Nagła utrata jędrności na twarzy. Przegląd zabiegów

Utrata jędrności skóry wraz z wiekiem jest przede wszystkim związana ze zmianami hormonalnymi, które zachodzą w organizmie. Po 40 roku życia zmniejsza się produkcja estrogenu, co z kolei wpływa na zmniejszenie ilości włókien kolagenowych i elastynowych oraz kwasu hialuronowego. Nagła utrata jędrności skóry twarzy może być następstwem gwałtownego spadku masy ciała, choroby czy nieprawidłowego odżywiania. Jak poprawić jędrność skóry twarzy? Przedstawiamy propozycje zabiegów medycyny estetycznej.

jak poprawić jakość i wygląd skóry dermaestetic

Kwas hialuronowy na twarz

Kwas hialuronowy to naturalny mukopolisacharyd, organiczny związek chemiczny, który nasz organizm produkuje samoistnie. (koniecznie przeczytaj co eksperci sądzą na temat kwasu hialuronowego). Wraz z wiekiem organizm wytwarza coraz mniej kwasu hialuronowego, czego konsekwencją jest wiotczenie skóry i powstawanie zmarszczek. Dzięki zabiegowi polegającemu na wstrzykiwaniu kwas hialuronowego nieusieciowanego pod skórkę, poprawia się gęstość skóry twarzy, a także jej nawilżenie i elastyczność.

Więcej na temat kwasu hialuronowego możesz przeczytać: Zdaniem eksperta: kwas hialuronowy

Mezoterapia – ujędrnianie twarzy

Ujędrnianie twarzy jest możliwie również dzięki zabiegowi mezoterapii. Jest to mało inwazyjna technika poprawiającą napięcie i blask skóry, która odbudowuje, odżywia i regeneruję skórę twarzy i ciała. Preparaty do mezoterapii zawierają kwas hialuronowy oraz zestaw mikroelementów i witamin – substratów niezbędnych do prawidłowej regeneracji skóry.

Wyróżniamy mezoterapię igłową, która polega na wstrzykiwaniu składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. A także mezoterapię bezigłową, która jest przeprowadzana za pomocą specjalnego urządzenia, które umożliwia wprowadzenie aktywnych preparatów w głąb skóry bez konieczności używania igły. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule: mezoterapia igłowa czy bezigłowa – którą wybrać? 

Osocze bogatopłytkowe a jędrna skóra

Jędroność skóry można poprawić również za pomocą tzw. „wampirzego liftingu”. Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do ich głównego działania, czyli produkcji nowego kolagenu. Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują naturalnych produktów lub nie mogą poddać się innym zabiegom ze względu na występujące reakcje uczuleniowe na inne preparaty.

Karboksyterapia – jędrna skóra twarzy

Karboksyterapia polega na podaniu, poprzez specjalne urządzenie, dwutlenku węgla na obszary wymagające leczenia. Zabiegowi można poddać skórę twarzy, szyi i dekoltu, dzięki czemu nastąpi redukcja zmarszczek po przez pobudzenie procesów syntezy kolagenu, regeneracji skóry i mikrokrążenia, a tym samym nastąpi widoczna poprawa napięcia i elastyczności skóry.

Zabieg ten jednakże ma znacznie szersze spektrum zastosowania, dlatego też zachęcamy Was do przeczytania artykułu: – CO2 cząsteczka piękna

Może zainteresuje Cię również: Zabiegi łączone, czyli karboksyterapia z osoczem bogatopłytkowym. Jakich efektów możemy się spodziewać i w czym pomaga opowiada dr Ewa Rybicka

utrata gęstości skóry jakie zabiegi

Nici – ujędrnianie skóry twarzy i lifting

Wyróżniamy dwie grupy nici: dwie grupy: nici liftingujące i nici poprawiające napięcie skóry. Nici liftingujące lub unoszące skórę to nici, które mają haczyki lub ząbki bądź haczyki i ząbki albo wypustki, albo wypustki i jak sama nazwa wskazuje ich zadaniem jest ogólnie mówiąc lifting. Natomiast nici mono, czyli takie, które poprawiają napięcie skóry są proste, gładkie, nie mają żadnych ząbków i haczyków. Ich zadaniem jest poprawienie jakości skóry.

Czy za pomocą nici podniesiemy owal twarzy? Poznaj wszystkie fakty na temat nici!

ULTRAFORMER lifting skóry twarzy

ULTRAFORMER to urządzenie, które wykorzystuje technologię HIFU (high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradżwiękową służącą do podgrzewania tkanek, takich jak skóra, tłuszcz i mięśnie. W wyniku selektywnego podgrzania, tkanki mają tendencję do obkurczania się, dodatkowo, w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń stymulujących wytwarzanie nowego kolagenu. Dzięki zabiegowi ULTRAFORMER uzyskuje się długotrwały efekt liftingu twarzy i ciała.

Termoplastyka twarzy RF

Termoplastyka to zabieg, który wykorzystuje w swoim działaniu fale radiowe w celu liftingu skóry twarzy, a także szyi, dekoltu oraz dłoni. Podczas zabiegu na skutek działania fali radiowej wytwarza się ciepło endogenne (powstające wewnątrz) i następuje ogrzanie tkanek. Włókna kolagenowe ulegają natychmiastowemu skurczeniu, a następnie napięciu, co pobudza funkcje regeneracji. Zwiększa się ukrwienie skóry, dotlenienie, odżywienie, a także rewitalizacja komórek oraz poprawienie gęstości skóry twarzy warunkującej jej jędrność i elastyczność.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak masaż twarzy wpływa na kondycję naszej skóry i zmarszczki

Dobroczynne działanie masażu poznano już w starożytności. Masaż ma wielopłaszczyznowy wpływ na organizm człowieka. Działa na układ krążenia, nerwowy, mięśniowy, na stawy i skórę, a także na psychikę. Jak masaż wpływa na kondycję skóry i zmarszczki? Jakie są rodzaje masażu? Czy są przeciwwskazania do masażu twarzy?

Jak wykonać masaż twarzy dermaestetic
Masaż twarzy działanie

Aby skóra dłużej zachowała młodość, poza stosowaniem odpowiednich dla niej preparatów kosmetycznych i zabiegów, warto również poświęcić trochę czasu na masaż twarzy. Masaż ujędrnia i uelastycznia skórę, podwyższa jej temperaturę, rozszerza naczynia krwionośne, a także rozluźnia je i uelastycznia. Dodatkowo powoduje usuwanie zrogowaciałego naskórka, dzięki czemu skóra lepiej oddycha, a działanie kosmetyków jest skuteczniejsze. Gdy połączymy masaż z aplikacją preparatu kosmetycznego, wtedy skóra dobrze wchłonie zawarte w nim substancje aktywne. Regularnie wykonywany masaż twarzy, który zajmie zaledwie kilka minut, wpłynie również na młodszy wygląd naszej skóry.

Profesjonalny masaż twarzy

Profesjonalny masaż twarzy to zabieg, z którego możemy skorzystać w gabinecie kosmetycznym lub medycyny estetycznej. Jeżeli chcemy zachować młodzieńczy wygląd, to zdecydujmy się na masaż kosmetyczny, którego głównym celem jest utrzymanie jędrności i elastyczności skóry.

  • Masaż liftingujący natomiast napina i wygładza skórę, koryguje owal twarzy.
  • Chiromasaż to odmładzający masaż twarzy strukturalno-miorelaksacyjny, podczas którego wykorzystywane są specjalne techniki, efektem których jest redukcja zmarszczek mimicznych.
  • Japoński masaż twarzy jest naturalną i nieinwazyjną formą liftingu i odmłodzenia twarzy. Pozytywnie wpływa nie tylko na poprawę wyglądu skóry twarzy, ale również na lepsze samopoczucie i pozbycie się stresu.
  • Witaminowy masaż twarzy z kolei przeznaczony jest dla skóry zniszczonej, poszarzałej i dojrzałej, która wymaga silnego odżywienia, nawilżenia oraz pobudzenia skóry.
  • Masaż twarzy przeciwzmarszczkowy poprawia ukrwienie twarzy, co wpływa na promienny i młodzieńczy wygląd skóry.

Masaż twarzy krok po kroku

Masaż twarzy krok po kroku

O tym jak wykonać masaż twarzy oraz jak pozbyć się zmęczonej cery pisałyśmy tutaj. Domowe sposoby na pozbycie się zmęczonej cery – cz. 3 masaże i ćwiczenia. Trzeba pamiętać, że bardzo ważne jest delikatne wykonywanie poszczególnych ruchów, z uwagi na to, że nasza cała twarz składa się z sieci naczyń krwionośnych, zakończeń nerwowych i ogromnej ilości mięśni.

Masaż twarzy przeciwwskazania

Mimo bardzo dobrego wpływu masażu na skórę twarzy, nie zawsze można z niego skorzystać czy wykonać samodzielnie. Przeciwwskazaniami do masażu są m.in.: trądzik, opryszczka, stany zapalne w jamie ustnej, podwyższona temperatura ciała, powiększone węzły chłonne, wysokie ciśnienie, zaawansowana miażdżyca, zakrzepica, zapalenie żył czy choroby nowotworowe.

Dzięki masażowi twarzy nasza skóra wygląda gładko i promiennie, a zmarszczki są wygładzone. Ale to nie tylko dobra metoda na zachowanie dłużej młodszego wyglądu, to także dobry sposób na rozluźnienie się po ciężkim tygodniu, a wypoczęta twarz to również promienny wygląd.

1
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
AleksandraClinicaCosmetologica
Gość
AleksandraClinicaCosmetologica

Polecam zabieg Mobilift. Podczas zabiegu dochodzi do mechanicznej stymulacji tkanek za pomocą dwóch klapek umieszczonych w komorze głowicy zabiegowe. W zależności od funkcji jaką mają spełniać, wybiera się odpowiednią częstotliwość ruchu klapek. W efekcie zabiegu dochodzi do przywracania skórze blasku, odprowadza się toksyny, redukuje się opuchliznę i sińce pod oczami, wygładza się zmarszczki, ujędrnia się cienką, delikatną i zwiotczałą skórę. Zabiegi wykonuje się na twarzy, szyi, dekolcie oraz na dłoniach.

Zabiegi urodowe dla kobiet po nowotworach

Choroby nowotworowe są coraz częstszym problemem wielu kobiet. Walka z chorobą jest bardzo trudna i wykańczająca. Trudna terapia i przebyta choroba często dają o sobie znać po terapii nie tylko w postaci słabych, wypadających włosów, ale i bardzo podrażnionej i nadwrażliwej skóry. Po leczeniu Panie skupiając się już nie tylko na walce z chorobą chcą poprawić stan swojej skory. Na pomoc przychodzi medycyna estetyczna, która ma wiele rozwiązań jak poprawić wygląd skóry po chemioterapii, czy radioterapii.

zdj: tommerton2010

Problemy skórne po radioterapii i chemioterapii

Skóra po chorobie nowotworowej jest bardzo wysuszona i podrażniona. W zależności od tego, czy była stosowana chemioterapia, czy radioterapia będą ją dotykały inne problemy. Po radioterapii najczęściej w miejscu gdzie były naświetlania występują przebarwienia, silne przesuszenie, blizny i bruzdy. Skóra jest widocznie ciemniejsza, nawet brązowa. Pojawić się może też miejscowy obrzęk. Po chemioterapii również pojawia się miejscowe przesuszenie, a skóra jest bardziej podatna na stany zapalne lub grzybicze. Rozwijaniu się stanu zapalnemu sprzyja zmniejszona odporność organizmu, który skupiał się w trakcie kuracji na walce z chorobą bardziej, niż na regenerowaniu skóry. W konsekwencji skóra po chemioterapii jest bardziej podatna na uszkodzenia i wrażliwsza. Nie regeneruje się tak szybko jak powinna, dlatego trudniej goją się na niej wszelkie rany. Podrażniona skóra daje poczucie dyskomfortu i świąd. Jak zadbać o skórę po nowotworze, by przywrócić jej dawny blask?

Zabiegi zalecane po nowotworach

  • IPL

Laser IPL kojarzy nam się w szczególności z depilacją trwałą, jednak jest on wspaniałym sposobem na poradzenie sobie z trudną skórą np. po radioterapii. IPL pomaga w usuwaniu przebarwień, wnika w głąb skóry, dzięki czemu nie naruszona zostaje bardzo delikatna warstwa wierzchnia skóry. Pomocny jest w zwiększeniu jędrności i elastyczności skóry, zmniejsza blizny i zmiany pigmentowe, które pojawiają się zwłaszcza po radioterapii. Bardzo ważne jest to, że po zabiegu IPL nie wymagana jest rekonwalescencja, jest to zabieg bardzo prosty i nieinwazyjny. Inwazyjne zabiegi po chorobie nowotworowej nie są wskazane, ponieważ zaburzona jest odporność organizmu i wszelkie rany mogą się bardzo długo goić. Zabieg jest bardzo bezpieczny i bardzo rzadko występują po nim działania niepożądane.

  • Sonoforeza

Sonoforeza również należy do zabiegów nieingerencyjnych i bezpiecznych. Polega na wtłaczaniu w głąb skóry składników odżywczych za pomocą ultradźwięków. Do sonoforezy używany jest neutralny żel używany m.in. do USG oraz odpowiednio dobrane serum. Sonoforeza pozwala walczyć z trądzikiem, bliznami, zbyt dużym napigmentowaniem oraz popękanymi naczynkami, które bardzo często pojawiają się po radioterapii. Po sonoforezie najczęściej nakładana jest wyciszające skórę maska algowa, która ją dodatkowo nawilży, co jest bardzo pomocne dla skóry po chemioterapii. Serum nawilżające wtłoczone w głąb skóry pozwoli jej się szybciej zregenerować i powrócić do poprzedniego wyglądu . Sonoforezy nie wolno przeprowadzać w miejscach, gdzie operacyjnie był wycinany nowotwór.

  • Lampa Sollux

Lampa Sollux sprawdza się nie tylko jako pomoc w rehabilitacji po urazach, ale także jako część zabiegów z zakresu medycyny estetycznej. Światło lampy Sollux zwalcza przebarwienia, skóra szybciej regeneruje się i staje się bardziej napięta. Pomaga w gojeniu się niegojących się ran, zmniejsza podrażnienia i uśmierza ból, który może towarzyszyć obrzękom. Jest to zabieg również nieinwazyjny i może być przeprowadzany nawet kilkukrotnie w odpowiednich odstępach czasowych. Przeciwwskazaniem są bardzo ostre zapalenia tkanek miękkich, nowotwór w trakcie leczenia, ciąża, zaawansowana choroba miażdżycowa, odmrożenia i silne przeczulice skóry.

zdj: tommerton2010
  • Maski algowe

Skóra po chemioterapii i radioterapii jest niezwykle delikatna i przesuszona. Ponieważ większość zabiegów zbyt ingerencyjnych nie jest wskazana po chorobie nowotworowej, zalecane są zabiegi pielęgnacyjne, które nie ingerują w głębokie warstwy skóry, ale nawilżą ją i odżywią. Idealne zatem są maski algowe, oparte na naturalnych składnikach. Maski, zwłaszcza te z dodatkiem mleka koziego, czy ekstraktu z bawełny są bardzo delikatne i nawilżą zniszczoną chemioterapią skórę. Nadadzą się idealnie, ponieważ działają odżywczo na skórę i nie łagodzą podrażnienia. Są wskazane zwłaszcza te z wieloma witaminami oraz z wyciągiem z kasztanowca, czy cytrusów, które świetnie działają na rozszerzone naczynia krwionośne, zwłaszcza po radioterapii. Wyciszą skórę i rozjaśnią ją.

  • Manicure japoński

Nie tylko skóra cierpi po chemioterapii i radioterapii. Również paznokcie stają się cieńsze, bardziej łamliwe i podatne na rozdwajanie. Pozbawiona blasku płytka nie prezentuje się dobrze. Z pomocą przychodzi manicure japoński. Wspaniale sprawdzi się jako zabieg dla wzmocnienia płytki paznokcia. Zestaw do manicuru japońskiego dzieli się na trzy części – polerkę do paznokci, pastę oraz puder. Zabieg polega na jak najbardziej naturalnym odżywieniu płytki za pomocą pasty witaminowej i pudru, który ma również za zadanie utrwalić efekt zdrowszych i bardziej błyszczących paznokci. Zarówno pasta jak i puder zawierają jedynie naturalne składniki: pyłek pszczeli, kreatyna, witamina A i E oraz krzemionkę z morza japońskiego. Krzem naturalnie występuje w paznokciach, więc jego wcieranie w wypolerowaną wcześniej płytkę paznokcia, sprawi, że odbudujemy uszkodzenia, nadamy płytce twardości i sprawimy, że płytka stanie się bardziej odżywiona i odbudowana. Ponieważ zabieg nie jest wymaga dużej ingerencji może być wykonywany u wielu osób, w tym u tych pań, które przeszły chemioterapię, czy radioterapię.

 

Pamiętajmy, że skóra po chorobie nowotworowej wymaga szczególnej opieki z naszej strony. Powinniśmy ją możliwie jak najczęściej nawilżać delikatnymi środkami i dbać, by była chroniona przed zimnem bądź promieniowaniem słonecznym. Oprócz prawidłowego nawilżenia powinniśmy także zadbać o spożywanie dużej ilości wody i unikanie używek, które będą jeszcze bardziej pogłębiały problemy skórne.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana