Męska rzecz, czyli medycyna estetyczna a powiększanie penisa

Mężczyźni z reguły mają mniej zastrzeżeń do swojego wyglądu niż kobiety. Panie narzekają praktycznie na każdą część swojego ciała, takie jak: za mały biust, za duża pupa, obwisła skóra ramion, zbyt wystający brzuch, itd. Natomiast panowie z reguły borykają się z kompleksem małego penisa. Czy możliwe jest powiększenie penisa? Jak przebiega zabieg i czy jest on bezpieczny?

dermaestetic-jak-powiekszyc-penisa

Podczas XVI Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, który odbył się w miniony weekend w Warszawie, dr n. med. Ahmed Elsaftawy (chirurg ogólny z wieloletnim doświadczeniem zawodowym) podzielił się swoimi doświadczeniami z przeprowadzania zabiegów powiększania penisa zarówno kwasem hialuronowym, jak i własnym tłuszczem pacjenta.

Powiększanie prącia kwasem hialuronowym

Kwas hialuronowy naturalnie występuje w organizmie ludzkim – wchodzi w skład tkanki łącznej i odpowiedzialny jest za jej sprężystość. Powiększanie penisa przy pomocy kwasu hialuronowego jest procedurą ambulatoryjną, która trwa 20-40 minut. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, lekarz nakłuwa skórę i wprowadza między tkankę podskórną a tkankę łączną preparat żelowy zawierający kwas hialuronowy. Efekt zabiegu jest natychmiastowy. Zabieg powiększania prącia kwasem hialuronowym pozwala na pogrubienie go o 2-5 cm.

Przeczytaj: Czy wiesz wszystko o kwasie hialuronowym?

Postępowanie po zabiegu

 • zakaz czynności seksualnych przez ok. 3 tygodnie po przeprowadzeniu zabiegu,
 • zakaz wysiłku fizycznego przez 1 tydzień po przeprowadzeniu zabiegu

Przeciwskazania:

 • zaburzenia układu krzepnięcia,
 • choroby zapalne i nowotworowe narządów układu moczowo-płciowego,
 • stulejka.

Zabieg nie powoduje upośledzenia erekcji. Warto wiedzieć, że efekt zabiegu powiększenia penisa przy użyciu kwasu hialuronowego utrzymuje się od roku do dwóch lat. Cena zabiegu waha się między 3000 a 6000zł.

Powiększanie penisa – przeszczep tłuszczu

Własna tkanka tłuszczowa uważana jest za najbezpieczniejszy rodzaj wypełniacza. Przeczep tkanki tłuszczowej to zabieg, który polega na przeszczepieniu do penisa tłuszczu, który został wcześniej pobrany od pacjenta. Tłuszcz pacjenta pobierany jest na drodze liposukcji, jako zwykły graft. Tłuszcz pobierany jest najczęściej z okolicy podbrzusza lub wewnętrznej strony ud mężczyzny. Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 60 minut. W zależności od wielkości penisa podaje się 30 – 60 ml czystego odseparowanego tłuszczu. Penisa wypełnia się od napletka aż po jego nasadę.

Po zabiegu uzyskuje się zwiększenie obwodu prącia od 30 do 50 %. Część komórek tłuszczowych po okresie 1 – 2 lat zaniknie. Jak podają kliniki ok. 80% wszczepionego materiału pozostaje pod skórą penisa, a efekt może utrzymywać się do 2 – 3 lat.

Postępowanie po zabiegu

 • niewielki masaż z rozprowadzeniem materiału,
 • profilaktyczne podanie antybiotyku,
 • zakaz czynności seksualnych przez ok. 3 tygodnie po przeprowadzeniu zabiegu,
 • zakaz wysiłku fizycznego przez 1 tydzień po przeprowadzeniu zabiegu,
 • zalecenie noszenia luźnej bielizny i luźnych spodni ok. 2 – 3 tygodnie po przeprowadzeniu zabiegu.

Wczesne objawy niepożądane:

 • krwiak,
 • obrzęk,
 • wtórna stulejka.

Późne objawy niepożądane:

 • grudki tłuszczowe,
 • szybka biodegradacja materiału,
 • nierówności powierzchni skóry prącia,
 • powiększenie węzłów chłonnych.

Generalnie krwiaki i obrzęk, które powstają w miejscu pobrania i podania tkanki tłuszczowej znikają w ciągu 10 dni od przeprowadzenia zabiegu.

Przeciwwskazania:

 • choroby zapalne i nowotworowe narządów układu moczowo-płciowego,
 • choroby związane z tkanką łączną
 • zabieg nie jest wskazany u chudych mężczyzn, z niewielką ilością tkanki tłuszczowej.

Zabieg nie powoduje upośledzenia erekcji. Warto wiedzieć, że efekt zabiegu powiększenia penisa przy użyciu kwasu hialuronowego utrzymuje się od roku do dwóch lat. Cena zabiegu waha się między 3000 zł, a 9000zł.

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Na czym polega zabieg modelowania warg sromowych?

Wypełnianie (zwiększenie objętości) warg sromowych to zabieg, o którym raczej nie plotkuje się z koleżanką z pracy. Defekty warg sromowych powodują często podrażnienia i infekcje, ból podczas współżycia oraz dyskomfort podczas codziennych czynności Czym jest zabieg powiększania warg sromowych i kiedy się go stosuje?

dermaestetic-modelowanie-warg-sromowych

Na czym polega wypełnianie warg sromowych?

Wypełnianie warg sromowych polega na wstrzyknięciu preparatu na bazie kwasu hialuronowego, który powodujące ich powiększenie (uwypuklenie). Działanie kwasu hialuronowego dodatkowo nawadnia skórę i śluzówki, stymuluje fibroblasty do produkcji kolagenu, dzięki czemu odmładza leczoną okolicę. Zastosowanie kwasu hialuronowego powoduje zwiększenie i napięcie warg sromowych oraz poprawę ich kształtu.

Dla kogo?

Powiększanie warg sromowych polecane jest paniom, które:

 • mają zbyt małe wargi sromowe, co może wpływać na brak dostatecznej ochrony warg sromowych mniejszych oraz kanału rodnego;
 • mają obniżoną zawartość komórek tłuszczowych w organizmie;
 • wchodzą w okres przekwitania;
 • mają wiotką, suchą skórę warg sromowych;
 • cierpią na świąd okolic intymnych.

Czas trwania zabiegu

Zabieg wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym i trwa około 30 minut. Ilość podanego preparatu dobierana jest indywidualnie do każdej pacjentki. Co ważne, efekty widoczne są już po około 7 dniach od wstrzyknięcia preparatu i utrzymują się nawet do 2 lat.

Przeciwwskazania

Do przeciwwskazań zaliczane są:

 • nowotwory,
 • ciąża,
 • uszkodzenia naskórka w okolicy zabiegowej,
 • infekcje okolic intymnych.

Zachęcamy również do przeczytania: Bez wstydu – zabiegi pociążowe

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Nietrzymanie moczu – wstydliwy problem, który trzeba leczyć

Nietrzymanie moczu to wstydliwy problem, do którego rzadko potrafimy się przyznać, nawet naszym najbliższym. Jak wskazują statystyki zaledwie około 25% pacjentek informuje lekarza o swoim problemie. Natomiast ponad 40% trafia do specjalisty dopiero po kilku latach od pojawienia się pierwszych objawów. Czym jest nietrzymanie moczu i czy ginekologia estetyczna oferuje rozwiązania dla pań, które cierpią na tę dolegliwość?

sposoby na nietrzymanie moczu dermaestetic

Czym jest nietrzymanie moczu?

Nietrzymanie moczu (NTM) to według definicji niezależny od woli wyciek moczu. Zaburzenie to występuje według danych epidemiologicznych u około 10% populacji.

International Continence Society (ICS) wyróżnia następujące rodzaje nietrzymania moczu:

 • wysiłkowe nietrzymanie moczu – wyciek moczu podczas wysiłku fizycznego, kichania, kaszlu, czyli wykonywaniu czynności,
 • naglące nietrzymanie moczu – wyciek moczu poprzedzony uczuciem parcia naglącego (nagłej, niemożliwej do opanowania potrzeby oddania moczu),
 • mieszane nietrzymanie moczu – wyciek moczu związany z parciem naglącym oraz wysiłkiem, kichaniem, kaszlem.

Wysiłkowe nietrzymanie moczu

Nietrzymanie moczu występuje dwukrotnie częściej u kobiet niż u mężczyzn. Panie są bardziej narażone na NMT w przypadku ciąży i zmieniającego stan układu rozrodczego porodu. Dotyczy to przede wszystkim wysiłkowego nietrzymania moczu, które pojawiają się przy zwiotczeniu mięśni pochwy oraz osłabieniu włókien mięśni dna miednicy (mięśnie Kegla). Szacuje się, że ta postać dotyka ok. 49% wszystkich osób z problemem nietrzymaniem moczu.

Z uwagi na osłabienie mięśni dna miednicy, które nie zaciskają prawidłowo cewki moczowej, mocz wycieka bezwiednie z pęcherza, gdy rośnie w nim ciśnienie. Do „popuszczania” moczu najczęściej dochodzi podczas wysiłku fizycznego, ale również w trakcie kaszlu, kichania lub śmiechu. Przyczyn osłabienia mięśni dna miednicy jest kilka, należą do nich: ciąże, porody, menopauza, niektóre operacje ginekologiczne, wiek (naturalne osłabienie mięśni wraz z wiekiem), a także otyłość (jest powodem dodatkowego obciążenia tych mięśni).

 

Zespół pęcherza nadaktywnego

Mówiąc o nietrzymaniu moczu nie można pominąć zespołu pęcherza nadaktywnego (overactive bladder – OAB), który definiowany jest jako występowanie parcia naglącego, częstomoczu dziennego i/ lub nocnego z nietrzymaniem moczu albo bez tego objawu. Częstomocz to oddawanie moczu – powyżej 8 razy dziennie, natomiast nocne wstawanie do toalety, przynajmniej dwa razy w ciągu nocy (inaczej – nokturia). Potocznie zaburzenie to jest nazywane pęcherzem nadreaktywnym lub nadreaktywnością pęcherza.

Przyczyny nadreaktywności pęcherza nie są do końca poznane. Specjaliści biorą pod uwagę zaburzenia neurologiczne związane z centralnym i obwodowym układem nerwowym, zmiany w dolnych drogach moczowych, styl życia (siedzący tryb pracy, otyłość, dieta – alkohol, kofeina, palenie tytoniu).

 

Leczenie

W przypadku nietrzymania moczu stosowane jest leczenie zachowacze, w tym: ćwiczenia, fizykoterapia, farmakoterapia lub chirurgicznie. Leczenie farmakologiczne polega na podawaniu preparatów ograniczających nadmierne skurcze pęcherza, a w przypadku kobiet także gałki dopochwowe. Natomiast leczenie operacyjne przeprowadzane jest w cięższych postaciach nietrzymania moczu i sytuacji, gdy leczenie zachowawcze nie przynosi rezultatów. Odpowiednia metoda leczenia jest dobierana przez lekarza po przeprowadzeniu wywiadu lekarskiego.

Jeśli mówimy o medycynie estetycznej, to w przypadku NMT przeprowadzane są zabiegi z wykorzystaniem lasera (Mona Lisa Touch, Erb-Yag Fotona Dualis SP, Juliet). Promień lasera działa na ścianki pochwy, powodując ich napięcie oraz obkurczenie. Laser powoduje namnażanie włókien kolagenowych i śluzówki oraz sprzyja obkurczaniu istniejących tkanek poddanych zabiegowi. Metoda z wykorzystaniem działania lasera prowadzi przede wszystkim do wzmocnienia powięzi wewnątrzmiedniczej, ścian pochwy oraz całego obszaru ujścia cewki moczowej.

Jednym z najnowszych osiągnięć medycyny przy zespole pęcherza nadaktywnego jest wykorzystanie toksyny botulinowej. Botox wstrzykiwany jest do ściany pęcherza przy pomocy specjalnej igły i cystoskopu. Iniekcje prowadzą do znaczącego zwiększenia jego pojemności i podatności, obniżenia ciśnienia śródpęcherzowego oraz znacznej redukcji przykrych objawów. Skuteczność takiej terapii wynosi ponad 60%. Jedno podanie wystarczy, aby objawy u pacjenta ustąpiły nawet na 9 miesięcy. Przeciwwskazaniem do terapii toksyną botulinową są inne choroby układu moczowego czy zaburzenia przewodzenia nerwowo-mięśniowego.

Ważne

Osoby, które cierpią na problemy z utrzymaniem moczu powinny skonsultować się ze specjalistą – lekarzem ogólnym, urologiem lub ginekologiem. Trzeba mieć bowiem świadomość, że problem nietrzymania moczu z reguły sam nie znika, bowiem niestymulowane mięśnie wiotczeją i stają się coraz słabsze.

 

Źródła:

 • „Klasyfikacja nietrzymania moczu i sposoby leczenia” – Paweł Dębiński, Tadeusz Niezgoda, Przegląd Urologiczny 2014/5(87)
 • „Pęcherz nadreaktywny i naglące nietrzymanie moczu – choroba jednostki czy choroba społeczeństwa. Etiologia i leczenie.” – Stanisław Wroński, Piotr Radziszewski, Daniel Lewczak, Przegląd Urologiczny 2010/5 (63)
 • „Nowe opcje terapeutyczne w leczeniu nadaktywnego pęcherza moczowego” – Konrad Futyma, Tomasz Rechberger, Przegląd Urologiczny 2008/6 (52)
 • nmt.pl

 

 

2
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
suchyporanek
Gość
suchyporanek

Na naszej stronie jest do pobrania dziennik mikcji, który pomoże poprzez zaznaczanie zobaczyć skalę problemu i określić czy moczenie nocne ma jakieś odzwierciedlenie w stanach gorszego samopoczucia dziecka. Warto taki dzienniczek oraz zapis nastrojów zabrać ze sobą do lekarza.
pozdrawiam
przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Suchyporanek
Gość
Suchyporanek

Dzień dobry, moczenie nocne dotyka wielu dzieci i nastolatków na całym świecie. Są różne możliwości leczenia – wszystko zależy od przyczyny mikcji. Na stronie http://www.suchyporanek.pl znaleźć można informacje na temat tej dolegliwości. Żeby jak najszybciej określić przyczyny i wyleczyć moczenie nocne warto skorzystać z dostępnego na stronie dzienniczka mikcji.
Pozdrawiam
Przedstawiciel serwisu suchyporanek.pl

Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana