Mezoterapia igłowa, czy bezigłowa? Którą wybrać?

Mezoterapia to jeden z najpopularniejszych zabiegów w gabinetach medycyny estetycznej. Mam nadzieję, że poniższy artykuł odpowie na podstawowe pytania: na czym polega, jakie są wskazania do jej zastosowania oraz jakie są różnice między mezoterapią igłową a bezigłową.

MEZOTERAPIA IGŁOWA

Polega na wstrzykiwaniu składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. Duża popularność tej metody wynika bowiem z bardzo wysokiej skuteczności i efektywnego działania. Mezoterapia służy do szybkiej poprawy kondycji skóry oraz tkanki podskórnej w takich miejscach jak: twarz, szyja, dekolt, ramiona, brzuch, pośladki oraz dłonie. Jest to skuteczna metoda w walce z drobnymi zmarszczkami oraz zwiotczałą skórą. Używa się jej również w leczeniu wypadania włosów. Jest również przydatna podczas leczenia cellulitu oraz rozstępów. Do zabiegu lekarz używa strzykawki z bardzo cienką igłą. Lekarz dobiera odpowiedni roztwór do zabiegu, który jest uzależniony od problemu oraz wieku pacjenta. Zazwyczaj są to mieszaniny trzech lub więcej ilości substancji rewitalizujących i regenerujących, które noszą nazwę koktajli

Mezoterapię igłową stosujemy w:

  • Odmładzaniu skóry

Stanowi idealną profilaktykę w przypadku starzenia się skóry: drobne zmarszczki, zwiotczenie oraz odwodnienie skóry. Można ją łączyć z innymi zabiegami medycyny estetycznej. Koktajl substancji podawany podczas zabiegu zwiększa produkcję kolagenu i elastyny, wpływa na lepszy stan skóry. Po serii mezoterapii można zaobserwować znaczną poprawę w nawilżeniu i napięciu. Skóra jest jędrna i odżywiona. Drobne zmarszczki znikają, natomiast głębsze ulegają spłyceniu. 

  • Leczeniu cellulitu

Ten zabieg pomaga ograniczyć cellulit poprzez wzmożony przepływ krwi i chłonki. Dzięki temu zmniejsza się proces włóknienia tkanki łącznej, a także wzrasta metabolizm komórek tłuszczowych (lipoliza). Proces ten prowadzi do ujędrnienia, wygładzenia oraz zredukowania efektu „pomarańczowej skórki”.
  • Leczeniu rozstępów

Regularne stosowanie mezoterapii połączonej z innymi zabiegami takimi jak: peelingi, mikrodermabrazja, masaże, mogą dać nam bardzo dobre efekty. Substancje, które są stosowane w tej terapii zwiększają elastyczność włókien tkanki łącznej, wyrównują koloryt skóry, a także pobudzają rozwój fibroblastów. 

  • Wypadanie włosów, łysienie

Jest to bardzo popularna metoda w walce z wypadaniem włosów lub gdy mamy do czynienie z znacznym osłabieniem struktury włosów. W bardzo znaczący sposób można zregenerować struktury włosów, poprawić odżywienie, zatrzymacie wypadanie a nawet spowodować, że włosy na nowo będą odrastać gdy w skórę głowy podamy aminokwasy, witaminy, minerały. Zabieg nie należy do przyjemnych, jest bardzo krótki (trwa ok. 15 min.).

Na mezoterapię głowy powinniśmy się zdecydować w następujących przypadkach: 

  • wypadanie włosów spowodowany ubogą dietą, zmianami hormonalnymi
  • słabe włosy, które wymagają silnego odżywienia
  • włosy ze skłonnością do przetłuszczania
  • łysienie plackowate
  • łysienie androgenowe

Przeciwwskazania do mezoterapii głowy:

  • ciąża i karmienie piersią
  • cukrzyca i choroby metaboliczne
  • choroba nowotworowa
  • stany zapalne skóry: bakteryjne, grzybicze, wirusowe

Co odczuwamy w trakcie zabiegów mezoterapii igłowej i jak wygląda nasza skóra

Podczas zabiegu możemy odczuwać niewielki ból, lekki dyskomfort. 

Po zabiegu mogą się pojawić lekkie siniaki, które mogą się otrzymać kilka dni, delikatny obrzęk (utrzymuje się do kilku godzin po zabiegu). 

MEZOTERAPIA BEZIGŁOWA

 Mezoterapia bezigłowa to jeden z najnowocześniejszych a zarazem nieinwazyjnych systemów odmładzania skóry, leczenia różnorodnych problemów skórnych twarzy i ciała, a także zabieg pomagający w redukcji cellulitu czy tkanki tłuszczowej. Jest to alternatywa do klasycznej mezoterapii igłowej. Mezoterapia bezigłowa jest przeprowadzana za pomocą specjalnego urządzenia, które umożliwia wprowadzenie aktywnych preparatów w głąb skóry bez konieczności używania igły. 
Podstawowym celem mezoterapii bezigłowej jest rewitalizacja, nawilżenie, odmłodzenie skóry, rozjaśnienie plam, spłycenie widocznych zmarszczek, lifting, ujędrnienie biustu, a także redukcja cellulitu, rozstępów i tkanki tłuszczowej. Jak widzimy zastosowanie mezoterapii jest bardzo szerokie. Jest to zabieg na twarz i ciało. 
Mezoterapię bezigłową możemy łączyć z innymi zabiegami np. peelingami medycznymi czy zabiegami laserowymi. Lekarze dosyć często łączą zabiegi mezoterapii bezigłowej z zabiegami mikrodermabrazji, którą przeprowadza się na samym początku. Dzięki temu połączeniu doświadczamy lepszej wchłanialności preparatów i rezultaty zabiegu mezoterapii bezigłowej są zdecydowanie lepsze. 

Zalety mezoterapii bezigłowej

  • Jest to zabieg nieinwazyjny i bezbolesny
  • Nie ma żadnych skutków ubocznych
  • Pozwala na usunięcie oraz leczenie różnych defektów skórnych
  • Usuwa oznaki starzenia
  • Od razu po zabiegu można wrócić do codziennych zajęć
  • Nie wymaga okresu rekonwalescencji

Przeciwwskazania do mezoterapii bezigłowej:

  • Ciąża, karmienie piersią
  • Stany zapalne skóry w okolicy poddawanej zabiegowi
  • Padaczka
  • Choroby serca
  • Metalowe implanty
  • Choroba nowotworowa
  • Choroby tarczycy
  • Choroby żył
Zabiegi zarówno mezoterapii igłowej jak i bezigłowej przynoszą tylko wtedy efekty, gdy zostanie wykonana seria zabiegów
Zabiegom powinniśmy się poddawać co 7-14 dni przez dwa miesiące. Następnie warto powtarzać zabieg raz w miesiącu w celu podtrzymania efektów.
 
Źródło: tel-med.pl
Zdj.intro: forex-live-news-today.com
Zdj: medestetica.com.pl ,  willawernera.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Z cyklu fakty i mity: Depilacja laserowa

Każda z nas marzy o gładkiej, aksamitnej, a jednocześnie niepodrażnionej skórze. Depilacja laserowa jest nowoczesną metodą usuwania zbędnego owłosienia a zarazem jednym z najpopularniejszych zabiegów wykonywanych w gabinetach medycyny bądź dermatologii estetycznej. Poznajmy fakty i mity dotyczące tego zabiegu.

 

zdj: spagirlsclub.com

Depilacja laserowa usuwa owłosienie raz na zawsze.

FAKT. Skuteczność zabiegów depilacji laserowej ocenia się na ok. 90%. Po całym cyklu zabiegów mogą pozostać nieliczne włoski, ale są one zdecydowanie słabsze i cieńsze. W przypadku osób, które mają włosy blond bądź jasnobrązowe skuteczność zabiegu może być słabsza. Jest to spowodowane mniejszą zawartością barwnika (im ciemniejsze włoski tym większa skuteczność zabiegu). Należy pamiętać, że na twarzy kobiety w przyszłości mogą się pojawić nowe włosy. Jest to uzależnione m.in. od hormonów. Natomiast laser służy do usuwania owłosienia, które aktualnie występuje na powierzchni skóry.

Są lasery, które usuwają nawet bardzo jasne włosy.

MIT. Do tej pory nie został wynaleziony taki laser, który skutecznie usunąłby włosy blond, siwe bądź rude. Co prawda istnieją lasery, które usuwają takie włosy, ale ich skuteczność jest niewielka. Dobre efekty usuwania owłosienia laserem istnieją w przypadku ciemnych włosów (tych, które w cebulce mają ciemny barwnik tzw. melaninę). 

Nie powinniśmy wykonywać depilacji laserowej na opalonej skórze.

FAKT. Wykonanie zabiegu na opalonej skórze może wiązać się z dużym ryzykiem podrażnienia skóry. Dodatkowo skuteczność takiego zabiegu jest mniejsza. Opalenizna nie może być „świeża”, musimy odczekać co najmniej miesiąc przed rozpoczęciem depilacji.

Ilość zabiegów do wykonania to kwestia indywidualna.

FAKT. Zazwyczaj jest to cykl od 3 do 6 zabiegów, które należy wykonać w odstępie 2-3 miesięcy. Początkowo po każdym zabiegu włosy rosną normalnie, ale po 2-3 tygodniach wszystkie bądź prawie wszystkie wypadają. Okres bez włosów trwa 1,5 – 2,5 miesiąca. Po tym czasie pojawiają się nowe włosy, wówczas należy wykonać kolejny zabieg. Po każdym zabiegu ilość włosów, która będzie odrastała automatycznie się zmniejszy. 

Depilacja laserowa skuteczność. Najskuteczniejszą i najmniej bolesną metodą usuwania owłosienia jest laser.

FAKT I MIT. Najbardziej skuteczną formą depilacji jest depilacja laserowa (pod warunkiem, że laser, który jest używany do zabiegu jest dobry, a lekarz dobierze odpowiednie parametry indywidualne dla każdego pacjenta).  Czy zabieg jest bolesny? Uzależnione jest to od indywidualnej wrażliwości pacjenta, a także od miejsca depilacji. Podczas zabiegu odczuwalne jest ukłucie. Przed zabiegiem lekarz znieczula miejsce poddawane depilacji specjalnym kremem znieczulającym.

Depilację laserową powinna być wykonywana pod nadzorem lekarza.

FAKT. W związku z tym, że jest to zabieg inwazyjny nad jego przebiegiem powinien czuwać lekarz dermatolog.

Źródło: Ekspert Anti-Aging, nr 33

zdj. intro: getbodylase.com

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

O Derma Estetic

LogoBlack-DermaEstetic-01

Derma Estetic jest miejscem gdzie można uzyskać wiedzę z zakresu medycyny estetycznej, chirurgii plastycznej, anti-aging, urody, pielęgnacji, a także obowiązujących trendów. To miejsce gdzie znajdziesz nowinki kosmetyczne. Na portalu Derma Estetic przeczytasz wywiady z ekspertami z dziedziny medycyny estetycznej, dermatologii estetycznej oraz chirurgii plastycznej. Znajdziesz tu również wywiady ze znanymi osobami, które opowiedzą w jaki sposób dbają o siebie oraz swoją urodę. Zgłębisz swoją wiedzę na temat tego, co robić by wyglądać świetnie i czuć się świetnie. Portal Derma Estetic jest również miejscem, w którym znajdziesz Klinikę oraz Gabinet najlepszy dla siebie.  Oficjalne otwarcie miało miejsce 3 lutego 2013 roku.

Ideą Derma Estetic jest przede wszystkim budowanie świadomości na temat rynku beauty popartej wiedzą i współpracą z lekarzami.

Celem Derma Estetic jest współpraca z najlepszymi ekspertami z zakresu medycyny estetycznej i urody. 

Na stronie Derma Estetic pojawiła się Strefa Eksperta. Na wszystkie nurtujące pytania z zakresu medycyny estetycznej odpowiedzą specjaliści z tej dziedziny.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana