Nowość! Arosha Face Solutions – naukowe rozwiązania dla perfekcyjnej skóry

Arosha przedstawia innowacyjny program do pielęgnacji wszystkich typów skóry, zawierający kombinację najwyższej jakości składników aktywnych. Wysoka skuteczność zabiegów – efekty widoczne już po pierwszym zabiegu – możliwa jest dzięki biocellulozie, głównym składniku okluzyjnym i idealnym nośniku składników aktywnych.

AROSHA face dermaestetic

Marka Arosha, znana do tej pory z genialnych wyszczuplających i modelujących zabiegów na ciało, wprowadza nowe zabiegi na twarz. Projekt Arosha Face, stworzony zgodnie z zasadami korneobiologii, opiera się na czterech głównych parametrach skóry: nawilżeniu, aktywności antyoksydacyjnej, elastyczności i właściwej przepuszczalności. Koncepcja Matrixtech, wykorzystana w zabiegach, to wyjątkowa synergia składników aktywnych, intensyfikuję wymianę osmotyczną, poprzez poszczególne warstwy naskórka. Dzięki zwiększonej przepuszczalności skóry specjalny „boost complex” transportuje składniki aktywne szybciej i głębiej, a zanieczyszczenia, absorbowane przez biocelulozę, są usuwane ze skóry razem z maską.

Zabiegi, w formie kompleksowych zestawów, są odpowiedzią na konkretne problemy ze skórą – zarówno w pielęgnacji profesjonalnej w gabinecie, jak również uzupełniającej – w domu. To również genialne rozwiązanie przyspieszające regeneracje skóry po laseroterapii, mezoterapii, mikrodermabrazji czy pilingach chemicznych. Potwierdzeniem skuteczności preparatów są rygorystyczne badania m.in. EticHub Uniwersytecie w Pawii, jednym z najbardziej wybitnych ośrodków międzynarodowych badań kosmetycznych oraz certyfikacji.

*Dzięki wykorzystaniu biocellulozy w Programach Arosha Face oferta jest szalenie atrakcyjna nie tylko dla Gabinetów Kosmetycznych czy Salonów Urody ale również do lekarzy medycyny estetycznej czy dermatologów.

 

artykuł sponsorowany

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Sposoby na pozbycie się blizn – potrądzikowych i pooperacyjnych

Kiedyś mężczyzna z blizną postrzegany był jako uosobienie męskości, żelaznego charakteru, który niczego się nie boi, a w obronie wybranki serca natychmiast stanie do walki.

jak pozbyć się blizny po cesarskim cięciu

Przyznajmy jednak, że blizny raczej nie dodają nam urody, a u wielu osób negatywnie wpływają one na samopoczucie i samoocenę. Ponadto mogą być także przyczyną bólu, nieprzyjemnego uczucia „ciągnięcia” skóry czy nawet dysfunkcji danej okolicy ciała.

Blizny są skutkiem różnych urazów, takich jak operacje, oparzenia lub następstwem wygojenia ran lub zmian chorobowych takich jak na przykład trądzik. Tworzą się gdy uszkodzenia sięgają warstwy właściwej i dalszych warstw skóry. Ich powstawanie jest częścią procesu gojenia się rany, w którym uszkodzona skóra właściwa zostaje zastąpiona nową.

Wyróżnia się kilka rodzajów blizn:

  • zwykłe,
  • blizny zanikowe (atroficzne) – powstałe w przebiegu trądziku lub po przebytej ospie wietrznej,
  • bliznowce (keloidy) – zgrubiałe, zaczerwienione narośla, powstałe poprzez nadmierną produkcję kolagenu przez fibroblasty,
  • blizny przerostowe – charakterystyczne dla osób po poparzeniach,
  • przykurcze bliznowate – twarde pasma tkanki łącznej bliznowatej powstałych w naturalnych zagięciach ciała.

W przypadku ran na skutek urazów czy ran pooperacyjnych (po ok. tygodniu od ściągnięcia szwów), po zagojeniu rany możemy stosować specjalne maści i żele, które wspomagają prawidłowe gojenie się skóry. Najbardziej polecane są preparaty na bazie silikonu, które mają medycznie udowodnione działanie.

