Metryka na dłoniach – jak pielęgnować dłonie w zależności od wieku

Zadbane dłonie to wizytówka kobiety, a także swoista metryka. Skóra dłoni jest pozbawiona podściółki tłuszczowej, uboga we włókna kolagenowe i elastynę. Nasze dłonie są szczególnie narażone na działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych, jak również różnego rodzaju detergentów.

Jak pielęgnować dłonie w zależności od wieku
zdrowie.com.pl

Powoduje to, że skóra dłoni jest bardzo wrażliwa i bardzo szybko widoczne są na niej pierwsze oznaki starzenia. Warto zadbać o dłonie w każdym wieku, a krem do rąk mieć „zawsze pod ręką”. Jak dbać prawidłowo dbać o skórę dłoni by cieszyć się ich pięknem jak najdłużej? Podpowiadamy jak powinna wyglądać pielęgnacja delikatnej skóry dłoni, gdy ma się lat 20, 30, 40, 50 i 60.

Przeczytaj również nasze porady jak dbać o skórę rąk jesienią i zimą, a także jak radzić sobie w przypadku odmrożeń dłoni. Pielęgnacja dłoni jesienią i zimą

Pielęgnacja dłoni 20-latki

Gdy mamy 20-lat zasadniczo skóra na dłoniach jest napięta, nawilżona i nie ma przebarwień. Chyba, że o dłonie zupełnie nie dbałyśmy, gdy byłyśmy młodsze i nadal zapominamy o ich pielęgnacji. Nastolatki z reguły buntują się przeciwko noszeniu zimą czapek i rękawiczek. W przypadku dłoni może to skutkować podrażnieniami i zaczerwienieniami w przypadku mrozu czy podczas kontaktu z detergentami. Takie objawy mogą być też efektem nadwrażliwości lub atopowego zapalenia skóry.

  • Pamiętajmy o stosowaniu kremów pielęgnacyjnych do rąk, nawet kilka razy dziennie, zwłaszcza po umyciu rąk zwykłym mydłem.
  • Jeżeli masz bardzo wrażliwe dłonie, a ich skóra jest przesuszona, do ich mycia stosuj preparaty dermokosmetyczne.
  • Jeżeli skóra Twoich dłoni jest popękana i bardzo mocno podrażniona, koniecznie odwiedź dermatologa, być może konieczne będzie stosowanie kosmetyku robionego w aptece na zlecenie lekarza.
  • Do zmywania naczyń, prania ręcznego czy sprzątania zakładaj rękawiczki lateksowe.
  • Jesienią i zimą, przy niskich temperaturach, koniecznie zakładaj rękawiczki. A na noc stosuj krem zawierający substancje natłuszczające.

Zabiegi na dłonie parafina

Doskonałym zabiegiem pielęgnacyjnym dłoni jest ich kąpiel w parafinie, który możesz wykonać samodzielnie w domu (parafinę kupisz w aptece) lub w gabinecie kosmetycznym. Zabieg parafinowy zmiękcza skórę, wygładza dłonie, poprawia stan paznokci, rozjaśnia przebarwienia, opóźnia procesy starzenia, odpręża i relaksuje.

Pielęgnacja dłoni 30-latki

Oznaki starzenia się dłoni pojawiają się już po 30. roku życia. Skóra dłoni starzeje się szybciej, gdy wcześniej nieprawidłowo o nią dbałyśmy. Czasem samo regularne stosowanie kremu może nie być wystarczające. Zwłaszcza gdy nie zakładasz rękawiczek ochronnych podczas zmywania, sprzątania czy prania ręcznego, nie nosisz ciepłych rękawiczek w okresie jesienno-zimowym czy myjesz ręce w zbyt gorącej wodzie.

  • Noś krem do rąk w torebce i używaj, go gdy tylko czujesz, że skóra na dłoniach jest wysuszona.
  • Na noc stosuj odżywcze kremy do rąk.
  • Po umyciu dokładnie wycieraj ręce, również przestrzenie między palcami, bowiem wilgotne dłonie pod wpływem zimna szybciej pierzchną.
  • Raz w tygodniu nakładaj maseczkę regeneracyjną na dłonie, możesz również kupić specjalne bawełniane rękawiczki i założyć je po wmasowaniu kosmetyku, pozostawiając na min. godzinę, albo nawet na całą noc (nie każda z nas potrafi spać w rękawiczkach). Przed nałożeniem maseczki warto wykonać peeling dłoni.

Zabiegi na dłonie w gabinecie kosmetycznym lub gabinecie medycyny estetycznej

  • Zabieg SPA na dłonie

Zabieg SPA na dłonie z reguły składa się z trzech etapów: peelingu, nałożenia maski oraz masażu dłoni preparatem nawilżającym. W zależności od gabinetu stosowane są różne preparaty i zabiegi dodatkowe.

  • Hialuronowe rękawiczki

To zabieg, który przywraca skórze dłoni jedwabistość dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego. Na skórę najpierw nakładany jest kwas glikolowy 8%. Po kilku minutach kwas jest neutralizowany, a na dłonie nakładane są specjalne rękawice nasączone kwasem hialuronowym. Po 20 minutach resztka kwasu wmasowywana jest w dłonie, a następnie nakładany jest specjalny krem ujędrniająco-rewitalizujący.

  • Mezoterapia bezigłowa dłoni

Urządzenia do mezoterapii bezigłowej wykorzystują zjawisko elektroporacji zachodzące w błonach komórkowych i w warstwie rogowej skóry, pozwalające na wprowadzania aktywnych preparatów bez konieczności użycia igieł. W błonie komórkowej pod wpływem krótkotrwałych pól elektrycznych powstają tzw. pory i otwierają się kanały białkowe. Dzięki temu 100% aktywnych substancji wykorzystywanych do zabiegu zostaje wprowadzonych w głąb skóry .

jak pielęgnować dłonie i paznokcie w domu
zurnalistka.pl

Pielęgnacja dłoni 40-latki

Po 40. roku życia oznaki starzenia zaczynają być wyraźnie zauważalne. Skóra dłoni staje się cieńsza, z biegiem czasu zaczyna marszczyć się na grzbietach.

  • Warto zacząć stosować kremy do rąk przeciwstarzeniowe lub zawierające takie składniki jak witamina C, kolagen, peptydy czy retinol.
  • Na noc stosuj krem do rąk o właściwościach odżywczych.
  • Raz w tygodniu, wraz z peelingiem całego ciała, pamiętaj również o skórze dłoni. W drogeriach jest obecnie bogaty wybór maseczek do dłoni, także warto po nie sięgnąć. Można również domowym sposobem lekko podgrzać kilka łyżek oliwy z oliwek, dodać łyżkę miodu i sok z połówki cytryny. Składniki mieszamy i nakładamy na dłonie. Pozostawiamy 20 – 30 minut, w celu wzmocnienia efektu można również założyć specjalne bawełniane rękawiczki

Zabiegi na dłonie w gabinecie kosmetycznym lub gabinecie medycyny estetycznej

  • Mezoterapia igłowa dłoni

Mezoterapia igłowa (Mezoterapia igłowa, czy bezigłowa? Którą wybrać?) to jeden z najbardziej popularnych zabiegów medycyny estetycznej. Polega na wstrzykiwaniu składników aktywnych w głębokie warstwy skóry. Przeprowadzenie zabiegu mezoterapii redukuje zmarszczki i zmniejsza wiotkość skóry. Seria zabiegów mezoterapii poprawia jędrność i gładkość skóry dłoni.

  • Fotoodmładzanie skóry dłoni

Odmłodzenie dłoni za pomocą światła laserowego ma celu ujednolicenie kolorytu skory, poprawę napięcia i jej elastyczności. Podczas zabiegu wykorzystuje się światło lasera o odpowiedniej długości fali, które pobudzi fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, zablokuje nadmierne wydzielanie melaniny (barwnika w skórze). Zabieg fotoodmładzanie dłoni jest szczególnie polecany osobom, które na swoich dłoniach obserwują wiotczenie skóry, przebarwienia różnego pochodzenia (słoneczne, starcze, wątrobowe, itp.).

  • RF Diathermy Lavatron skóra dłoni

RF Diathermy Lavatron to technologia stosowana w walce ze starzeniem skóry i cellulitem. Metoda wykorzystuje działanie fal radiowych RF na skórę właściwą i tkankę podskórną (podgrzewanie objętościowe kolagenu do temp. 45-60 oC ). Zabieg RF prowadzi do wzrostu napięcia skóry i uzyskania efektu liftingu.

Pielęgnacja dłoni 50-latki

Około i po 50. roku życia zaczynają pojawiać się na dłoniach ciemne plamki. Plamki te powstają na skutek zaburzeń w produkcji melatoniny – składnika skóry odpowiedzialnego za jej kolor. Istnieje szereg czynników, które przyczyniają się do pogorszenia ich stanu, należą do nich m.in.: nadmierna ekspozycja na słońce przez długie lata, brak odpowiedniej pielęgnacji skóry (np. nie używanie kremów nawilżających), uwarunkowania genetyczne, nieprawidłowe odżywianie, stosowanie silnych detergentów bez ochrony dłoni rękawiczkami czy przyjmowane leki.

  • Panie po 50. roku życia nie powinny wychodzić na zewnątrz bez ochrony dłoni kremem z wysokim filtrem.
  • Powinny również szczególnie uważać na dłonie w przypadku przyjmowania preparatów lub leków, które mogą powodować reakcje fotouczulające.
  • Zabiegi na dłonie w gabinecie kosmetycznym lub gabinecie medycyny estetycznej
  • Oxybrazja

Oxybrazja to zabieg, podczas którego wykorzystuje się mieszaninę sprężonego powietrza i soli fizjologicznej rozpylanych za pomocą specjalnej dyszy pod ciśnieniem. Po zabiegu następuje oczyszczenie i nawilżenie skóry, poprawienie kolorytu skóry, wygładzenie zmarszczek, rozjaśnienie przebarwień.

  • Zabieg wybielający preparatem Cosmelan

Zastosowanie innowacyjnego kosmetyku Cosmelan® na dłonie, wpływa na wygładzenie zmarszczek, a w szczególności na widoczną redukcję przebarwień tzw. starczych plam. Cosmelan® stanowi mieszaninę substancji hamujących tyrozynazę – kluczowego enzymu w zachodzącym procesie formacji melaniny (barwnika) w skórze.

  • IPL fotoodmładzanie

To nowoczesny zabieg łączący w sobie zalety intensywnej terapii światłem emitowanym przez urządzenie IPL. W sposób kompleksowy poprawia napięcie skóry, przywraca blask, zmniejsza rozstępy, blizny, przebarwienia, poprawia koloryt skóry.

Pielęgnacja dłoni 60-latki

Dłonie kobiety sześćdziesięcioletniej zdradzają jej wiek. Skóra jest wiotka, widoczne są żyły, zmarszczki i plamy. Codzienna pielęgnacja jest bardzo ważna.

  • Po 60. toku życia nie należy wystawiać się na bezpośrednie działanie promieni słonecznych, szczególnie w lecie, gdyż to właśnie wtedy pojawia się większość plam. Zawsze należy stosować kremy z wysokimi filtrami UV.
  • Należy dbać o to, aby dłonie były nieustannie nawilżone. Najlepiej stosować kremy do rąk przeznaczone do skóry dojrzałej.

Zabiegi na dłonie w gabinecie kosmetycznym lub gabinecie medycyny estetycznej

  • Laserowe usuwanie przebarwień za pomocą lasera i IPL

Zabieg Alma Harmony XL DYE-VL łączy dwie technologie: laser i IPL. Laser Alma Harmony Dye-VL posiada jedną z najbardziej zaawansowanych technologii wykorzystujących wąskopasmowe światło pulsacyjne. Jest to nieinwazyjna metoda służąca do likwidacji przebarwień skóry i zmian naczyniowych.

  • Zabiegi mediderma z kwasami na dłonie

Mediderma zabiegi wykorzystują kwas migdałowy, cytrynowy oraz kwas TCA. Zabiegi te odmładzają, odświeżają i nawilżają skórę dłoni. Ponadto stymulują odnowę komórek naskórka oraz syntezę nowego kolagenu i elastyny. Efektem zabiegów mediderma jest spłycenie drobnych zmarszczek oraz rozjaśnienie przebarwień.

  • Kwas hialuronowy

Jednym z rozwiązań na poprawienie kondycji skóry, w tym skóry dłoni, jest zastosowanie wypełniacza, czyli kwasu. Kwas hialuronowy (Zdaniem eksperta: kwas hialuronowy) to naturalny mukopolisacharyd, organiczny związek chemiczny, który nasz organizm produkuje samoistnie. Wraz z wiekiem organizm wytwarza coraz mniej kwasu hialuronowego, czego konsekwencją jest wiotczenie skóry i powstawanie zmarszczek. Dzięki zabiegowi polegającemu na wstrzykiwaniu kwas hialuronowego nieusieciowanego pod skórkę, poprawia się jej gęstość, nawilżenie i elastyczność. Pierwsze efekty zabiegu widoczne są natychmiast, a pełny rezultat ujawnia się stopniowo do około 1 miesiąca, utrzymuje się od 1 do 2 lat.

 

 

1
Dodaj komentarz

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
AleksandraClinicaCosmetologica Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
AleksandraClinicaCosmetologica
Gość
AleksandraClinicaCosmetologica

Współczesna kosmetologia oraz dermatologia estetyczna dają nam niesamowite możliwości. Poprawa urody nie musi oznaczać inwazyjnych operacji, strzykawek, wypełniaczy i nienaturalnych efektów! Obecnie korzystać możemy z efektywnych, nieinwazyjnych, nowoczesnych, bezpiecznych i komfortowych dla pacjenta procedur. Metody jesteśmy w stanie dobierać do indywidualnych potrzeb i oczekiwań.Zabiegi to najbardziej efektywny sposób na problemy natury estetycznej, ale tylko w połączeniu ze zdrowym trybem życia i odpowiednią pielęgnacją. Żaden z tych sposobów, stosowany w pojedynkę nie będzie wystarczająco skuteczny. Właściwie stosowane terapie kosmetologiczne mogą mieć świetny wpływ na nasze ciało, pomagając szybko i skutecznie pozbyć się wielu problemów.

Makijaż opadającej powieki i opadającego kącika oka

Opadająca powieka lub opadający kącik oka sprawiają, że oczy wyglądają smutno. To z kolei wpływa na wizerunek naszej twarzy, która wygląda starzej i smutno. Opadająca powieka lub opadający kącik z reguły wynikają z budowy oka, a pogłębiają się wraz z wiekiem, gdy skóra zaczyna tracić elastyczność.

makijaz-oka-opadajaca-powieka-dermaestetic

Opadająca powieka zabieg

Problem opadającej powieki i nadmiaru skóry górnej powieki można skorygować za pomocą operacji plastycznej, czyli blefaroplastyki. Opadająca powieka operacja nie jest dla każdego. Natomiast dzięki najnowszemu zabiegowi medycyny estetycznej, w którym wykorzystuje się urządzenie PLEXR problem opadającej powieki mija. Więcej na temat tego zabiegu przeczytasz w naszym artykule Plexr, czyli technologia ma znaczenie..

Wizualnie opadającą powiekę można skorygować za pomocą makijażu. Mistrzyniami w tej dziedzinie są Azjatki. Dzisiaj zaproponujemy prosty dzienny makijaż dla posiadaczek opadającej powieki i opadającego kącika oka w oparciu o porady słynnego makijażysty Wayne’a Gossa. 

Podstawową zasadą jest cieniowanie poza załamaniem powieki, aby uzyskać efekt bardziej otwartego oka. Zależy nam na stworzeniu wrażenia, że kąciki oka kierują się ku górze, a nie ku dołowi.

Opadająca powieka makijaż dzienny – co będzie nam potrzebne

  1. Pędzelki do nanoszenia cieni i blendowania
  2. 3 cienie do powiek – np. czekoladowy brąz, jasny beżowy i jasny kość słoniowa
  3. Tusz do rzęs
  4. Zalotka do rzęs – opcjonalnie.

Opadająca powieka makijaż

  1. Ciemny cień nanosimy na dolną powiekę, zamiast rysowania kredką kreski.
  2. Na górnej powiece (ruchomej części) rysujemy kropkę w najwyższym punkcie gałki ocznej, gdy oko mamy otwarte. Kropka ta będzie naszym punktem odniesienia.
  3. Teraz bierzemy chusteczkę (może być również pędzelek, lub delikatna taśma samoprzylepna) i przykładamy ją tak, by łączyła skrzydełko nosa, kącik oka i skroń.
  4. Rysujemy ciemnym cieniem teraz prostą linię zaczynając od kropki i kierujemy się w stronę chusteczki. Bardzo ważne jest to, aby linia ta była prosta, aby nie opadała i nie wznosiła się.
  5. Wypełniamy teraz ciemnym kolorem przestrzeń zewnętrznego kącika oka, tak abyśmy uzyskali rysunek trójkąta.
  6. Nanosimy jasny beżowy cień tuż pod łukiem brwiowym, zaczynając od jego najwyższego punktu w stronę zewnętrznego kącika oka.
  7. Pędzelkiem do blendowania rozcieramy ciemny cień tak, aby zatrzeć od wewnętrznej strony oka ostre kontury narysowanego trójkąta. Następnie bardzo delikatnie rozcieramy zewnętrzne kontury trójkąta, aby nie były bardzo ostre, ale kształt trójkąta musi być nadal wyraźnie widoczny.
  8. Najjaśniejszy cień nanosimy na środek powieki i wewnętrzny kącik oka.
  9. Jasnym beżowym cieniem rysujemy kreskę wzdłuż rzęs na górnej powiece.
  10. Teraz nanosimy tusz do rzęs. W przypadku opadającej powieki i opadających kącików oka warto używać zalotki lub szczoteczki unoszącej rzęsy, co sprawi, że oko będzie wyglądało na „bardziej otwarte”.

Zapraszamy do obejrzenia tutoriala Wayne’a Gossa – „THE STRAIGHT LINE TECHNIQUE – FOR HOODED EYES”

Wiele z nas na co dzień rysuje kreskę na powiekach, niektóre tylko na wieczorne wyjścia. Rysunek kreski w przypadku opadającego kącika oka czy opadającej powieki jest dość wymagający. Jeżeli niewłaściwie go wykonamy, to możemy pogłębić wizualny efekt smutnego oka i smutnej twarzy. Niedługo zaprezentujemy Wam porady „Opadająca powieka kreska”, gdzie wyjaśnimy co i w jaki sposób robić, a czego nie robić i unikać.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Jak pielęgnować cerę jesienią i zimą

Tegoroczna jesień nie rozpieszcza nas wysokimi temperaturami i dużą dawką słońca. Mamy już pierwsze opady śniegu i przymrozki, a z niektórych drzew spadły już wszystkie liście. Niektórzy przepowiadają również mroźną zimę. W pomieszczeniach grzeją już kaloryfery, klimatyzacja w biurach i komunikacji miejskiej dmucha ciepłym, suchym powietrzem. Wszystko to negatywnie wpływa na naszą cerę.

jak-pielegnowac-twarz-zima-dermaestetic
tapetos.pl

Wahania temperatur wpływają na naskórek, którego warstwa rogowa robi się coraz grubsza. W efekcie skóra staje się sucha i szorstka. Zatem w okresie jesienno-zimowym koniecznie musimy zadbać o odpowiedni poziom nawilżenia, jak również zabezpieczenia cery.

Pielęgnacja domowa

  • Krem do twarzy

Krem do twarzy to podstawa pielęgnacji i powinien być dopasowany zewnętrznych warunków atmosferycznych. W okresie jesienno-zimowym pielęgnacja skóry twarzy powinna polegać na wzmocnieniu warstwy lipidowej naskórka oraz na zwiększenie jej funkcji ochronnych. Zalecane jest wybieranie kosmetyków o bogatszej konsystencji. O tym dlaczego warto zmienić teraz krem do twarzy i na po jakie kremy sięgać przeczytasz tutaj.

  • Peelingi

Jesień to idealna pora na peelingi, czyli złuszczanie. Peelingi pomagają pozbyć się obumarłych komórek naskórka, dzięki czemu pozwala na dotarcie aktywnych substancji np. z kremu w głębsze warstwy skóry. W przypadku skóry twarzy najlepiej stosować delikatne peelingi oraz enzymatyczne. Zaleca się robienie peelingu 1 – 2 razy w tygodniu.

  • Maseczki

Aby wspomóc naszą cerę w okresie jesienno-zimowym warto również raz w tygodniu nałożyć na twarz maskę regeneracyjną. Można sięgnąć po gotowe kosmetyki z drogerii, apteki lub przygotować maseczkę samodzielnie korzystając z zasobów naszej kuchni.

Koniecznie przeczytaj: Domowe sposoby na pozbycie się zmęczonej cery – cz.2: maseczki

Pielęgnacja profesjonalna

  • Peeling medyczny

Jesień i zima to najlepszy czas na silne złuszczanie skóry z użyciem kwasów. Kosmetyki z drogerii nie mają tak silnych właściwości złuszczających, jak preparaty stosowane w gabinetach kosmetycznych lub medycyny estetycznej. Warto zatem skorzystać z zabiegów, podczas których stosowane są peelingi chemiczne. Ich głównym zadaniem jest pobudzenie skóry do regeneracji, a przy okazji pozbycie się martwych komórek naskórka. Zabiegi takie skutecznie pielęgnują i oczyszczają skórę. Ponadto odpowiednio dobrany preparat dodatkowo wspomoże walkę z trądzikiem, zmarszczkami czy przebarwieniami.

