Osocze bogatopłytkowe, koncentrat, który odmładza i uelastycznia skórę.

Regeneris, jest metodą całkowicie naturalną. Wpływa na polepszenie ogólnego stanu skóry, ujędrnienie, poprawę gęstości, jakości i kolorytu. Stosuje się ją również w walce ze zmarszczkami i łysieniem. Dzięki temu jest idealnym rozwiązaniem aby przeciwdziałać temu co trudne i nieuniknione.

Koncentrat lub inaczej osocze bogatopłytkowe  (PRP – platelet-rich-plasma) zawiera płytki krwi, uwolnione z nich czynniki wzrostu oraz witaminy i oligoelementy, które przyspieszają odnowę skóry i pobudzają aktywność jej komórek. W efekcie staje się ona gładsza, bardziej elastyczna i wyraźnie odmłodzona. Jest on przy tym całkowicie wchłanialny i biokompatybilny. Jego bezpieczeństwo zostało już wielokrotnie potwierdzone.

Pod koniec lat 90. XX wieku zaczęto wykorzystywać biologiczny potencjał płytek krwi w leczeniu uszkodzonych tkanek. Stosuje się go m.in. w chirurgii plastycznej, ortopedii, kardiologii, okulistyce i stomatologii. Wartości czynników wzrostu w trombocytach umożliwiają wspomaganie gojenia ran i regenerację kości, jeśli aplikuje się je do uszkodzonej tkanki. Standardowo stosuje się je np. w leczeniu chorób narządu ruchu, a także w wielu pourazowych, pozapalnych i pooperacyjnych opóźnieniach zrostu kostnego. Zastosowanie czynników wzrostu ocenia się jako jedną z najbardziej obiecujących metod leczenia uszkodzonych tkanek, kości i chrząstek.

W medycynie estetycznej koncentrat stosuje się od 5 lat (we Francji, Włoszech, Wielkiej Brytanii). Podstawowe wskazania to przede wszystkim: poprawienie wyglądu takich miejsc, jak policzki, fałdy nosowo-wargowe, okolice oczu (kurze łapki, cienie), powieki, usta, uszy, podbródek, czoło, fałdy na szyi i karku, dekolt (rowek między piersiami), dłonie, a także wypełnianie blizn po trądziku. Osocze bogatopłytkowe przeznaczone jest głównie dla pacjentów, których skóra wymaga odnowy, czyli zwykle po 40. roku życia oraz takich, którzy są uczuleni na inne produkty lub po prostu nie chcą ich używać. Warto wiedzieć, że osocze bogatopłytkowe może być również dodawane do innych wypełniaczy w celu uzyskania efektu lepszego wchłonięcia. Wstrzykiwanie osocza bogatopłytkowego w zmarszczki uruchamia bowiem inny proces. Jego zadaniem jest stymulowanie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, co ma doprowadzić do regeneracji naskórka, nawilżenia i odmłodzenia skóry.

Osocze bogatopłytkowe to koncentrat płytek ludzkiej krwi w niewielkiej ilości osocza. Stężenie wynosi 1 mln płytek na jeden mm3 osocza, a zatem dwu- lub trzykrotnść normalnego stężenia, przy pH równym 6,5-6,7 (pH krwi pełnej wynosi 7,0-7,2). Osocze takie nazywa się także osoczem bogatopłykowym lub w skrócie PRP. Wszystkie elementy składowe PRP mają pochodzenie autologiczny, co powoduje, że ryzyko miejscowej reakcji immunologicznej zostało praktycznie wykluczone. Nie ma także zagrożenia chorobami przenoszonymi przez krew, jak wirus zapalenia wątroby, AIDS itp.

Przygotowanie PRP to proces dość szybki i prosty. Zestaw do pobrania krwi i przygotowania osocza jest zawsze sterylny i pozwala uzyskać od 4 do 12 ml PRP. Pierwszą fazą jest naturalnie pobranie krwi do probówek, które następnie umieszcza się w specjalnej wirówce. W ciągu 5 minut następuje oddzielenie erytrocytów i leukocytów od osocza zawierającego płytki. Za pomocą igły odciąga się osocze do kolejnych probówek, a te ponownie poddaje wirowaniu. Probówki albo zawierają anykoagulant i wtedy przy pomocy zawartego w nich PRP wykonujemy zabieg mezoterapii, lub nie zawierają środka anykoagulacyjnego. Przy pomocy tak przygotowanego osocza, po powtórnym odwirowaniu, uzyskujemy materiał do wypełniania głębszych zmarszczek i fałd. Od pobrania krwi do wstrzyknięcia pacjentowi koncentratu mija zwykle 10-15 min.

PRP można wstrzykiwać do skóry na różne sposoby. Podobnie jak przy klasycznej mezoterapii, bądź też liniowo, wzdłuż wybranego fałdu skóry. Wprawdzie zabieg jest mało bolesny, ale można się zdecydować na zastosowanie kremu znieczulającego.

Efekt jest natychmiastowy. Zabieg należy jednak powtarzać w 3-4 sesjach co 14 dni,  a następnie – w razie potrzeby raz lub dwa razy w roku. Widoczne efekty uzyskuje się po około trzech tygodniach od pierwszego zabiegu.

Jak przy każdym zabiegu z użyciem igieł, możliwe są takie powikłania, jak urazy nerwów, krwiaki i siniaki, zakażenia, zaczerwienienia, zwłaszcza okolic oczu. Mijają zwykle po dwóch-trzech dniach.

Bezwzględnymi przeciwwskazaniami są różnego rodzaju dysfunkcje płytek oraz choroby krwi w ogóle, ostre i przewlekłe zakażenia, schorzenia wątroby, nowotwory, ciąża i laktacja oraz leczenie przeciwzakrzepowe, w tym zażywanie aspiryny.

 

źródło: Ekspert, autor dr Marzena Lorkowska-Precht

zdj: zdrowie.gazeta.pl 

zdj: royalclinic.eu, dentactiv.pl 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Co to jest właściwie krem BB?

Nienaganna, zmysłowa cera… Tak! To możliwe dzięki kremom BB.

Nienaganna, nieskazitelna cera kojarzy nam się z cerą Azjatki. Otóż kremy BB na rynku azjatyckim są znane od 30 lat, natomiast na rynek europejski weszły dopiero w tamtym roku. To dzięki nim Azjatki mogą pochwalić się młodym wyglądem, dzięki kremom BB, które wyrównują koloryt skóry.

Krem do twarzy BB

Jest to skrót od nazwy Blemish Balm, czyli balsamu przeciw niedoskonałościomPierwszy tego typu krem został stworzony 50 lat temu przez niemiecką dermatolog – dr Christinę Schrammek. Krem był stosowany po zabiegach złuszczających, a głównym jego zadaniem było łagodzić podrażnienia, przyspieszać gojenie, a dodatkowo ukryć zaczerwienienie skóry.

Obecnie w gabinetach medycyny estetycznej również są stosowane kremy BB, które zawierają w swoim składzie składniki o działaniu przeciwzapalnym i aseptycznym. W sposób idealny kryją zaczerwienienie skóry oraz ją regenerują. Kremy, które na co dzień są dostępne w perfumeriach bądź drogeriach są słabsze (nie mają takich właściwości jak kremy stosowane w gabinecie medycyny estetycznej), natomiast ich działanie jest podobne. Kremy BB, które są dostępne w perfumeriach łączą właściwości upiększające z pielęgnacyjnymi. Zabezpieczają przed słońcem (posiadają filtr przeciwsłoneczny, minimum SPF 15), a dzięki zawartym w nich pigmentom maskują drobne zaczerwienienia, przebarwienia, piegi, a także krostki. Wygładzają cerę i sprawiają, że staje się ona jednolita. Przy tym wszystkim efekt jest bardzo naturalny. Nasza twarz wygląda tak, jakby nie było na niej podkładu.

Jak należy używać kremu BB

Krem BB zazwyczaj jest dostępny w dwóch odcieniach jasnym i ciemnym.

Oto ważne zasady, które pomogą w uzyskaniu zadawalącego rezulatatu:

  • Krem BB stosujemy jak zwykły krem nawilżający – czyli aplikujemy taką samą ilość. Za duża ilość kremu BB może zapychać pory.
  • Kremy BB aplikujemy na twarz w identyczny sposób jak podkład.
  • Musimy mu dać trochę czasu, by się wtopił w skórę (potrzebuje na to ok. 5 min.)
  • Niektóre kremy BB lekko się świecą na skórze, w związku z czym by uzyskać zadowalający efekt możemy oprószyć twarz sypkim pudrem.
  • Należy pamiętać, że kremy BB zawierają w sobie pigmenty w związku z tym bardzo ważny jest demakijaż twarzy.
  • Kremy BB są wyłącznie kremami na dzień.

 zdj: facethis.blogspot.com

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Nowość! Desirial, kwas hialuronowy dedykowany w ginekologii estetycznej

Jest to absolutna nowość na polskim rynku! Desirial jest to pierwszy kwas hialuronowy, który jest przeznaczony w ginekologii estetycznej. 

zdj: fotona.com

Czym jest zabieg Desirial i Desirial Plus?

Zabiegi wykonuje się przy użyciu dwóch preparatów na bazie kwasu hialuronowego – Desirial i Desirial Plus.

Desirial został stworzony z myślą o kobietach w wieku rozrodczym, okołomenopauzalnym bądź menopauzalnym, które mają predyspozycje do hipotrofii warg sromowych większych. Jest on przeznaczony do rewitalizacji, zwiększania poziomu nawilżenia i napięcia skóry, a także pobudzenie fibroblastów.

Ilość preparatu należy dostosować w zależności od stopnia odwodnienia, zazwyczaj podaje się po 1 ml na każdą stronę.

Desirial cena ok. 1000 zł/ 1 ml

Desirial Plus został stworzony z myślą o kobietach w wieku rozrodczym, okołomenopauzalnym bądź menopauzalnym, które mają predyspozycje do hipotrofii warg sromowych większych. Jest on przeznaczony w remodelingu, zwiększania objętości, nawodnienie skóry oraz przywrócenie jej odpowiedniego napięcia, a dodatkowo pobudzenie fibroblastów

Efekty są widoczne po pierwszym tygodniu od wstrzyknięcia preparatu. Często podczas zabiegu są używane cienkie kaniule (specjalne igły), które zapewniają jeszcze mniejszy uraz.

Ilość preparatu dostosowuje lekarz i jest to podejście indywidualne.  W celu uzyskania odpowiedniej objętości, która przywróci ochronę sromu zazwyczaj podaje się po 2-3 ml na wargę sromową.

Desirial Plus cena ok. 1000 zł/ 1 ml

zdj.intro: rzecznikprasowy.pl 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana