Utrata jędrności skóry wraz z wiekiem jest przede wszystkim związana ze zmianami hormonalnymi, które zachodzą w organizmie. Po 40 roku życia zmniejsza się produkcja estrogenu, co z kolei wpływa na zmniejszenie ilości włókien kolagenowych i elastynowych oraz kwasu hialuronowego. Nagła utrata jędrności skóry twarzy może być następstwem gwałtownego spadku masy ciała, choroby czy nieprawidłowego odżywiania. Jak poprawić jędrność skóry twarzy? Przedstawiamy propozycje zabiegów medycyny estetycznej.
Kwas hialuronowy na twarz
Kwas hialuronowy to naturalny mukopolisacharyd, organiczny związek chemiczny, który nasz organizm produkuje samoistnie. (koniecznie przeczytaj co eksperci sądzą na temat kwasu hialuronowego). Wraz z wiekiem organizm wytwarza coraz mniej kwasu hialuronowego, czego konsekwencją jest wiotczenie skóry i powstawanie zmarszczek. Dzięki zabiegowi polegającemu na wstrzykiwaniu kwas hialuronowego nieusieciowanego pod skórkę, poprawia się gęstość skóry twarzy, a także jej nawilżenie i elastyczność.
Więcej na temat kwasu hialuronowego możesz przeczytać: Zdaniem eksperta: kwas hialuronowy
Mezoterapia – ujędrnianie twarzy
Ujędrnianie twarzy jest możliwie również dzięki zabiegowi mezoterapii. Jest to mało inwazyjna technika poprawiającą napięcie i blask skóry, która odbudowuje, odżywia i regeneruję skórę twarzy i ciała. Preparaty do mezoterapii zawierają kwas hialuronowy oraz zestaw mikroelementów i witamin – substratów niezbędnych do prawidłowej regeneracji skóry.
Wyróżniamy mezoterapię igłową, która polega na wstrzykiwaniu składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. A także mezoterapię bezigłową, która jest przeprowadzana za pomocą specjalnego urządzenia, które umożliwia wprowadzenie aktywnych preparatów w głąb skóry bez konieczności używania igły. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule: mezoterapia igłowa czy bezigłowa – którą wybrać?
Osocze bogatopłytkowe a jędrna skóra
Jędroność skóry można poprawić również za pomocą tzw. „wampirzego liftingu”. Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Stymuluje komórki macierzyste do namnażania oraz pobudza fibroblasty do ich głównego działania, czyli produkcji nowego kolagenu. Terapia z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego jest idealnym rozwiązaniem dla osób, które poszukują naturalnych produktów lub nie mogą poddać się innym zabiegom ze względu na występujące reakcje uczuleniowe na inne preparaty.
Karboksyterapia – jędrna skóra twarzy
Karboksyterapia polega na podaniu, poprzez specjalne urządzenie, dwutlenku węgla na obszary wymagające leczenia. Zabiegowi można poddać skórę twarzy, szyi i dekoltu, dzięki czemu nastąpi redukcja zmarszczek po przez pobudzenie procesów syntezy kolagenu, regeneracji skóry i mikrokrążenia, a tym samym nastąpi widoczna poprawa napięcia i elastyczności skóry.
Zabieg ten jednakże ma znacznie szersze spektrum zastosowania, dlatego też zachęcamy Was do przeczytania artykułu: – CO2 cząsteczka piękna
Może zainteresuje Cię również: Zabiegi łączone, czyli karboksyterapia z osoczem bogatopłytkowym. Jakich efektów możemy się spodziewać i w czym pomaga opowiada dr Ewa Rybicka
Nici – ujędrnianie skóry twarzy i lifting
Wyróżniamy dwie grupy nici: dwie grupy: nici liftingujące i nici poprawiające napięcie skóry. Nici liftingujące lub unoszące skórę to nici, które mają haczyki lub ząbki bądź haczyki i ząbki albo wypustki, albo wypustki i jak sama nazwa wskazuje ich zadaniem jest ogólnie mówiąc lifting. Natomiast nici mono, czyli takie, które poprawiają napięcie skóry są proste, gładkie, nie mają żadnych ząbków i haczyków. Ich zadaniem jest poprawienie jakości skóry.
Czy za pomocą nici podniesiemy owal twarzy? Poznaj wszystkie fakty na temat nici!
ULTRAFORMER lifting skóry twarzy
ULTRAFORMER to urządzenie, które wykorzystuje technologię HIFU (high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradżwiękową służącą do podgrzewania tkanek, takich jak skóra, tłuszcz i mięśnie. W wyniku selektywnego podgrzania, tkanki mają tendencję do obkurczania się, dodatkowo, w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń stymulujących wytwarzanie nowego kolagenu. Dzięki zabiegowi ULTRAFORMER uzyskuje się długotrwały efekt liftingu twarzy i ciała.
Termoplastyka twarzy RF
Termoplastyka to zabieg, który wykorzystuje w swoim działaniu fale radiowe w celu liftingu skóry twarzy, a także szyi, dekoltu oraz dłoni. Podczas zabiegu na skutek działania fali radiowej wytwarza się ciepło endogenne (powstające wewnątrz) i następuje ogrzanie tkanek. Włókna kolagenowe ulegają natychmiastowemu skurczeniu, a następnie napięciu, co pobudza funkcje regeneracji. Zwiększa się ukrwienie skóry, dotlenienie, odżywienie, a także rewitalizacja komórek oraz poprawienie gęstości skóry twarzy warunkującej jej jędrność i elastyczność.
Dodaj komentarz