Chcesz się dowiedzieć więcej na temat peelingów przeczytaj Z cyklu : Poznaj świat peelingów.

  • Mikrodermabrazja

Mikrodermabrazja to zabieg odmładzający i ujędrniający. Szczególnie polecany jest osobom z problemami takimi jak: trądzik, rozszerzone poramy, zaskórniki, łojotok bądź blizny potrądzikowe.  ykorzystywane podczas zabiegu specjalne głowice usuną zrogowaciały naskórek, dogłębnie oczyszczą skórę i pozwolą na regenerację oraz tworzenie nowych, pełnowartościowych komórek. Więcej na temat mikrodermobrazji przeczytasz tutaj.

  • Mezoterapia

To mało inwazyjną techniką poprawiającą napięcie i blask skóry, która odbudowuje, odżywia i regeneruję skórę twarzy i ciała. Preparaty do mezoterapii zawierają kwas hialuronowy (Zdaniem eksperta: kwas hialuronowy) oraz zestaw mikroelementów i witamin – substratów niezbędnych do prawidłowej regeneracji skóry. Wyróżniamy mezoterapię igłową oraz bezigłową. Więcej na ten temat przeczytacie w artykule: mezoterapia igłowa czy bezigłowa – którą wybrać?

Główną zaletą działania fal radiowych RF jest aktywne stymulowanie procesu syntezy włókien kolagenowych oraz ich regeneracji. RF fale radiowe aktywizują fibroblasty do większej produkcji kolagenu oraz elastyny, dzięki czemu zyskuje się efekt wypełnienia zmarszczek i naturalnych ubytków dermatologicznych. Skutkiem ich oddziaływania na tkanki jest poprawa gęstości, napięcia, elastyczności i kolorytu skóry.

Mezoterapia własnym osoczem bogatopłytkowym to jeden z najpopularniejszych zabiegów umożliwiających wykorzystanie sił witalnych organizmu. Osocze bogatopłytkowe jest substancją otrzymywaną z własnej krwi pacjenta. Dzięki ostrzykiwaniu odpowiednich warstw skóry osoczem bogatopłytkowym zostaje przyspieszony proces regeneracji, aktywacji komórek macierzystych, odnowy i pobudzenia fibroblastów. Zabieg zapewnia długotrwałą regenerację i rewitalizację skóry twarzy, poprawę jej ukrwienia i wygładzenie zmarszczek.

  • Zamykanie naczynek

Okres jesienno-zimowy to idealny moment na zamykanie naczynek, czyli przeprowadzenie zabiegu elektrokoagulacji. Elektrokoagulacja polega na zamykaniu naczynek za pomocą prądu o wysokiej częstotliwości. Specjalna elektroda dotyka każde naczynko, ścina znajdujące się w nich białko, w wyniku czego naczynko samo się zamyka i uszczelnia. Częstotliwość prądu jest uzależniona od zagęszczenia naczynek na twarzy. Skóra po zabiegu jest lekko zaczerwieniona, natomiast cały proces gojenia trwa ok. miesiąca.

Więcej informacji na ten temat znajdziecie w naszym wywiadzie z dr Moniką Nunberg-Sawicką, specjalistą z zakresu medycyny estetycznej, wykładowcą i certyfikowanym trenerem w Międzynarodowym Centrum Kształcenia Medycyny Anti-Aging. (Jakie są przyczyny powstawania naczynek oraz jak z nimi walczyć odpowiada dr Monika Nunberg-Sawicka).

IPL jedną z bardziej skuteczniejszych metodą usuwania przebarwień i zmniejszania widocznej zaczerwienienia skóry. Podczas zabiegu następuje niszczenie komórek zawierających barwnik. Jest to możliwe dzięki temu, że wiązka światła IPL jest pochłaniana przez melaninę, prowadząc do podgrzania komórek z melaniną i, w końcowym etapie, ich rozbicia.

Przeprowadzanie terapii światłem IPL zaleca się w przypadku łagodnych postaci trądziku, w przypadku leczenia trądziku o silnym nasileniu bardziej skuteczna jest laseroterapia. Światło IPL niszczy namnażające się bakterie odpowiedzialne za zmiany zapalne w trądziku. Światło lasera ma też właściwości odkażające i obkurczające pory. Terapia na bazie światła IPL jest w stanie usunąć około 60 % nieestetyczności trądzikowych. Zdarza się jednak, że po kilkunastu miesiącach zmiany trądzikowe powracają.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana