Maseczka z krwi, czyli maseczka dla wampira

Ta kontrowersyjna maseczka stała się hitem w zagranicznych salonach piękności. Stosuje ją m.in. Demii Moore i potwierdza jej skuteczność. Czy faktycznie działa i dlaczego tak wiele osób szaleje na jej punkcie? Na te pytania spróbujemy znaleźć odpowiedź.

maseczki-lasna-krew-dzialanie-dermaestetic
zdj:KobietaPo30.pl

Główny składnik, czyli krew.

Z lekcji biologii na pewno zapamiętaliśmy, że krew ludzka składa się z leukocytów, erytrocytów, płytek krwi i osocza. To właśnie wymienione na końcu osocze jest dla kosmetologów najbardziej istotne. Transportuje ono w krwioobiegu wszystkie najważniejsze substancje odżywcze, w tym elektrolity i białka.

Osocze co to jest …

W osoczu znajdują się także hormony, w tym hormon wzrostu, który również jest bardzo pożądanym składnikiem wampirzej maseczki, ponieważ to właśnie dzięki hormonowi wzrostu osocze staje się osoczem bogatopłytkowym, a co za tym idzie jest bardziej cenne dla naszej skóry. Jak to działa w praktyce? Osocze bogatopłytkowe zawierające płytki krwi ma zdolności regeneracyjne. Dzięki niemu nasz organizm się regeneruje i broni przed groźnymi drobnoustrojami, dlatego osocze bogatopłytkowe zaczęło być tak popularne w medycynie sportowej. Jest bardzo pomocne przy leczeniu urazów i złamań. Jeśli chodzi o naszą skórę osocze bogatopłytkowe jest jakby „motorem działania” dla kolagenu i komórek macierzystych. Osocze stymuluje nasz organizm do produkcji większej ilości kolagenu, pobudza procesy naprawy tkanek oraz aktywuje komórki macierzyste, które również zostały docenione w medycynie estetycznej. Wiemy już co znajduje się tak cennego w maseczce z krwi i jak nasza krew działa na nas. W kolejnym punkcie dowiemy się o dwóch zabiegach, które w celach kosmetycznych wykorzystują ludzką krew.

hirudoterapia
zdj:fizjocenter.com

Hirudoterapia, czyli nowe zastosowanie leczniczych pijawek

Hirudoterapia, czyli leczenie pijawkami jest znane od wieków. Zauważono przez ten czas, że pacjent po przystawieniu pijawek jest silniejszy, a ból który wcześniej odczuwał mija. Dlatego zaczęto stosować je na większą skalę przy różnych dolegliwościach, np. urazach, przewlekłych bólach mięśni, a nawet w chorobach kardiologicznych, ponieważ ślina pijawek zawiera hirudynę, która rozrzedza krew i zapobiega powstawaniu skrzepów. Oprócz hirudyny pijawki wydzielają histaminę, która poprawia wydajność serca i działa przeciwzapalnie oraz eglinę, która również działa przeciwzapalnie i zwalcza wolne rodniki.

 • Jak wygląda zabieg?

Hirudoterapeuta przystawia pijawki na oczyszczoną skórę. Pijawki po napełnieniu się krwią (około 10 ml) same odpadają od skóry, zostawiając niewielką rankę, którą zabezpiecza się opatrunkiem. Następnie przeprowadzający zabieg wyciska z pijawek krew i wcześniej wymienione hirudozwiązki. Nakłada „maseczkę” na twarz, a po 20 minutach ją zmywa. Skóra od razu wygląda na młodszą i ładniejszą. Zmniejszają się zaczerwienienia, a skóra jest bardziej elastyczna. Efekty są tak piorunujące, ponieważ w ślinie pijawek zawarte są również lipidy, które zawierają hormony: testosteron, estradiol, progesteron, czy kortyzol. Działają regenerująco i odbudowująco na skórę. Dodatkowo maseczka jest w formie czynnej biologicznie, dzięki czemu dostajemy w pełni naturalny produkt.

Hirudoterapia połączona z wampirzą maseczką działa dwukierunkowo: po pierwsze samo przystawienie pijawek działa antyzakrzepowo, przeciwbólowo i przeciwzapalnie. Przystawione w odpowiednim miejscu zmniejszają ból i pomagają w regeneracji urazów; po drugie maseczka z naszej krwi, zmieszana z przeciwzapalną krwią pijawek pomaga również w regeneracji skóry i produkcji kolagenu. Dzięki przeciwzakrzepowym właściwościom śliny pijawki, na naszej skórze otwierają się naczynia krwionośne, dzięki czemu dobroczynne składniki krwi łatwiej dostają się do środka. Otwierają się również pory, a wszystkie składniki mineralne przenikają do skóry. Jeśli zależy nam także na zmniejszeniu cellulitu pijawki również będą świetnym rozwiązaniem, dzięki zawartym w ich ślinie lipazom, które pomagają w rozkładaniu się tłuszczu.

Kto by pomyślał, że to dziesięciocentymetrowe żyjątko będzie dla nas tak zbawienne?

 • Hirudoterapia cena

Cena jednego zabiegu waha się od 120 do nawet 200 zł. Do ceny zabiegu doliczane jest przystawienie pijawek, czyli około 20 zł za jedną pijawkę.

maseczka-z-wlasnej-krwi-osocze-bogatoplytkowe-prp
zdj:KobietaWieLepiej.pl

Maseczka z krwi

Tak jak w przypadku maseczki z zastosowaniem pijawek, maseczka z krwi zwana również „wampirzym liftingiem” również wykorzystuje dobroczynne działanie ludzkiej krwi, ale krew pozyskiwana jest do zabiegu zgoła inaczej. Na początku od pacjenta pobierana jest niewielka próbka krwi, około 15 ml. Później jest ona dokładnie odwirowywana w specjalnej wirówce laboratorynej po to, by oddzielić erytrocyty i leukocyty od osocza krwi, które jest tu najistotniejsze w całej terapii. Do probówki dodawany jest wcześniej wspomniany hormon wzrostu, który sprawia, że osocze staje się bogatopłytkowe i ma lepsze działanie dla skóry. By dobroczynne składniki lepiej się wchłaniały stosowana jest mezoterapia, czyli mikronakłucia skóry. Dzięki czemu wszystko co ważne w maseczce przedostaje się do środka skóry. Maseczka nakładana jest na około 20 minut, a później zmywana. Ponieważ zastosowana jest nasza krew nie musimy obawiać się uczulenia. Ten zabieg z wykorzystaniem naszej własnej krwi wydaje się być nieco przyjemniejszy od poprzedniego, jednak w obu przypadkach efekt działania tego płynnego cudu jakim jest krew na naszą skórę jest wręcz niesamowity.

Właściwości maseczki z krwi

Elżbieta Batory zwana także wampirem z Siedmiogrodu była znana nie tylko z wielkiego okrucieństwa, ale także używania krwi swoich sług. Legenda głosi, że ta znana arystokratka węgierska kąpała się w krwi by zatrzymać swoją młodość. Ta mrożąca krew w żyłach historia kryje w sobie ciekawy fakt – pomysł na wykorzystanie krwi ludzkiej jako odmładzającego kosmetyku jest bardzo stary. Dzisiejsza medycyna estetyczna zapewnia nam bardziej komfortowe warunki korzystania z właściwości ludzkiej krwi.

Jak już było wcześniej wspominane ludzka krew ma silne właściwości odżywcze. To dzięki krwi transportowany jest tlen i inne substancje odżywcze, dlatego jest tak cennym płynem. Efekty działania maseczki z krwi są zaskakujące i szybko widoczne. Pierwsze rezultaty można zauważyć zaraz po zmyciu maseczki. Skóra jest rozjaśniona i gładsza.

Inne właściwości maseczki z krwi to:

 • zwiększona produkcja kolagenu i elastyny,
 • poprawia się znacznie ukrwienie skóry, dzięki stymulującym właściwościom osocza,
 • poprawa kolorytu skóry,
 • wygładzenie zmarszczek,
 • uelastycznienie skóry,
 • poprawa napięcia skóry,
 • zmniejszenie ilości przebarwień,
 • zmniejszenie zmian trądzikowych, blizn, dzięki szybszej regeneracji skóry,
 • zmniejszenie cellulitu.

Cena maseczki z własnej krwi

Jeśli chodzi o maseczkę z krwi pobranej wcześniej i przygotowanej w sposób laboratoryjny zabieg wynosi od 600 do nawet 1000 zł

Wady i zalety maseczek z krwi

 • Wady

Jak każdy zabieg również zabieg z użyciem własnej krwi ma swoje plusy, ale i minusy. Minusem zarówno zabiegu z wykorzystaniem pijawek, jak i zabiegu w którym krew pobierana jest strzykawką jest fakt, że nie mogą być on wykonywane u osób, które boją się krwi i mdleją na jej widok. Kolejna wadą jest również wysoka cena obu zabiegów. W tym wypadku zabieg hirudoterapii jest o wiele tańszy, chociaż ten zabieg może być mniej przyjemny w odczuciach, zwłaszcza jeśli boimy się pijawek. Kolejną wadą obu zabiegów jest dość długa lista przeciwwskazań do zabiegu. Zabiegowi nie mogą się poddać m.in. kobiety w ciąży i kobiety karmiące, osoby z nowotworami, czy te które zażywają leki zmniejszające krzepliwość krwi.

 • Zalety

Zaletami obu zabiegów są niewątpliwie efekty, które będziemy mogły podziwiać na naszej skórze. Zauważymy m.in. poprawę kolorytu skóry, elastyczności i jędrności, wygładzenie zmarszczek i rozjaśnienie przebarwień. Oba zabiegi są w pełni bezpieczne. W przypadku hirudoterapii musimy upewnić się, że przystawiane pijawki są pijawkami medycznymi i czy zabieg wykonuje profesjonalny hirudoterapeuta. W innym przypadku możemy nabawić się wielu chorób, ponieważ pijawki żyjące naturalnie przenoszą wiele chorób. Jeśli odwiedzamy renomowany salon, który posiada bezpieczne pijawki lecznicze, które są specjalnie do tego celu hodowane, nie mamy czego się obawiać. Ponieważ również w obu przypadkach zastosowana jest nasza własna krew jako maseczka, nie musimy obawiać się reakcji alergicznej. Zabiegi są w pełni bezpieczne i dają też świetne rezultaty. Po zabiegu hirudoterapii będziemy się bardzo dobrze czuć, ponieważ jak wspominane było wcześniej w ślinie pijawek zawarta jest serotonina, która rozluźnia i poprawia nastrój.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Ślimak dla urody, czyli maseczka z żywych ślimaków

Kiedy myślimy o ślimaku przypomina nam się jak w dzieciństwie szukaliśmy tych pokracznych stworzeń na spacerach. W Japonii te urocze stworzonka , które nam kojarzą się z błogim czasem dzieciństwa zostały wykorzystane jako silna kosmetyczna broń przeciw starzeniu się skóry. Czy efekty ślimaczej maseczki zobaczymy w ślimaczym tempie i w czym tak naprawdę tkwi jej sekret?

śluz ze ślimaka krem
zdj:dospa.pl

Śluz ślimaka właściwości

Te żyjące z nami już od tysięcy lat urocze mięczaki zostały niezwykle docenione i przeniesione na salony – salony piękności rzecz jasna. Zauważono niezwykłe działanie śluzu ślimaka, który ślimakowi pomaga m.in. w przemieszczaniu się, a dla nas jest niezwykłym, odmładzającym eliksirem. Zauważono, że skoro ślimak musi poruszać się na swojej jedynej delikatnej nóżce po podłożu, które może łatwą ją uszkodzić, to śluz ze ślimaka musi mieć właściwości ochronne.

W czym tkwi sekret śluzu ślimaka? Otóż w śluzie ślimaka znajdują się składniki odbudowujące tkankę. Jeśli więc ślimak „zrani się”, to śluz wydalany przez ślimaka pozwala na bardzo szybką regenerację uszkodzonej tkanki. Zbadano, że śluz ślimaka działa identycznie na ludzkie komórki i potrafi przyspieszyć regenerację skóry. Dodatkowo zawarte są  w nim składniki przeciwutleniające, to znaczy pozwala naszej skórze pozbyć się wolnych rodników, które działają na nią destrukcyjnie. Dzięki śluzowi ślimaka produkowany jest kolagen, który jak wiemy jest bardzo ważnym składnikiem nie tylko naszej skóry, ale i stawów. Śluz dodatkowo wspomaga utrzymanie równowagi między elastyną a kolagenem oraz zapewnia odpowiedni poziom kwasu hialuronowego. Jest więc idealnym kremem nawilżającym! Co jeszcze znajdziemy w tym niepozornym śluzie? Alantoinę, znaną ze składów wielu kremów przeciwzmarczkowych, która nawilża skórę, działa przeciwzapalnie i kojąco. Jest ona idealna na rozstępy, blizny czy podrażnienia. Stosuję się ją m.in. na oparzenia. Kwas glikolowy, który działa na skórę regeneracyjne i przeciwzmarszczkowo, ponadto naturalnie oczyszcza skórę, działa więc jak naturalny peeling. Śluz ze ślimaka zawiera także naturalne antybiotyki, które jak wiemy zwalczają stany chorobowe oraz witaminy A, C i E, które odżywiają, przeciwdziałają przebarwieniom i rozjaśniają te, które już powstały.

śluz ze ślimaka właściwości w kosmetyce
zdj:se.pl

Ślimak, ślimak pokaż rogi, czyli śluz ślimaka w kosmetyce

Przebieg zabiegu z użyciem żywych ślimaków może przyprawić delikatne osoby o obrzydzenie, ale sam w  sobie jest bardzo przyjemny i nieinwazyjny. Najpierw na oczyszczoną skórę twarzy kosmetyczka kładzie kilka ślimaków. Nie są to znane nam winniczki, ale ślimaki hodowane specjalnie do tego celu. Pochodzą z certyfikowanych hodowli i są specjalnie karmione, by dawać jeszcze więcej składników odżywczych. Stópki ślimaków wykonują jednocześnie mikromasaż twarzy, który jest bardzo przyjemny i zostawiają na twarzy swój śluz. Kiedy ślimaki zostają zdjęte z pola zabiegowego kosmetyczka wykonuje masaż twarzy, by wszystkie ważne składniki znalazły się w skórze. Ponadto wykonuje elektrostymulację, by jeszcze bardziej zwiększyć przepływ składników odżywczych do skóry. Elektrostymulacja dodatkowo uelastycznia skórę. Po całym zabiegu wmasowywany jest krem, również ze śluzem ślimaka, który ma zwiększyć efektywność zabiegu.

Po całym zabiegu czujemy się wypoczęci i zrelaksowani.

Na skórze zauważamy niezwykłą poprawę:

 • Skóra uelastycznia się i jest gładsza.
 • Po serii zabiegów spłycają się zmarszczki i wygładzają blizny – śluz ślimaka na blizny jest idealny.
 • Zmiany trądzikowe są mniej widoczne i znacznie rozjaśnione.
 • Skóra jest milsza w dotyku dzięki peelingującemu działaniu śluzu ślimaków.
 • Skóra jest lepiej ukrwiona.

Śluz ślimaka cena

Zabieg trwa około godziny i jest dość drogi. Za jeden zabieg trzeba zapłacić około 460 zł, a seria dziesięciu zabiegów to koszt prawie 5000 zł, co daje i tak mniejszą kwotę niż w przypadku zabiegu z użyciem botoksu. Jednak przy zabiegu z użyciem ślimaków nie będziemy musieli obawiać się nienaturalnego wyrazu twarzy po zabiegu, ponieważ efekt wygładzenia skóry powstaje naturalnie, bez udziału wypełniaczy.

Śluz ślimaka krem

Widząc jak wiele daje nam ślimaczy śluz warto przemóc swoją niechęć i obrzydzenie i poddać się zabiegowi masażu żywymi ślimakami. Dla tych jednak, którzy nie potrafią ukryć swojego obrzydzenia wiele firm kosmetycznych przygotowało kremy na bazie śluzu ślimaka, które przy odpowiednio długim stosowaniu dają bardzo podobne efekty co zabieg w salonie piękności. Kremy ze śluzu ślimaka są idealne po zabiegach kosmetycznych i medycyny estetycznej gdyż przyspieszają gojenie i regenerację skóry, a także idealnie nawilża.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Obwisła i pomarszczona skóra kolan – jak z nią radzić?

Zwiotczała skóra kolan, pomarszczona skóra na kolanach czy nadmiar skóry na kolanach bywają przyczynami kompleksów. Te nieestetyczne problemy skórne powodują, że nie tylko nogi wyglądają starzej, ale panie z tego rodzaju problemami zakrywają nogi i unikają zakładania krótkich spódnic czy szortów.

pomarczona-skora-kolan-dermaestetic
zdj:beauty-center.com.pl

Zwiotczała pomarszczona skóra na kolanach czy nadmiar skóry na kolanach powstają m.in. w wyniku szybkiego spadku wagi, a także pojawiają się wraz z upływem czasu, gdy w skórze jest coraz mniej kolagenu. Nadmiar skóry na kolanach do niedawna mógł być usunięty wyłącznie operacyjnie. Obecnie zmarszczki na kolanach czy nadmiar skóry na kolanach można zniwelować dzięki bezinwazyjnym metodom w gabinetach medycyny estetycznej.

Nadmiar skóry na kolanach i pomarszczona skóra na kolanach zabiegi

 • Mezoterapia lipolityczna

Mezoterapia lipolityczna jest skutecznym zabiegiem na nadmiar skóry na kolanach. Mezoterapia lipolityczna polega na wstrzyknięciu w skórę kolan preparatu rozbijającego błony komórek tłuszczowych i uwalniającego ich zawartość, która jest wydalana przez organizm (np. Dermaheal LL). Lekarz przeprowadzający zabieg mezoterapii schładza i ostrzykuje skórę kolan w kilkunastu miejscach. Pacjentka zakłada specjalny kostium, którego celem jest zwiększenie komfortu przeprowadzania zabiegu. Następnie za pośrednictwem maszyny do wykonywania endermologii LPG wykonywany jest masaż kolan. Pacjentki mogą odczuwać pewien dyskomfort z uwagi na to, że zabieg nie należy do przyjemnych w kwestii odczuć.  Jednakże wraz z poprawą kondycji skóry kolan kolejne podczas kolejnych zabiegów dyskomfort ten maleje. Zabieg trwa około 60 minut.

W zależności od kondycji skóry kolan zalecane jest przeprowadzanie minimum serii 3 zabiegów przez 3 tygodnie.

Efektem zabiegu mezoterapii lipolitycznej są smuklejsze i pozbawione zgrubień kolana.

 • Termolifting Zaffiro

Termolifting Zaffiro to bezbolesna metoda odmładzania skóry twarzy i ciała. Urządzenie Zaffiro emituje promieniowanie podczerwone IR o długości fali (750-1800nm), powodujące jednolite i

stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej (do 65°C) ze stałym, ochronnym chłodzeniem powierzchniowym. Efekt termiczny, który zachodzi w dolnych warstwach skóry powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych. Poluzowane włókna kolagenowe zostają skręcone, a także stymulowane są fibroblasty do produkcji nowego kolagenu.

W efekcie skóra ulega zagęszczeniu i ściągnięciu, zwiększa się jej napięcie i elastyczność.

Efekt zabiegu Termolifting Zaffiro zależy od indywidualnych predyspozycji pacjentki oraz  zastosowanej temperatury. Co do zasady im wyższa temperatura wprowadzona do głębokich warstw skóry tym większy efekt obkurczenia i napięcia skóry. Każdorazowo temperatura powinna być dostosowywana do indywidualnej wrażliwości pacjentki.

 • Ultraformer III

ultraformer-iii
zdj:dermapuls.pl

Ultraformer to urządzenie wykorzystujące technologię HIFU (high intensity focused ultrasound), czyli zogniskowaną falę ultradźwiękowa służącą do podgrzewania tkanek, takich jak skóra, tłuszcz i mięśnie. W zależności od przetwornika wiązka ultradźwięków dociera na głębokość 9mm, 6mm, 4,5mm, 3mm i 1,5mm pod skórą. W wyniku selektywnego podgrzania, tkanki mają tendencję do obkurczania się, dodatkowo, w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń stymulujących wytwarzanie nowego kolagenu.

Zabieg Ultraformer III rewitalizuje i wygładza zwiotczałą skórę, dzięki czemu doskonale sprawdza się w poprawie kondycji kolan i łokci.

Zabieg Ultraformer III z wykorzystuje technologię skoncentrowanych ultradźwięków o wysokiej częstotliwości, których wiązka dociera na głębokość 6 i 9 mm pod skórą. W wyniku podgrzewania tkanek podczas zabiegu tkanki mają tendencję do obkurczania się, ponadto w skórze dochodzi do mikrouszkodzeń stymulujących wytwarzanie nowego kolagenu. Następuje nie tylko ujędrnienie skóry, ale również rozbicie komórek tłuszczowych.

Z reguły nie stosuje się znieczulenia. Natomiast u osób szczególnie wrażliwych przed zabiegiem podawane są środki znieczulające, a na skórę aplikowany jest krem znieczulający.

Maksymalny efekt zabiegu Ultraformer III uzyskuje się po upływie 2 – 3 miesięcy. Natomiast już bezpośrednio po zabiegu widoczna jest zmiana wyglądu skóry kolan.

Pomarszczona skóra nad kolanami pielęgnacja domowa

Pomarszczona skóra kolan bywa mocno przesuszona, co sprawia, że kolana wyglądają starzej. Warto zatem przede wszystkim stosować regularnie peelingi, podobnie jak na całe ciało. W przypadku bardzo przesuszonej skóry zalecane jest złuszczanie skóry peelingami zawierającymi kwasy, np. glikolowy, mlekowy czy owocowe, które rozpuszczają twardy naskórek.

W pielęgnacji skóry kolan dobrze sprawdzą się balsamy odżywcze czy masło shea.

Dobrym rozwiązaniem będzie również stosowanie preparatów z mocznikiem, które przeznaczone są do pielęgnacji zrogowaciałej skóry. By zwiększyć efekt można również przyjmować witaminę A i E, które wpływają na zmniejszenie rogowacenia skóry, a także chronią przed nadmierną utratą wody.

Pomarszczona skóra kolan dieta

Zapewne do znudzenia będziemy podkreślać jak ważną rolę pełni prawidłowo zbilansowana dieta w pielęgnacji skóry całego ciała. Musimy pamiętać, że skóra potrzebuje również prawidłowej pielęgnacji od wewnątrz.

Aby właściwie odżywić skórę zaleca się kilka razy dziennie spożywać warzywa i przynajmniej jedną porcję owoców. Soki warzywne, zwłaszcza te świeże, są nie tylko doskonałą niskokaloryczną przekąską, ale również źródłem witamin i mikroelementów.  Prawidłowo odżywiony organizm pozbawiony toksyn jest w stanie znacznie szybciej i efektywniej odnawiać komórki całego ciała. Nie możemy również zapomnieć, także jesienią i zimą, o piciu ok. 1,5 litra wody dziennie.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana