Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej.

W ostatnim czasie coraz więcej mężczyzn trafia do gabinetów medycyny estetycznej. O ile kobiety już od lat śledzą w prasie i internecie nowinki na temat zabiegów odmładzających, mężczyźni są zwykle zupełnie „zieloni

Mężczyzna w gabinecie medycyny estetycznej
Obraz Pexels z Pixabay

Na szczęście przekonanie, że dbanie o siebie jest przypisane mężczyznom zniewieściałym to już przeszłość. Teraz wszyscy chcemy być młodzi, piękni i bogaci… Zadbany wygląd przydaje się nie tylko w życiu zawodowym, często późne ojcostwo również jest silną motywacją do odwiedzenia lekarza medycyny estetycznej. Jak przygotować się do tej wizyty i jak rozsądnie wybrać zabiegi?

Zabiegi dla mężczyzn

Najważniejszy jest – jak zwykle w życiu – dobry wybór partnera. W tym wypadku lekarza. Panowie rzadko przyznają się do zabiegów odmładzających, czyli na radę kolegi nie ma co liczyć… Reklama w internecie – różnie bywa z uczciwością reklamodawców. Niestety bardzo często opisy wprowadzają w błąd i zabieg opisywany jako niebolesny wyciska z oczu łzy, a ten, który po jednym spotkaniu miał odjąć 10 lat, okazuje się być całkowicie nieskuteczny. Decyzja jest bardzo trudna. W końcu efekty działania zabiegu mogą, a nawet powinny być widoczne przez dłuższy czas. Dlatego warto zastanowić się, jaki wybrać zabieg i kto powinien go wykonać. Na pewno musi to być lekarz z wieloletnim stażem, bo medycyna to połączenie rzemiosła i sztuki, a wiadomo że tylko „trening czyni mistrza”.

Doświadczony lekarz przeprowadzi wnikliwy wywiad, dowie się, jakie są ewentualne przeciwwskazania oraz zaplanuje zakres zabiegów odmładzających. Specjalista medycyny estetycznej ma obecnie do dyspozycji całe spektrum działań opóźniających procesy starzenia oraz korygujących jego skutki. Nie powinno dziwić, jeśli plan „odnowy” będzie obejmował wiele różnych zabiegów i sam proces potrwa kilka tygodni lub miesięcy. Chyba nawet jest to lepsze rozwiązanie, bo mężczyźni nie chcą zmian spektakularnych, a jedynie prawie niezauważalne „odświeżenie” wizerunku.

Obecnie największym powodzeniem cieszą się zabiegi typu „lifting bez skalpela”. Opadnięty owal twarzy to chyba najbardziej charakterystyczna cecha procesu starzenia. Kolejnym problemem są opadnięte powieki oraz tzw. dolina łez – charakterystyczna”podkówka” i bruzda przecinająca policzek pod okiem. Współczesna medycyna ma na te wszystkie problemy rozwiązania. Nie będę wprowadzać Panów w błąd – nie są one z natury bezbolesne!

Wręcz przeciwnie! Na szczęście, doświadczeni lekarze potrafią sobie radzić z bólem podczas tych zabiegów. To fakt szczególnie ważny dla mężczyzn!

Opadający owal twarzy u mężczyzn

Opadnięty owal jest wskazaniem do zabiegów liftingujących, wsród których obecnie prym wiedzie Ultraformer 3. Jest to bardzo skuteczny zabieg ultradzwiękowy, którym praktycznie możliwe jest „przyklejenie” owalu twarzy do żuchwy. Zabieg jest zwykle jednorazowy. O ile nie spowoduje siniaków, następnego dnia pacjent może podjąć normalną aktywność społeczną.

Opadające powieki u mężczyzn

Zapytaliśmy dr Marzenę Lorkowską-Precht z Artismed Quality of Life Medicine jakie zabiegi można wykonywać na opadające powieki u mężczyzn.

