Przebarwienia to problem kosmetyczny wielu kobiet. Przebarwienia pojawiają się często na czole, w okolicy ust, a niekiedy nawet pokrywają prawie całą twarz, dekolt czy dłonie. Na rynku dostępnych jest kilka zabiegów mających na celu usuwanie przebarwień. Dzisiaj przedstawimy laser tulowy na przebarwienia.
skąd się biorą przebarwienia
Przebarwienia to brązowawe plamy o różnej wielkości i nieregularnym kształcie, które pojawiają się najczęściej na twarzy głównie u kobiet. Dokładne przyczyny powstawania przebarwień nie są znane. Najczęściej brązowe plamy pojawiają się u osób, które intensywnie korzystały ze słońca.
Pod wpływem promieniowania słonecznego dochodzi do pojawiania się przebarwień o podłożu hormonalnym związanym z antykoncepcją czy też hormonalną terapią w okresie menopauzy. Przebarwienia mogą mieć też związek z chorobami nadnerczy czy tarczycy.
Najlepszym okresem na usuwanie przebarwień jest jesień i zima, a wiosną i latem pamiętać o stosowaniu preparatów z filtrami ochronnymi przed promieniowaniem UV, zw. fotoblokerów. Przeczytaj również: Krem z filtrem UV – dlaczego warto go stosować cały rok.
laser tulowy na przebarwienia
Laser tyulowy to laser subablacyjny, który łączy w sobie zarówno cechy technologii ablacyjnych, jak i nieablacyjnych. Lekarz medycyny estetycznej ma możliwość dostosowania parametrów lasera tulowego tak, aby zadziałać na różnych poziomach głębokości skóry.
Laser tulowy dzięki głębokiej penetracji w głąb skóry i dostarczanie dużej energii, pozwala na głęboką przebudowę struktury skóry od warstwy podstawnej.
Podczas zabiegu laser tulowy pozwala dynamicznie regulować intensywności energii oraz długość impulsu. Lekarz może wybrać ablację lub koagulację naskórka w zależności od wskazań. Sub-ablacyjny tryb pracy jest natomiast optymalnym rozwiązaniem do leczenia zmian pigmentacji podstawnej warstwy naskórka (przebarwienia głębsze), w której występują duże ilości melanocytów i melaniny.
Badania histologiczne wykazują, że laser tulowy celuje w warstwę pomiędzy naskórkiem, a skórą właściwą, zachowując przy tym rogową warstwę naskórka, co przyczynia się do niskiego ryzyka działań niepożądanych i szybkiej rekonwalescencji. Laser działa wyjątkowo delikatnie, dzięki czemu po zabiegu pacjent nie wymaga okresu rekonwalescencji. Laser tulowy działa wyjątkowo delikatnie, dzięki czemu po zabiegu pacjent nie wymaga okresu rekonwalescencji.
Efekty lasera tulowego można zaobserwować już po dwóch zabiegach. Następuje przebudowa skóry, poprawa jej napięcia i elastyczności, co trwa do około 8 tygodni po zabiegu.
laser tulowy wskazania
Poza usuwaniem przebarwienień laser tulowy ma także inne wskazania, do których należą:
- blizny potrądzikowe
- drobne zmarszczki
- duże pory
- melasma naskórka
- napięcie skóry
- nieprawidłowa tekstura skóry
- piegi
- plamy starcze – efekt odmłodzenia
- przebarwienia pozapalne
- tonowanie skóry (wybielanie).
laser tulowy przeciwwskazania
Jakie są przeciwwskazania do zabiegu usuwanie przebarwień laserem tulowym? Są to:
- choroby tkanki łącznej, np. kolagenozy
- ciąża
- cukrzyca
- fotodermatozy
- leki światłouczulające (antybiotyki, sterydy)
- niedawne peelingi
- nowotwory skóry
- obniżenie odporności organizmu
- skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających
- stany zapalne skóry
- terapie retinoidami (miejscowo i ogólnie)
- zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp).
Przeczytaj również: Kremy na przebarwienia twarzy i dekoltu.
Dodaj komentarz