Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Mam nadzieję, że poniższy artykuł odpowie na podstawowe pytania: na czym polega, jakie są wskazania do jej zastosowania oraz jakie są różnice między mezoterapią igłową a bezigłową.
MEZOTERAPIA IGŁOWA
Polega na wstrzykiwaniu składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. Duża popularność tej metody wynika bowiem z bardzo wysokiej skuteczności i efektywnego działania. Mezoterapia służy do szybkiej poprawy kondycji skóry oraz tkanki podskórnej w takich miejscach jak: twarz, szyja, dekolt, ramiona, brzuch, pośladki oraz dłonie. Jest to skuteczna metoda w walce z drobnymi zmarszczkami oraz zwiotczałą skórą. Używa się jej również w leczeniu wypadania włosów. Jest również przydatna podczas leczenia cellulitu oraz rozstępów. Do zabiegu lekarz używa strzykawki z bardzo cienką igłą. Lekarz dobiera odpowiedni roztwór do zabiegu, który jest uzależniony od problemu oraz wieku pacjenta. Zazwyczaj są to mieszaniny trzech lub więcej ilości substancji rewitalizujących i regenerujących, które noszą nazwę koktajli.
Mezoterapię igłową stosujemy w:
-
Odmładzaniu skóry
Stanowi idealną profilaktykę w przypadku starzenia się skóry: drobne zmarszczki, zwiotczenie oraz odwodnienie skóry. Można ją łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Koktajl substancji podawany podczas zabiegu zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, wpływa na lepszy stan skóry. Po serii mezoterapii można zaobserwować znaczną poprawę w nawilżeniu i napięciu. Skóra jest jędrna i odżywiona. Drobne zmarszczki znikają, natomiast głębsze ulegają spłyceniu.
-
Leczeniu cellulitu
-
Leczeniu rozstępów
Regularne stosowanie mezoterapii połączonej z innymi zabiegami takimi jak: peelingi, mikrodermabrazja, masaże, mogą dać nam bardzo dobre efekty. Substancje, które są stosowane w tej terapii zwiększają elastyczność włókien tkanki łącznej, wyrównują koloryt skóry, a także pobudzają rozwój fibroblastów.
-
Wypadanie włosów, łysienie
Jest to bardzo popularna metoda w walce z wypadaniem włosów lub gdy mamy do czynienie z znacznym osłabieniem struktury włosów. W bardzo znaczący sposób można zregenerować struktury włosów, poprawić odżywienie, zatrzymacie wypadanie a nawet spowodować, że włosy na nowo będą odrastać gdy w skórę głowy podamy aminokwasy, witaminy, minerały. Zabieg nie należy do przyjemnych, jest bardzo krótki (trwa ok. 15 min.).
Na mezoterapię głowy powinniśmy się zdecydować w następujących przypadkach:
- wypadanie włosów spowodowany ubogą dietą, zmianami hormonalnymi
- słabe włosy, które wymagają silnego odżywienia
- włosy ze skłonnością do przetłuszczania
- łysienie plackowate
- łysienie androgenowe
Przeciwwskazania do mezoterapii głowy:
- ciąża i karmienie piersią
- cukrzyca i choroby metaboliczne
- choroba nowotworowa
- stany zapalne skóry: bakteryjne, grzybicze, wirusowe
Co odczuwamy w trakcie zabiegów mezoterapii igłowej i jak wygląda nasza skóra
Podczas zabiegu możemy odczuwać niewielki ból, lekki dyskomfort.
Po zabiegu mogą się pojawić lekkie siniaki, które mogą się otrzymać kilka dni, delikatny obrzęk (utrzymuje się do kilku godzin po zabiegu).
MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

Zalety mezoterapii bezigłowej
- Jest to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny
- Nie ma żadnych skutków ubocznych
- Pozwala na usunięcie oraz leczenie różnych defektów skórnych
- Usuwa oznaki starzenia
- Od razu po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć
- Nie wymaga okresu rekonwalescencji
Przeciwwskazania do mezoterapii bezigłowej:
- Ciąża, karmienie piersią
- Stany zapalne skóry w okolicy poddawanej zabiegowi
- Padaczka
- Choroby serca
- Metalowe implanty
- Choroba nowotworowa
- Choroby tarczycy
- Choroby żył
Dodaj komentarz