Powszechnie znany jest fakt, iż występujący w obrębie skóry kolagen odpowiada za jej jędrność i elastyczność. Jego ubytek zaś, mający miejsce wraz z upływem lat, jest przyczyną pojawienia się pierwszych zmarszczek oraz zwiotczenia skóry. Wydaje się, że aby temu przeciwdziałać wystarczy sięgnąć po jeden z produktów dostępnych na rynku. Pozostaje tylko pytanie: Co wybrać? Ilość propozycji nie jednego może przyprawić o zawrót głowy. Czy wszystkie preparaty działają w ten sam sposób, a może jednak różnią się one od siebie? Czy lepszy efekt przyniesie nam suplementacja kolagenu w postaci sproszkowanej, kremu czy też kapsułek? Może jednak lepiej sięgnąć po bardziej zaawansowane zabiegi z użyciem sprzętu czy może iniekcji z użyciem biostymulatorów? – także w tym przypadku wybór nie jest taki łatwy.
Typy kolagenu
-
Typy kolagenu w skórze
Aby móc odpowiedzieć na to pytanie należy zdać sobie sprawę, iż w obrębie naszego ciała występuje nie jeden, a kilka typów kolagenu, różniących się między sobą budową i funkcją. W obrębie skóry najwięcej uwagi poświęca się kolagenowi typu I i kolagenowi typu III.
Kolagen typu I (dojrzały) występuje w skórze osób dorosłych, to właśnie on odpowiada za jej jędrność i elastyczność. Kolagen typu III (włóknisty) jest znacznie mniej elastyczny, pełni on w skórze funkcję podporową i bierze udział w procesie gojenia się ran.
Jeżeli zdecydujemy się na iniekcje z użyciem biostymulatorów, to świetnym rozwiązaniem będzie preparat Ellansé.
Czym jest Ellansé?
Tak więc decydując się na zabieg mający przywrócić naszej skórze utraconą młodość lub też ją zachować, wybierzmy ten, który w mechanizmie swojego działania stymuluje przede wszystkim syntezę kolagenu typu I. Te wymagania spełnia Ellansé – preparat, który swoje wyjątkowe właściwości zawdzięcza unikatowej kompozycji, na którą składa się karboksymetyloceluloza stanowiąca 70% preparatu oraz równomiernie zawieszone w niej cząsteczki polikaprolaktonu (30%). Chociaż to właśnie KARBOKSYMETYLOCELULOZA CMC, odpowiada za natychmiastowy efekt wypełnienia tkanek po podaniu Ellansé, to o jego wyjątkowości stanowi jednak obecność medycznego polimeru – POLIKAPROLAKTONU. Dzięki idealnie gładkiej cząsteczce o wielkości > 20 µm, po podaniu do skóry ulega on enkapsulacji tworząc szkielet dla siatki składającej się w głównej mierze z wysokiej jakości kolagenu typu I poprawiającego gęstość skóry. Ponadto, ze względu na swoją budowę, Polikaprolakton, w przeciwieństwie do wielu innych substancji nie prowadzi do powstania reakcji na ciało obce, która to również stymuluje syntezę kolagenu, ale tego typu III – włóknistego.
Poddając się zabiegowi z użyciem Ellansé należy pamiętać, iż w ciągu miesiąca po iniekcji efekt wypełnienia zmniejsza się, co wynika z wchłonięciem się żelu celulozowego. Następnie w przeciągu kolejnych kilku miesięcy ma miejsce stopniowy przyrost objętości oraz poprawa jakości skóry w obszarze poddanym zabiegowi. Spowodowane jest to syntezą kolagenu I związaną z obecnością cząsteczek polikaprolaktonu.
Dzięki swoim właściwościom wypełniającym i biostymulujacym, w zależności od potrzeby, Ellansé można stosować głęboko – celem odbudowy objętości lub powierzchownie uzyskując efekt rewitalizacji skóry. Warto podkreślić, iż preparat ten nie tylko koryguje zmarszczki i fałdy, ale przede wszystkim stymuluje produkcję własnego kolagenu typu I, by prawdziwie walczyć z przyczynami leżącymi u podstaw procesów starzenia twarzy. W rezultacie czego w sposób stopniowy i długotrwały poprawia gęstość skóry, zapewniając jej młody wygląd. Dodatkowo pełna integracja preparatu z macierzą zewnątrzkomórkową sprawia, że jest on praktycznie niewyczuwalny, co pozwala na uzyskanie naturalnie wyglądającego efektu zabiegu – zarówno w spoczynku jak i podczas mimiki (w trakcie mówienia, śmiania się, czy płaczu).
Preparat Ellansé – zdjęcia przed i po zabiegu
Czy preparat Ellansé jest bezpieczny?
Ellansé to także preparat o dużym profilu bezpieczeństwa. Wyjątkowa budowa cząsteczki sprawia, iż po podaniu do skóry polikaprolakton ulega całkowitej i kontrolowanej bioresorbcji, a w wyniku jego ostatecznego rozkładu powstaje obojętna dla organizmu woda oraz dwutlenek węgla. Doskonały zarówno dla kobiet i mężczyzn bez względu na wiek. W zależności od długości utrzymywania się preparatu w tkankach (1-4 lat), dostępny jest w 4 opcjach (S,M,L,E ). Jego zaletą jest również fakt, iż efekt zabiegu widoczny jest dużo dłużej niż sam czas obecności polikaprolaktonu w skórze.
Kiedy możemy stosować preparat Ellansé ?
Ellansé dzięki swoim właściwościom wypełniającym idealnie nadaje się do korekty owalu twarzy, policzków, kości jarzmowych, brody czy też bruzd. Jego zdolność do syntezy kolagenu I i naturalnego zagęszczenia skóry sprawia zaś, iż jest on niezastąpiony w walce z utratą jędrności skóry oraz drobnymi zmarszczkami. Jest on także doskonałym rozwiązaniem dla pacjentów z dużą aktywnością hialuronidazy, u których efekt zabiegu po podaniu kwasu hialuronowego utrzymuje się zbyt krótko.
Na nasze pytania odpowiedziała:
Dr n. med. Joanna Sułowicz
SCM Estetic ul.Grzegórzecka 67C/U14
Najczęściej zadawane pytania dotyczące preparatu Ellansé
Czy podanie ELLANSÉ® wymaga uprzednich testów skórnych?
Nie. Wykazano całkowitą biokompatybilność, co oznacza, że można go podać natychmiast. Jest to także całkowicie wchłanialny produkt przez twoje ciało.
Jak długo trwa zabieg?
Zabieg trwa około 30 minut i pozwala ci bezpośrednio po, wrócić do normalnych codziennych zajęć.
Jak długo utrzymuje się rezultat?
Osiągniesz naturalny, równomierny i natychmiastowy efekt zabiegowy, trwający od 1 roku do 4 lat w zależności od zarekomendowanej przez twojego lekarza opcji preparatu ELLANSÉ®. Korekcja jest zalecana po całkowitym upływie czasu trwania efektu adekwatnego dla wybranej opcji. Unikamy w ten sposób wielokrotnych wizyt.
Ile wizyt jest ogólnie potrzebnych?
Wybierając ELLANSÉ® potrzebna jest tylko jedna wizyta w celu osiągnięcia natychmiastowego, stabilnego i długotrwałego rezultatu, czyniąc zabieg Ellanse opłacalnym. To doskonała proporcja jakości do ceny.
Jakie sa zalecenia pozabiegowe?
Zaleca się, aby unikać gorących kąpieli i intensywnych ćwiczeń przez 24 godziny oraz eskpozycji na słońce i promienie UV przez 1 tydzień po zabiegu.
Czy sa jakies skutki uboczne?
Podobnie jak w przypadku innych zastrzyków może wystąpić lokalne zaczerwienienie, obrzęk bądź siniak. W celu uzyskania większej ilości informacji skontaktuj się ze swoim lekarzem medycyny estetycznej.
Uwaga: Powyżej przedstawione informacje nie mogą zastapić konsultacji przeprowadzonej przez wykwalifikowanego lekarza. Zawsze należy skonsultować z wykwalifikowanym lekarzem wskazania zabiegowe i plan twojego zabiegu.
Dodaj komentarz
Bądź pierwszy!