Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym

Trądzik różowaty (rosacea) to rumieniowe, grudkowate i krostkowe wykwity na twarzy, których podłożem jest łojotok i zaburzenia naczynioruchowe. Trądzik różowaty to przewlekły stan zapalny skóry, który najczęściej dotyka osoby po 30 r.ż., z czego w zdecydowanej większości kobiety. Najczęściej występuje na środkowej części twarzy, w postaci rumienia i poszerzonych naczyń krwionośnych, grudek oraz krostek.

przyczyny trądziku różowatego

Do przyczyn powstawania trądziku różowatego zalicza się:

  • gwałtowne zmiany temperatur,
  • predyspozycje genetyczne,
  • promieniowanie UV,
  • przewlekłe zaparcia,
  • przyjmowanie leków obniżających poziom cholesterolu i kwasu nikotynowego,
  • spożywanie ciężkostrawnych potraw i alkoholu,
  • zaburzenia endokrynologiczne (choroby tarczycy, zaburzenia miesiączkowania),
  • zakażenia bakteryjne,
  • zdenerwowanie i stres.

Uważa się, że najbardziej narażone na zachorowanie są kobiety, a także osoby o jasnej karnacji i cerze naczynkowej oraz mieszkańcy Europy Północnej i Zachodniej i Ameryki Północnej.

trądzik różowaty – rodzaje

Wyróżnia się kilka postaci trądziku różowatego:

  • teleangiektatyczno-rumieniowatą, której objawem jest rumień stały lub tymczasowy, często towarzyszą mu teleangiektazje, obrzęk twarzy oraz uczucie pieczenia skóry.
  • grudkowo-krostkową, w przypadku której objawem jest trwały rumień, znajdujący się na środkowej części twarzy. Mogą także pojawiać się grudki oraz krostki.
  • z dominacją zmian przerostowych, charakteryzującej się tym, że skóra ma nierówną powierzchnię i jest zgrubiała, ponadto obecne mogą być guzki. Zmiany obecne są głównie na nosie, mogą pojawić się również na czole, policzkach, brodzie czy na uszach. Dodatkowo objawem bywa zapalenie mieszków włosowych.

pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym

W przypadku trądziku różowatego niezmiernie ważna jest prawidłowa pielęgnacja skóry. Osoby dotknięte tym schorzeniem powinny sięgać przede wszystkim po odpowiednie dla tego typu skóry dermokosmetyki. Bardzo ważne jest nawilżanie skóry, stosowanie odpowiednich preparatów do mycia i pielęgnacji, bez dodatku alkoholu. Skórę należy traktować bardzo delikatnie, aby nie powodować dodatkowych podrażnień. Zatem niewskazane są peelingi mechaniczne, maski rozgrzewające, gorące kąpiele czy korzystanie z sauny. Kremy, żele oraz emulsje przeznaczone do cery z trądzikiem różowatym do twarzy oczyszczają skórę z nadmiaru sebum, przywracają jej naturalną równowagę hydrolipidową, a także zmniejszają rumień i zaczerwienienie.

Dermokosmetyki dla skóry z trądzikiem różowatym najczęściej bazują na:

  • alantonie, kwasie hialuronowym i aminokwasach o właściwościach nawilżających i odżywczych,
  • bioflawonoidach, witaminach C i K, ekstrakcie z kasztanowca, które uszczelniają naczynia krwionośne,
  • bisabololu, ekstrakcie z nagietka i algach działających łagodząco i kojąco,
  • pantenolu, ceramidach, witaminie E o działaniu ochronnym i wzmacniającym płaszcz hydrolipidowy skóry,
  • witaminie PP, azulenie, arnice górskiej, które wzmacniają ściany naczyń krwionośnych.

Dodatkowo kremy do twarzy powinny zawierać filtry UVA i UVB chroniące skórę przed szkodliwym działaniem promieni słonecznych. W zimie konieczna jest odpowiednia ochrona skóry twarzy – kremy ochronne, półtłuste, a nawet tłuste.

leczenie trądziku różowatego

Trądzik różowaty to schorzenie, którego da się całkowicie wyleczyć. Lekarz dermatolog lub kosmetolog po zdiagnozowaniu rosecea zaproponuje nam odpowiednie leczenie. Zastosowanie dobrze dobranych preparatów miejscowych, leków doustnych i zabiegów kosmetycznych czy medycyny estetycznej, można  znacznie ograniczyć postęp choroby i chronić przed pojawianiem się kolejnych zmian na skórze. Pamiętajmy, że leczeniem trądziku różowatego powinien się zajmować dermatolog lub doświadczony kosmetolog. Nie próbujmy leczyć tego schorzenia na własną rękę.

leczenie trądziku różowatego – terapia miejscowa

Na rynku dostępna jest szeroka gama preparatów, które można stosować w leczeniu trądziku różowatego. Do jednych z najskuteczniejszych leków miejscowych zalicza się preparaty z metronidazolem, a także z erytromycyną, klindamycyną, kwasem azelainowym. Ponadto dobre efekty widoczne są również po zastosowaniu retinolu, witaminy C, alfa-hydroksy kwasów, substancji imidazolowych.

leczenie trądziku różowatego – terapia ogólna

W przypadku terapii ogólnej trądziku różowatego stosuje się antybiotykoterapię. Do najbardziej skutecznych leków zalicza się tetracyklinę, limecyklinę oraz erytromycynę. Przebieg leczenia, w tym dawkowanie są podobne do zaleceń w przypadku trądziku pospolitego.

Kolejnym skutecznym preparatem jest metronidazol, który wymaga kilkutygodniowego okresu stosowania. W najcięższych przypadkach trądziku różowatego stosuje się izotretinoinę, w dawkach takich jak w trądziku zwykłym. Lekarze dermatolodzy często zalecają również leczenie uzupełniające witaminami PP i B2.

trądzik różowaty zabiegi kosmetyczne

W leczeniu trądziku różowatego dobre efekty przynoszą również niektóre zabiegi kosmetyczne czy medycyny estetycznej. Przedstawiamy najbardziej skuteczne.

  • peeling medyczny Azelac Peel

Peeling medyczny Azelac Peel jest przeznaczony stworzony dla skóry tłustej, z trądzikiem pospolitym oraz różowatym.  Kwas azelainowy to naturalny składnik złuszczający, który hamuje rozwój bakterii odpowiedzialnych za powstawanie trądziku oraz wytwarzanie kwasów tłuszczowych, mających istotne znaczenie w powstawaniu zmian trądzikowych. Wykazuje również silne działanie w leczeniu przebarwień.

  • jonoforeza z witaminą C i wapniem

Jonoforeza polecana jest dla skór z trądzikiem pospolitym lub różowatym, rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi, stanami zapalnymi, przebarwieniami, bliznami oraz dla skór wiotkich i wrażliwych. Jonoforeza to zabieg, którego celem jest wprowadzenie kosmetycznych związków aktywnych lub leków do tkanek przy użyciu prądu stałego. Prąd działa również bezpośrednio na tkanki i powoduje, że skóra jest lepiej ukrwiona, dotleniona i odżywiona. Substancje kosmetyczne wprowadzane w głąb skóry pozwalają na leczenie zmian naczyniowych, trądzika i blizn.

  • IPL

Światło IPL usuwa rumień i bardzo drobne naczynia powierzchowne, zapobiega również powstawaniu nowych zmian naczyniowych, rumienia i cech trądzika różowatego. Światło IPL dociera w głąb naczyń, gdzie jest absorbowane przez barwnik krwinek czerwonych. Jest ono zamieniane na energię termiczną, która zamyka drobne naczynia, powoduje przebudowę skóry.

  • VPL

VPL wykorzystuje się do likwidowania przewlekłego rumienia oraz usuwania mniejszych naczynek krwionośnych, które nie zostały zlikwidowane podczas zabiegów IPLem. Podczas zabiegu emituje ona mikrobłyski docierające do miejsc zmienionych chorobowo. Podczas zabiegu, podobnie jak w przypadku terapii IPL, zachodzi proces fototermolizy.

  • elektrokoagulacja

W przypadku redukcji rumienia po wcześniejszych zabiegach lub gdy rumień nie występuje, a pojawiają się pojedyncze popękane naczynka, zaleca się przeprowadzenie zabiegu elektrokoagulacji. Elektrokoagulacja polega na zamykaniu naczynek za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości. Specjalna elektroda dotyka każde naczynko, ścina znajdujące się w nich białko, w wyniku czego naczynko samo się zamyka i uszczelnia.

  • laseroterapia

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg, który pozwala na skuteczne skorygowanie różnego rodzaju zmian skórnych. Zabieg zamykania naczynek laserem obarczony jest minimalnym ryzykiem, jest w pełni bezpieczny, nie powoduje powikłań oraz nie wymaga okresu rekonwalescencji. W różnych klinikach i gabinetach medycyny estetycznej zabiegi zamykania naczynek przeprowadzane są z wykorzystaniem różnego rodzaju laserów, w tym Cutera, Cynosure Cynergy, Fotona SP Dynamis oraz Gemini.

odżywianie a trądzik różowaty

Dieta osoby z trądzikiem różowatym powinna być bogata w witaminy: B2, PP, C oraz świeże owoce i warzywa. Należy pamiętać o tym, że spożywanie gorących, bądź bardzo zimnych potraw czy napojów zaostrza zmiany skórne. Ponadto pikantne, kwaśne i ciężkostrawne potrawy, alkohol, mocna kawa lub herbata pogarszają stan skóry. Korzystnie w przypadku leczenia skóry z trądzikiem różowatym działa picie wywaru z bratka, rumianku i szałwii. Trzeba mieć świadomość, że jednym z czynników warunkujących powstawanie trądziku różowatego są przewlekłe zaparcia. Ich powstawaniu sprzyja zbyt małe spożycie wody, dieta uboga w błonnik, warzywa i owoce, produkty pełnoziarniste, warzywa strączkowe oraz dieta bogata w przetworzone produkty, tłuszcze nasycone, cukry rafinowane oraz słodzone napoje.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Botox rzęs i keratynowe laminowanie rzęs

Długie, podkręcone, gęste rzęsy sprawiają, że oczy wydają się większe, a spojrzenie nabiera głębi. Obecnie na rynku są dostępne różne metody ich pielęgnacji, a także zabiegi zagęszczania, pogrubiania czy wydłużania. Jednym z zabiegów, który zyskuje na coraz większej popularności jest botox rzęs i keratynowe laminowanie rzęs.

botox rzęs i keratynowe laminowanie rzęs

Botox rzęs i keratynowe laminowanie rzęs to zabieg, który jest dedykowany naturalnym rzęsom. Dzięki zabiegowi rzęsy są uniesione, pogrubione, przyciemnione oraz dogłębne odżywiane. Zabieg daje naturalny efekt, ale jednocześnie sprawia, że spojrzenie nabiera wyrazistości.

Efektami zabiegu na Instagramie pochwaliła się m.in. Natalia Siwiec, która wykonała botoks rzęs i laminowanie w salonie swojej siostry Malwiny.

źródło: Instagram, Natialia Siwiec, Official

botox rzęs i keratynowe laminowanie rzęs – preparaty

Lash botox to preparat, który wypełnia wszystkie szczelinki i nierówności rzęs nawilża i pogrubia rzęsy, zawiera witaminy i minerały które działają odżywczo i regenerująco na włos. Aktywne składniki preparatu Lasz botox odżywiają, odmładzają, wzmacniają rzęsy i stymulują ich wzrost.

Preparaty są bezpieczne i zawierają naturalne składniki, należą do nich: olej migdałowy, olej macadamia, olej jojoba, olej arganowy, olej szafranowy, hydrolizowana keratyna, kolagen roślinny, kwas hialuronowy, gliceryna, kwas linolowy, pentanol, tokeferol (wit.E), olejowa wit.C, pirydoksyna (wit. B6).

botox rzęs i keratynowe laminowanie rzęs – przebieg zabiegu

  • Po dokładnym oczyszczeniu z kosmetyków, rzęsy podwija się specjalnym silikonowym wałeczkiem. Następnie nanosi się na nie krem na rzęsy, dzięki któremu komórki zewnętrznej warstwy włosa, tak zwane łuski, otwierają się i wchłaniają aktywne składniki. To właśnie ten etap sprawia, że doskonale odżywione włoski podnoszą się od nasady ku samej górze i nabywają kształt łuku.
  • Kolejny etap to wprowadzeniu w głąb włosa składników, które pogrubiają rzęsy, przez co wydają się większe i bardziej wyraziste.
  • Trzeci etap to naniesienie jednego z czterech pigmentów, wybranego przez klienta, który nasyca kolorem nasze rzęsy.
  • Kolejnym krokiem jest nałożenie preparatu BOTOX Lash , którego celem jest wzmocnienia i pogrubienia naturalnych rzęs. Zawiera witaminy i minerały które działają odżywczo i regenerująco na włos. BOTOX Lash nie zawiera: parabenów, parafiny, olejów mineralnych, barwników, silikonu, formaldehydów.
  • Ostatnim etapem jest laminowanie rzęs, polegając na nałożeniu olejku keratynowego. Olejek ten jest połączeniem trzech protein zboża, soi oraz hydrolizowanej keratyny. Zadaniem laminacji rzęs jest ochrona i zapewnienie odpowiedniego nawilżenia dla rzęs naturalnych oraz częściowa odbudowa utraconych protein.

Stylistka, po uprzedniej konsultacji z klientką, podkręca wybrany fragment rzęs – tylko u nasady, końcówki, całe rzęsy.

botox rzęs i keratynowe laminowanie rzęs  – efekty zabiegu

Po zabiegu botox rzęs i keratynowe laminowanie  rzęsy są widocznie podkręcone, nawilżone, miękkie i błyszczące. Dzięki wprowadzeniu pigmentu możemy również wzmocnić ich kolor.

Efekt ten utrzymuje się przez cały cykl życia rzęsy – nawet do 8 tygodni. Trzeba mieć świadomość, że nie wszystkie rzęsy rosną w tym samym czasie. Z tego względu najlepszy efekt gęstych, długich rzęs powinien być widoczny przez 4 do 6 tygodni po zabiegu.

Lifting rzęs można powtarzać w zależności od tempa wzrostu naturalnych rzęs.

botox rzęs i keratynowe laminowanie rzęs  – dla kogo

Zabieg botox rzęs i keratynowe laminowanie rzęs  polecany jest osobom:

  • chcących podkręcić oraz pogrubić swoje naturalne rzęsy
  • chcących wyprostować, zdyscyplinować zbyt pokręcone rzęsy zwłaszcza w kącikach zewnętrznych,
  • których naturalne rzęsy rosną w dół
  • z opadającą powieką,
  • z osłabionymi i zniszczonymi rzęsami
  • z prostymi rzęsami
  • ceniących naturalny wygląd.

Szkła kontaktowe nie są przeciwwskazaniem do aplikacji rzęs. Przed zabiegiem należy zdjąć soczewki.

botox rzęs i keratynowe laminowanie rzęs  – przeciwskazania

  • alergia na hennę
  • chemioterapia
  • choroba skóry, uraz skóry, skaleczenia, otarcia, oparzenia i obrzęki w okolicy oka
  • choroby alergiczne oczu
  • choroby powodujące drgawki, drżenie lub nieprawidłowe ruchy
  • ciąża i karmienie piersią
  • infekcje oczu tj. zapalenie spojówek, liszaj, opryszczka
  • jęczmień na powiece
  • miesiączka
  • nadwrażliwość oczu
  • niedawno przeprowadzane operacje w okolicy oczu
  • trichotillomania
  • zapalenie rogówki.

botox rzęs i keratynowe laminowanie rzęs  – zalecenia po zabiegu

Aby efekt zabiegu botox rzęs i keratynowe laminowanie rzęs   utrzymał się jak najdłużej, nie należy w ciągu 24 godzin od wykonania zabiegu:

  • kąpać się w słonej morskiej wodzie
  • korzystać z sauny, siłowni czy basenów (pot, sebum oraz chlor mogą osłabić działanie liftingu)
  • korzystać z zabiegów parowych
  • malować rzęs
  • moczyć rzęs podczas brania prysznica czy kąpieli
  • pocierać oczu
  • stosować żadnych preparatów do zmywania makijażu czy pielęgnacji powiek.

Zaleca się również spanie na wznak, aby nie wciskać twarzy w poduszkę.

Natomiast już po upływie 48 godzin od wykonania zabiegu można:

  • kąpać się w słonej morskiej wodzie
  • kąpać się i stosować różne preparaty oczyszczające (mydło, szampon)
  • korzystać z sauny, wykonywać wodne zabiegi
  • nosić soczewki
  • spać z głową wciśniętą w poduszkę
  • stosować kosmetyki pielęgnacyjne i kolorowe.

botox rzęs i keratynowe laminowanie rzęs  cena

Cena zabiegu botox rzęs i keratynowe laminowanie rzęs  to wydatek rzędu 150 – 200 zł.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Obwisła skóra wewnątrz ud – polecane zabiegi

Problem jakim, jest obwisła skóra wewnętrznej strony ud, dotyka wiele osób. Jednym z głównych powodów jest fakt, że mięśnie po wewnętrznej stronie używane są tylko w ruchach przywodzenia nóg do wewnątrz. Drugim powodem może być szybka utrata dużej liczby kilogramów. Jak ujędrnić skórę na udach?

Obwisła skóra po odchudzaniu – przyczyny

Obwisła skóra po odchudzaniu bardzo często bywa efektem szybkiej utraty dużej liczby kilogramów. Podczas odchudzania dochodzi do utraty tkanki tłuszczowej, a czasem także mięśni. W wyniku tego pod skórą zostaje „wolna przestrzeń”, a skóra potrzebuje czasu by się skurczyć. Im skóra była bardziej rozciągnięta, ze względu na dużą ilość tłuszczu, tym więcej czasu będzie potrzebowała by wrócić do formy. W przypadku bardzo dużej otyłości, nadmiar skóry może pozostać i aby się go pozbyć konieczne będą zabiegi medycyny estetycznej lub nawet chirurgii estetycznej.

Skórę wewnętrznej strony ud można ujędrnić poprzez regularne ćwiczenia lub aktywność fizyczną angażującą tę partię ciała, jak np. jazda konna czy na rowerze. Dodatkowo niezbędna jest właściwa pielęgnacja, czyli regularne peelingi i stosowanie balsamów odżywczych. Musimy mieć też świadomość, że balsamy czy kremy mogą poprawić jakoś skóry, ale nie są w stanie przywrócić im pierwotnej jędrności.

obwisła skóra wewnętrznej strony ud

Medycyna estetyczna oferuje różne zabiegi ujędrniające, w tym i takie, które efektywnie działają na wewnętrzną skórę ud. Dobranie zabiegu jest sprawą indywidualną i wymaga konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej.

  • endermologia LPG

Endermologie LPG, to masaż podciśnieniowy. Aparat do masażu posiada wymienne końcówki, które stosowane są w zależności od zabiegu – ujędrnianie/wyszczuplanie. W przypadku zabiegu ujędrniania, rolki głowicy rozwijają fałdę skórną, a stymulacja fibroblastów wzmacnia sieć włókien kolagenu i elastyny. Specjalista może zaprogramować siłę podciśnienia w taki sposób aby endermologia dostępna była dla osób z każdym typem skóry. Dzięki pobudzeniu metabolizmu, organizm szybciej eliminuje toksyny a także tłuszcz.

  • termolifting Zaffiro

Termolifting Zaffiro to bezbolesna metoda odmładzania skóry ciała i twarzy. Urządzenie Zaffiro emituje promieniowanie podczerwone IR o długości fali (750-1800nm), powodujące jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej (do 65°C) ze stałym, ochronnym chłodzeniem powierzchniowym. Efekt termiczny, który zachodzi w dolnych warstwach skóry powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych. Poluzowane włókna kolagenowe zostają skręcone, a także stymulowane są fibroblasty do produkcji nowego kolagenu. W efekcie skóra ulega zagęszczeniu i ściągnięciu, zwiększa się jej napięcie i elastyczność.

  • HIFU

HIFU to urządzenie emitujące fale ultradźwiękowe. Nie są to jednak zwykłe fale, ponieważ w urządzeniu HIFU wykorzystane zostały fale dźwiękowe o wysokim natężeniu. Fale docierają do głębokich warstw skóry, doprowadzając do jej przegrzania. Przegrzanie nie jest silne – utrzymuje się na poziomie 65-70 stopni Celsjusza. Następuje kontrolowane poparzenie, dzięki któremu włókna kolagenowe regenerują się i kurczą. Dzięki temu skóra staje się jędrniejsza i gładsza.

Przeczytaj koniecznie nasz wywiad dr Martą Tazbir z Kliniki Tazbir w Łodzi na temat technologii HIFU.

  • Laser frakcyjny CO2

Laser frakcyjny wytwarza w skórze mikrouszkodzenia, dzięki którym następuje koagulacja tkanek w strefach mikrotermalnych. Powoduje to wytwarzanie większej ilości kolagenu w skórze poprzez uruchomione procesy gojenia. Kolagen sprawia, że skóra jest jędrniejsza, bardziej napięta i wygląda zdrowiej. Dodatkowo w  następstwie zabiegu dodatkowo dochodzi do usunięcia przebarwień, wyrównania kolorytu skóry, likwidacji porów, zagłębień i nierówności skóry.

  • Nici PDO First Lift

Nici PDO First Lift  to wchłanialne nici z haczykami, które po wszczepieniu w skórę stopniowo rozpuszczają się. Materiał, z którego zrobione są nici (polidioksanon) pobudza w tkankach proces neokolagenezy, czyli stymuluje produkcję nowego kolagenu. Dodatkowo stymulacja fibroblastów powoduje pobudzenie syntezy elastyny (białka odpowiedzialnego za sprężystość i elastyczność skóry) oraz syntezę naturalnego (endogennego) kwasu hialuronowego. Efektem zabiegu z wykorzystaniem nici PDO First Lift jest gładsza i bardziej jędrna skóra.

Jedną z najważniejszych zalet nici PDO First Lift jest możliwość ich stosowania praktycznie na całym ciele, w tym w obszarze ramion, kolan, brzucha, pośladków, dekoltu czy piersi.

  • VelaShape III

Urządzenie VelaShape III® wykorzystuje technologię elos (Electro-Optical Synergy), łącząc w sobie działanie podczerwieni, częstotliwości fal radiowych i masażu próżniowego, w celu skutecznej redukcji tkanki tłuszczowej, cellulitu oraz ujędrniania, modelowania ciała i owalu twarzy. Dzięki zastosowaniu radiofrekwencji i masażu próżniowego podgrzewana jest skóra i tkanki podskórne. Temperatura usprawnia metabolizm komórek tłuszczowych powodując lipolizę oraz pobudza syntezę włókien elastynowych i kolagenowych.

Już po trzech zabiegach skóra staje się jędrniejsza, uzyskuje właściwą gęstość, a sylwetka smukleje. W zależności od problemu danego obszaru skóry, zabiegi VelaShape dla mam mogą być wspomagane masażami czy zabiegami typu Body Wrapping. Urządzenie VelaShape III posiada specjalny program dla mam „Body after Baby”.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana