Medycyna estetyczna staje się coraz bardziej popularna.

Częściej i ze zdecydowanie mniejszymi obawami poddajemy się zabiegom poprawiającym nasz wygląd. Do najbardziej popularnych metod należą nieinwazyjne zabiegi wypełniania kwasem hialuronowym. Dlaczego coraz chętniej wybieramy ofertę medycyny estetycznej?


Nowoczesne rozwiązania, czyli coraz większe możliwości

Ogromny rozwój technologii sprawił, że oferta gabinetów medycyny estetycznej nieustająco się powiększa. Już po jednorazowej wizycie możemy pozbyć się zmarszczek, powiększyć usta i skorygować ich kształt bądź dokonać bezoperacyjny lifting twarzy. – Dużą popularnością cieszą się zwłaszcza zabiegi wolumetrii. Dzięki wysokiej jakości wypełniaczom z kwasem hialuronowym (jak np. Teosyal Ultimate) możemy znacznie ujędrnić skórę, przywrócić utraconą objętość twarzy oraz wymodelować jej kształt, a wszystko bez konieczności użycia skalpela – mówi dr Anna Grodecka z Instytutu Medycyny Estetycznej MEDestetis w Krakowie. – Najnowsze formuły zabiegowe posiadają jeszcze szersze spektrum działania. Dostępne są np. koncepcje łączące techniki wypełniania i mezoterapii (Teosyal Redensity I) pozwalające dogłębnie odbudować strukturę skóry oraz przywrócić jej odpowiedni poziom nawilżenia – dodaje dr Anna Grodecka. Większe możliwości a zarazem rewelacyjne efekty zabiegów, to jedne z głównych powodów, dla których decydujemy się na mniej inwazyjne rozwiązania niż na operacje plastyczne.

medycyna estetyczna bezpieczna i bez bólu

Coraz bardziej zależy nam na atrakcyjności

Z czasem zmieniło się również nasze nastawienie do zabiegów estetycznych. Coraz częściej pragniemy dobrze wyglądać gdyż dobry wygląd przekłada się również na naszą karierę zawodową. Korzystanie z usług gabinetów medycyny estetycznych przestało być kojarzone z czymś wstydliwym, a wręcz odwrotnie – bardziej z dbałością o własny wizerunek. – Chcemy być dłużej aktywni zawodowo, atrakcyjni dla swoich partnerów, ale także dla samych siebie. Zauważamy też, że pacjenci mają większą wiedzę na temat zabiegów. Są one pokazywane w programach telewizyjnych, opisywane w prasie czy polecane przez znajomych. Medycyna estetyczna nie jest już tematem tabu – zauważa dr Anna Grodecka.

Więcej zabiegów i większa ich dostępność

Zmiany w nastawieniu do medycyny estetycznej wynikają także z większej dostępności zabiegów. Z uwagi na niższe ceny, w porównaniu np. do chirurgii plastycznej, nie są one  zarezerwowane wyłącznie dla gwiazd czy osób zamożnych. Mamy również duży wybór gabinetów medycyny estetycznej, dostępnych też w mniejszych miejscowościach, w których możemy skorzystać z profesjonalnych kuracji wykonywanych przez doświadczonych lekarzy.

 Natychmiastowe efekty poparte bezpieczeństwem

Niepodważalną zaletą zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest zapewne ich nieinwazyjny lub bardzo mało inwazyjny charakter. Dzięki temu są one bezpieczne, nie pozostawiają widocznych blizn, a ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań jest zdecydowanie mniejsze niż w przypadku operacji plastycznych. – Większość metod, w tym wypełnianie kwasem hialuronowym nie wymaga specjalnych przygotowań, nie wiąże się też z okresem rekonwalescencji, który powodowałby wyłączenie z codziennych zajęć. Zabiegi trwają zazwyczaj ok. 30-40 minut, a ich efekty, jak w przypadku wspomnianego zabiegu Teosyal Ultimate, utrzymują się nawet do dwóch lat – podkreśla dr Grodecka z Instytutu Medycyny Estetycznej MEDestetis.

Stop sztucznym efektom, koniec z bólem.