Jedne z najbardziej znanych preparatów na bazie silikonu to: Contractubex, Veraderm, Dermatix, Heparizen 1000, Bliznasil czy Dermabliz silikon. Dobrą opinią cieszy się również Cepan – maść cebulowa, jednakże jej intensywny zapach nie każdemu odpowiada. Kolejnym rozwiązaniem z aptecznej półki są specjalne plastry lub spraye silikonowe.

W zależności od rodzaju blizny, są różne metody ich usuwania całkowitego lub częściowego. Medycyna estetyczna oferuje w tym zakresie szereg rozwiązań i specjaliści z zakresu dermatologii będą wstanie dopasować dla nas odpowiedni zabieg czy aparat. Poniżej krótko opisałyśmy dla Was najczęściej stosowane zabiegi.

jak wyleczyć blizny potrądzikowe

Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja jest zabiegiem polecanym przede wszystkim w przypadku blizn potrądzikowych (przeczyta także: Jak usunąć blizny potrądzikowe odpowiada dr Katarzyna Kwarecka-Zając). Polega na usuwaniu (ścieraniu) naskórka za pomocą specjalnego urządzenia. Dzięki usunięciu zrogowaciałego naskórka dochodzi do regeneracji i tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Więcej informacji znajdziesz w naszym artykule: mikrodermabrazja wspomóż swoją skórę

Peeling medyczny

Peeling medyczny to nieinwazyjny specjalistyczny zabieg kwasowy wykonywany przez lekarza medycyny estetycznej. Polega on na naniesieniu na powierzchnię skóry preparatu o różnym stężeniu zawierającego silnie działające substancje złuszczające i regenerujące. Istotny jest tutaj indywidualny dobór stężenia oraz preparatu do rodzaju cery i leczonych zaburzeń. Peeling służy głębokiemu oczyszczaniu skóry, usunięciu martwych tkanek, a także wygładzeniu i nawilżeniu naskórka. Zabieg ten głęboko oczyszcza zarówno skórę twarzy, jak i ciała.

Mezoterapia igłowa

Zabieg mezoterapii igłowej polega na podawanie do blizny, za pomocą delikatnych wkłuć, substancji silnie stymulujących wytwarzanie kolagenu, np. krzemionki organicznej. Jest polecany przede wszystkim w przypadku blizn zanikowych. Więcej na temat mezoterapii przeczytasz w artykule: mezoterapia igłowa czy bezigłowa którą wybrać?

Kwas hialuronowy

Zabieg polega na wypełnianiu blizn gęstej usieciowanej postaci kwasu hialuronowego. Wypełniacz ten łagodzi wygląd blizn, głównie zanikowych, a efekty widoczne są praktycznie natychmiast po wykonaniu zabiegu. W przypadku bardzo głębokich blizn może wystąpić konieczność powtórzenia zabiegu.

Karboksyterapia 

To zabieg, który polega na podskórnym, precyzyjnym wstrzykiwaniu odpowiednich dawek czystego, medycznego dwutlenku węgla (CO2) za pomocą specjalnego urządzenia przy użyciu niewielkiej, bardzo cienkiej igły. CO2 przenika bezpośrednio do okolicznych tkanek, wywołując silne rozszerzenie naczyń krwionośnych, jak również powstawanie nowych naczyń włosowatych. Powoduje to zwiększenie przepływu tlenu, krwi oraz składników odżywczych, w wyniku czego pod skórą zachodzi proces stymulacji kolagenu i elastyny, regeneracja i odżywienie komórek, a także poprawa mikrokrążenia. Więcej na temat CO2 możesz przeczytać w tekście CO2 cząsteczka piękna

Osocze bogatopłytkowe

Terapia osoczem bogatopłytkowym polega na pobraniu od pacjenta próbki krwi, która jest następnie odpowiednio odwirowywana w celu uzyskania osocza bogatopłytkowego. Osocze zawiera wiele czynników wzrostu, pobudzających regenerację komórek. Terapia jest szczególnie skuteczna w przypadku ostrzykiwania świeżych blizn, takich jak: pooparzeniowe, blizny czerwone, czerwone rozstępy. Więcej na temat osocza bogato płytkowego zabiegu możecie przeczytać tutaj: osocze bogatopłytkowe w czym tkwi sekret?

Laser

Laserowe usuwanie blizn jest jedną z najbardziej skutecznych metod stosowanych w medycynie estetycznej. W zależności od rodzaju blizn zalecane są zabiegi z wykorzystaniem lasera frakcyjnego lub ablacyjnego. Laser ablacyjny jest bardziej wydajny, niemniej jednak jest dużo ostrzejszą i bardziej bolesną formą leczenia. Skuteczność laserowego usuwania blizn jest uzależniona od predyspozycji pacjenta oraz struktury blizny, a o intensywności terapii decyduje lekarz wykonujący zabieg,

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Przewodnik po świecie medycyny estetycznej i urody, czyli 243 sposoby na młodość

26 stycznia 2016 r. w warszawskiej Arkadii w salonie Empik odbyło się spotkanie promujące książkę „243 sposoby na młodość”. Jest to najnowsze wydawnictwo Edipresse poświęcone medycynie estetycznej.

243 sposoby na młodość recenzja

Jak mówi sama autorka, Marta Urbaniak:

Jest to przewodnik po świecie młodości i piękna, który tłumaczy wszystkie dostępne metody odmładzania. Wprowadza w tajniki medycyny estetycznej i anti-aging.

Przy pisaniu przewodnika autorka korzystała z wiedzy najlepszych polskich lekarzy, których nie zabrakło również na spotkaniu poświęconym promocji książki. Byli to m.in. dr Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, dr n. med. Magdalena Łopuszyńska, Gabinet Kosmetyki Lekarskiej „BELLA” oraz dr Ewa Rybicka, Estetica Nova.

sposoby na wieczną młodość

O czym jest książka 243 sposoby na młodość?

W książce „243 sposoby na młodość” znajdziesz przede wszystkim strategię odmładzania. Pozwala ona pomóc w ocenie stanu skóry i dobrać odpowiednie zabiegi na konkretne problemy takie jak zmarszczki, wiotkość skóry,  przebarwienia, naczynka czy blizny. W książce znajdziemy mnóstwo cennych informacji na temat kiedy powinniśmy wykonywać zabiegi prewencyjne a kiedy naprawcze. Znajdziemy także ciekawostki o kosmetykach, które wspomagają walkę z czasem. Dowiemy się kiedy warto poddać się zabiegowi z zakresu medycyny estetycznej i jak wybrać odpowiedniego lekarza specjalistę.

o czym jest książka 243 sposoby na młodość
Od lewej: Marta Urbaniak (autorka) oraz lekarze-eksperci: dr Magdalena Łopuszyńska, dr Andrzej Ignaciuk, dr Ewa Rybicka.

O książce „243 sposoby na młodość” tak mówi dr  Andrzej Ignaciuk, prezes Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging:

„243 sposoby na młodość” nie tylko daje pogląd na rynek i trendy medycyny estetycznej, ale też uświadamia, że zabiegi medycyny estetycznej może wykonywać wyłącznie lekarz. Zwłaszcza te związane z naruszaniem ciągłości skóry, czyli wszelkie ostrzykiwania lub zabiegi laserowe. Polscy pacjenci nie zawsze zdają sobie sprawę, że zabiegi powinny być wykonywane tylko w gabinecie lekarskim, w którym jest zachowana odpowiednia higiena i znajduje się niezbędny sprzęt medyczny. A to bardzo ważne dla ich bezpieczeństwa 

243 sposoby na młodość
Od lewej: Marta Urbaniak (autorka) oraz lekarze-eksperci: dr Magdalena Łopuszyńska, dr Andrzej Ignaciuk, dr Ewa Rybicka.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana