Laserowe usuwanie naczynek na nogach

Pajączki na nogach to dość znaczny problem, zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn. Jak podają statystyki dotyczący on około 50% populacji osób powyżej 50. roku życia. Usuwanie pajączków na nogachjest obecnie bardzo skuteczne dzięki zastosowaniu laserów.

Pajączki na nogach

Cera naczynkowa charakteryzuje się występowaniem tzw. podskórnych pajączków. Kruche naczynia krwionośnenie wytrzymują ciśnienia krwi i rozszerzają się, pozostawiając ślady w postaci prześwitujących przez naskórek „czerwonych niteczek”. Skóra naczyniowa jest wrażliwa i podatna na szkodliwy wpływ różnych czynników.

Pajączki naczyniowe, czyli najczęściej występują na skórze twarzy w obrębie policzków i nosa oraz nogach. Teleangiektazje mogą występować na skórze pojedynczo, ale mogą również tworzyć cieniutką siateczkę żyłek.

Skłonność do pękania naczynek bardzo często jest uwarunkowana genetycznie. Problem ten wiąże się także z nadciśnieniem tętniczym, zaburzeniami hormonalnymi i krążeniowymi oraz z nadmiernie wrażliwą skórą.

laserowe zamykania naczynek

Laserowe zamykanie naczynek to zabieg, który pozwala na skuteczne skorygowanie różnego rodzaju zmian skórnych. Zabieg zamykania naczynek laserem obarczony jest minimalnym ryzykiem, jest w pełni bezpieczny, nie powoduje powikłań oraz nie wymaga okresu rekonwalescencji.

Lasery wykorzystują zjawisko fotokoagulacji i selektywnej fototermolizy. Energia świetlna lasera wnika w głąb uszkodzonych żył. W procesie fototermolizy selektywnej hemoglobina (barwnik czerwonych ciałek krwi) wychwytuje światło lasera. Energia przekształca się w ciepło. Pod jego wpływem woda z krwi w uszkodzonej żyle odparowuje, ścianki naczynia rozpadają się i zostają wchłonięte przez organizm.

Efekty zabiegu stają się widoczne od razu. Nie są uszkadzane inne struktury i tkanki, nie pozostają, więc blizny. Niektóre zmiany żylne na kończynach wymagają kilku naświetleń w ciągu kilku miesięcy. Zależy to w dużej mierze od kalibru naczyń, ich gęstości i głębokości.

Przed przystąpieniem do zabiegu laserowego usuwania naczynekzawsze niezbędna jest konsultacja lekarska.

laserowe zamykanie naczynek– wskazania po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu laserowego zamykania naczynek może pojawić się krótkotrwały rumień, obrzęk, drobne strupki lub pęcherze. Wszystkie tego typu objawy są naturalną reakcją skóry na światło lasera i po upływie od kilku dni do kilku tygodni ustępują. Czas utrzymywania się zaczerwienienia uzależniony jest od indywidualnego tempa regeneracji skóry naszych klientów.

Przez kilka dni po zabiegu laserowego zamykania naczynek należy zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego. Przez miesiąc nie powinniśmy korzystać z solarium, sauny i gorących kąpieli. Obszar poddawany zabiegowi powinien być chroniony przed ekspozycją na słońce przez minimum dwa tygodnie po zabiegu (skóra powinna być chroniona filtrem spf 50).

laserowe zamykanie naczynek

usuwanie naczynek laserem efekty

Efektem zamykania naczynek laseremjest całkowite zniknięcie nieestetycznych naczynek, a w konsekwencji uzyskanie pięknej skóry o jednolitym kolorycie. Efekty zabiegu stają się widoczne od razu. Natomiast osiągnięcie pełnego efektu uzależniony jest od wielkości leczonych zmian. U części pacjentów kompletny efekt pojawia się już po pierwszej sesji, jednak najczęściej zabieg należy powtórzyć kilkukrotnie (co do zasady zaleca się przeprowadzić je w odstępach 3-4 tygodni).

