Wraz z wiekiem skóra twarzy staje się bardziej wiotka, traci jędrność i sprężystość. Opadnięte policzki oraz utrata owalu twarzy pojawiają się często już po 35. roku życia. Może to powodować, że będziemy nie tylko wyglądać, ale również czuć się starzej. Mając na uwadze to, że w pewnym wieku stosowanie samych kremów już nie jest wystarczające warto odwiedzić gabinet medycyny estetycznej. W zależności od jakości, napięcia oraz stanu naszej skóry specjalista medycyny estetycznej dobierze odpowiedni dla danej osoby zabieg na poprawienie owalu twarzy.
Podniesienie owalu twarzy. Jakie są dostępne na rynku zabiegi na owal twarzy?
Termoplastyka – podniesienie owalu twarzy
Termoplastyka to zabieg, który wykorzystuje w swoim działaniu fale radiowe w celu liftingu skóry twarzy, a także szyi, dekoltu oraz dłoni. Podczas zabiegu na skutek działania fali radiowej wytwarza się ciepło endogenne (powstające wewnątrz) i następuje ogrzanie tkanek. Włókna kolagenowe ulegają natychmiastowemu skurczeniu, a następnie napięciu, co pobudza funkcje regeneracji. Zwiększa się ukrwienie skóry, dotlenienie, odżywienie, a także rewitalizacja komórek oraz poprawienie gęstości skóry, które wpływają na jej jędrność i elastyczność.
ULTRAFORMER – poprawienie owalu twarzy
ULTRAFORMER to urządzenie, które wykorzystuje technologię HIFU (high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradźwiękową służącą do podgrzewania tkanek, takich jak skóra, tłuszcz i mięśnie. W wyniku selektywnego podgrzania, tkanki mają tendencję do obkurczania się, dodatkowo, w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń stymulujących wytwarzanie nowego kolagenu. Dzięki zabiegowi ULTRAFORMER uzyskuje się długotrwały efekt podniesienie owalu twarzy.
Cryolift 3 – poprawa owalu twarzy
Cryolift 3 to zabieg, na który składają się trzy elementy: terapia światłem LED, krioterapia oraz wsparcie ekskluzywnych kosmetyków Filorga Professional. Takie połączenie modeluje i ujędrnia skórę, dzięki czemu wygląda ona na zdecydowanie młodszą i gładszą. Światło LED redukuje oznaki starzenia oraz korzystnie wpływa na kondycję skóry i stymuluje ją do produkcji kolagenu oraz elastyny.
Natomiast krioterapia to ujędrnianie zimnem. Zabieg przeprowadza się za pomocą najnowocześniejszego aparatu ze specjalną głowicą uwalniającą zimno o temperaturze od -10 do -18 C (efekt „elektronicznej kostki lodu”). Metoda ta oparta jest na zasadzie szoku termicznego (gwałtowne obniżenie temperatury), po którym następuje przekazanie zimna do głębokich warstw skóry (działanie na poziomie naskórka, skóry właściwej i tkanki podskórnej), bez uczucia dyskomfortu. Wywołany szok termiczny pobudza mikrokrążenie i sprawia, że komórki skóry są lepiej dotlenione oraz skuteczniej przyswajają dostarczane im substancje aktywne.
Podniesienie owalu twarzy kwasem hialuronowym
Kwas hialuronowy to naturalny mukopolisacharyd, organiczny związek chemiczny, który nasz organizm produkuje samoistnie. (koniecznie przeczytaj co eksperci sądzą na temat kwasu hialuronowego). Wraz z wiekiem organizm wytwarza coraz mniej kwasu hialuronowego, czego konsekwencją jest wiotczenie skóry i powstawanie zmarszczek. Warto mieć świadomość, że około 40. roku życia ilość kwasu hialuronowego w skórze jest już o połowę mniejsza, niż w okresie niemowlęctwa. Dzięki zabiegowi polegającemu na wstrzykiwaniu kwas hialuronowego nieusieciowanego pod skórę, poprawia się gęstość skóry twarzy, a także jej nawilżenie i elastyczność.
Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 m-cy, w zależności od zastosowanego preparatu i właściwości skóry.
Więcej na temat kwasu hialuronowego możesz przeczytać: Zdaniem eksperta: kwas hialuronowy
Radiesse – modelowanie konturu twarzy
Modelowanie owalu twarzy i przywrócenie mu kształtu litery „V” może odbyć się przy użyciu wypełniacza Radiesse. Preparat składa się z mikrocząsteczek wapnia i specjalnej, elastycznej matrycy żelowej i dzięki takiemu połączeniu działa dwukrotnie dłużej niż kwas hialuronowy (efekt utrzymuje się przez minimum 12 miesięcy). Wypełniacz pod skórą tworzy swoiste rusztowanie i stymuluje syntezę kolagenu, dzięki czemu możliwe jest przywrócenie utraconego owalu twarzy. Radiesse zwiększa gęstość skóry, poprawia jej strukturę, jednakże bez nadmiernego dodawania jej objętości. Radiesse redukuje oznaki starzenia i pozwala na skuteczne odmłodzenie.
Efekty po zabiegu są natychmiastowe i utrzymują się zazwyczaj ponad rok, a u wielu pacjentów nawet ponad 2 lata. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, ale po 3-4 miesiącach zaleca się konsultację lekarską, podczas której lekarz dokona oceny i w razie potrzeby wykona zabieg uzupełniający.
Osocze bogatopłytkowe – poprawienie owalu twarzy
Napięcie skóry można poprawić również za pomocą tzw. „wampirzego liftingu”. Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do ich głównego działania, czyli produkcji nowego kolagenu. Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują naturalnych produktów lub nie mogą poddać się innym zabiegom ze względu na występujące reakcje uczuleniowe na inne preparaty. Aby uzyskać pożądane efekty, zabiegi osoczem bogatopłytkowym powinny być wykonywane w seriach minimum 4 zabiegów.
Nici PDO – podniesienie owalu twarzy
Nici PDO stymulują proces produkcji kolagenu i elastyny. Skóra po zabiegu jest widocznie bardziej jędrna i nawilżona. Nici PDO wprowadzane są w określone okolice skóry twarzy za pomocą bardzo cienkiej igły. Tworzą dla wiotczejących mięśni swoisty stelaż, napinają je i przy okazji wygładzają skórę.
Dzięki niciom PDO możemy również osłabić działanie mięśni mimicznych twarzy i tym samym wygładzić rysy twarzy. Uzyskany efekt jest podobny do zabiegów z wykorzystaniem toksyny botulinowej. Jest on jednak bardziej naturalny, z uwagi na to, że w przypadku botoksu mamy do czynienia z unieruchomieniem mięśni mimicznych.
Nici PDO rozpuszczają się po około 6 miesiącach, ale dzięki nim w skórze pozostanie solidne „rusztowanie”, a także widoczny efekt ujędrnienia, nawet na 2 lata.
Zobacz również: BELKYRA – nowy zabieg likwidujący podwójny podbródek
Dodaj komentarz