Opadnięte powieki to również nie problem dla dzisiejszej medycyny. Począwszy od lekkiego uniesienia brwi za pomocą toksyny botulinowej (zabieg jest skuteczny tylko u młodszych pacjentów, z niewielkim nawisem powiek), skończywszy na zabiegu chirurgicznym. Po drodze, czyli dla ogromnej większości mężczyzn, zwłaszcza tych, którzy boją się skalpela, polecana jest tzw. nieinwazyjna blefaroplastyka plazmowa. Cóż to takiego? To zabieg obkurczenia skóry powiek za pomocą wiązki plazmy. Zabieg wymaga znieczulenia okulistycznego, dobrze więc gdy wykonuje go lekarz okulista zajmujący się estetyką. Bezpośrednio po zabiegu pojawia się obrzęk, który utrzymuje się 1-2 doby. Na skórze powiek i czoła nad powiekami pojawiają się bardzo maleńkie, prawie niewidoczne strupki, które odpadają po kilku dniach. Zabieg zwykle wymaga powtórzenia po miesiącu – mówi dr Marzena Lorkowska-Precht z Artismed Quality of Life Medicine w Warszawie.

Podkrążone oczy tzw. „zmęczone oczy”

Zmorą wielu mężczyzn są podkrążone oczy. I na ten problem znamy rozwiazanie. Odpowiedni kwas hialuronowy jest praktycznie jedynym – oprócz skalpela – ratunkiem dla „zmęczonych oczu”. Okolica oka jest niezwykle trudna, dlatego – aby zapobiec powikłaniom – zabieg powinien wykonywać doświadczony lekarz odpowiednim preparatem. Kwas hialuronowy ma naturalną zdolność wiązania wody. Zdolność ta, niezwykle korzystna w innych okolicach, w regionie oczodołu jest wręcz niebezpieczna. Obrzęk okolicy oka po podaniu preparatu może spowodować uciśnięcie naczyń krwionośnych i limfatycznych, a co za tym idzie pojawienie się charakterystycznych wałeczków – niestety na wiele miesięcy. Dlatego tak ważne jest aby, w okolicy oczu zastosować tylko kwas hialuronowy dedykowany tej okolicy np. Juvederm Volbella. Tylko kwas hialuronowy o przewidywalnej zdolności wiązania wody umożliwia bezpieczny i skuteczny zabieg. Warto sprawdzić, czy lekarz odbył specjalne szkolenie obejmujące zabiegi w okolicy oczu. Powinien posiadać stosowny certyfikat. Można też zadzwonić do firmy zajmującej się dystrybucją preparatów – chętnie udostępnią nazwiska doświadczonych specjalistów. Kwas hialuronowy jest także doskonałym remedium na zapadnięte policzki oraz skronie. W tych okolicach używamy preparatów o większej gęstości, tzw. wolumetrycznych, aby skutecznie uzupełnić zagłębienia skroni, delikatnie wypełnić policzki i unieść linię żuchwy. Nowoczesne preparaty kwasu hialuronowego są tak plastyczne, że już natychmiast po zabiegu pacjent nie będzie miał wrażenia ciała obcego pod skórą. Ponieważ preparaty zawierają środek przeciwbólowy pacjent zniesie zabieg bez większych niedogodności.

Mężczyznom polecamy także inne, mniej inwazyjne zabiegi np. karboksyterapię, mezoterapię i pilingi medyczne. Wszystkie te zabiegi mają na celu podtrzymanie kondycji skóry i walkę z jej niedoskonałościami np. zmianami potrądzikowymi, przebarwieniami i oczywiście wiotkością. Chociaż zabiegi stanowią często serie nakłuć, nie są bolesne i pacjent następnego dnia może w pełni aktywnie żyć. Można również, z małymi wyjątkami, wyko-
nywać je w każdym okresie roku. Szczególnie polecane są po lecie, kiedy skóra jest wysuszona słońcem i wiatrem a drobne plamki pojawiają się na twarzy i dłoniach.

Zabiegi na skórę głowy

Mężczyźni to także kandydaci do zabiegów na skórę głowy. Wysoki poziom testosteronu i duża wrażliwość receptorów na ten hormon przejawia się tendencją do utraty włosów, często juz w młodym wieku. Zabiegi mezoterapii z zastosowaniem odpowiednich preparatów – najlepiej osocza bogatopłytkowego, potrafią skutecznie opóźnić proces łysienia.

Pacjent – mężczyzna może oczywiście poddać się wielu innym zabiegom np. zamykać naczynia krwionośne, wykonywać zabiegi resurfacingu laserowego. Praktycznie całe menu dostępne dla kobiety może być przeznaczone również dla mężczyzny. Wiemy jednak, że panowie lubią zabiegi szybkie i bardzo skuteczne, dlatego polecamy im wyżej wymienione.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak zlikwidować boczki?

Boczki to potoczna nazwa fałdek tkanki tłuszczowej, które znajdującej się w okolicy bioder i tuż nad nimi. Boczki to problem nie tylko osób z nadwagą, ale czasem także osób szczupłych. Jak zlikwidować boczki?

jak się pozbyć boczków

W przypadku boczków dieta i aktywność fizyczna nie zawsze są skuteczne. W wielu przypadkach pozbycie się tego problemu bywa dość trudne. Tkanka tłuszczowa potrafi być wyjątkowo uporczywa. Czasem jest to kwestia genów. Jak zlikwidować boczki na biodrach? Najlepiej skonsultować swój problem lekarza medycyny estetycznej, a w przypadku dużej nadwagi lekarza chirurga. Lekarz musi dokładnie obejrzeć kondycję skóry, aby dobrać dla nas odpowiedni zabieg.

jak się pozbyć boczków – zabiegi

  • lipoliza iniekcyjna

Lipoliza iniekcyjna to zabieg, dzięki któremu rozbijana jest tkanka tłuszczowa nagromadzona w wybranym obszarze ciała. Preparat, będący mieszanką fosfatydylocholiyna, deoksycholatu i np. L-karnityny lub krzemionki organicznej, wstrzykiwany jest bezpośrednio do tkanki tłuszczowej, która ma zostać zredukowana. Substancja ta przenika przez błony komórkowe do wnętrza komórek tłuszczowych, a po wniknięciu do komórki doprowadza do rozpadu trójglicerydów. Następnie, wraz z lipoproteidami, jest transportowana prosto do wątroby, gdzie tłuszcze są rozkładane, po czym następuje ich wydalenie z organizmu.

Liczba zabiegów jest uzależniona od ilości tkanki tłuszczowej w miejscu, w którym wstrzykiwany jest preparat. Co do zasady dla uzyskania pełnego efektu zazwyczaj potrzebne są 3 lub 4 zabiegi wykonywane w odstępie ok. 4 tygodni. Efekty lipolizy iniekcyjnej są widoczne zazwyczaj po 2 lub 3 zabiegach.

Efekt zabiegu można wspomóc drenażem limfatycznym lub karboksyterapią. Warto pamiętać, że nieodzownym elementem kuracji musi być dieta i wysiłek fizyczny.

  • lipoliza laserowa

Lipoliza laserowa to zabieg, dzięki któremu można nie tylko wymodelować sylwetkę i pozbyć się zbędnej tkanki tłuszczowej, ale również wzmocnić stan napięcia skóry. Lipoliza laserowa jest zabiegiem przeprowadzanym zawsze w miejscowym znieczuleniu. W obszarze zabiegowym lekarz wykonuje max. 2 milimetrowe nacięcia, przez które wprowadzana jest sonda laserowa. Wiązka lasera rozgrzewa i rozpuszcza tkankę tłuszczową, która następnie zostaje odessana. Jednocześnie podgrzewane są włókna kolagenowe, które skracają się, co wywołuje efekt ściągnięcia i napięcia tkanki podskórnej.

Efekt wyszczuplenia sylwetki jest widoczny bezpośrednio po zabiegu lipolizy.

  • lipoliza ultradźwiękowa

Lipoliza ultradźwiękowa to metoda nieinwazyjna (bez naruszania integralności skóry). Lipoliza wykorzystuje energię ultradźwiękową o niskiej częstotliwości (dzięki której możliwe jest oddzielenie tkanki tłuszczowej od tkanek ją otaczających). Komórki tłuszczowe rozbijane są przy pomocy ultradźwięków, a następnie usuwane są z organizmu w naturalny sposób. Uwolniony z tkanki tłuszczi toksyny są usuwane z ciała poprzez gruczoły potowe oraz układ limfatyczny i naczyniowy. Lipoliza ultradźwiękowa to zabieg całkowicie bezbolesny, w niektórych przypadkach może pozostawić jedynie siniaki.