Usunięcie naczynek nie załatwia sprawy bezpowrotnie, bo jeśli ktoś ma tendencję to pękających naczynek, to pojawią się nowe.

usuwanie naczynek laserem- przeciwwskazania

Poniżej znajdziesz listę przeciwwskazań do skorzystania z zabiegu laserowego zamykania naczynek:

 • choroby tkanki łącznej, np. kolagenozy,
 • ciąża,
 • cukrzyca,
 • epilepsja,
 • fotodermatozy,
 • naturalna opalenizna,
 • nowotwory skóry,
 • obniżona odporność organizmy,
 • spożywanie ziół światłouczulających, takich jak dziurawiec, nagietek, czy skrzyp polny itp.
 • stany zapalne skóry,
 • stosowanie samoopalaczy i/lub kremów samoopalających, kremów z drobinkami rozświetlającymi
 • terapie retinoidami (miejscowo i ogólnie),
 • uszkodzenia mechaniczne skóry,
 • zażywanie leków światłouczulających (antybiotyki, sterydy).

laserowe zamykanie naczynek na nogach cena

Zabiegi zamykania naczyń na nogach to wydatek rzędu 150 – 1000 zł.

 

 

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Endermologie® Alliance – styl życia, który podkreśla naturalne piękno

Jako lekarz medycyny estetycznej każdego dnia spotykam się z pacjentami, którzy szukają skutecznego sposobu na modelowanie sylwetki. Same ćwiczenia fizyczne i odpowiednia dieta to znaczne atuty wspomagające odchudzanie i walkę o wymarzone kształty, jednak nie zawsze są one wystarczające. W takich przypadkach polecam zabiegi na ciało oraz zabiegi na twarz metodą endermologie® Alliance.

Endermologia jak działa?

Endermologia to całkowicie bezbolesna i bezinwazyjna mechaniczna stymulacja komórkowa, idealne rozwiązanie dla osób, które nie chcą lub nie mogą zdecydować się na inwazyjne zabiegi z zakresu medycyny estetycznej lub chirurgii plastycznej. Najnowsza odsłona tej technologii, czyli endermologie® Alliance, wprowadza nowy wymiar pielęgnacji w myśl hasła „Fight for natural beauty”. Patrząc na rezultaty, które dają zabiegi, trudno mi nie zgodzić się z tą ideą.

Technologia endermologie® Alliance działa na trzech płaszczyznach:

 • zmniejsza tkankę tłuszczową,
 • ujędrnia skórę, stymulując produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego
 • wygładza cellulit.

Efekty po endermologii

W przypadku zabiegów na twarz możemy liczyć na takie efekty jak:

 • zmniejszenie zmarszczek,
 • rozjaśnienie skóry
 • pobudzenie produkcji wspomnianych już składników naturalnego piękna, czyli elastyny, kolagenu oraz kwasu hialuronowego.

Jednak endermologia to przede wszystkim relaksujący masaż, dzięki któremu możliwa jest nie tylko:

 • redukcja tkanki tłuszczowej
 • redukcja cellulitu,
 • eliminacja napięcia mięśniowego,
 • leczenie problemów skórnych (m.in. blizn i zwłóknień)
 • terapia w przypadku obrzęków lub bólów stawów.

Endermologia to nie tylko modelowanie sylwetki czy widoczne odmłodzenie twarzy, ale także pobudzenie mikrokrążenia i detoks organizmu. Metoda ta dodaje energii i poprawia samopoczucie – z tych powodów dla wielu pacjentów stanowi ona po prostu styl życia, który pozwala zachować zdrowie i młody wygląd na dłużej. Regularnie przeprowadzana endermologia wydobywa z nas naturalne piękno, a sam zabieg jest przyjemny i relaksujący.

Zalety endermologie® Alliance

Jeśli miałabym wymienić główną zaletę urządzenia do endermologie® Alliance, to z pewnością byłaby to zmodernizowana głowica w postaci rolki i zamortyzowanej klapki. Dzięki takiemu połączeniu stosowane do tej pory trzy ruchy głowicą zostały zamienione na zaledwie jedno zetknięcie głowicy ze skórą, podczas którego następuje wielowymiarowa penetracja tkanki. Potrójne działanie głowicy oznacza nie tylko lepszą skuteczność zabiegu, ale również jego szybkość. Czas trwania zabiegu został skrócony, a pierwsze efekty są już widoczne po 3 wizycie w gabinecie. Niewątpliwie ogromną zaletą urządzenia jest również innowacyjny sensor identyfikacji skóry. Pozwala to na indywidualne podejście do pacjenta i dopasowanie intensywności zabiegu do rodzaju tkanki. Dla mnie jako lekarza znacznym ułatwieniem w pracy jest także dołączony do urządzenia tablet, na którym mogę nie tylko zapisywać dane pacjenta, ale również tworzyć protokoły zabiegowe i sprawdzać postępy w terapii. Całość tworzy skuteczną i godną polecenia metodę wspomagającą zdrowy styl życia.

Co więcej, w Klinice Tazbir opracowaliśmy terapie łączone bazujące na tej technologii, a wykorzystujące np. fale uderzeniowe ZWave, fale radiowe, kriolipolizę ZLIPO, ultradźwięki wysokiej częstotliwości HIFU Ultraskin II czy UNISON ( połączenie fali radiowej i fali akustycznej). Dzięki czemu efekty zabiegów przechodzą nasze najśmielsze oczekiwania.

Jeśli chodzi o endermologie® Alliance  to właściwie prawie nie wykonujemy tej procedury w monoterapii, zawsze towarzyszy jej minimum fala uderzeniowa i to przy każdym zabiegu. Przywiązujemy też szczególną uwagę do odpowiednio dobranych kosmetyków, oczywiście też LPG, kompatybilnych do problemu pacjenta. Zawsze przed zabiegiem każdy pacjent otrzymuje odpowiedni kosmetyk, który poprawi drenaż i przyspieszy efekty zabiegu np., glowing resurfacing body cream. Oprócz tego obowiązkowego kremu posiadamy w swojej ofercie kosmetyki do pielęgnacji domowej, jak body shaping gel (żel wyszczuplający) czy smoothing anti-dimple complex ( komplex wygładzający cellulit ). Aby zabiegi były w pełni docenione przez nasze wymagające pacjentki wykonujemy je na ekskluzywnych i superwygodnych leżankach włoskiej marki LEMI. W Klinice Tazbir każda pacjentka poczuje się komfortowo i wyjątkowo.

www.klinikatazbir.pl

93-459 Łódź ul. Solankowa 6

Tel.: 506 170 629

 

/artykuł sponsorowany/

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o

Już za nami XVIII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging

Ostatni weekend września w Warszawie upłynął pod znakiem medycyny estetycznej. Od czwartku 27 września aż do niedzieli trwał XVIII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, który pozwolił nie tylko szerzyć wiedzę na temat zabiegów estetycznych, ale i świętować 25- lecie PTMEiAA.

Coroczny kongres organizowany przez Polskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging to największe w Europie Środkowo-Wschodniej, a także drugie po rzymskiej konferencji w całej Europie, wydarzenie poświęcone medycynie estetycznej. W tym roku skupiło ono przeszło 1000 uczestników, którzy mogli wziąć udział w aż 22 sesjach naukowych, 39 warsztatach oraz wysłuchać 84 wykładowców. XVIII Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging zgromadził praktyków z całego świata, a także niemal 90 firm, które wzięły udział w części wystawowej.

Od botoksu do zabiegów autologicznych

Tegoroczna edycja tego wydarzenia przyciągnęła setki specjalistów, którzy na co dzień, jednocześnie pracując z pacjentami, podnoszą swoje kwalifikacje choćby przez udział w sympozjach i szkoleniach.

Podczas XVIII Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging mieli okazję posłuchaćo nowych zastosowaniach toksyny botulinowej, metodach leczenia cellulitu, a także stosowaniu preparatów autologicznych. W tym roku wiele czasu poświęcono biostymulacji, w tym innowacyjnym, podawanym za pomocą iniekcji preparatom, które mają pobudzać procesyregeneracyjne.

Na wydarzenie zaproszono również gości z zagranicy, którzy do Polski przyjechali po raz pierwszy. W kongresie wziął udział m.in. dr Massimo Spattini, którego prelekcja poświęcona była chronomofrodiecie i treningu celowanym mającym na celu miejscową redukcję tłuszczu. Dzięki podziałowi programu na bloki tematyczne udało się ponadto wygospodarować czas na to, by przyjrzeć się również terapeutycznym zastosowaniom ultradźwięków czy coraz częściejwykorzystywanej w polskich gabinetach medycyny estetycznej technologii plazmowej.

25 lat PTMEiAA

Wysoki poziom merytoryczny kongresu stanowił dobry punkt wyjścia nie tylko do rozmów o medycynie estetycznej, ale i do świętowania 25-lecia Polskiego Towarzystwa Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. To właśnie 25 lat temu doktor Andrzej Ignaciuk, prezes PTMEiAA, zainicjował stworzenie Sekcji Medycyny Estetycznej Polskiego Towarzystwa Lekarskiego. Wniosek, pod którym podpisało się 15 lekarzy, złożono 11 października 1993 roku. Po kilkunastu latach organizacja przekształciła się wPolskie Towarzystwo Medycyny Estetycznej i Anti-Aging, będące dzisiaj największym tego rodzaju stowarzyszeniem w Europie, ponieważ skupiającym już przeszło 1700 lekarzy.

Zachęcamy do obejrzenia VIDEO z konferencji prasowej, która odbyła się podczas XVIII Międzynarodowego Kongresu Medycyny Estetycznej i Anti-Aging. Ten materiał jest naprawdę wart uwagi!

Wagę wydarzenia, jak i samej 25-letniej działalności PTMEiAA, podkreślił prof. Waldemar Kostewicz, prezes Polskiego Towarzystwa Lekarskiego, który zauważa, że organizowany co roku Międzynarodowy Kongres Medycyny Estetycznej i Anti-Aging jest coraz bardziej doceniany przez całe środowisko lekarskie, tak w Polsce, jak i za granicą.

Nie musimy już wyjeżdżać do Nowego Jorku, do Mediolanu, czy do Paryża, bo polskie towarzystwo stwarza nam możliwości korzystania z wiedzy najwyższej próby – powiedział.

Organizacja umożliwiła polskim lekarzom zdobywanie wiedzy na światowym poziomie. W pierwszym kongresie, zorganizowanym w 1996 roku, wzięło udział ponad 200 lekarzy. Później, ze wsparciem specjalistów z Włoch, takich jak prof. Carlo Alberto Bartoletti, dr George Oskarbski czy dr Maurizio Ceccarelli, rozpoczęto organizację kursów i szkoleń dla lekarzy. Naturalną koleją rzeczy była uruchomiona w 2002 roku Podyplomowa Szkoła Medycyny Estetycznej, która jeszcze bardziej przyspieszyła rozwój PTMEiAA.

Coraz szybszy rozwój technologii medycznych, kumulacja doświadczeń pionierów medycynyestetycznej, wzrost zamożności społeczeństwa, jego wzrastająca świadomość, jak ważny jest zdrowy, higieniczny tryb życia oraz zadbany i estetyczny wygląd, stają się przyczyną niezwykle szybkiegorozwoju medycyny estetycznej w Polsce – podkreślił dr Andrzej Ignaciuk, Prezes PTMEiAA.

Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
Powiadom o
Zamknij
Zamknij

Zapisz się do naszego bezpłatnego newslettera!

Wyślemy Ci najnowsze artykuły i porady.

Konkursy + unikalne materiały tylko dla Czytelników newslettera

Dziękuję, jestem już zapisana