Sztuczny efekt oraz ból to dwie najczęściej podawane przyczyny, które powstrzymują nas przed poddaniem się zabiegom medycyny estetycznej. Jak zapewnia dr Anna Grodecka: – Nowoczesne rozwiązania oferowane przez medycynę estetyczną pozwalają zapomnieć pacjentom o tego typu obawach. Zabiegi są praktycznie bezbolesne. Aby zapewnić sobie dodatkowy komfort, mamy też do dyspozycji specjalne produkty, jak np. serię wypełniaczy Teosyal PureSense wzbogaconych o substancję znieczulającą – lidokainę. A co najważniejsze, efekty współczesnych zabiegów są tak naturalne, że nawet specjalistom zdarza się nie zauważyć zewnętrznej ingerencji! 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

IPL. Pozbądź się zbędnego owłosienia i ciesz się gładką skórą na dłużej.

Marzymy o delikatnej, gładkiej skórze bez zbędnego owłosienia. Niekiedy maszynki nas zawodzą i tworzą nam się krostki. Jak się pozbyć owłosienia na dłużej? Mamy na to sposób. IPL.

Laser IPL

Światło urządzenia IPL emituje bardzo łagodną wiązkę promieni, które przenikają przez skórę bezpośrednio do mieszka włosowego, niszcząc cebulkę. Co ważne nie powoduje uszkodzenia skóry, a włosy nie rosną równocześnie. Część włosów pozostaje w fazie wzrostu i to one reagują na światło IPL, pozostałe włosy są w fazie tzw. uśpienia. Faza uśpienia ma różne okresy trwania od 3 do 8 tygodni. Po tym okresie następuje aktywny etap wzrostu włosa. W związku z tym by potwierdzić skuteczność zabiegu, należy go powtórzyć minimum 3-4 razy.

Przed zabiegiem z użyciem urządzenia IPL włosy powinny zostać usunięte za pomocą maszynki bądź kremu depilacyjnego.

Na dwa tygodnie przed i dwa tygodnie po nie można:

  • usuwać owłosienia woskiem czy depilatorem,
  • opalać się (ekspozycja na promienie słoneczne bądź w solarium),
  • pić ziół zawierających dziurawiec lub nagietek przez ok. 2-3 tygodnie.
Przed samym zabiegiem nie należy stosować leków światłoczułych, przeciwtrądzikowych, antydepresyjnych a także niektórych antybiotyków (np. Tetracyklina lub Doxycyklina).

Kiedy efekty są najlepsze?

Im włos ciemniejszy i grubszy, tym lepsze a zarazem szybsze efekty osiągamy. Usuwanie owłosienia tą metodą jest nieskuteczne w przypadku włosów jasnych, cienkich oraz siwych.

Czy zabieg jest bezpieczny?

Tak. Zabieg jest bezpieczny, bezbolesny, nie powoduje poparzeń ani odbarwień skóry.

Skuteczność

Skuteczność zabiegów depilacji  IPL jest oceniana na około 90%. Po takim cyklu zabiegów mogą zostać tylko nieliczne włosy. Są one jednak słabe i cienkie. W związku z tym, że nie jest to zabieg, który na trwałe wyeliminuje zbędne owłosienie w przyszłości należy wykonywać „zabieg przypominający”, aby wyeliminować owłosienie, które wyrasta na skutek np. zmian hormonalnych, które zachodzą w naszym organizmie.

Dzięki zabiegowi z użyciem IPL możemy zyskać więcej czasu dla siebie. Zniknie konieczność systematycznego golenia lub depilacji. Dzięki temu zyskujemy komfort, wygodę  i poczucie, że codziennie możemy się cieszyć gładką skórą.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

ABC wolumetrii twarzy, czyli zabiegi wolumetryczne.

Zabiegi wolumetryczne z kwasem hialuronowym umożliwiają modelowanie twarzy bez ingerencji skalpela poprzez podniesienie owalu, przywrócenie gęstości skórze, zwiększenie objętości, a nawet korekcję kształtu nosa, ust czy kości policzkowych. Co warto wiedzieć, zanim zdecydujemy się na zabieg?

 

Wolumetria twarzy

Zabieg wolumetrii, który polega na modelowaniu konturów ma za zadanie skorygować bądź przywrócić właściwą objętość twarzy. Podczas zabiegu wprowadza się wypełniacz na bazie kwasu hialuronowego, który zwiększa objętość tkanek miękkich w miejscach, w których najbardziej widoczny jest ubytek tkanki tłuszczowej.

Iniekcja odbywa się w znieczuleniu miejscowym za pomocą igły lub kaniuli. Preparat wypełnia zapadniętą objętość policzków, skroni, okolic żuchwy czy podbródka, pozwala uwydatnić kształt twarzy i skorygować jej profil. W efekcie uzyskujemy jednolity, a przede wszystkim naturalny rezultat – zapewnia dr Krzysztof Ziemlewski z Klinik Ziemlewski.

Dlaczego powinniśmy się zdecydować na zabieg? Wolumetria ust, wolumetria policzków 

Nasza skóra wraz z wiekiem traci swoją jędrność oraz elastyczność, staje się coraz bardziej wiotka i opada. Tym samym zmienia się kontur twarzy. Wolumetria pozwala powstrzymać oznaki starzenia się skóry związane z utratą właściwej objętości, wyrównać kontur, wypełnić zapadnięte policzki i podnieść owal twarzy. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego możemy przywrócić odpowiedni poziom nawilżenia skórze oraz spłycić zmarszczki i bruzdy. Zabiegi wolumetryczne są w szczególności polecane osobom w średnim wieku i starszym, ale nie tylko. Dzięki preparatom przeznaczonym do wolumetrii możemy w dowolny sposób modelować rysy twarzy – powiększyć usta, skorygować kształt nosa czy kości policzkowych.

W jaki sposób wybrać właściwy preparat?

Wypełniacze przeznaczone do wolumetrii są przede wszystkim bardziej gęste i plastyczne. Te cechy różnią je od innych preparatów z kwasem hialuronowym

W zabiegach wolumetrycznych stosuje się produkty odznaczające się dużą elastycznością umożliwiające swobodne modelowanie skóry jak np. Teosyal Ultimate. Preparat należy do gamy najnowszej generacji implantów wypełniających. Jest to gęsty, bardzo plastyczny żel, który ponadto zapewnia długotrwałe efekty (nawet do 18 miesięcy). Dodatkowo wyróżnia się dużą pojemnością, co daje większe możliwości kształtowania i poprawy konturu twarzy – wyjaśnia dr Krzysztof Ziemlewski.

Zabieg wolumetrii, podobnie jak pozostałe zabiegi związane z iniekcją kwasu hialuronowego, wykonywany jest w gabinetach medycyny estetycznej wyłącznie przez wyspecjalizowanych lekarzy.

O czym powinniśmy pamiętać po wyjściu z gabinetu?

Zabiegi wolumetryczne są wykonywane na skórze twarzy niemniej jednak nie wykluczają nas z normalnego funkcjonowania.

W miejscu podania wypełniacza może pojawić się zaczerwienienie, niewielki obrzęk czy delikatny ból, ale wszystkie te objawy znikają samoistnie w ciągu 2-3 dni. Należy jedynie pamiętać, aby przez kilka godzin po wyjściu z gabinetu unikać nadmiernej ekspresji twarzy czy dotykania i masowania miejsc iniekcji – zaleca dr Ziemlewski.

Specjalista z zakresu medycyny estetycznej zapewnia także, że wbrew obawom niektórych pacjentów wolumetria twarzy jest praktycznie bezbolesna i przede wszystkim bezpieczna:

Zwłaszcza jeśli zastosujemy preparaty nowej generacji, jak np. wspomniany Teosyal Ultimate, które z uwagi na skład i właściwości ograniczają wystąpienie jakichkolwiek powikłań czy działań niepożądanych do minimum.

Zabiegi wolumetryczne można także łączyć z większością zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i kosmetologii. Wszystkie procedury są dostępne w ofercie profesjonalnych gabinetów estetycznych.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana