Nie wiesz w jakiej kondycji jest Twoja skóra? Możesz to sprawdzić w kilka minut.

Myślisz o zabiegu z zakresu medycyny estetycznej, ale nie jesteś pewna kondycji Twojej skóry? A może chciałabyś zobaczyć, jak będzie wyglądała Twoja skóra za kilka lat, jeśli nie podejmiesz odpowiednich działań pielęgnacyjnych? Dzięki systemowi VISIA sprawdzisz to w kilka minut.

zdj: luxxery.com

Nowatorski system firmy Canfield umożliwi Twojemu lekarzowi lub personelowi salonu SPA łatwą i wiarygodną ocenę stanu Twojej skóry przed i po zabiegu. Na dużym ekranie zobaczysz swoją twarz od podbródka aż do linii włosów, i to zarówno z przodu jak i z obu boków, dzięki czemu analizie nie umknie żaden szczegół. Razem z lekarzem będziesz mogła nie tylko zbadać obecną kondycję swojej skóry, ale również dokonać symulacji jej wyglądu w przyszłości, co pozwoli zdecydować,  jakie działania są dla Ciebie najbardziej odpowiednie na tym etapie leczenia.

Ponad to dzięki opcji archiwizacji zdjęć możliwe będzie monitorowanie wyników terapii na przestrzeni dłuższego okresu w celu sprawdzenia jej efektów. Z kolei dzięki zaawansowanej technologii systemu analizy skóry, na podstawie obecnych zdjęć Twojej twarzy lekarz będzie mógł przeprowadzić dwie symulacje. Pierwsza z nich przedstawi wygląd Twojej twarzy za 5-7 lat, sygnalizując zmiany związane z procesem starzenia, jakim już dziś możesz zacząć zapobiegać. Dzięki drugiej wizualizacji zobaczysz siebie bez występujących obecnie zmarszczek czy przebarwień, których możesz się skutecznie pozbyć poddając się zabiegom odmładzającym.

Systemy VISIA z oferty firmy OPTOPOL Handlowy działają m.in. w krakowskim Centrum Kosmetyczno-Dermatologicznym DER-MED oraz Luxury World Day SPA w Starym Kisielinie.

Żródło: informacje prasowe

Zdj. intro: coastaldermatology.com

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ujędrnij skutecznie swój dekolt

Jeśli skóra naszego dekoltu pozostawia wiele do życzenia, a kolejny kremy nie pomagają możemy sięgnąć po zabiegi z zakresu medycyny estetycznej. Obecnie medycyna daje nam kilka możliwości dzięki, którym nasza skóra odzyska zdrowy i piękny wygląd.

zdj: sharley.pl

Jakimi zabiegami możesz poprawić swój dekolt?

Sprawdź zabiegi na szyję i dekolt

 • Laser: Fraxel re:store 

Powoduje odmłodzenie skóry i szyi. Jego działanie likwiduje przebarwienia, zwiotczenia posłoneczne, a także silnie ujędrnia skórę. Laser frakcyjny wykonuje w skórze objętej leczeniem tysiące drobnych, głębokich mikrouszkodzeń termicznych – tak zwanych stref mikrotermalnych. Strefy te dzięki opatentowanemu systemowi skanowania impulsów lasera tworzone są bardzo równomiernie i precyzyjnie zarówno w zakresie rozmieszczenia ich na powierzchni jak i głębokości w naskórku i skórze właściwej. Światło lasera pobudza dodatkowo głębsze warstwy skóry do produkcji kolagenu (z wiekiem wytwarzanie kolagenu jest coraz mniejsze).

Jaka ilość zabiegów jest zalecana? Zaleca się wykonanie 3-5 zabiegów w odstępach 2-4 tygodni.

Ile trwa taki zabieg? Każdy zabieg trwa od 10 do 45 minut.

Czy miejsce, które jest poddane zabiegowi zostaje znieczulone? Zazwyczaj przed zabiegiem lekarz stosuje maść znieczulającą.

Koszt zabiegu: Cena takiego zabiegu to koszt około 2500 zł.

 • Światło: IPL –Intense Pulse Light 

Intensywne światło impulsowe. Zabieg za pomocą urządzenia IPL poprawia strukturę skóry, wygładza ją i ujędrnia. Likwiduje drobne zmarszczki. Skutecznie leczy przebarwienia naczynkowe oraz schorzenia pigmentowe (plamy starcze i bielactwo). Likwiduje uszkodzenia posłonecznie rozświetla cerę.

Zabiegom można się poddać już po 25 roku życia. Wygląd skóry jest uzależniony od rodzaju leczonych zmian.

Jak wygląda skóra po zabiegu? W przypadku zabiegu fotoodmładzania na skórze może pojawić się lekkie zaczerwienie, które ustępuje w pierwszej dobie po zabiegu.

Ile czasu trwa zabieg? Zabieg w zależności od obszaru, na którym jest wykonywany trwa od kilkunastu minut do godziny.

Koszt zabieg: Cena zabiegu kształtuje się od ok. 250 zł za pojedynczy zabieg.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Z cyklu : Poznaj świat peelingów.

Wielu z nas nie docenia działania peelingów, uważa to za stratę czasu i pieniędzy. Musimy jednak pamiętać, by utrzymać piękny wygląd i promienną cerę powinniśmy regularnie złuszczać skórę. Postanowiliśmy zrobić cykl pt. „Poznaj świat peelingów” i  każdemu przybliżyć moc i zalety  ich działania  w zależności od potrzeb naszej skóry. Każdy artykuł będzie poświęcony innemu zabiegowi z udziałem peelingu. Zatem zaczynamy od kwestii zasadniczej czym jest peeling?

zdj: looksus.pl

Peeling (chemiczne złuszczanie naskórka) jest to kontrolowane złuszczanie skóry na skutek działania substancji, które są pochodzenia biologicznego bądź chemicznego.  Za pomocą peelingu pozbywamy się defektów kosmetycznych bądź też zmian chorobowych, które są w obrębie naskórka i skóry właściwej. Za pomocą peelingów możemy regulować głębokość złuszczania.

Peeling chemiczny polega na nałożeniu na skórę odpowiednio przygotowanej mieszaniny związków chemicznych o ściśle określonym stężeniu. Substancje te przenikają w głąb skóry i wpływają na przebudowę elastyny i kolagenu (proteiny podporowe skóry). Zabiegi z użyciem peelingów chemicznych wpływają na odnowę naskórka i skóry, działają w sposób odmładzający (likwidują oznaki starzenia się skóry). Najczęściej wykorzystywaną substancją jest kwas glikolowy (otrzymany z trzciny cukrowej), kwasy owocowe (AHA), a także kwas trójchlorooctowy.

Kiedy wykonujemy peelingi chemiczne?

Peelingi powinniśmy wykonywać w momencie, kiedy chcemy pozbyć się następujących problemów:

a) Uszkodzenia słoneczne

b) Uszkodzenia związane z wiekiem

 • Zmarszczki
 • Zmęczona skóra

c) Zmiany barwnikowe:

 • Piegi
 • Przebarwienia pozapalne
 • Ostuda
 • Rozstępy skórne

d) Blizny

e) Trądzik

 • Zaskórnikowy
 • Grudkowo-krostkowy

f) Zaburzenia rogowacenia

 • Suchość skóry

 

Jakie peelingi wyróżniamy?

 • Powierzchowne – wykonywane głównie w gabinetach kosmetycznych. Są często nazywane lekkimi lub odświeżającymi. Peelingi powierzchowne w sposób delikatny stymuluje syntezę kolagenu w górnych warstwach skóry. Kiedy je stosujemy? W celu wygładzenia powierzchni skóry i jej rozjaśnienia. Powinniśmy je zastosować kilkakrotnie. Jak wygląda skóra po zabiegu? Bezpośrednio po zabiegu jest delikatnie zaczerwieniona, na drugi dzień jest bardziej napięta, elastyczna i nawilżona. Co w swoim składzie zawierają peelingi powierzchniowe? Kwasy owocowe ( alfahydroksykwasy), kwas mlekowy, kwas cytrynowy, kwas glikolowy lub kwas jabłkowy.
 • Średniej głębokości – wykonywane wyłącznie przez lekarzy. Kiedy je stosujemy? Głównym celem tych zabiegów jest dotarcie do górnej części warstwy siateczkowej skóry właściwej, po drodze niszcząc leżące nad nią warstwy naskórka. Stosujemy je w momencie leczenia zmian posłonecznych, przebarwień, drobnych zmarszczek a także gdy mamy problemy z nierównomiernym rogowaceniem naskórka. Jak wygląda skóra po zabiegu? Skóra jest zaczerwieniona, na drugi dzień wydaje się bardziej napięta i sprawia wrażenie opalonej. Niestety po kilku dniach zaczyna się złuszczać i pękać. Co w swoim składzie zawierają peelingi średniej głębokości? Kwas trójchlorooctowy, kwas salicylowy, kwasy owocowe (alfahydroksykwasy), rezolcinol a także różnorodne preparaty, które są już przygotowane fabrycznie.
 • Głębokie – wykonywane wyłącznie przez lekarzy dermatologów. Takie peelingi penetrują zdecydowanie głębiej (do ok. 6 mm). Kiedy je stosujemy? W walce z głębokimi przebarwieniami oraz drobnymi zmarszczkami. Dają one efekt wygładzenia, wzmocnienia skóry. Są one doskonałym uzupełnieniem operacji plastycznych twarzy oraz powiek, mogą wspomóc zlikwidowanie drobnych zmarszczek wokół ust, powiek oraz czoła. Jak wygląda skóra po zabiegu? Pierwszego dnia po zabiegu należy spodziewać się bardzo silnego pieczenia, w kolejnych dniach tworzenie się i złuszczanie powierzchownych strupów. Po 7 dniach od zabiegu zauważamy zregenerowaną skórę. Początkowo jest ona bardzo wysuszona i wrażliwa nawet na najdrobniejsze otarcia i promienie słoneczne. Należy ją myć za pomocą delikatnych preparatów a także regularnie nawilżać kremami nawilżającymi. Przez przynajmniej pół roku należy unikać promieni słonecznych a skórę zabezpieczać preparatami, które posiadają najwyższe filtry. Zaczerwienienie skóry może utrzymywać się od kilku tygodni nawet do kilku miesięcy. Co w swoim składzie zawierają peelingi średniej głębokości? Kwas trójchlorooctowy, fenol, kwas mlekowy oraz roztwór Jessnera. 
zdj: laime.pl

Na czym polega peeling kawitacyjny?

Peeling kawitacyjny wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia nazwanego skin cleaner’em (urządzenie, które wytwarza ultradźwięki dzięki którym nasza skóra jest jednocześnie oczyszczana i masowana). Jakie ma działanie i kiedy go stosujemy? Oczyszcza skórę z martwego naskórka, pomaga w pozbyciu się zalegającego sebum, poprawia mikrokrążenie. Znacznie poprawia wygląd skóry. Jest doskonały dla osób, które borykają się z uciążliwym trądzikiem. Dodatkowymi wskazaniami są: zmarszczki, skóra wysuszona, słabo odżywiona oraz zniszczona, przebarwienia a także cellulit. Na czym polega peeling kawitacyjny? Zabieg jest dwuetapowy. Początkowo oczyszczamy i pozbywamy się martwego naskórka. 2 etap polega na pobudzeniu mikrokrążenia przez co zostają wydalone szkodliwe substancje z naszej skóry. Dodatkowo podczas tego etapu do naszej skóry dostarczane są witaminy i substancje odżywcze dzięki jonoferazie. Na samym końcu zostaje wykonany masaż ultrasoniczny.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana