Mikrodermabrazja to zabieg, który odmładza skórę, przywraca jej gładkość, jędrność i blask. Na czym polega ten zabieg i dlaczego cieszy się taką popularnością?
zdj: magebylaser.com.au
Mikrodermabrazja jest zabiegiem bezpiecznym a zarazem skutecznym. Polega na usuwaniu naskórka za pomocą specjalnego urządzenia. Dzięki usunięciu zrogowaciałego naskórka dochodzi do regeneracji i tworzenia się nowych, pełnowartościowych komórek. Dodatkowo mikrodermabrazja skutecznie oczyszcza skórę. Dzięki temu zabiegowi skóra wygląda młodziej, jędrniej i jest bardziej elastyczna.
Dla kogo ten zabieg i jakie niesie korzyści?
Dla osób, które borykają się z trądzikiem zaskórnikowym, rozszerzonymi porami, zaskórnikami, łojotokiem bądź bliznami potrądzikowymi. Pomocny będzie również przy zrogowaciałym i suchym naskórku bądź przy nadmiernej suchości skóry. Ma również działanie odmładzające, gdyż powtarzanie tych zabiegów prowadzi do spłycenia zmarszczek wokół oczu, ust i szyi. Dodatkowo pomaga w walce z rozstępami i cellulitem poprawiając mikrokrążenie dzięki czemu toksyny są usuwane z organizmu.
Zabieg ten można wykonywać na wszystkich typach skóry. Nie ma znaczenia czy cera jest wrażliwa, trądzikowa, czy opalona. Mikrodermabrazję wykonujemy również na wszystkich częściach ciała np. twarz, dekolt, plecy, dłonie, nogi, itp.
Jaki wpływ ma mikrodermabrazja na skórę?
- Zwiększenie elastyczności
- Poprawiona jakość skóry (koloryt i struktura)
- Gładsza, młodsza, jędrniejsza
- Zmniejszenie rozszerzonych porów, usuwanie zaskórniaków
- Zmniejszenie łojotoku
- Usuwanie przebarwień (posłonecznych bądź starczych)
- Wygładzanie skóry, spłycenie zmarszczek
Jak często wykonujemy i powtarzamy zabieg?
Ilość zabiegów jest uzależniona od typu zmian skórnych z jakimi mamy do czynienie.
Zalecane jest powtórzenie zabiegu po 7-10 dniach, do 12 zabiegów w jednej serii. W celu odświeżenia kolorytu oraz stymulacji kolagenu mikrodermabrazję można wykonywać raz na miesiąc.
Czy zabieg jest bezpieczny?
Mikrodermabrazja jest bezpieczna, nieinwazyjna, bezbolesna i nie powoduje uczuleń.
Przeciwwskazania:
- zakażenia: wirusowe (brodawki, opryszczka), grzybicze, bakteryjne (np. liszajec zakaźny),
- nowotwory skóry,
- znamiona na skórze,
- trądzik krostkowy, różowaty i ropowiczy, także terapia przeciwtrądzikowa Roaccutanem – wskazana jest co najmniej 3 miesięczna przerwa po jej ukończeniu,
- uszkodzenia ciągłości skóry (jak np. nadżerka czy przeczosy),
- skłonność do bliznowców,
- chirurgiczne zabiegi twarzy (wykonane do 2 miesięcy przed zabiegiem).
Warto podkreślić, że takie stany jak ciąża, menstruacja a także opalona lub płytko unaczyniona skóra nie stanowią przeciwwskazania do wykonania zabiegu mikrodermabrazji.
źródło: zdj. intro: sophisticatededge.com
Dodaj komentarz