Liczba zabiegów lipolizy ultradźwiękowej niezbędnych dla uzyskania optymalnego efektu jest indywidualna dla każdego pacjenta. Z reguły jest to kilka sesji wykonywanych w tygodniowych odstępach.

Efekty lipolizy ultradźwiękowej pojawiają się stopniowo. Poprawa sylwetki następuje w ciągu kilku tygodni, gdy skóra przebudowuje się i wraca do zdrowej, optymalnej kondycji. Efekty zabiegu lipolizy ultradźwiękowej mogą utrzymać się nawet do kilku lat, jeżeli pacjent będzie jednocześnie dbał o zbilansowaną dietę oraz regularną aktywność fizyczną.

  • kriolipoliza

Kriolipoliza to nieinwazyjny zabieg polegający na zamrażaniu komórek tłuszczowych przy pomocy specjalnych urządzeń. W urządzeniach zastosowano działanie zimna i podciśnienia co zwiększa efektywność zabiegów. Wynikiem tego procesu jest redukcja tkanki tłuszczowej. Zabieg przeprowadzany jest w sposób kontrolowany, nie naruszając przy tym okolicznych tkanek. Dzięki chłodzeniu uzyskujemy efekt lipolizy, czyli rozpadu komórek tłuszczowych. Cały tłuszcz krystalizuje się, a następnie jest naturalnie wydalany z naszego organizmu. Zabieg jest bezpieczny dzięki podwójnej kontroli nad temperaturą oddziałującą na skórę, naczynia krwionośne, nerwy, itp.

Kriolipoliza zapewnia utratę od 25 do 45% grubości warstwy tłuszczu, pierwsze efekty są widoczne po ok. 2-3 tygodniach od przeprowadzenia zabiegu. Zabieg na tej samej części ciała można powtórzyć po upływie sześciu tygodni. Ponadto szeroki zakres temperatur od +5°C do -10°C sprawia, że zabiegi mogą być wykonywane zarówno u osób z mniejszą jak i większą otyłością.

  • karboksyterapia

Karboksyterapia polega na podaniu, poprzez specjalne urządzenie, dwutlenku węgla na obszary wymagające leczenia. Dzięki CO2 rozszerzają się naczynia krwionośne. Wprowadzony do tkanki tłuszczowej dwutlenek węgla częściowo zmienia się w kwas węglowy, który rozpuszcza komórki tłuszczowe. Zwiększone ukrwienie prowadzi do wzmożonego drenażu limfatycznego poddanego obszaru, poprawy metabolizmu i wydalania uwolnionego tłuszczu. Proces ten prowadzi do zmniejszenia złogów i komórek tłuszczowych, a następnie prowadzi do wymodelowania sylwetki.

Natomiast odnowienie komórek skóry i stymulacja syntezy kolagenu przyczynia się do wygładzenia powierzchni skóry i usunięcia nieestetycznego efektu „skórki pomarańczowej”. Cykl zabiegowy obejmuje wykonanie od 5-15 zabiegów w zależności od przypadłości i jej stopnia.

  • lipoliza połączona z karboksyterapią

W przypadku szczególnie opornej tkanki tłuszczowej zgromadzonej w tzw. bryczesach, często zaleca się terapie łączone: lipoliza iniekcyjna i dodatkowokarbosyterapia. Efekty serii 3-4 zabiegów są bardzo dobre i trwałe, o ile pacjentka będzie utrzymywała w miarę stałą wagę ciała.

 

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Usuwanie tatuażu laserem Discovery Pico

Tatuaż najczęściej wykonywany jest w celu ozdobienia fragmentu ciała, zazwyczaj ma on charakter symboliczny i bardzo intymny. Zdarza się, że jest on wykonywany pod wpływem impulsu. Bez względu na to jaki był powód jego zrobienia, po pewnym czasie może się zwyczajnie znudzić. Usuwanie tatuażu za pomocą lasera Discovery Pico jest efektowniejsze, ponieważ rozbija pigment barwnika w drobny pył.

skuteczne usuwanie tatuażu warszawa

Discovery Pico jest laserem pikosekundowym, którego działanie zostało oparte na ultrakrótkich impulsach o zdecydowanie większej mocy niż dotychczasowe, które były stosowane w tej dziedzinie medycyny estetycznej. Discovery Pico wyposażony jest w specjalny wskaźnik, który odczytuje barwnik. Jest on bardzo skuteczny w procesie usuwania kolorowych tatuaży.

Dlaczego Discovery Pico?

Według przeprowadzonych badań 71% osób, które posiadają tatuaż choć raz zastanawiało się nad jego usunięciem. Od teraz usuwanie kolorowych tatuaży jest bardziej prawdopodobne ze względu na nowoczesną technologię lasera Discovery Pico. Dzięki niemu usuwanie tatuażu jest bezpieczne a przy tym bardzo precyzyjne. Sam zabieg może wywoływać delikatny ból lub uczucie pieczenia. Ilość wykonanych zabiegów, które mają całkowicie usunąć tatuaż, uzależniona jest od jego wielkości oraz rodzaju. Przyjmuje się, że ilość zabiegów zmniejszona jest o połowę w stosunku do innych laserów dostępnych obecnie na rynku.

Discovery Pico – przebieg zabiegu usuwania tatuażu w Klinice Murano

Nowoczesny, włoski laser Discovery Pico należy do najnowszej generacji laserów pikosekundowych. Posiada on neodymowo-yagowe źródło światła laserowego o podwójnej długości fali, która emituje dale o długości 1064 nm i 532 nm. Jest to możliwe przy zastosowaniu technologii Quanta Pico-Boost. Innowacyjny laser pozwala osiągnąć najwyższą moc szczytową w ultrakrótkich impulsach o mocy aż dwukrotnie większej niż w przypadku innego podobnego lasera, który służy do usuwania tatuażu kolorowego.

Podczas pierwszego zabiegu lekarz przesuwa głowicę lasera po wybranym obszarze. Skóra zostaje regularnie schładzana zimnym powietrzem, aby nie dopuścić do poparzenia skóry. Discovery Pico rozbija cząsteczki tuszu na znacznie mniejsze elementy. Im mniejsza cząsteczka tym łatwiej dochodzi do usunięcia jej przez układ limfatyczny. Co więcej, laser posiada zdolność do pobudzania komórek do produkcji kolagenu oraz elastyny. Skutkuje to stopniowym rozwojem produkcji włókien kolagenowych, co przyczynia się do odmłodzenia skóry. Długość trwania zabiegu jest uzależniona od wielkości oraz rodzaju pigmentu tatuażu. Z tego względu może trwać nawet do 25 min. Skóra po odbyciu zabiegu jest znacznie zaczerwieniona. Niekiedy mogą także powstawać lekkie wybroczyny, które zamieniają się w strupki. Jest to jednak naturalne następstwo usuwania tatuażu laserem Discovery Pico. Po wykonanym zabiegu nakładana jest maść z antybiotykiem oraz zakładany jest opatrunek. Najczęściej zmiany skórne ustępują samoczynnie, już po kilku dniach.

W celu całkowitego pozbycia się tatuażu, zaleca się wykonywanie zabiegu co 4-6 tygodni. Częstotliwość oraz liczba zabiegów uzależniona jest od rodzaju tatuażu, jego koloru, intensywności oraz głębokości barwnika. Pod uwagę brany jest również fakt, przez kogo wykonywany był tatuaż, czy przez specjalistę, czy może amatora.

Usuwanie tatuażu laserem Discovery Pico
efekty zabiegu laserem Discovery Pico w Klinice Murano

Przeciwskazania do usuwania tatuażu

Proces usuwania tatuażu rozpoczyna się od wstępnej konsultacji, podczas której lekarz przeprowadza wywiad ustalający ewentualne przeciwskazania, tłumaczy procedury zabiegu oraz stara się poznać oczekiwania samego klienta. Zabieg ten jest przeciwskazany, gdy występuje świeża opalenizna. Z zabiegu muszą zrezygnować osoby, które przyjmują leki oraz zioła światłouczulające. Infekcje skórne czy skłonność do bliznowców to kolejne powody, dla których nie należy wykonywać tego zabiegu. Kobiety w ciąży oraz osoby chorujące na cukrzycę również nie powinny poddawać się temu zabiegowi.

 

Artykuł powstał we współpracy z Kliniką medycyny estetycznej MURANO, ul. Pokorna 2 lok. U8, 00-199 Warszawa, tel. 22 252 82 82.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana