Obwisła i pomarszczona skóra kolan – jak z nią radzić?

Zwiotczała skóra kolan, pomarszczona skóra na kolanach czy nadmiar skóry na kolanach bywają przyczynami kompleksów. Te nieestetyczne problemy skórne powodują, że nie tylko nogi wyglądają starzej, ale panie z tego rodzaju problemami zakrywają nogi i unikają zakładania krótkich spódnic czy szortów.

pomarczona-skora-kolan-dermaestetic
zdj:beauty-center.com.pl

Zwiotczała pomarszczona skóra na kolanach czy nadmiar skóry na kolanach powstają m.in. w wyniku szybkiego spadku wagi, a także pojawiają się wraz z upływem czasu, gdy w skórze jest coraz mniej kolagenu. Nadmiar skóry na kolanach do niedawna mógł być usunięty wyłącznie operacyjnie. Obecnie zmarszczki na kolanach czy nadmiar skóry na kolanach można zniwelować dzięki bezinwazyjnym metodom w gabinetach medycyny estetycznej.

Nadmiar skóry na kolanach i pomarszczona skóra na kolanach zabiegi

  • Mezoterapia lipolityczna

Mezoterapia lipolityczna jest skutecznym zabiegiem na nadmiar skóry na kolanach. Mezoterapia lipolityczna polega na wstrzyknięciu w skórę kolan preparatu rozbijającego błony komórek tłuszczowych i uwalniającego ich zawartość, która jest wydalana przez organizm (np. Dermaheal LL). Lekarz przeprowadzający zabieg mezoterapii schładza i ostrzykuje skórę kolan w kilkunastu miejscach. Pacjentka zakłada specjalny kostium, którego celem jest zwiększenie komfortu przeprowadzania zabiegu. Następnie za pośrednictwem maszyny do wykonywania endermologii LPG wykonywany jest masaż kolan. Pacjentki mogą odczuwać pewien dyskomfort z uwagi na to, że zabieg nie należy do przyjemnych w kwestii odczuć.  Jednakże wraz z poprawą kondycji skóry kolan kolejne podczas kolejnych zabiegów dyskomfort ten maleje. Zabieg trwa około 60 minut.

W zależności od kondycji skóry kolan zalecane jest przeprowadzanie minimum serii 3 zabiegów przez 3 tygodnie.

Efektem zabiegu mezoterapii lipolitycznej są smuklejsze i pozbawione zgrubień kolana.

  • Termolifting Zaffiro

Termolifting Zaffiro to bezbolesna metoda odmładzania skóry twarzy i ciała. Urządzenie Zaffiro emituje promieniowanie podczerwone IR o długości fali (750-1800nm), powodujące jednolite i

stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej (do 65°C) ze stałym, ochronnym chłodzeniem powierzchniowym. Efekt termiczny, który zachodzi w dolnych warstwach skóry powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych. Poluzowane włókna kolagenowe zostają skręcone, a także stymulowane są fibroblasty do produkcji nowego kolagenu.

W efekcie skóra ulega zagęszczeniu i ściągnięciu, zwiększa się jej napięcie i elastyczność.

Efekt zabiegu Termolifting Zaffiro zależy od indywidualnych predyspozycji pacjentki oraz  zastosowanej temperatury. Co do zasady im wyższa temperatura wprowadzona do głębokich warstw skóry tym większy efekt obkurczenia i napięcia skóry. Każdorazowo temperatura powinna być dostosowywana do indywidualnej wrażliwości pacjentki.

  • Ultraformer III

ultraformer-iii
zdj:dermapuls.pl

Ultraformer to urządzenie wykorzystujące technologię HIFU (high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradźwiękowa służącą do podgrzewania tkanek, takich jak skóra, tłuszcz i mięśnie. W zależności od przetwornika wiązka ultradźwięków dociera na głębokość 9mm, 6mm, 4,5mm, 3mm i 1,5mm pod skórą. W wyniku selektywnego podgrzania, tkanki mają tendencję do obkurczania się, dodatkowo, w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń stymulujących wytwarzanie nowego kolagenu.

Zabieg Ultraformer III rewitalizuje i wygładza zwiotczałą skórę, dzięki czemu doskonale sprawdza się w poprawie kondycji kolan i łokci.

Zabieg Ultraformer III z wykorzystuje technologię skoncentrowanych ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, których wiązka dociera na głębokość 6 i 9 mm pod skórą. W wyniku podgrzewania tkanek podczas zabiegu tkanki mają tendencję do obkurczania się, ponadto w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń stymulujących wytwarzanie nowego kolagenu. Następuje nie tylko ujędrnienie skóry, ale również rozbicie komórek tłuszczowych.

Z reguły nie stosuje się znieczulenia. Natomiast u osób szczególnie wrażliwych przed zabiegiem podawane są środki znieczulające, a na skórę aplikowany jest krem znieczulający.

Maksymalny efekt zabiegu Ultraformer III uzyskuje się po upływie 2 – 3 miesięcy. Natomiast już bezpośrednio po zabiegu widoczna jest zmiana wyglądu skóry kolan.

Pomarszczona skóra nad kolanami pielęgnacja domowa

Pomarszczona skóra kolan bywa mocno przesuszona, co sprawia, że kolana wyglądają starzej. Warto zatem przede wszystkim stosować regularnie peelingi, podobnie jak na całe ciało. W przypadku bardzo przesuszonej skóry zalecane jest złuszczanie skóry peelingami zawierającymi kwasy, np. glikolowy, mlekowy czy owocowe, które rozpuszczają twardy naskórek.

W pielęgnacji skóry kolan dobrze sprawdzą się balsamy odżywcze czy masło shea.

Dobrym rozwiązaniem będzie również stosowanie preparatów z mocznikiem, które przeznaczone są do pielęgnacji zrogowaciałej skóry. By zwiększyć efekt można również przyjmować witaminę A i E, które wpływają na zmniejszenie rogowacenia skóry, a także chronią przed nadmierną utratą wody.

Pomarszczona skóra kolan dieta

Zapewne do znudzenia będziemy podkreślać jak ważną rolę pełni prawidłowo zbilansowana dieta w pielęgnacji skóry całego ciała. Musimy pamiętać, że skóra potrzebuje również prawidłowej pielęgnacji od wewnątrz.

Aby właściwie odżywić skórę zaleca się kilka razy dziennie spożywać warzywa i przynajmniej jedną porcję owoców. Soki warzywne, zwłaszcza te świeże, są nie tylko doskonałą niskokaloryczną przekąską, ale również źródłem witamin i mikroelementów.  Prawidłowo odżywiony organizm pozbawiony toksyn jest w stanie znacznie szybciej i efektywniej odnawiać komórki całego ciała. Nie możemy również zapomnieć, także jesienią i zimą, o piciu ok. 1,5 litra wody dziennie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Kremy na przebarwienia twarzy i dekoltu

Przebarwienia skóry to dość częsty problem, z którym borykają się kobiety. Przebarwienia najczęściej pojawiają się na twarzy, dekolcie a także dłoniach. Jest kilka przyczyn ich powstania. Postaramy się wyjaśnić skąd przebarwienia się biorą, jakie kremy pomogą nam w ich rozjaśnianiu i jak zapobiegać powstawaniu przebarwień.

co-na-przebarwienia-dermaestetic
zdj:iMeso.pl

Przebarwienia co do zasady nie stanowią zagrożenia, natomiast stanowią często problem natury estetycznej. Trzeba jednak mieć na uwadze, że czasem całkowite usunięcie plam nie jest możliwe, zwłaszcza wyłącznie przy pomocy samych kremów. Wszystko zależy od stopnia i wielkości przebarwień. Jeżeli stosowanie przez kilka miesięcy kremu wybielającego nie przyniesie efektów, warto skonsultować problem z dermatologiem lub ekspertem medycyny estetycznej. Wśród zabiegów, które można wykonać są m.in.: peelingi chemiczne, mikrodermabrazja lub zabiegi laserowe.

Piegi

Piegi to jedne z częściej spotykanych przebarwień skóry, które powstają wskutek działania promieni słonecznych i z reguły pojawiają się u osób o bardzo jasnej i jasne karnacji. Ich występowanie ma podłoże genetyczne i związane jest z namiarem melaniny.

Melasma

Melasma to ciemne plamy, które pojawiają się na twarzy, z reguły na policzkach i nad górną wargą. Melasma występuje głównie u kobiet, które stosują antykoncepcję, terapię hormonalną lub które są w ciąży. Zmiany związane z melasmą zwiększają się w przypadku ekspozycji skórę na działanie promieni ultrafioletowych, a przede wszystkim niekorzystnie wpływa opalanie się w solarium.

Inne rodzaje przebarwień

Trzeba pamiętać, że niektóre leki czy zioła są światłoczułe, w związku z tym w trakcie ich stosowania może dochodzić do pojawiania się na skórze przebarwień. Nieestetyczne plamy mogą pojawić się na skórze również wtedy, gdy używamy preparaty, które uwrażliwiają skórę na działanie promieni słonecznych (np. alkohol, kwasy AHA). W przypadku stosowania tego typu preparatów koniecznie jest jednoczesne stosowanie filtrów ochronnych.

przebarwienia-zabiegi-dermaestetic
zdj:timeclinic.pl

Zapobieganie

Aby zapobiegać powstawaniu przebarwień należy ograniczyć ekspozycję na światło słoneczne. Ze względu na to, że jesienią na niebie pojawia się wiele chmur, wiele osób uważa, że ochrona przeciw promieniowaniu UV nie jest konieczna w tym okresie. Nic bardziej mylnego, bowiem promieniowanie UV dociera do Ziemi, przenikając przez grubą warstwę chmur, a nawet szyby i naskórek, docierając do komórek i wpływając niekorzystnie na DNA. Używajmy zatem kremów z filtrami ochronnymi przez cały rok. 

Jakie składniki powinny zawierać kremy rozjaśniające

Jeżeli na skórze pojawiły się już przebarwienia, warto skorzystać z pomocy preparatów , które pomogą je nam rozjaśnić lub nawet usunąć. Zanim kupisz preparat sprawdź koniecznie jego skład, by mieć pewność, że kosmetyk zadziała. Kremy rozjaśniające powinny zawierać m.in. jedną z poniżej wymienionych substancji w odpowiednio wysokim stężeniu: 

  • arbutyna,
  • hydrochinon,
  • kwas azelainowy,
  • kwas kojowy,
  • lukrecja
  • witamina C.

Polecane kosmetyki rozjaśniające przebarwienia

Wśród dermokosmetyków rozjaśniających przebarwienia możemy polecić:

2
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Mariola
Gość
Mariola

Polecam zabieg laserem Lavieen! Długo czas borykałam się z melasmą naskórkową i dopiero to mi tak naprawdę pomogło. A przy okazji jeszcze rozjaśniły się piegi, co też jest jak dla mnie całkiem fajnym efektem dodatkowym 🙂 Zabieg nie boli, a pierwsze efekty widać już po pierwszym razie. Polecam 🙂

Agnieszka
Gość
Agnieszka

Zgodzę się że rozjaśnienia i poprawia kondycję skóry ale zabieg jest dosyć bolesny po znieczuleniu co najmniej malokomfortowy

Jesienno-zimowa pielęgnacja: skóra łokci, kolan i pięt.

Skóra łokci, kolan i pięt w okresie jesienno-zimowym u wielu osób ulega wysuszeniu i nadmiernemu rogowaceniu. Zwłaszcza zimą nasza skóra traci wilgoć prawie dwa razy szybciej niż latem, a w efekcie staje się szorstka, mniej elastyczna i łatwiej ulega podrażnieniom. Warto zatem w tym okresie stosować kremy przeznaczone do skóry łokci, kolan i pięt.

suche-piety-i-stopy-dermaestetic
zdj:stylen.pl

Jesienią i zimą ubieramy się cieplej, a także przebywamy w ogrzewanych pomieszczeniach z suchym powietrzem, co przekłada się na większe wysuszenie skóry. Ponadto trzeba mieć na uwadze, że w niższych temperaturach gruczoły łojowe pracują mniej intensywnie. To z kolei wpływa niekorzystnie na grubość płaszcza lipidowego skóry, która tracąc naturalną ochronę, staje się sucha, matowa, łatwo się łuszczy i traci elastyczność. 

Oprócz wcześniej wymienionych czynników wysuszających skórę, łokcie i kolana to części ciała, które bardzo często są zginane. Powoduje to dodatkowo zdecydowanie szybsze wysuszanie, marszczenie, a niekiedy nawet ciemnienie skóry w tych okolicach.

Peeling

Warto zatem regularnie stosować kremy przeznaczone do pielęgnacji do skóry łokci, kolan i pięt. Zanim jednak przejdziemy do samym kremów, nie możemy zapomnieć o peelingu. Najpierw musimy usunąć martwy naskórek, który nie tylko utrudnia nawilżanie, ale również regenerację zdrowej skóry. Gotowy kosmetyk możemy kupić w drogerii lub aptece, ale możemy też samodzielnie przygotować peeling korzystając z dobrodziejstw kuchni. Tutaj znajdziecie nasze propozycje.  Zabieg taki najlepiej wykonać wieczorem, aby następnie nałożyć grubą warstwę kremu, który będzie się wchłaniał całą noc.

Krem

Jeżeli skóra na łokciach, kolanach i piętach jest po prostu wysuszona, z powodzeniem możemy stosować kremy półtłuste i tłuste przeznaczone do pielęgnacji twarzy lub kosmetyki typu masło shea. Natomiast w przypadku skóry bardzo mocno wysuszonej, szorstkiej lub nawet pękającej, warto sięgnąć po krem z mocznikiem.  

Mocznik to związek naturalnie występującym w ludzkim organizmie, który znajduje się w górnych warstwach skóry i zalicza się do grupy związków składających się na tzw. czynnik NMF. Odgrywa on kluczową rolę w utrzymaniu odpowiedniego poziomu nawodnienia komórek skóry. Do celów kosmetycznych mocznik otrzymuje się z amoniaku i dwutlenku węgla. Nazwa ”mocznik” jest określeniem potocznym, jest to diamid kwasu węglowego, czyli karbamid.

W aptekach dostępne są m.in. preparaty Pilarix, seria SVR Xerial czy Urelia 50. W zależności od stopnia zmian skórnych można je stosować 2 razy dziennie. Inne dermokosmetyki to: CERKODERM krem 30% mocznik i AHA, Seni Care Krem do suchej zrogowaciałej skóry z mocznikiem, Keratolan 3 krem, skóra szorstka i pogrubiona czy Kermuren 10% krem mocznikowy.

Warto jednak przed zakupem zawsze zasięgnąć porady lekarza dermatologa lub farmaceuty. Dobre rezultaty przynosi również stosowanie maści z witaminą A i E.

jak pielęgnować suche łokcie, kolana i pięty dermaestetic
zdj:stylen.pl

Dieta ma znaczenie

Musimy pamiętać, że nasza skóra potrzebuje również prawidłowej pielęgnacji od wewnątrz. O wpływie diety na piękną cerę pisaliśmy tutaj.

Aby odżywić naszą skórę warto kilka razy dziennie spożywać warzywa i przynajmniej jedną porcję owoców. Soki warzywne zwłaszcza te świeże, to nie tylko doskonała niskokaloryczna przekąska, ale również źródło witamin i mikroelementów.  Pamiętajcie, że prawidłowo odżywiony organizm pozbawiony toksyn jest w stanie znacznie szybciej i efektywniej odnawiać komórki całego ciała. Nie możemy również zapomnieć, także jesienią i zimą, o piciu ok. 1,5 litra wody dziennie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana