Lipofilling – idealny tłuszcz to wypełniania zmarszczek!

Lipofilling to zabieg kosmetyczny wykorzystujący specjalnie przygotowaną tkankę tłuszczową do ujędrniania wybranych partii ciała.

 

zdj: lula.pl

Dla większości z nas nadmiar tkanki tłuszczowej nie ma nic wspólnego z estetyką. Zrobilibyśmy wszystko by tylko się jej pozbyć. My tak, natomiast medycyna potrafi sobie z tego zrobić użytek. Zabieg lipofilling wykorzystuje specjalnie przygotowaną tkankę tłuszczową do redukcji i wypełnienia zmarszczek, ujędrnienia piersi, pośladków. Coraz większą popularność zyskują zabiegi lipofillingu narządów płciowych oraz dłoni.

Na czym polega zabieg lipofilingu? 

 Zabieg polega na pobraniu tłuszczu z okolicy brzucha, lędźwi lub ud. Jednorazowo pobiera się od 20 do 30 ml tłuszczu. Następnie jest on wirowany i oczyszczany m.in. z nadmiaru płynów (musi pozostać jedynie czysty tłuszcz). Tak przygotowana tkanka tłuszczowa zostaje przeszczepiona w wybrane miejsce. Są to najczęściej piersi, pośladki i oczywiście twarz.

Zalety zabiegu

  • Osoba z nadmiarem tkanki tłuszczowej pozbywa się jej z niechciany miejsc.
  • Osoba decydująca się na taki zabieg może być pewna, że nie odczuje żadnych reakcji alergicznych ponieważ przeszczepiany materiał jest jej własną tkanką.
  • W organizmie nie znajduje się żaden sztuczny, syntetyczny materiał.
  • Krótki czas zabiegu, ok. 40-50 minut w znieczuleniu ogólnym.
  • Szybka rekonwalescencja, już po kilku dniach można wrócić do codziennych zajęć.
  • Po 2 dniach są zauważalne pierwsze efekty.
  • Przeszczepiona tkanka powoduje również odżywienie i rewitalizację skóry w miejscu przeszczepienia.
  • Zabieg można powtarzać.
  • Zabieg ten można łączyć z innymi zabiegami (często łączony z liposukcją bądź plastyką nosa).

Istnieje jedynie ograniczenie związane z ilością jednorazowego przeszczepiania tłuszczu. Jeśli przeszczepi się go za dużo może to doprowadzić do obumarcia komórek i powstania zwapnień.

W związku z tym zalecane jest powtórzenie zabiegu za 3 do 6 miesięcy aniżeli podanie jednorazowo za dużo tkanki tłuszczowej.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

 Jest niska waga pacjenta, a za tym idzie brak możliwości pobrania materiału, który jest niezbędny do wykonania zabiegu.

Ile to kosztuje?

Oczywiście cena takiego zabiegu kształtuje się w zależności od miejsca w którym wykonujemy zabieg oraz od ilości wypełnianych miejsc. Jest to koszt od 2500 do 8000 tysięcy złotych.

Jak to wygląda po zabiegu?

 Pacjent tego samego dnia może wrócić do domu. Należy pamiętać o tym, że pojawi się opuchlizna, która może się utrzymywać około tygodnia.

zdj.intro: etnowampiry.pl

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Z cyklu fakty i mity: Zmarszczki

W naszym kraju wiedza na temat medycyny estetycznej oraz tego co ona oferuje cały czas jest niewystarczająca. Na różnych forach internetowych można znaleźć setki pytań dotyczących zabiegów oraz szeroko rozumianej medycyny estetycznej. W konsekwencji wokół tego tematu powstało wiele mitów i uprzedzeń. Postanowiłam zatem wprowadzić cykl, który będzie przedstawiał fakty i mity.  Krok po kroku będą pojawiały się artykuły obalające mity i zgłębiające zagadnienia z rynku medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.

zdj: howitworksdaily.com

Proces powstawania zmarszczek można zatrzymać

MIT. Nie jesteśmy zatrzymać procesu starzenia, który odbywa się w naszej skórze. Jednak dzięki nowoczesnym kosmetykom przeciwzmarszczkowym możemy go na pewno spowolnić. Owe kosmetyki dostarczają skórze takie składniki jak: retinol, koenzym Q10, fitohormony oraz peptydy. Ważne by kosmetyki w swoim składzie zawierały również filtry, które chronią skórę przed słońcem  oraz witaminę C i E (witamina C podobnie jak witamina E jest silnym antyutleniaczem chroniącym skórę przed działaniem wolnych rodników. Bierze udział w syntezie i ochronie kolagenu, który odpowiada za elastyczność i sprężystość skóry).  Raz bądź dwa razy w tygodniu skórę należy złuszczać za pomocą peelingu. Warto również skorzystać od czasu do czasu z zabiegów, które są oferowane w gabinetach kosmetycznych bądź medycyny estetycznej. Z pewnością poprawią one elastyczność i spężystość skóry, a także zapewnią jej szybszą regenerację.

Szybciej starzeje się skóra sucha i wrażliwa.

FAKT. Skóra sucha i wrażliwa charakteryzuje się tym, że jest delikatniejsza i cieńsza. Towarzyszy im spadek kwasu hialuronowego co nasila process suchości skóry, z kolei czynniki zapalne i wolne rodniki doprowadzają do spadku kolagenu oraz degradacji wółkien kolagenowych. Dlatego szybciej pojawiają się na niej zmarszczki.

Skóra u osób “puszystych” na dłużej pozostaje gładka.

FAKT. Dzieje się to dzięki grubszej podściółce tłuszczowej, przez co skóra jest lepiej napięta. Tworzące się zmarszczki są płytsze i mniej widoczne.

Kremy przeciwzmarszczkowe należy używać jak najwcześniej.

MIT. Po kremy przeciwzmarszczkowe powinniśmy sięgać w momencie kiedy nasza skóra zaczyna tego wymagać (wygląda za przesuszoną i bardzo zmęczona z oznakami starzenia). Pamiętajmy jednak, że gdy zaczniemy używać takiego kremu powinniśmy to robić stale, w innym przypadku skóra wróci to poprzedniego stanu.

Nadmierne opalanie  doprowadza do uszkodzenia skóry.

FAKT. Promienie słoneczne (zwłaszcza promienie UVA) również te w solariach nieodwracalnie uszkadzają skórę. Uszkodzeniu ulegają włókna kolagenowe i elastynowe, komórki tłuszczowe w naskórku przez co skóra traci wilgoć i staje się bardzo sucha. Te czynniki powodują powstawanie zmarszczek (osoby uzależnione od opalania mają przesuszoną skórę, która jest pomarszczona i wygląda na zdecydowanie starszą niż jest w rzeczywistości).

PRZESZCZEP TKANKI TŁUSZCZOWEJ TO LIPOFILING?

FAKT. Lipofiling to inaczej przeszczep tkanki tłuszczowej. Obecnie medycyna estetyczna daje nam dużo możliwości, m.in. możemy wykonać lipofiling twarzy bądź lipofiling pod oczy.

LIPOFILING POD OCZY DOBRE WSKAZANIA CZY ZŁE?

Kluczem jest właściwa technika podania i doświadczenie lekarza.

LIPOFILING OPINIE

Opinie na temat lipofilingu są nadal kontrowersyjne ze względu na ilość powikłań, które się po nim zdarzają. 

LIPOFILING CENA TEGO ZABIEGU JEST BARDZO WYSOKA

FAKT. Cena zabiegu na twarz waha się w granicach 5000 zł, a z kolei na twarz i szyję wynosi ok. 6000 zł

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Z cyklu fakty i mity: Botox

W naszym kraju wiedza na temat medycyny estetycznej oraz tego co ona oferuje cały czas jest niewystarczająca. Na różnych forach internetowych można znaleźć setki pytań dotyczących zabiegów oraz szeroko rozumianej medycyny estetycznej. W konsekwencji wokół tego tematu powstało wiele mitów i uprzedzeń. Postanowiłam zatem wprowadzić cykl, który będzie przedstawiał fakty i mity.  Krok po kroku będą pojawiały się artykuły obalające mity i zgłębiające zagadnienia z rynku medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej.

zdj: inwithskin.com

Dziś jako pierwszy: BOTOX

 

1. Botox to jedna z metod powiększania ust

MIT. Botox w medycynie estetycznej wykorzystywany jest przed wszystkim do korekcji zmarszczek. Możemy nim skorygować ewentualnie opadające kąciki ust. Kształt ust poprawiamy za pomocą kwasu hialuronowego.

2. U osób, które regularnie stosują botox można zaobserwować efekt rozleniwienia mięśni.

MIT. Zostały przeprowadzone badania na temat przewodnictwa nerwowo-mięśniowego. Stwierdzono, że podczas regularnego stosowania botoxu nie dochodzi do zaniku tkanki mięśniowej. Funkcjonuje ona cały czas tak samo, jedynie co się zmienia to nawyk korzystania z mimiki twarzy.

 3.    Nie każdą zmarszczkę można korygować za pomocą botoxu.

FAKT. Jedyną osobą, która może podjąć decyzję, czy zmarszczkę możemy skorygować używając botoxu jest LEKARZ. Nie przy wszystkich rodzajach zmarszczek możemy zdecydować się na botox (np. nie stosujemy go przy skłonności do opadania dolnych powiek – ten zabieg mógłby przynieść efekt odwrotny).

4.   Stosując botox możemy doprowadzić do uszkodzenia twarzy.

MIT. Nie istnieje takie ryzyko. Nie pojawiają się blizny ani uszkodzenia twarzy, a z kolei miejsce ostrzyknięcia jest niewidoczne.

 5.    Efekt po zastosowaniu botoxu utrzymuje się do końca życia.

MIT. Widoczny efekt utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy. Zabieg należy regularnie powtarzać.

 6.    Botox stosujemy w leczeniu nadpotliwości.

FAKT. Stosuje się go od wielu lat w leczeniu nadpotliwości. Powoduje on zahamowanie przewodzenia impulsów nerwowych, które są odpowiedzialne za działanie gruczołów potowych. W miejscu podania leku jest zahamowane wydzielanie potu. Botox stosujemy w leczeniu nadpotliwości: pach, rąk i stóp.

7. Działanie botoxu jest natychmiastowe – zauważamy je od razu po zabiegu.

MIT. Pierwsze zmiany są zauważalne po 2-3 dniach od momentu wykonania zabiegu. Natomiast pełny efekt jest widoczny po ok. 7-14 dniach i utrzymuje się od 3 do 6 miesięcy.

8.    Zabieg z użyciem botoxu jest bardzo bolesny.

MIT. Zabieg jest wykonywany za pomocą bardzo cienkiej igły, w związku z czym jest praktycznie bezbolesny. Oczywiście by całkowicie zniwelować uczucie bólu lekarz przed rozpoczęciem zabiegu znieczula miejsce poddawania ostrzyknięciu kremem Emla (działa miejscowo znieczulająco).

 9.    Po zabiegu należy wziąć urlop i pozostać w domu na pewien czas, nie wracamy od razu do pełnej sprawności.

MIT. Po wykonaniu zabiegu od razu można wrócić do normalnej aktywności.

 10. Botox zmniejsza czucie w twarzy.

MIT. Botox (czyli toksyna botulinowa) blokuje jedynie połączenia nerwowo mięśniowe i nie ma żadnego wpływu na receptory czuciowe w skórze.

Przeczytaj także: Plusy i minusy stosowania botoksu

11. Za pomocą botoxu można leczyć migrenę.

FAKT. Jest to przypadkowe odkycie. W 3 na 4 przypadki po ostrzyknięciu okolicy czoła za pomocą botoxu objawy migery minęły.

12. Czy za pomocą toksyny botulinowej można leczyć depresję?

FAKT. Istnieje bezpośrednia korelacja pomiędzy funkcjonowaniem mięśnia marszczącego brwia a ośrodkiem depresji w korze mózgowej. 9 na 10 pacjentek, które chorowały na depresję po ostrzyknięciu botoxem zostało wyleczone z tej choroby już po 2 miesiącach.

 13. U niektórych pacjentów mogą wystąpić objawy grypopodobne (bóle mięśni, podwyższona temperatura oraz zmęczenie).

FAKT. Ze względu na białkowy charakter substancji jest to niewykluczone. Są to jednak niewielkie objawy raczej lekkie osłabienie mięśni.

 14. Zabieg można wykonywać na własną rękę lub u kosmetyczki lub kosmetologa.

MIT. Zabieg może wykonać tylko i wyłącznie lekarz po przebytych kursach. W żadnym wypadku kosmetyczka czy kosmetolog nie mogą wykonywać tego typu zabiegów.

Może Cię również zainteresuje Wszystko na temat botoksu

Co sądzicie? Jesteście zainteresowani takimi informacjami?  

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana