanego preparatu i właściwości skóry.

Więcej na temat kwasu hialuronowego możesz przeczytać: Zdaniem eksperta: kwas hialuronowy

Radiesse  – modelowanie konturu twarzy

Modelowanie owalu twarzy i przywrócenie mu kształtu litery „V” może odbyć się przy użyciu wypełniacza Radiesse. Preparat składa się z mikrocząsteczek wapnia i specjalnej, elastycznej matrycy żelowej i dzięki takiemu połączeniu działa dwukrotnie dłużej niż kwas hialuronowy (efekt utrzymuje się przez minimum 12 miesięcy). Wypełniacz pod skórą tworzy swoiste rusztowanie i stymuluje syntezę kolagenu, dzięki czemu możliwe jest przywrócenie utraconego owalu twarzy. Radiesse zwiększa gęstość skóry, poprawia jej strukturę, jednakże bez nadmiernego dodawania jej objętości. Radiesse redukuje oznaki starzenia i pozwala na skuteczne odmłodzenie.

Efekty po zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się zazwyczaj ponad rok, a u wielu pacjentów nawet ponad 2 lata. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, ale po 3-4 miesiącach zaleca się konsultację lekarską, podczas której lekarz dokona oceny i w razie potrzeby wykona zabieg uzupełniający.

Osocze bogatopłytkowe – poprawienie owalu twarzy

Napięcie skóry można poprawić również za pomocą tzw. „wampirzego liftingu”. Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do ich głównego działania, czyli produkcji nowego kolagenu. Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują naturalnych produktów lub nie mogą poddać się innym zabiegom ze względu na występujące reakcje uczuleniowe na inne preparaty. Aby uzyskać pożądane efekty, zabiegi osoczem bogatopłytkowym powinny być wykonywane w seriach minimum 4 zabiegów.

Nici PDO – podniesienie owalu twarzy

Nici PDO stymulują proces produkcji kolagenu i elastyny. Skóra po zabiegu jest widocznie bardziej jędrna i nawilżona. Nici PDO wprowadzane są w określone okolice skóry twarzy za pomocą bardzo cienkiej igły. Tworzą dla wiotczejących mięśni swoisty stelaż, napinają je i przy okazji wygładzają skórę.

Dzięki niciom PDO możemy również osłabić działanie mięśni mimicznych twarzy i tym samym wygładzić rysy twarzy. Uzyskany efekt jest podobny do zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Jest on jednak bardziej naturalny, z uwagi na to, że w przypadku botoksu mamy do czynienia z unieruchomieniem mięśni mimicznych.

Nici PDO rozpuszczają się po około 6 miesiącach, ale dzięki nim w skórze pozostanie solidne „rusztowanie”, a także widoczny efekt ujędrnienia, nawet na 2 lata.

Zobacz również: BELKYRA – nowy zabieg likwidujący podwójny podbródek

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Zabiegi na drobne i głębokie zmarszczki

Powstawanie zmarszczek na twarzy jest kwestią indywidualną, związaną z rodzajem cery, uwarunkowaniami genetycznymi, a także zależną od prawidłowej pielęgnacji i prowadzonego przez nas trybu życia. Zmarszczki wokół oczu, bruzdy nosowo wargowe, zmarszczki na czole czy wokół ust mogą powodować, że nasza twarz wygląda starzej i na bardziej zmęczoną. W zależności od rodzaju i umiejscowienia zmarszczek medycyna estetyczna oferuje różne zabiegi, które krótko postaramy się przybliżyć.

Przeczytaj również: Fakty i mity – Zmarszczki

Zmarszczki wokół oczu

Okolica oczu starzeje się bardzo szybko. Nie zawiera tkanki tłuszczowej, a silnie działające mięśnie okrężne oka, kurczące się podczas uśmiechu czy mrużenia oczu dodatkowo wpływają na tworzenie się siateczki zmarszczek.

Bardzo ważna jest prawidłowa pielęgnacja skóry oczu, a także stosowanie odpowiednich maseczek, które przyjdą na ratunek przed niekorzystnym wpływem środowiska, ostrym słońcem i zmianami temperatur.

Zabiegi na zmarszczki wokół oczu:

 • mezobotoks – polega na podanie rozrzedzonego preparatu toksyny botulinowej metodą ostrzykiwania (bardzo płytko pod skórą);
 • kwas hialuronowy – kwas hialuronowy to cukier złożony, który występuje naturalnie w ludzkiej skórze. Posiada on właściwości łączenia włókien kolagenowych oraz wiązania cząsteczek wody, dzięki czemu zapewnia odpowiedni poziom nawilżenia, a także jędrność;
 • karboksyterapia – zabieg polegający na podaniu dwutlenku węgla, który podany podskórnie rozszerza naczynia krwionośne oraz stymuluje powstanie nowych kapilar. Więcej o zabiegu przeczytacie tutaj.;
 • mezoterapia igłowa – polega na wstrzykiwaniu preparatu zawierające aktywne składniki w głębokie warstwy skóry;

Zobacz również: Mezoterapia igłowa czy bezigłowa – sprawdź, którą wybrać

 • fale radiowe rf – terapia falami radiowymi jest jedną z najbardziej skutecznych metod przywracania skórze młodego i promiennego wyglądu. Fale radiowe łagodzą obrzęki, zmniejszają woreczki tłuszczowe pod oczami, niwelują cienie i drobne zmarszczki pod oczami.

Zmarszczki na czole, lwia zmarszczka

Powstawanie zmarszczek na czole związane jest z miniką. Zmarszczka na czole często określana jest jako lwia zmarszczka, z reguły jest to pojedyncza linia, ale u niektórych osób pojawiają się także dwie lub trzy. Bardzo wyraźne i widoczne zmarszczki na czole sprawiają, że twarz wygląda na zatroskaną, a nawet posępną.

Zabiegi na zmarszczki na czole

 • botoks – czyli toksyna botulinowa, której działanie opiera się na hamowaniu przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, w wyniku czego mięśnie mimiczne twarzy, odpowiedzialne za powstawanie tego rodzaju zmarszczek, są blokowane;
 • kwas hialuronowy – wypełnianie zmarszczek kwasem hialuronowym bardzo dobrze sprawdza się również w przypadku bruzd i zmarszczek na czole;
 • nici liftingujące – zastosowanie nici liftingujących daje efekt wyraźnego wygładzenia nierówności. Nici wykonane są z substancji czynnej – polidioksanonu, która po ok. 8 miesiącach od wprowadzenia w skórę, naturalnie rozpuszcza się w tkance. Przyczynia się to do produkcji nowego kolagenu, pobudza również syntezę naturalnego kwasu hialuronowego i stymuluje fibroblasty do produkcji elastyny, czyli białka odpowiedzialnego za elastyczność skóry.

Bruzdy nosowo wargowe

Bruzdami nosowo wargowymi określamy obszar twarzy od skrzydełek nosa, aż po kąciki ust. Bruzdy te są widoczne zwłaszcza przy mimice twarzy i uśmiechu. Bruzdy nosowo wargowe związane są z reguły z wiekiem, a na ich powiększanie się ma również wpływ wiotkość tkanek twarzy i opadanie policzków.

 • kwas hialuronowy – jest to jedna z najlepszych metod, która umożliwia redukcję zmarszczek i głębokich bruzd. W przypadku głębokich zmian zalecane jest stosowanie kwasu usieciowanego;
 • nici liftingujące
 • dermapen – to urządzenie, które pozwala na lepsze wykorzystanie metody mikronakłuwania skóry. Technika mikronakłuć skóry to naturalna i mało inwazyjna metoda stymulująca skórę do samoregeneracji. Mikrourazy, które powstają w wyniku nakłuć są tak niewielkie, że skóra zamiast bliznowacieć rozpoczyna się równomiernie odbudowywać i regenerować.
 • laser frakcyjny – laser frakcyjny wykorzystuje energię w postaci skupionych wiązek światła, które w kontrolowany sposób uszkadzają wybrane obszary naskórka i skóry właściwej. Naturalny proces gojenia się skóry sprawia, że uszkodzone komórki skóry zastępowane są przez odnowioną, zdrową tkankę. Efektem stosowania lasera frakcyjnego jest zdrowsza i wyglądająca młodo skóra.

Zmarszczki wokół ust, linie marionetki

Zmarszczki palacza

Zmarszczki palacza – to pionowe, brzydkie bruzdy, które powstają promieniście wokół ust. Z upływem czasu wiotczenie skóry oraz zanik tkanki podskórnej w tym miejscu sprawiają, że zmarszczki palacza stają się coraz głębsze i bardziej widoczne.

Zabiegi na zmarszczki palacza:

 • kwas hialuronowy;
 • nici liftingujnące;
 • nici liftingujące łączone z mezoterapią – w przypadku bardzo głębokich i utrwalonych zmian;
 • dermapen .

Linie marionetki

Linie marionetki to określenie zmarszczek biegnących od kącików ust w kierunku brody. U dojrzałych kobiet często stanowią one przedłużenie bruzd nosowo-wargowych. Utrwalanie się linii marionetki zazwyczaj związane jest z utratą jędrności skóry, znaczną utratą wagi, ale również ze znaczną nadwagą, kiedy linie marionetki są oparciem tzw. chomików.

Zabiegi na linie marionetki:

 • kwas hialuronowy – to najczęściej polecany zabieg w przypadku linii marionetek;
 • nici liftingujące – to zabieg, który jest szczególnie wskazany w przypadku skóry bardzo dojrzałej.

Przeczytaj również: Kwas hialuronowy a może toksyna botulinowa – co wybrać?

 

1
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
lubie_noodle
Gość
lubie_noodle

A zabiegi domowe? Cos sie sprawdzi?

Co powoduje cellulit? Poznaj skuteczne zabiegi w walce z pomarańczową skórką

Cellulit to jeden z defektów skóry, na który dotyka wg. najnowszych badań dotyka około 90 proc. mieszkanek krajów cywilizowanych ma cellulit. Cellulit mają nie tylko osoby z nadwagą, ale również kobiety o normalnej czy bardzo szczupłej budowie ciała.

Jak pozbyć się cellulitu dermaestetic

Cellulit – czym jest?

Cellulit to defekt tkanki tłuszczowej, który polega na zmianach obrzękowych, włóknistych i stwardnieniowych tkanki podskórnej. W medycynie efekt ten nazywa się lipodystrofią.

Objawia nierówną i pofałdowaną powierzchnią skóry, z guzkami i zgrubieniami, stąd jego potoczna nazwa: pomarańczowa skórka. Cellulit najcześciej występuje w obszarze ud, bioder, kolan, pośladków, ramion i piersi.

Co powoduje cellulit?

Głównymi czynnikami wpływającymi na powstawanie cellulitu to niezdrowy tryb życia, czyli brak aktywności fizycznej i siedzący tryb pracy, używki, spożywanie posiłków o dużej ilości niezdrowych tłuszczy i soli kuchennej, spożywanie potraw wysokoprzetworzonych.

Cellulit powstaje również w wyniku zaburzeń kobiecej gospodarki hormonalnej. Panowie z uwagi na uwarunkowania genetyczne co do zasady nie miewają takiego problemu. Wynika to między innymi z faktu, że włókna kolagenu i elastyny tworzą u mężczyzn siatkę, dzięki czemu mocno podtrzymują komórki tłuszczowe oraz naczynia krwionośne. Natomiast u płci pięknej kolagen i elastyna układają się równolegle, dzięki czemu nasza tkanka łączna jest bardziej elastyczna i podatna na rozciąganie.

Podsumowując co powoduje cellulit:

 • antykoncepcja hormonalna i hormonalna terapia zastępcza (estrogeny zwiększają przepuszczalność naczyń krwionośnych),
 • dieta bogata w produkty wysokoprzetworzone,
 • mała aktywność fizyczna,
 • predyspozycje genetyczne,
 • siedzący i stojący tryb życia, a także noszenie obcisłych ubrań (te mechanizmy prowadzą do zaburzeń krążenia i zastoju płynów w tkankach).

Cellulit – stopnie rozwoju

Wyróżnia się cztery stadia rozwoju cellulitu:

 • stopień I – po ujęciu skóry w fałd widoczne jest nieznaczne „pobruzdowanie”, wynika ono z zastoju krwi i limfy;
 • stopień II – po ujęciu skóry w fałd pojawiają się zagłębienia, skóra jest obrzęknięta bardziej niż w stadium I, pojawiają się zaburzenia w tkance tłuszczowej – dochodzi do rozrostu komórek i wzrasta synteza włókien kolagenowych.
 • stopień III – pojawiają się skupiska adipocytów otoczone włóknami kolagenowymi- drobne grudki i mocny obrzęk. Cellulit widoczny jest już w pozycji stojącej i przy napinaniu mięśni.
 • stopień IV – pojawiają się guzki – powiększone zraziki tłuszczowe z dużymi zwłóknieniami i silny obrzęk. Cellulit widoczny jest nawet w pozycji leżącej, a przy nacisku może powodować dolegliwości bólowe.

Cellulit – klasyfikacja

Z uwagi na ocenę konsystencji skóry, cellulit klasyfikuje się jako:

 • wodny cellulit (inaczej również – twardy) – pojawia się u pań aktywnych fizycznie, które nie miały wahań masy ciała i ich skóra nie straciła elastyczności; wodny cellulit może się przemienić w cellulit miękki;
 • cellulit miękki, inaczej cellulit tłuszczowy (jest związany z niską aktywnością fizyczną, słabym napięciem mięśni i skóry oraz z szybką utratą wagi);
 • cellulit mieszany – łączący postać wodno-tłuszczową (jest to najczęściej spotykany rodzaj cellulitu);
 •  – jest to postać najcięższa, występuje rzadko i charakteryzuje się opuchlizną, obrzękami oraz bólem.

Jak pozbyć się cellulitu ?

Często zadawane przez kobiety pytanie to: co pomaga na cellulit? Podstawą walki z pomarańczową skórką jest odpowiednia dieta mająca na celu detoksykację organizmu, aktywność fizyczna oraz prawidłowa pielęgnacja ciała. Walka będzie najbardziej skuteczna, jeżeli te trzy kluczowe czynniki będą stosowane są razem, i co ważne – systematycznie.

Zobacz także: Piękne nogi – przygotuj się na nadejście lata 

Zaawansowanych stadium cellulitu się nie da się w pełni wyleczyć leczy, lecz można wpłynąć na jego redukcję. Dlatego tak ważna, jak i w wielu innych schorzeniach, jest profilaktyka. A profilaktyka to ww. czynniki, wspomagające również walkę z istniejącym cellulitem. Warto podkreślić, że aktywność fizyczna bardzo korzystnie wpływa na ogólny stan skóry.

O domowych sposobach na redukcję cellulitu oraz o prawidłowo zbilansowanej diecie przeczytasz tu.

Najskuteczniejsze zabiegi na cellulit

W zależności od rodzaju i stadia zaawansowania cellulitu, może on wymagać różnego rodzaju zabiegów, a często również łączenia kilku terapii.

Przedstawiamy zabiegi oferowane w gabinetach kosmetycznych lub medycyny estetycznej, które dedykowane są głównie do leczenia cellulitu.

 • Endermologia na cellulit

Endermologia, czyli masaż podciśnieniowy, to zabieg, który polega na oddziaływaniu na skórę i podskórną tkankę łączną poprzez zastosowanie precyzyjnego masażu mechanicznego z zastosowaniem dwóch niezależnie obracających się rolek w połączeniu z podciśnieniem. Jest to mechaniczna stymulacja tkanki tłuszczowej, która skutkuje ożywieniem metabolicznym nieaktywnej tkanki tłuszczowej, uaktywnieniem jej metabolizmu oraz stymulacją uwalniania tłuszczu. Zbita, stwardniała tkanka skupiająca komórki tłuszczowe zmiękcza się. Dzięki temu możliwe jest uwolnienie i usunięcie nawet tego tłuszczu, który jest odporny na gimnastykę oraz dietę. Jednocześnie fibroblasty stymulują produkcję kolagenu i elastyny, co wzmacnia, napina oraz tonizuje skórę.

Cena jednego zabiegu: ok. 120 – 150 zł.

 • Ultradźwięki na cellulit

Podczas zabiegu ultradźwiękami cellulit jest rozbijany przez masaż ciała specjalną głowicą emitującą ultradźwięki, które wnikają w głąb skóry. W miejscach poddanych zabiegowi następuje wzmożenie krążenia poprzez efekt termiczny oraz mikromasaż, co w konsekwencji poprawia w skórze metabolizm. Następuje jednocześnie wzrost przepuszczalności membran komórek, przyspieszenie procesów regeneracyjnych oraz rozbicie złogów tłuszczowych.

Cena jednego zabiegu: ok. 80 – 130 zł.

DX TWIN jest urządzeniem wyspecjalizowanym w działaniu na tkankę łączną. Poprawiając spalanie tłuszczu, redukuje tkankę tłuszczową, usprawnia również cyrkulację krwi i limfy, w efekcie ułatwiając eliminację toksyn i odblokowanie tkanki podskórnej. Stymuluje fibroblasty, wpływając na radykalną odbudowę włókien kolagenowych. Jest to innowacyjna technologia oparta na sprawdzonej i efektywnej metodzie masażu podciśnieniowego, dodatkowo wzbogacona o drgania akustyczne o niskiej częstotliwości, które wprawiając komórki tłuszczowe w mikrowibracje, uwalniają zmagazynowaną w trójglicerydach energię.

W skład zabiegu wchodzą:

 • otwieranie węzłów chłonnych w celu swobodnego przepływu limfy i chłonki;
 • podciśnieniowy masaż wspomaga rozbicie tkanki tłuszczowej i usuwanie złogów oraz toksyn;
 • drenaż limfatyczny.

Zaleca się powtórzyć zabieg w serii 6 – 8 zabiegów . Czas trwania jednego zabiegu do 60min: cena 130 zł (brzuch, uda, pośladki). Czas trwania jednego zabiegu do 90 min: cena 160 zł ( całe ciało – bez twarzy)

 • Masaż bańką chińską na cellulit

Zabieg bazuje na zasadach starożytnej medycyny chińskiej i polega na wykorzystaniu podciśnienia. Poprzez zassanie skóry i tkanek leżących pod bańką, masaż poprawia mikrokrążenie i rozbija tkankę tłuszczową, przyspieszając tym samym proces lipolizy. Ponadto wygładza i ujędrnia skórę oraz usuwa toksyny z organizmu, które są główną przyczyną skórki pomarańczowej. W związku z tym bardzo dobrze sprawdza się nie tylko jako zabieg antycellulitowy, lecz także ujędrniający i modelujący sylwetkę.

Cena jednego zabiegu: ok. 65 – 150 zł.

Dermomassager to innowacyjne urządzenie do podciśnieniowego masażu ciała. Zabieg z jego użyciem jest połączeniem masażu mechanicznego z podciśnieniem z jednoczesnym odciągnięciem fałdu skóry i rolowaniem ruchomymi rolkami. Podczas zabiegu wybraną partię ciała masuje się za pomocą specjalnej głowicy, która wyposażona jest w ruchome rolki i rurę ssącą. Walka z cellulitem to najczęstsze wskazanie do przeprowadzenia zabiegu z wykorzystaniem dermomassagera. Ale stosowany jest on także w celu redukcji obrzęków, którą uzyskuje się w efekcie stymulacji mikrokrążenia.

 • Laseroterapia na cellulit

Urządzenia służące do laseroterapii wykorzystują zasadę fotoindukcji biologicznej. Wiązka światła trafia do wnętrza tkanek, co oznacza, że oddziałuje ona nie tylko na skórę, ale również naczynia włosowate, naczynia limfatyczne czy tkankę podskórną i mięśnie. Energia promieniowania laserowego działa stymulująco, to pobudza procesy regeneracji komórek, jednocześnie usprawniając krążenie krwi i limfy. Dochodzi również do oczyszczenia organizmu i komórek tłuszczowych ze zbędnych produktów przemiany materii. Oddziaływanie lasera można porównać do bardzo głębokiego masażu.

Cena jednego zabiegu: ok. 200 – 550 zł.

 • Mezoterapia na cellulit

Zabieg polegający na ostrzykiwaniu skóry specjalnym koktajlem z kofeiną i wyciągiem z karczocha. Przyspiesza spalanie tkanki tłuszczowej. Po zabiegu mogą powstać na skórze małe siniaki, które znikają po kilku dniach.

Cena jednego zabiegu: ok. 270 – 320 zł.

Urządzenia do mezoterapii bezigłowej wykorzystują zjawiska fizyczne zachodzące w błonach komórkowych i w warstwie rogowej skóry, pozwalające na udostępnieniu nowych dróg wprowadzania aktywnych preparatów bez konieczności użycia igieł. Zabieg przeprowadzany jest z użyciem wysokonapięciowego jednokierunkowego prądu impulsowego o częstotliwości radiowej.

Cena jednego zabiegu: ok. 200 zł.

 • Cellulaze na cellulit

Cellulaze to jedna z bardziej nowoczesnych metod leczenia cellulitu. Jest to zabieg, który wpływa na strukturę zmienionej tkanki tłuszczowej. Technologia SideLight™ opracowana przez amerykańską firmę Cynosure wykorzystuje światło lasera Nd:YAG o długości 1440 nm do rozbijania zbitych grud tkanki tłuszczowej, nacinania zwłókniałych przegród łącznotkankowych oraz wzmacniania i uelastyczniania skóry właściwej. Zabieg Cellulaze jest małoinwazyjny. Podczas jego wykonywania włókno lasera wprowadzane jest pod skórę i oddziałuje na chorą tkankę niejako od środka.

Długotrwały efekt poprawy wyglądu skóry uzyskuje się już po jednorazowym zabiegu Cellulaze. Efekty widoczne są po 3-6 miesiącach po zabiegu, kiedy dochodzi do produkcji nowego kolagenu i odbudowy przegród łącznotkankowych.

Z uwagi na niedawne pojawienie się na rynku, niewiele gabinetów medycyny estetycznej posiada w swojej ofercie Cellulaze.

Koszt przeprowadzenia zabiegu to wydatek rzędu 8.000 zł.

Zabiegi na cellulit cena

Koszty zabiegów zależne są od powierzchni skóry objętej cellulitem i trzeba je powtarzać. Ponownie przypomnimy, że bez prawidłowej diety, aktywności fizycznej oraz domowej pielęgnacji ciała, same zabiegi przyniosą jedynie krótkotrwałe efekty.

Do przeprowadzenia wielu zabiegów istnieją różne przeciwwskazania, do których należą m.in.: ciąża, karmienie piersią, nadwrażliwość na światło, epilepsja (padaczka), nowotwory, nadciśnienie, choroby serca czy stosowanie sterydów lub antybiotykoterapia. Przed wykonaniem zabiegu, z pacjentką powinni eń być przeprowadzony wywiad, a zabieg dostosowany do jej potrzeb.

3
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Sandra92
Gość
Sandra92

A coś z metod bardziej, nazwijmy to, domowych? Tak wiecie, żeby sobie po powrocie z pracy albo w weekend strzelić samodzielnie zabieg ktory fajnie zadziała. Dużo słyszałam o np. body wrappingu, dobrze to to działa?

Joolia_Wwa
Gość
Joolia_Wwa

Body wrapping jest bardzo fajny, ale wlasnie tak jak zauwazono – wymaga tez diety i jakiejs aktywnosci. Ja np. do zabiegu z sinialem (bardzo chcialam zeby byl robiony czyms naturalnym bo to sie lepiej wchlania i nie ma slsów które są złem ostatecznym) ogolnie plywalam tez co weekend i bylam na ścislej diecie jakis czas. No ale nie powiem, efekty byly bardziej niz spoko spoko.

Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana