Perły Dermatologii Estetycznej 2012 – konkurs rozstrzygnięty!

Już od ośmiu lat magazyn Derma News wydawany przez Stowarzyszenie Dermatologów Estetycznych ogłasza konkurs pt. „Perła Dermatologii Estetycznej”. Jest to konkurs na najlepsze produkty stosowane w dermatologii estetycznej i dermokosmetyki. Co roku lekarze wybierają ich zdaniem najlepsze produkty, które m.in. wspomagają leczenie i efekty zabiegów dermatologicznych. 

 
 
W tegorocznej VIII edycji zostało nadesłanych 1079 kuponów, z których zostali wybrani zwycięzcy każdej z kategorii.
 
I. KATEGORIA: Najlepsze urządzenia w dermatologii estetycznej
 • VARILITE 532/940 nm firma Optopol Handlowy Sp. z o.o.

II KATEGORIA: Najlepsze preparaty do zabiegów w Dermatologii Estetycznej
 •  Botox firma Allergan
 • Restylane firma Galderma Polska
 • Gama Stylage firma Laboratorium Estetyki LEA Vivacy

III KATEGORIA: Najlepszy preparat wspomagający leczenie dermatologiczne i efekty zabiegów estetycznych

 • Cetaphil firma Galderma
 • Cicabio Arnica + firma Laboratoire Dermatologique Bioderma Poland
 • Normaderm firma Vichy Laboratoires
 • Toteriane Ultra firma La Roche-Posay
 • Woda termalna Avene firma Pierre Fabre Dermo-Cosmetique

 

Wielkie gratulacje firmom wspaniałych i doskonałych produktów, które zdobyły tak duże zaufanie lekarzy!Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ulthera bezinwazyjny rodzaj liftingu twarzy

Medycyna estetyczna proponuje wiele metod poprawiających wygląd skóry. Ulthera jest to całkowita nowość, która w sposób bezinwazyjny odmładza skórę twarzy. Ten zabieg możemy porównać do liftingu bez skalpela! Zatem bez bólu, opuchlizny i bandaży możemy uzyskać efekt jaki daje specjalistyczny zabieg chirurgii plastycznej.

foto: dermatoestetica.pl/

Czym jest zabieg Ulthera?

Ulthera to rodzaj liftingu, który się wykonuje przy pomocy urządzenia generującego fale dźwiękowe. Skoncentrowana energia ultradźwięków w postaci sekwencji strumieni jest dostarczana głęboko pod warstwy powierzchniowe skóry. Poprzez koagulację tkanek dochodzi do obkurczenia skóry. Ogniskowe zaczynają stymulować proces naprawczy w skórze poprzez pobudzenie fibroblastów. Odpowiedzią organizmu jest produkcja nowego, ulepszonego kolagenu. W efekcie skutkuje to stopniowym podniesieniem oraz ujędrnieniem skóry a także poprawieniem jej napięciaUlthera™ stymuluje procesy naprawcze w skórze pobudzając fibroblasty do produkcji nowych włókien kolagenowych. Metoda ta pozwala na uzyskanie liftingu lecz bez użycia skalpela. 

Ulthera najczęściej wykonywana jest na twarzy oraz szyi. Zabieg pozwala przede wszystkim zlikwidować nadmiar skóry na powiekach, opadające policzki, kąciki ust, głębokie zmarszczki nosowo-wargowe, a także dzięki niemu można przywrócić linię żuchwy.

Jak wygląda zabieg?

Początkowo lekarz rozpoczyna zabieg od diagnostyki, która polega na wizualizacji tkanki podskórnej. Jest to możliwe dzięki unikalnej technologii obrazowania ultradźwiękowego DeepSEE™, w którą wyposażony jest aparat Ulthera™. Jest to pierwsze urządzenie, które daje takie możliwości. Dzięki temu lekarz może widzieć strukturę tkanki skórnej do głębokości 8 mm. Ogląda ją, ocenia i określa precyzyjnie właściwą głębokość, na której przeprowadzi zabieg tak by nie naruszyć warstw naskórkowych. Następnie przystępuje do zabiegu kierując specjalnie dobrany strumień ultradźwięków do wybranych obszarów skóry. Ulthera™ wyposażona jest w różnorodne głowice pozwalające dostarczać strumień skoncentrowanej energii przy użyciu różnych częstotliwości i różnej głębokości działania w zależności od specyfiki określonego obszaru. Podczas zabiegu można skupić się na istotnych głębokościach, koncentrując energię, która dokonuje znaczącego liftingu i napięcia zwiotczałej skóry.

Czy zabieg jest bolesny?

Nie wywołuje większego dyskomfortu. Tylko w chwili oddziaływania fal może być odczuwalny lekki ból utrzymujący się przez kilka sekund. Przed zabiegiem można zażyć lek przeciwbólowy np. ibuprofen. Należy pamiętać by nie przyjmować środków o działaniu przeciwzapalnym.

Ile zabiegów należy wykonać by uzyskać efekt, który nas zadowoli?

Jeden zabieg jest wystarczający, aby osiągnąć zadowalający nas efekt. Zabieg może odbywać się na jednym lub dwóch poziomach głębokości, wszystko zależy od stanu skóry, który jest poddawany zabiegowi oraz celów terapii. Jeśli skóra wymaga tylko uniesienia to lekarz wykonuje jeden zabieg na większej głębokości. Gdy skóra potrzebuje dodatkowego ujędrnienia lekarz wykonuje zabieg na niższej głębokości – na obszarach wymagających ujędrnienia.

Jak długo trwa zabieg?

Zabieg trwa od 20 minut do 40 minut. Wszystko zależy od obszaru, który jest poddawany zabiegowi.

Jak długo utrzymują się efekty?

Wszystko zależy od indywidualnych cech organizmu i właściwości jego skóry. Efekty liftingu i napięcie skóry pojawia się stopniowo nawet do 90 dni po zabiegu. Tyle czasu trwa produkcja nowego kolagenu. Efekty zabiegu utrzymują się minimum rok. 

Kto powinien poddać się zabiegowi?

Osoby, które chcą oczekują liftingu oraz efektywnego ujędrnienia skóry.

Zabieg polecany jest, gdy borykamy się z:

 • Obniżonymi brwiami,
 • Opadającymi powiekami,
 • Nadmiarem skóry na górnej powiece,
 • Opadającymi policzkami,
 • Głębokimi fałdami nosowo-wargowymi,
 • Opadającymi kącikami ust,
 • Zanikiem linii żuchwy,
 • Opadającym, zwiotczałym podbródkiem.

Jaki jest koszt zabiegu Ulthera?

Cena jest uzależniona od obszaru, który jest poddawany zabiegowi oraz kliniki w której jest wykonany. Nie mniej jednak cena waha się od 800 zł do 8 tysięcy.
 
 

 

zdj: spaplanet.pl

zdj.intro: mdcsnyc.com

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Kwas hialuronowy a może toksyna botulinowa? Co wybrać?

Decydując się na poprawienie urody w gabinecie medycyny estetycznej przygotowujemy się czytając to, co nam dany gabinet oferuje. Nie wiemy jaki zabieg wybrać a dodatkowo jaka różnica jest między kwasem hialuronowym a toksyną botulinową, czy w ogóle jakaś jest. Otóż tak, a różnice są bardzo znaczące i warto się z nimi zapoznać.

 

zdj: mysendoff.com

Kwas hialuronowy (np. Juvederm, Restylane) oraz toksyna botulinowa (np. Botox, Azzalure) są to dwa, całkowicie inne preparaty. Różnią się praktycznie wszystkim, zaczynając od konsystencji, mechanizmu działania a kończąc na efektach, które otrzymujemy. 

Kwas hialuronowy jest substancją występującą w naszym organizmie, jest on odpowiedzialny za wiązanie wody w skórze. Im jest go mniej, tym nasza skóra jest mniej nawodniona, a co za tym idzie jest sprężystość spada. Dzięki jego obecności w naszej skórze jest ona nawilżona, napięta, a to prowadzi do produkcji kolagenu i elastyny. 

Z kolei toksyna botulinowa (wszystkim znana pod nazwą preparatu Botox) jest wytwarzana przez bakterie, które potocznie są zwane jadem kiełbasianym. Jej złe przyjmowanie może nawet doprowadzić do śmierci.

Toksyna botulinowa typu A w medycynie estetycznej służy przede wszystkim do usuwania zmarszczek :

 • między brwiami tzw. lwia zmarszczka,
 • poprzecznych na czole,
 • kurzych łapek (wokół oczu),
 • dolnej powieki,
 • na nosie tzw. bruzd zajęczych,
 • zmarszczek palacza (zmarszczki wokół ust),
 • na szyi,
 • na brodzie

Obecnie kwas hialuronowy jest stosowany najczęściej do wypełniania zmarszczek takich jak: bruzdy nosowo-wargowe, zmarszczek wokół ust (zmarszczek palacza), zmarszczek między brwiami (lwia zmarszczka). Dodatkowo wykorzystuje się go do powiększania ust, piersi, modelowania łydek oraz pośladków. Znajduje się również w kosmetykach oraz preparatach doustnych. Toksyna botulinowa ma za zadanie opóźniać ich pogłębianie (np. zmarszczki mimiczne, które pojawiają się u osób z nadmierną mimiką twarzy). Działanie jej polega na znoszeniu przewodnictwa między nerwem, a mięśniem. To prowadzi do rozluźnienia się mięśni dzięki czemu skóra jest wygładzona. 

Zatem kwas hialuronowy wypełnia zmarszczki a toksyna botulinowa wygładza. Pierwsze efekty w przypadku obu substancji są zauważalne po około 2 dniach, jednak utrzymują się całkowicie inaczej. W przypadku kwasu hialuronowego efekt utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy, a przy toksynie botulinowej od 3 do 6 miesięcy. Niezależnie, który zabieg wybierzemy, zaleca się jego powtórzenie w czasie wyznaczonym przez lekarza. 

Lekarze stosują również kombinację obu preparatów, by uzyskać jeszcze bardziej zadowalający efekt np. przy korekcie wyglądu ust. Kwas hialuronowy służy do powiększenia ust, ale do usunięcia tzw. „zmarszczek palacza” używamy toksyny botulinowej. Identyczna sytuacja jest w przypadku korekty nosa (podniesienia czubka nosa). Również w przypadku kuracji odmładzających stosuje się kombinację botoksu oraz kwasu hialuronowego by każdy zadziałał na konkretny problem dając zadowalający efekt ogólnego wygładzenia cery. Jednak o takim zastosowaniu może zadecydować wyłącznie lekarz. 

Przeciwwskazania do stosowaniu kwasu hialuronowego:

 • Ciąża, karmienie piersią,
 • Skłonność do powstawania blizn przerostowych,
 • Choroby o podłożu immunologicznym,
 • Stany zapalne skóry np. trądzik bądź opryszczka,
 • Nadwrażliwość na kwas hialuronowy.

Przeciwwskazania do stosowania toksyny botulinowej

W przypadku toksyny botulinowej jest zdecydowanie więcej przeciwwskazań, gdyż nie jest ona substancją, która występuje w naszym organizmie. Oto one:

 • Zaburzenia układu sercowego, naczyniowego i nerwowego,
 • Przyjmowanie leków przeciwbólowych, przeciwgorączkowych oraz tych które rozrzedzają krew np. kwas acetylosalicylowy,
 • Ciążka, karmienie piersią, miesiączka,
 • Uczulenie na albuminę ludzką,
 • Choroby płytki nerwowo-mięniowej,
 • Choroby autoimmunologiczne,
 • Choroby ALS lub choroba Alzheimera.

Różnice w obu preparatach są bardzo znaczące. Trzeba jednak pamiętać, że to lekarz po wcześniejszej konsultacji decyduje o preparacie, który zostanie zastosowany.

Kwas hialuronowy cena

Cena jest uzależniona od doświadczenia lekarza, od produktu jakiego używa do wykonania zabiegu oraz od ilości preparatu jakie zostanie zastosowany podczas zabiegu i waha się w granicach od 700 zł do 1500 zł.

Toksyna botulinowa cena

Cena toksyny botulinowej od 400 zł do 800 zł.

Kwas hialuronowy opinie

Kwas hialuronowy jest najbezpieczniejszą z substancji stosowanych w medycynie estetycznej, najdłużej badaną, poznaną. Natomiast jest tak duża ilość preparatów kwasu hialuronowego więc należy być bardzo ostrożnym w wyborze. Część lekarzy kierując się ceną sięga po niebezpieczne i noszące ryzyko powikłań preparaty. Są to często reakcje, które nie występują w przypadku renomowanych firm produkujących kwas hialuronowy – twierdzi dr Katarzyna Kwarecka-Zając.

Zachęcamy do przeczytania: Czy mogą wystąpić powikłania po kwasie hialuronowym?

Toksyna botulinowa opinie

Opinie na temat toksyny botulinowej są kontrowersyjne ze względu na powszechny brak wiedzy na ten temat i rozczaerowujące efekty przy zastosowaniu tańszych preparatów toksyny botulinowej lub w mniejszym stężeniu. Toksyna botulinowa po udarze jest również cudownym narzędziem w rękach wyspecjalizowanego neurologa.

Toksyna botulinowa nadpotliowość

Jest to bardzo dobra metoda na leczenie nadpotliwości szyi, dłoni, pach, głowy, twarzy. Natomiast jest najczęście stosowana w okolicy pach i dłoni.

Toksyna botulinowa skutki uboczne

O powikłaniach toksyny botulonowej pisaliśmy w artykule Powikłania po toksynie botulinowej. Co dalej?

Kwas hialuronowy skutki uboczne

Również poświęciliśmy cały artykuł powikłaniom po kwasie hialuronowym, zachęcamy do przeczytania Czy mogą wystąpić powikłania po kwasie hialuronowym?

Toksyna botulinowa w kosmetologii

Tak jak w przypadku kwasu hialuronowego sukces i sława z zastosowaniem toksyny botulinowej zaowocowała powstaniem kremów botoks like, które miały kusić efektem porównywalnym do zabiegów iniekcyjnych. To oczywiście nie jest możliwe.

zdj.intro: prettymachine.co.uk

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana