Oxybrazja dla wrażliwców.

Oxybrazja jest siostrzanym zabiegiem mikrodermabrazji, który rewitalizuje skórę. Sekretem tego zabiegu jest złuszczanie za pomocą… tlenu. Jakie efekty może przynieść oxybrazja i kto może się jej poddać?

Oxybrazja a mikrodermabrazja różnice

Oxybrazja idealna dla wymagających i wrażliwych

Oxybrazja a mikrodermabrazja

Oxybrazja porównywana jest często z mikrodermabrazją. Oba zabiegi złuszczają martwy naskórek i odświeżają skórę. Jednak oxybrazja jest delikatniejsza od jej siostrzanego zabiegu. Efekt uzyskujemy za pomocą tlenu pod ciśnieniem i rozproszonych kropli soli fizjologicznej, a nie ścierania.

Tak jak mikrodermabrazja nie jest polecana osobom posiadającym skórę wrażliwą, naczyniową czy trądzikową, tak nasza bohaterka oxybrazja jest stworzona dla wymagających typów skóry.


Dowiedz się więcej na temat mikrodermabrazji: Mikrodermabrazja wspomóż swoją skórę

Efekty zabiegu

Po zabiegu skóra jest odmłodzona i zrewitalizowana. Oxybrazja redukuje drobne zmarszczki i ujędrnia skórę. Co więcej, tlen w połączeniu z solą fizjologiczną odżywia komórki skóry i poprawia krążenie. Koloryt skóry zostaje wyrównany. Dla osób, które borykają się z nieestetycznymi bliznami potrądzikowymi, oxybrazja będzie odpowiednim rozwiązaniem. Dodatkowo, zaskórniki zostają usunięte, a bakterie beztlenowe, będące przyczyną trądziku, ulegają zniszczeniu.

Przebieg zabiegu oraz ilość powtórzeń

Po przygotowaniu twarzy do zabiegu, do skóry przykładana jest prowadnica, z której wydostaje się tlen i sól fizjologiczna pod ciśnieniem.  Po całej procedurze nierzadko przeprowadza się mezoterapię, dzięki której możliwe jest dogłębne odżywienie skóry. Ilość powtórzeń oxybrazji zależna jest od efektu, jaki chcemy uzyskać. Jeśli zależy nam na odmłodzeniu skóry, zabieg warto wykonywać co 7 dni w seriach 3-4 zabiegów. Przy leczeniu trądziku oxybrazję powtarza się co 4 tygodnie. Jeśli chcemy tylko oczyścić i odświeżyć skórę, to już jeden zabieg pomoże nam to osiągnąć.

 

zdj: sharley.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Light Eyes Ultra odświeży spojrzenie.

Worki, opuchlizna, cienie pod oczami – gdy kremy i inne specyfiki nie pomagają, warto skorzystać z tego, co oferuje nam medycyna estetyczna. Mowa o Light Eyes Ultra – produkcie, który rewitalizuje skórę okolic oczu i tym samym odświeża spojrzenie.

świeże spojrzenie bez zmarszczekLight Eyes Ultra to preparat, w którego skład wchodzą m.in. ruszczyk, witamina C, kwas hialuronowy, a także jagoda, rozmaryn i heksapeptydy. Dzięki takiej kombinacji, zabieg z użyciem tego produktu działa kilkutorowo – redukuje cienie pod oczami, opuchliznę, ale także drobne zmarszczki. Podczas zabiegu rozprawiamy się z kilkoma problemami na raz. Taka innowacja została doceniona i dziś Light Eyes Ultra jest jednym z najbardziej popularnych zabiegów dla okolic oczu.

Działanie Light Eyes Ultra

Ten innowacyjny koktajl poprawia mikrokrążenie i zwiększa elastyczność skóry, zmniejszając tym samym tendencję do powstawania obrzęków. To zasługa ruszczyka i rozmarynu. Te dwa składniki usprawniają pracę naczyń krwionośnych i zmniejszają obrzęki. Preparat rozprawia się także ze zmarszczkami mimicznymi oraz cieniami pod oczami – po serii zabiegów zostają one zredukowane niemal całkowicie. Podsumowując – okolice oczu zostają odmłodzone, skóra jest bardziej elastyczna i jędrna, zmarszczki są wygładzone.

Zabieg Light Eyes Ultra – przebieg i okres pozabiegowy

Zabieg z wykorzystaniem Light Eyes Ultra jest przeznaczony dla bardzo szerokiej grupy pacjentów – w różnym wieku i z różnymi potrzebami.

Możemy go wykonać bez żadnego przygotowania, w okresie pozabiegowym nie musimy również rezygnować z aktywności. Musimy liczyć się tylko z tym, że mogą pojawić się opuchnięcia oraz siniaki w miejscach iniekcji, jednak po kilku dniach całkowicie znikają. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, a dyskomfort może jedynie sprawiać sama procedura iniekcji. Zapewniamy jednak, że nie ma się czego obawiać – igła jest bardzo cienka, a zabieg trwa kilka minut.

Efekty można zobaczyć już po pierwszym zabiegu. Dla maksymalnych efektów zaleca się poddanie całej serii 3 zabiegów w odstępach co 2-3 tygodnie. Odświeżonym spojrzeniem możemy cieszyć się przez około pół roku.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Botoks rozwiązaniem dla bruksizmu.

Bruksizm jest schorzeniem, które objawia się mimowolnym zaciskaniem i zgrzytaniem zębów. Spowodowane jest nadmierną aktywnością mięśni żwaczy. Dlaczego na portalu medycyny estetycznej poruszamy temat bruksizmu? A to z tego względu, że znana wszystkim toksyna botulinowa pomaga w leczeniu tej przypadłości.

Botoks idelanym rozwiązaniem dla bruksizmu

Bruksizm – wylecz go za pomocą botoksu

Czynniki ryzyka

W grupie ryzyka znajdują się osoby, które żyją w stresie, chorują na nerwicę, nie mogą pochwalić się dobrym stanem zdrowia ogólnego. Wady zgryzu również mogą przyczyniać się do wystąpienia bruksizmu. Jednak do dziś nie są znane jednoznaczne przyczyny tego schorzenia.

Powikłania

Bruksizm występuje głównie w nocy, dlatego wiele osób może nawet nie zdawać sobie sprawy z występowania tych zaburzeń. Osoba chora rano może odczuwać bóle głowy i mięśni. Z czasem bruksizm może powodować uszkodzenia zgryzu, łamanie koron zębowych, bolesność i ścieranie zębów, a nawet ich utratę. Jeśli zlekceważymy te znaki, to możemy doprowadzić do trzasków i przeskakiwania w stawie skroniowo-żuchwowym. Na powikłania bruksizmu nie jest obojętny również owal naszej twarzy – z powodu przerostu mięśni żwaczy i mięśni skroniowych nasza twarz nabiera kwadratowego kształtu.

Leczenie

Leczenie dobrze jest rozpocząć od wizyty u stomatologa. Warto również wspomóc się szyną relaksacyjną. Najlepsze efekty uzyskuje się jednak w połączeniu z rozwiązaniem, które proponuje medycyna estetyczna.

Przebieg zabiegu i okres pozabiegowy

Nadpobudliwe mięśnie żwaczy ostrzykuje się toksyną botulinową (inaczej botoks), dzięki czemu połączenia między nerwami są blokowane na 4-6 miesięcy i tym samym siła pracy mięśni jest ograniczona.

Zabieg nie jest bolesny dla pacjenta, a trwa zaledwie 15 min. Tak jak przy każdym zabiegu z użyciem igły, przez pierwsze kilka dni mogą być widoczne delikatne ślady po nakłuciach, a także zaczerwienienia. Ulgę możemy odczuć już w ciągu 5-10 dni od zabiegu. Oprócz poprawy komfortu życia, zauważalna jest poprawa kształtu twarzy – rysy stają się bardziej łagodne, a owal zaokrąglony. Zabieg zaleca się powtarzać co 6 miesięcy.

zdj: psikolojiportali.com

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana