Jak pielęgnować cerę jesienią i zimą

Tegoroczna jesień nie rozpieszcza nas wysokimi temperaturami i dużą dawką słońca. Mamy już pierwsze opady śniegu i przymrozki, a z niektórych drzew spadły już wszystkie liście. Niektórzy przepowiadają również mroźną zimę. W pomieszczeniach grzeją już kaloryfery, klimatyzacja w biurach i komunikacji miejskiej dmucha ciepłym, suchym powietrzem. Wszystko to negatywnie wpływa na naszą cerę.

jak-pielegnowac-twarz-zima-dermaestetic
tapetos.pl

Wahania temperatur wpływają na naskórek, którego warstwa rogowa robi się coraz grubsza. W efekcie skóra staje się sucha i szorstka. Zatem w okresie jesienno-zimowym koniecznie musimy zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia, jak również zabezpieczenia cery.

Pielęgnacja domowa

  • Krem do twarzy

Krem do twarzy to podstawa pielęgnacji i powinien być dopasowany zewnętrznych warunków atmosferycznych. W okresie jesienno-zimowym pielęgnacja skóry twarzy powinna polegać na wzmocnieniu warstwy lipidowej naskórka oraz na zwiększenie jej funkcji ochronnych. Zalecane jest wybieranie kosmetyków o bogatszej konsystencji. O tym dlaczego warto zmienić teraz krem do twarzy i na po jakie kremy sięgać przeczytasz tutaj.

  • Peelingi

Jesień to idealna pora na peelingi, czyli złuszczanie. Peelingi pomagają pozbyć się obumarłych komórek naskórka, dzięki czemu pozwala na dotarcie aktywnych substancji np. z kremu w głębsze warstwy skóry. W przypadku skóry twarzy najlepiej stosować delikatne peelingi oraz enzymatyczne. Zaleca się robienie peelingu 1 – 2 razy w tygodniu.

  • Maseczki

Aby wspomóc naszą cerę w okresie jesienno-zimowym warto również raz w tygodniu nałożyć na twarz maskę regeneracyjną. Można sięgnąć po gotowe kosmetyki z drogerii, apteki lub przygotować maseczkę samodzielnie korzystając z zasobów naszej kuchni.

Koniecznie przeczytaj: Domowe sposoby na pozbycie się zmęczonej cery – cz.2: maseczki

Pielęgnacja profesjonalna

  • Peeling medyczny

Jesień i zima to najlepszy czas na silne złuszczanie skóry z użyciem kwasów. Kosmetyki z drogerii nie mają tak silnych właściwości złuszczających, jak preparaty stosowane w gabinetach kosmetycznych lub medycyny estetycznej. Warto zatem skorzystać z zabiegów, podczas których stosowane są peelingi chemiczne. Ich głównym zadaniem jest pobudzenie skóry do regeneracji, a przy okazji pozbycie się martwych komórek naskórka. Zabiegi takie skutecznie pielęgnują i oczyszczają skórę. Ponadto odpowiednio dobrany preparat dodatkowo wspomoże walkę z trądzikiem, zmarszczkami czy przebarwieniami.

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat peelingów przeczytaj Z cyklu : Poznaj świat peelingów.

  • Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg odmładzający i ujędrniający. Szczególnie polecany jest osobom z problemami takimi jak: trądzik, rozszerzone poramy, zaskórniki, łojotok bądź blizny potrądzikowe.  ykorzystywane podczas zabiegu specjalne głowice usuną zrogowaciały naskórek, dogłębnie oczyszczą skórę i pozwolą na regenerację oraz tworzenie nowych, pełnowartościowych komórek. Więcej na temat mikrodermobrazji przeczytasz tutaj.

  • Mezoterapia

To mało inwazyjną techniką poprawiającą napięcie i blask skóry, która odbudowuje, odżywia i regeneruję skórę twarzy i ciała. Preparaty do mezoterapii zawierają kwas hialuronowy (Zdaniem eksperta: kwas hialuronowy) oraz zestaw mikroelementów i witamin – substratów niezbędnych do prawidłowej regeneracji skóry. Wyróżniamy mezoterapię igłową oraz bezigłową. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule: mezoterapia igłowa czy bezigłowa – którą wybrać?

Główną zaletą działania fal radiowych RF jest aktywne stymulowanie procesu syntezy włókien kolagenowych oraz ich regeneracji. RF fale radiowe aktywizują fibroblasty do większej produkcji kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu zyskuje się efekt wypełnienia zmarszczek i naturalnych ubytków dermatologicznych. Skutkiem ich oddziaływania na tkanki jest poprawa gęstości, napięcia, elastyczności i kolorytu skóry.

Mezoterapia własnym osoczem bogatopłytkowym to jeden z najpopularniejszych zabiegów umożliwiających wykorzystanie sił witalnych organizmu. Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Dzięki ostrzykiwaniu odpowiednich warstw skóry osoczem bogatopłytkowym zostaje przyspieszony proces regeneracji, aktywacji komórek macierzystych, odnowy i pobudzenia fibroblastów. Zabieg zapewnia długotrwałą regenerację i rewitalizację skóry twarzy, poprawę jej ukrwienia i wygładzenie zmarszczek.

  • Zamykanie naczynek

Okres jesienno-zimowy to idealny moment na zamykanie naczynek, czyli przeprowadzenie zabiegu elektrokoagulacji. Elektrokoagulacja polega na zamykaniu naczynek za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości. Specjalna elektroda dotyka każde naczynko, ścina znajdujące się w nich białko, w wyniku czego naczynko samo się zamyka i uszczelnia. Częstotliwość prądu jest uzależniona od zagęszczenia naczynek na twarzy. Skóra po zabiegu jest lekko zaczerwieniona, natomiast cały proces gojenia trwa ok. miesiąca.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie w naszym wywiadzie z dr Moniką Nunberg-Sawicką, specjalistą z zakresu medycyny estetycznej, wykładowcą i certyfikowanym trenerem w Międzynarodowym Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging. (Jakie są przyczyny powstawania naczynek oraz jak z nimi walczyć odpowiada dr Monika Nunberg-Sawicka).

IPL jedną z bardziej skuteczniejszych metodą usuwania przebarwień i zmniejszania widocznej zaczerwienienia skóry. Podczas zabiegu następuje niszczenie komórek zawierających barwnik. Jest to możliwe dzięki temu, że wiązka światła IPL jest pochłaniana przez melaninę, prowadząc do podgrzania komórek z melaniną i, w końcowym etapie, ich rozbicia.

Przeprowadzanie terapii światłem IPL zaleca się w przypadku łagodnych postaci trądziku, w przypadku leczenia trądziku o silnym nasileniu bardziej skuteczna jest laseroterapia. Światło IPL niszczy namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku. Światło lasera ma też właściwości odkażające i obkurczające pory. Terapia na bazie światła IPL jest w stanie usunąć około 60 % nieestetyczności trądzikowych. Zdarza się jednak, że po kilkunastu miesiącach zmiany trądzikowe powracają.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ujędrnianie biustu zabiegi

Piersi to niewątpliwy atrybut kobiecości. Kiedy jesteśmy młode do pielęgnacji biustu wystarcza balsam, aktywność fizyczna i zbilansowana dieta. Niestety wraz z wiekiem również skóra piersi zaczyna tracić swoją dotychczasową jędrność, elastyczność jak i konsystencję.

jak-dbac-o-piersi

Poza wiekiem na stan piersi mają również ciąże i karmienie naturalne, a także szybka utrata wagi w przypadku odchudzania. Ujędrnienie biustu po karmieniu i ujędrnienie biustu po odchudzaniu nie jest sprawą łatwą. 

Nie każda z kobieta, która nie jest zadowolona z wyglądu swojego biustu, chce się poddać zabiegom chirurgicznym. I nie musi, ponieważ bardzo dobre efekty można uzyskać dzięki zabiegom, które oferuje medycyna estetyczna. Poniżej krótko przedstawiamy kilka propozycji zabiegów.

Fale radiowe RF

Fale radiowe RF docierając do głębokich warstw skóry i adipocytów (czyli komórek tłuszczowych) przyspieszają wewnątrzkomórkowe procesy metaboliczne oraz aktywizują wydzielanie kwasów tłuszczowych. Tłuszcz, który przedostaje się do przestrzeni międzykomórkowej, a następnie do układu krwionośnego jest trawiony i wydalany poza organizm. Dzięki temu zabieg falami RF skutecznie redukuje tkankę tłuszczową i cellulit oraz podnosi i uelastycznia piersi. Więcej na temat zabiegu fale radiowe RF przeczytasz tutaj. Fale radiowe RF – wskazania do przeprowadzenia zabiegu

Karboksyterapia

Zabieg karboksyterapia to inaczej terapia dwutlenkiem węgla. Karboksyterapia polega na pobudzeniu produkcji kolagenu i elastyny przez dwutlenek węgla. Zastosowanie pneumatycznego pistoletu umożliwia szybkie i precyzyjne podawanie ściśle określonej dawki CO2. System umożliwia podawanie dwutlenku węgla zarówno śródskórnie jak i podskórnie w całkowicie precyzyjny i bezpieczny sposób. W przypadku biustu karboksyterapia stymuluje fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenu i elastyny. Efekt karboksyterapii to: wzrost dopływu tlenu do leczonego obszaru, zwiększenie syntezy kolagenu i elastyny, redukcja rozstępów na skórze biustu.

Mezoterapia igłowa

Mezoterapia to jeden z bardziej popularnych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Mezoterapia igłowa polega na wstrzykiwaniu składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. Koktajl substancji podawany podczas zabiegu zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, wpływa na lepszy stan skóry. Po serii mezoterapii można zaobserwować znaczną poprawę w nawilżeniu i napięciu. Zabieg mezoterapii zapobiega obniżaniu się poziomu elastyny w skórze, wzrost poziomu ściągnięcia i reorganizacji włókien kolagenowych biustu, zapobieganie degradacji elastyny i wywołanie miejscowego silnego napięcia skóry biustu.

Może zainteresuje Cię również artykuł: Mezoterapia igłowa, czy bezigłowa? Którą wybrać? 

Endermologia LPG – lifting biustu

LPG Endermologia to masaż podciśnieniowy. Zabieg polega na oddziaływaniu na skórę i podskórną tkankę łączną poprzez zastosowanie precyzyjnego masażu mechanicznego z zastosowaniem dwóch niezależnie obracających się rolek w połączeniu z podciśnieniem. Intensywna, trójwymiarowa stymulacja tkanek poprawiająca napięcie, elastyczność i jędrność. Masaż podciśnieniowy endermologia oddziałuje na tkankę skórną piersi i dekoltu, poprzez poprawę cyrkulacji krwi i limfy, wymianę płynów międzykomórkowych oraz poprzez usunięcie toksyn, dotlenienie i odżywienie komórek. Efektem zabiegu endermologii jest uelastycznienie i wzmocnienie więzadeł podtrzymujących piersi, a także ogólna poprawa skóry, wyglądu i kształtu biustu.

Nici liftingujące biust

Zabieg z użyciem nici PDO zalecany jest dla kobiet, które mają biust o małej miseczce (od A do C). Podczas zabiegu pod skórę wprowadzanie są rozpuszczalne nici. Dzięki temu, że nici mają na swojej powierzchni drobne “haczyki”, szybko uzyskuje się efekt podniesienia biustu. Co więcej wokół nici skóra produkuje nowe włókna kolagenowe tworząc naturalne rusztowanie dla opadających tkanek. Stymulacja fibroblastów z kolei powoduje pobudzenie syntezy kwasu hialuronowego i elastyny, który jest odpowiedzialny za sprężystość skóry. Efektem zabiegu jest bardziej elastyczna i jędrna skóra biustu.

Dla pań, które chciałyby się zdecydować na chirurgiczne powiększenie biustu, zachęcamy do przeczytania naszego wywiadu z dr n. med. Lubomirem Lembas, który odpowiada m.in. jaka metoda jest najbezpieczniejsza i najskuteczniejsza.

14
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aneta88
Gość
Aneta88

Myślałam o zabiegach ale okazało się, że na moje problemy wystarczał krem Frashe. Zależało mi na tym aby nie ingerować w moje ciało za bardzo i udało się. Krem za sprawą składników o właściwościach poprawiających ukrwienie, ujędrniajacych pomogło mi uporać się z moim niesfornym biustem.

Iza229
Gość
Iza229

Słyszałam trochę opinii o tym kremie, możesz powiedzieć powiedzieć po jakim czasie widać efekty? I gdzie ja go dostane, bo w żadnej drogerii i aptece się nie spotkałam z nim?

Sonja
Gość
Sonja

Ja też się nim smaruję, ja efekty zauważyłam po około miesiącu. A kupiłam go na allegro. Czasami są jakieś promocje, więc bądź czujna :)))

Polaaa
Gość
Polaaa

moim zdaniem to bardziej żel niż krem. smaruję się nim, plus że jest bardzo wydajny, ale to opakowanie mnie doprowadza nieraz do szału. Ale żel super, widocznie ujędrnia i skóra jest po nim taka miła w dotyku

sabina
Gość
sabina

natknełam się na ten artykuł, bo już na prawdę myślałam o zabiegu, ale skoro tak polecacie te frashe to może faktycznie jeszcze spróbuję podziałać inaczej. z tego co sprawdzałam własnie w internecie to chyba jest ok.

wierzba
Gość
wierzba

a myślicie że w ciąży ten krem można normalnie nakładać na biust?

Madzix
Gość
Madzix

Też się zastanawiałam ale zanim kupiłam spisałam sobie co jest własnie w tym frashe i poszłam do lekarza. Powiedział że mogę się nim smarować. Może tez lepiej by było żeby prowadzącego ciąże zapytała? Nic tam takiego nie ma ale jak chcesz mieć pewność 🙂

Alexis
Gość
Alexis

Z tego co widzę w składzie to powinno być ok. Nie widzę, też żeby były jakieś ostrzeżenia jeżeli chodzi o producenta w takich sytuacjach. Paullinia Cupana Fruit Extract czyli wyciąg z guarany jest taki, ze lepiej uważać by nie było jego dużego stężenia w kosmetyku. Myślę, że tutaj nie ma go aż tak wiele, zwłaszcza, że znajduje się poniżej środku inci.

Bobkowska
Gość
Bobkowska

Wiecie czy coś się zmieniło w czasie pandemii z dostawą?
Inna sprawa, że mnie zastanawia czy może nie lepiej poszukać sobie czegoś innego?

Olga92
Gość
Olga92

ciekawe, że są kosmetyki tylko do konkretnej części ciała. Szczerze nie słyszałam jeszcze o czymś takim jak „serum do biustu” – a akurat ta część ciała w moim przypadku jest najbardziej problematyczna.

Kajka
Gość
Kajka

A ja korzystałam z mezoterapii igłowej i jestem zadowolona z efektów, polecam każdemu 😉 oprócz tego smaruję się kremem Frashe który dodatkowo nawilża skórę moich piersi.

Oliwia
Gość
Oliwia

Gdzie kupiłaś ten krem Frashe? Na pewno gdzieś już słyszałam o tym kremie… ale zdaje się, że na razie dostępny on jest tylko przez internet, czy to prawda?

JustinaKala
Gość
JustinaKala

Ja swój kupiłam na allegro. Nawet nie pamiętam kto mi go polecił, chyba znajoma z pracy. Używam w tym momencie drugiego opakowania, generalnie jestem zachwycona składem, który nie serwuje nam żadnej chemii : ) moje piersi naprawdę się uniosły i ich wygląd jest nie do poznania.

juleczka
Gość
juleczka

Rok minal ale mnie zastnawia. On jest nadal produkowany?

Makijaż permanentny oczu i ust

Makijaż permanentny ma wiele zalet, wśród których główne to tuszowanie niedoskonałości twarzy. Za jego pomocą można skorygować kształt ust i podkreślić kontur oczu, a także poprawić zarys brwi. Makijaż permanentny to dobra propozycja dla osób po chemioterapii. Na pewno jest to świetnie rozwiązanie dla osób uprawiających sporty, zwłaszcza sporty wodne, a także dla zapracowanych kobiet, którym ledwie wystarcza rano czasu na wykonanie nałożenie podkładu. Dzisiaj wyjaśnimy na czym polega makijaż permanentny ust i oczu.

makijaż permanentny oczu co to jest

Co to jest makijaż permanentny?

Makijaż permanentny powinien być każdorazowo dopasowany do naturalnego kolorytu skóry i do typu urody. Na rynku jest wiele metod i technik wykonywania makijażu. Generalnie zabieg ten polega na iniekcji pigmentu pod skórę przy pomocy cieniutkich igieł.

Makijaż permanentny oczu

Makijaż permanentny oczu polega na wykonaniu kresek na górnej lub dolnej powiece, tuż przy linii rzęs. Możliwe jest wybranie praktycznie dowolnego koloru kresek, natomiast najczęściej stosowany jest kolor czarny, który jest najbardziej uniwersalny. Grubość kresek jest również sprawą indywidualną.

Osoba wykonująca zabieg na początku aplikuje na powieki krem znieczulający. Po zmyciu kremu rysuje kredką kształt kreski – może to być kreska na linii rzęs, efekt zagęszczenia lub bardziej dekoracyjna typu „kocie oko”. Po akceptacji klientki lingeristka przystępuje do zabiegu.

Wykonanie makijażu permanentnego oczu jest dość bolesne, po samym zabiegu oczy będą wyglądać jakbyśmy były niewyspane lub zapłakane. Dlatego też zalecane jest kupno w aptece odpowiedniego preparatu, którym można smarować opuchliznę.

Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust polega na wprowadzeniu w głąb naskórka specjalnego barwnika.

Wykonanie makijażu ust rozpoczyna się od narysowania na odpowiednich konturów na twarzy klienta rysunek aż do uzyskania pożądanego efektu i dobrania odpowiedniego barwnika. Następnie linergistka wykonuje mikropigmentację, wprowadzając w naskórek barwnik. Makijaż permanentny ust pozwala na optyczne powiększenie ust, nadanie im odpowiedniej barwy, wykonanie korekty przebarwień skóry.

Makijaż permanentny ust wykonywany jest przy znieczuleniu dentystycznym, z uwagi na to, że zabieg jest stosunkowo bolesny. Ponadto, podobnie jak przy makijażu permanentnym oka, usta są opuchnięte. Skóra, która uległa złuszczeniu, może być smarowana także wazeliną, wtedy utrzymane będzie jej odpowiednie nawilżenie.

Makijaż permanentny zalecenia przed zabiegiem

  • Makijaż permanentny oczu

W przypadku makijażu permanentnego oczu skłonnych do opuchnięć i wrażliwych powiekach przed zabiegiem zaleca się stosować np. homeopatyczne kapsułki z arniki. Jeśli masz wrażliwe oczy, koniecznie powiedz to osobie, która będzie wykonywała zabieg. Niewskazane jest przed zabiegiem przyjmowanie aspiryny i paracetamolu, które mogą powodować powstawanie małych zasinień na powiece.

  • Makijaż permanentny ust

Przed makijażem permanentnym ust zaleca się w ramach profilaktyki opryszczki przez 3 dni przed zabiegiem należy przyjmować 2 razy na dobę preparat antywirusowy Heviran 800.

Skóra przed zabiegiem makijażu permanentnego  powinna być czysta i pozbawiona resztek make-upu.

Ponadto na 24 godziny przed zabiegiem w żadnym razie nie należy spożywać również alkoholu.

makijaz-permanentny-ust-cena

Makijaż permanentny ile trwa zabieg

Makijaż permanenty oczu trwa od kilku do kilkunastu minut, w zależności od efektu kreski, który chcemy uzyskać.

Wykonanie pełnego makijażu permanentnego ust trwa od 1 do 1.5 półtorej godziny, z uwagi na to, że iniekcja pigmentu pod skórę wymaga ogromnej precyzji i skrupulatności.

Makijaż permanentny oczu pielęgnacja po zabiegu czyli tzw. wskazania pozabiegowe

Podczas wykonywania zabiegu może dojść do obrzęku i podrażnienia, co jest zależne od indywidualnych predyspozycji pacjenta, natomiast objawy szybko ustępują.

Po wykonanym makijażu permanentnym zarówno oczu jak i ust przez tydzień należy intensywnie nawilżać miejsca poddane pigmentowaniu. Ponadto przez pierwsze 10 dni niewskazany jest długotrwały kontakt z wodą, nie powinno się również stosować mydła i kosmetyków, które nie były zalecone przez linergistkę.

Nie wolno wolno trzeć i dotykać miejsc, które były poddane zabiegowi. Przez  14 dni nie należy korzystać sauny i basenów i nie wolno się opalać. Nie należy zdrapywać strupków, które powstaną w wyniku złuszczania się naskórka.

W ciągu 3-4 tygodnie po zabiegu konieczne jest dopigmentowanie, które utrwali i wzmocni kolor. Jeżeli korekta nie zostanie wykonana, gabinet nie poniesie odpowiedzialności za trwałość makijażu.

W przypadku makijażu permanentnego ust należy przez 3 dni przyjmować 2x na dobę preparat Heviran 800.

Makijaż permanentny kto wykonuje

Zabieg powinien być przeprowadzony tylko w profesjonalnym gabinecie kosmetycznym przez doświadczoną, licencjonowaną linergistkę. Poza doświadczeniem osoby przeprowadzającej zabieg makijażu permanentnego niezmierne ważne są również stosowane preparaty pigmentujące oraz narzędzia do wykonania zabiegu. Zapytaj jakie preparaty są wykorzystywane w gabinecie, w którym decydujesz się na zabieg. Do bezpiecznych preparatów zaliczane są m.in.: Conture® Make-up Long Time Liner®.

Makijaż permanentny przeciwwskazania

Przeciwwskazaniami do wykonania makijażu permanentnego są: infekcja, ciąża, cukrzyca, łuszczyca, przyjmowanie leków sterydowych, WZW, HIV, opryszczka – w przypadku ust. Przeciwwskazaniem do makijażu permanentnego oczu są przebyte choroby gałki ocznej, tendencje do stanów zapalnych spojówki oraz tendencje rodzinne do odwarstwienia siatkówki.

Makijaż permanentny jak długo się utrzymuje

Makijaż permanentny utrzymuje się od 3 do 5 lat.

Makijaż permanentny cena

Na cenę zabiegu składają się dwie wizyty: pierwsza i kolejna – nazywana korektą. Bardzo często jeżeli korekta zostanie wykonana w terminie wskazanym przez lingeristkę, klientka nie ponosi dodatkowych kosztów. Ceny są zróżnicowane w zależności od regionu Polski, jak również od gabinetu.

  • Makijaż permanentny oczu cena

Kreska górna: około 450 – 600 zł, kreska dolna: około 300 – 550 zł,

  • Makijaż permanentny ust cena

kontur ust: około 550  – 700 zł; pełne usta z konturem: około 800 – 1200 zł.

1
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Aneta
Gość
Aneta

Urządzenia, barwniki do makijażu permanentnego znajdziemy w sklepie https://www.permanentnysklep.pl/

Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana